Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa prihvatio sam. Kako bi mi inace prosao zahtev?

Jel ti imas aktivirano? Jel mozes da ukljucis speedup? Ako da, da li znas kako da ponovim postupak prihvatanja sertifikata.

Aktivirao sam Speed up pre više od godinu dana, jednom sam i probao, video da radi i posle nisam ni uključivao. Poenta je samo ga aktivirati, jer onda ti je brzina softverski ograničena od strane telekoma na tačno 1Mb/s, tj. najzad i imaš ono što si (pre)platio.
 
Poslednja izmena:
Cuo sam tj video na sajtu telekom za uslugu speedup i tamo kaze:

Usluga ADSL SpeedUP se naplaćuje po svakom započetom intervalu u iznosu od 50 dinara, bez uračunatog PDV-a.

U okviru usluge ADSL SpeedUP korisnicima je omogućena besplatna svaka četvrta aktivacija servisa tj. svako četvrto povećanje brzine na prvi naredni ADSL paket usluga Internet Telekom Srbija. Potrebno je imati u vidu da se sa početkom svakog kalendarskog meseca brojač aktivacije ADSL SpeedUP usluge vraća na početak.

Pitanje kako vam se to pokazalo na racunu tj koja je to suma? Kada je recimo moj paket 1024/128 Kb/s koji je 1425 dindzi
 
Pitanje kako vam se to pokazalo na racunu tj koja je to suma? Kada je recimo moj paket 1024/128 Kb/s koji je 1425 dindzi

speedup.jpg


još ako imaš sreće pa ti se zaglavi speedup :d
 
Koliko dugo traje speedup kada se aktivira? Ja sam se samo prijavio i vec primecujem poboljsanje u brzini - sa 233 KB/s na 245 KB/s i komotno moze da se skida ili salje max brzinom, a da to ne utice na surf ili cak i internet radio. :)
 
Traje tri sata kada ga aktiviras. Da bi osetio blagodeti Speed up-a ne moras da ga aktiviras dovoljno je da se samo prijavis. Upravo kao kod tebe.
 
Pa nadam se da ce se zaglaviti,jer cini mi se po testu placam ono sto nije isporuceno kao i sve u srbiji!!!! Treba probati.
 
Da , ne pitah kakvi smo da se mozda ne placa i zahtev za aktivaciju jer gde god zakucas na neka administraciona vrata daju ti uplatnicu "prvo uplatite na ovaj i ovaj racun pa onda" ah da i obrazac kosta 15 din :D
 
Ne znam kako je sada za prijavu za ADSL Speed Up kada hoces prvi put da aktiviras tj. da se prijavis, ali barem je sada zabagovano pa kada hocu da aktiviram taj Speed Up, jednostavno izbaci gresku, nece da se konektuje na taj njihov server. I to je vec pola godine tako i nista ne rade majmuncine povodom toga, poslao im mail, ali ocekujem odgovor za jedno mesec dana
 
Koliko dugo traje speedup kada se aktivira? Ja sam se samo prijavio i vec primecujem poboljsanje u brzini - sa 233 KB/s na 245 KB/s i komotno moze da se skida ili salje max brzinom, a da to ne utice na surf ili cak i internet radio. :)

Nisi primetio da ti je upload povećan što je ustvari i glavna prednost speedup-a

Click1 sa 128 na 192kbit
Click2 sa 192 na 256kbit

kod EuNeta to plaćaš 390din mesečno
http://www.eunet.rs/cms/view.php?id=13599
kod Verata 370 din mesečno
http://www.verat.net/sr/privatni-korisnici/cenovnik/

a kod Telekoma za dž
 
Ne znam kako je sada za prijavu za ADSL Speed Up kada hoces prvi put da aktiviras tj. da se prijavis, ali barem je sada zabagovano pa kada hocu da aktiviram taj Speed Up, jednostavno izbaci gresku, nece da se konektuje na taj njihov server. I to je vec pola godine tako i nista ne rade majmuncine povodom toga, poslao im mail, ali ocekujem odgovor za jedno mesec dana

očigledno je problem do tvog browsera
probaj radi

speedupradi.jpg
 
Da li si siguran? Meni je juce prvi put proradilo. Medjutim, danas sam hteo da ubrzam skidanje Alise, ali nije moglo. Kad kliknes na speedup ne ucita se sledeca stranica.
 
A sta se desava ako se pokusa prijava a da recimo imate brzi paket 4, 6, 8 mbit jer ga automatski odbijaju ili vas obaveste emailom da je nemoguca realizacija.
 
Mislim da ti odmah u browseru izbaci da nije moguc Speedup na paketima vecim od 2mb-a , Pablo zna tacnije.

A ostali sta ste zapeli za aktiviranje speedup-a, tih 3 sata nije nista posebno, bitno je da speedup radi ono sto treba.
 
Poslednja izmena:
^ Potvrđujem, ispiše upravo to u browseru.

ADSL paketima 4096/256, 6144/384, 8192/512 i 16384/768 nije omogucena ova usluga!
 
Poslednja izmena:
Nisi primetio da ti je upload povećan što je ustvari i glavna prednost speedup-a

Click1 sa 128 na 192kbit
Click2 sa 192 na 256kbit

kod EuNeta to plaćaš 390din mesečno
http://www.eunet.rs/cms/view.php?id=13599
kod Verata 370 din mesečno
http://www.verat.net/sr/privatni-korisnici/cenovnik/

a kod Telekoma za dž

Realna brzina upload-a je ostala ista, samo sto krene od 30 KB/s, i polako padne na 22 KB/s, koliko mi je i ranije bio upload. Speedtest ne racunam, jer dok on odradi upload test, brzina jos uvek nije pala na "normalu". :)
 
Ako se zaglavi/zabaguje placas samo 59 dinara, nema veze da li ce da traje 3 sata kao sto treba ili 3 nedelje kao meni sto se desilo, prvog puta i nikada vise. :D
 
Da li si siguran? Meni je juce prvi put proradilo. Medjutim, danas sam hteo da ubrzam skidanje Alise, ali nije moglo. Kad kliknes na speedup ne ucita se sledeca stranica.

eh sry vidim da prolazi do "dugmeta" za ubrzanje
Nisam probao dalje jer nisam imao potrebe: Već imam uključen speedup 10tak dana :d
 
E pa dalje nece, a kako ti je htelo pre 10 dana, ja pokusavam mislim od nove godine da prodjem dalje od tog dugmeta :) ovo ti je kao da igras loto :d pa sam zato hteo da probam, mozda se zaglavi, ali vidim da i dalje nece

EDIT: MOLIM MODERATORE DA IZBRISU OVU PORUKU, SLUCAJNO JE DVAPUT POSTOVANA!!!
 
Poslednja izmena:
E pa dalje nece, a kako ti je htelo pre 10 dana, ja pokusavam mislim od nove godine da prodjem dalje od tog dugmeta :) ovo ti je kao da igras loto :d pa sam zato hteo da probam, mozda se zaglavi, ali vidim da i dalje nece da ucita stranicu
 
Da li neko ima problema sa ADSL-om sa podrucja NS-a il sire? U zadnjih pet dana mi se non stop resetuje link? Usput mi i laptop malo,malo gubi wifi konekciju. Jel nesto do Telekonja ili mi je prso presvijetli HG520s modem?
 
Ja ne mogu da kazem , los mi je net, ali nije bilo prekida. bar ne kod mene kod autobuske za ostale delove ne znam. u ostalom pozovi ih i neka ti provere. a moz da bidne da ti je crko i wifi.
 
ko podnese zahtev do 31.05 dobija besplatno 1 god fixnog u lokalu :)

koliko su ocajni -_-
 
Razbiše se od "očaja".
Čim im opet zatreba para dignuće pretlatu za fixni za duplo kao do sada...
Na kraju pretplata za fixni telefon će biti veća od ADSL-a :d
 
Razbiše se od "očaja".
Čim im opet zatreba para dignuće pretlatu za fixni za duplo kao do sada...
Na kraju pretplata za fixni telefon će biti veća od ADSL-a :d

E pa ako jos jednom dignu pretplatu duplo- ima da odjavim fixni
 
Ja ne mogu da kazem , los mi je net, ali nije bilo prekida. bar ne kod mene kod autobuske za ostale delove ne znam. u ostalom pozovi ih i neka ti provere. a moz da bidne da ti je crko i wifi.

Tnx, zvao sam ih, rekose da je riknula boranija. Rekose da ce zameniti na licu mesta!
Sad kad mi uvale Pirelli a mozda i Kumho, mada mi je domaci Tigar favorit! :p

Sto se samog Telekonja tice ja nemam zivaca da se nerviram! Oni su pred prodajom i dzaba cemo mi kukati! Dok ne dodje novi gazda nema nama nekih novosti, sem tih trulih promocija i navlakusa!
Sad kad opale promo za penzionere preko 80 godina, besplatan net 16MB/s, 6 meseci za 1 dinar, ali potpis ugovora uz oba roditelja! :p
Mada kontam da bi se pojedini odavde snasli i za to : "Deda, ajde ti ozeni baba Maru, pa onda usvojite deda Peru, pa svi u telekonj da ja dobijem extra brzi net!" :)
 
Budi sretan ako ti uvale Pirelli jer je to najkvalitetniji ruter u ponudi.
 
Toga sam se i plasio! Javicu sta sam dobio, ako ista i dobijem! Samo da ne bude ona stara "ma to tako i treba da radi".
Sada mi se resetuje na svakih 20min! Extra! Dobro je da imam IPTV pa bar na miru mogu da gledam TV! Hahaha! Ima da se obesim ako ne budem mogao da gledam finale LS u subotu! Tj. ici cu da gadjam centralu kojekakvim kamenjem, u znak protesta!
 
Sad kad opale promo za penzionere preko 80 godina, besplatan net 16MB/s, 6 meseci za 1 dinar, ali potpis ugovora uz oba roditelja! :p

A ne. Penzionerima u Beogradu nude da primiš mlađu slobodnu radnicu Telekoma na stan i automatski dobijaš Click 16

Telekom stambena politika :d
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno