Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel moguce otvoriti LAN2 port za ADSL na HG520C?

Zbog čega LAN2 za ADSL, LAN1 i 4 su za to namenjeni,a 2 i 3 za IPTV isl.
Pogledaj u podešavanjima za modem, postoji mapa, ali da li možeš da utičeš na nju, nisam probao..
 
Poslednja izmena:
To možda za pridošlice, a za nas koji smo potpisali ugovor na godinu i dve, teško da će da se menjaju cene, eventualno ažuriranje liste sa pokojim novim kanalom na IPTV-u ;)
 
Na nekim nasim poznatijim forumima se pojavila onako stidljivo,insajderska informacija iz Telekoma da ce do kraja meseca biti duplirane brzine kao i da cena box paketa ide na duplo manje:trust: Da li neko ima jos neke informacije i ako mi ova deluje jako nerealno,daj boze da gresim:eyebrows::D

Do kraja meseca se navrsava tacno godinu dana od poslednjeg ubrzanja koje je bilo 1.2.2011., pa mozda zato...
 
ja bih bio prezadovoljan samo kada bi click 6 paket bio 1500din ali sve nesto sumnjam u to. ipak sam se odlucio za adsl jer iako sam korisnik wireless-a vec 6 godina uvek imam duplo manju brzinu za iste pare u telekomu. 14.2. mi istice wireless pa cu onda podici opremu u telekomu ako sve bude ok,mada mozda budem sacekao malo neku bolju akciju jer ovih 4mb je ok ali web tv mi apsolutno ne treba..
 
Na nekim nasim poznatijim forumima se pojavila onako stidljivo,insajderska informacija iz Telekoma da ce do kraja meseca biti duplirane brzine kao i da cena box paketa ide na duplo manje:trust: Da li neko ima jos neke informacije i ako mi ova deluje jako nerealno,daj boze da gresim:eyebrows::D

A da stavis link ka tome? Meni "ovakve" informacije deluju nerealno :)
 
Poslednja izmena:
Ma mogu da dupliraju do sutra kad većina ljudi ima krš centralu koja ne može da izgura više od 8mbit...a totalno mi zvuči nerealno da box ode na duplo manje..
 
A da li postoji neka akcija samo na ADSL, posto ne koristim ostale usluge Telekoma?
Uskoro mi istice ugovor, pa rekoh da pitam..
 
Ovih dana i danas malo malo pa pukne net, danas i juče postalo je učestalije :wall:
 
Uskoro novo povecanje brzina ???

Meni takodje modem gubi konekciju i to na svakih par minuta a zastoj zna da potraje i po desetak minuta. Sve je lepo radilo godinama a ovi problemi se javljaju u poslednja 2-3 meseca jer kako kazu rade na prosirenju kapaciteta za HDTV kanale. Inace, u razgovoru sa svojim prijateljem, inace direktorom sektora za privatne korisnike u izvrsnoj jedinici u mom gradu, dobih informacije da se uskoro ocekuje novo povecanje brzina ADSL-a. Nije znao koliko ce to povecanje biti ni kada ce tacno biti ali bi trebalo da se desi uskoro. Takodje, rekao mi je i to da trenutno rade na postavljanju nove opreme koja bi trebalo da omoguci brzine interneta od 100 Mbit-a do pocetka sledece godine te da kada to bude proradilo, minimalna brzina Telekomovog interneta bice 20 Mbit-a. I meni ovo deluje kao naucna fantastika ali sam od istog coveka dobio informaciju o uvodjenju box paketa godinu dana unapred tako da mislim da je dobro upucen.
 
Jel to znači da ćemo mi, koji smo potpisali ugovor za box pakete na godinu-dve, i dalje guliti ovih 6Mbps , dok se ostatak planete bude vozio u mix 20Mbps..i meni zvuči naučno-fantastično ;)
 
Meni se danas ruter restartuje svaka 3-4 minuta, a radio je fantastično dve godine.
Do čega može biti to?
 
Danas sam dobio SMS od telekoma da u roku od 7 dana dodjem da potpisem ugovor za ADSL ,medjutim ja sam se prijavio za ADSL kod PTT-a pre telekoma i ima zelju da uzmem od PTTa adsl , dali je to u ovom trenutku izvoljivo ??
 
pa ovo je *****izam, ******izam, i šta ti ja znam... ne može narod da bude zadovoljan pored takvih brzina/cena. a kakva je situacija, sve govori da nikad neće ni biti. Ovi iz telekonja nisu naučeni na poštuju jedni druge pa i nas korisnike. STOP!

Koji de(r)bilizam, nijedne prave akcije, kao što je bila pttova, kada sam bio duboko vezan ugovorom, sada kada sam dobio slobodu, samo retardirani Beotel sa najretardiranijim brzinama, daje neku šatro akciju, pa i koja im je razlika, 10 dinara između mini i midi, a fol duplo brže. koji beskičmenjaci, Bože moj! Orion i dalje vuče akciju poklanjaju jednu adsl liniju pride od 1,5 Mb, stim što izgleda da je veći deo cene od free adslke uračunat u cenu, jelte!!! Pederi iz verata dozvoljavaju samo novim userima da potpišu ugovor, goveda potplaćena nabijem ih(znate već gde). Eunet se raspada, ptt ćuti, ćute ko leševi mamicu im njihovu giliptersku! O beoŠity-ju i da ne pričamo, koje su to lopuže majko moja!!!
na kraju ispadne ovaj jadni Beotel uz obavezu na godinu ipo i dve! bolji od ostalih jer iako nudi najmanje brzine, cena im je vodeća u odnosu na konkurenciju!?? ](*,)
 
Pri pokusaju da se ulogujem na web tv izadje obavestenje da stranica nije aktuelna bla,bla... O cemu se radi?
 
Pozz drustvo ja sam na telekomu vec neko vreme i resio sam da objedinim usluge ali imam malu nedoumicu pa bih molio za pomoc.

Ono sto mi nije jasno je razlika izmedju 3 i 3+ paketa.

1. Prvo mi nije jasno kako nesto sto se zove 3+ moze da bude jeftinije od paketa koji se zove 3???
Ugovor na 12m box 3+ = 2566 a box 3 = 2750 ??

2. Sta znaci ta razlika u paketima
fiksnu liniju (standardnI telefonski priključak ili bazni ISDN), postpaid tarifu i Internet - Box 3
fiksnu IP liniju, postpaid tarifu i Internet - Box 3+
tj sta to znaci i kako ja tu kao korisnik osetim razliku??
 
Standardna fiksna linija je bolja od fiksne IP linije. Ja je ne bi menjao za IP.
 
Pozz drustvo ja sam na telekomu vec neko vreme i resio sam da objedinim usluge ali imam malu nedoumicu pa bih molio za pomoc.

Ono sto mi nije jasno je razlika izmedju 3 i 3+ paketa.

1. Prvo mi nije jasno kako nesto sto se zove 3+ moze da bude jeftinije od paketa koji se zove 3???
Ugovor na 12m box 3+ = 2566 a box 3 = 2750 ??

2. Sta znaci ta razlika u paketima
fiksnu liniju (standardnI telefonski priključak ili bazni ISDN), postpaid tarifu i Internet - Box 3
fiksnu IP liniju, postpaid tarifu i Internet - Box 3+
tj sta to znaci i kako ja tu kao korisnik osetim razliku??

Razlika je u tome što ako uzimaš 3+ paket dobijaš još jedan broj i na njega ti je pretplata uračunata u box paketu a na postojeću telefonsku liniju plaćaš normalno pretlatu pa ti je ukupna pretplata 2566 + 507 dinara. Taj 3+ ili 4+ paket je za onoga kome trebaju 2 linije i ima popust na pretplatu za 1 liniju i ne plaća uvođenje druge.
 
Pa razlika je u tome što je ovo fiksna linija a ono je ip linija. Ne vidim šta tu nije jasno. Isto kao kad bi pitao u čemu je razlika između crne i žute boje.
 
Razlika obicne i IP linije je u tehnologiji...kod IP-a glas se prenosi preko net-a, koji zbog svima poznatih razloga cesto zna da ne radi
 
Meni takodje modem gubi konekciju i to na svakih par minuta a zastoj zna da potraje i po desetak minuta. Sve je lepo radilo godinama a ovi problemi se javljaju u poslednja 2-3 meseca jer kako kazu rade na prosirenju kapaciteta za HDTV kanale. Inace, u razgovoru sa svojim prijateljem, inace direktorom sektora za privatne korisnike u izvrsnoj jedinici u mom gradu, dobih informacije da se uskoro ocekuje novo povecanje brzina ADSL-a. Nije znao koliko ce to povecanje biti ni kada ce tacno biti ali bi trebalo da se desi uskoro. Takodje, rekao mi je i to da trenutno rade na postavljanju nove opreme koja bi trebalo da omoguci brzine interneta od 100 Mbit-a do pocetka sledece godine te da kada to bude proradilo, minimalna brzina Telekomovog interneta bice 20 Mbit-a. I meni ovo deluje kao naucna fantastika ali sam od istog coveka dobio informaciju o uvodjenju box paketa godinu dana unapred tako da mislim da je dobro upucen.


Mora prvo da se zamene sve parice (citaj-da se kopa). Znas li kolika je verovatnoca da se to dogodi ?
 
Pozdrav svima, ne radi mi adsl od juce od 23h! Modem mi se skroz poludeo. Jel vam radi adsl?
Sent from Nokia
 

Prilozi

  • 31012012525.jpg
    31012012525.jpg
    386 KB · Pregleda: 106
Pozdrav svima, ne radi mi adsl od juce od 23h! Modem mi se skroz poludeo. Jel vam radi adsl?
Sent from Nokia

I juce i danas kod mene radi najnormalnije s tim sto uvek posle ponoci se jedanputa restartuje,ne znam sto ali je tako...
 
Nova Open promocija!

31.01.2012

Open ADSL i IPTV povoljnosti

Iskoristite povoljnosti naše nove Internet i IPTV ponude! Svi koji se do 31. marta prijave za novu Open promociju uživaće u prednostima ADSL Interneta i visokokvalitetne televizije po neverovatno povoljnim uslovima.

Naime, tokom dvogodišnjeg trajanja Open ADSL ugovora na raspolaganju imate CLICK 4 brzinu koju plaćate po nižoj ceni koja važi za Click 1 brzinu.

Pored toga, čak godinu dana uživaćete u programima Osnovnog paketa Open IPTV usluge po simboličnoj ceni mesečne pretplate od 1 dinar. Open IPTV ugovor se takođe potpisuje na 24 meseca.

Prijavite se do 31. marta na 9818, on-line ili posetite najbližu poslovnicu Telekoma Srbija.

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova promocije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno