Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A kako onda da u 2 ujutru sve radi bez problema.?

Ne utiče valjda doba dana na instalacije.
 
Kod mene je kisnula otvorena kutija sve dok se ja nisam popeo i zatvorio je.Kleme su toliko zardjale da ne mogu ni da se popuste ni dotegnu i opet mi net radi bez problema.Ne kazem da ne znace dobre instalacije ali to ovde nije problem.
 
E sto volim ove kad dodju ovako... znaci cela Srbija bruji o tome kako ne radi internet kako treba, ISP-ovi ozvanicili to na svojim sajtovima (doduse posle nedelju dana, ali boze moj...), i onda se pojavi neko sa implikacijom "kod mene je sve u redu => globalni problem ne postoji"!
 
Kod mene je preko onih meraca speedtest i beocity sve uredu konstantna brzina 3.4mbps od moguca teoriska 4mbps al zato kad je u pitanju download tu ubijakolko ide lose i generalno svaki saobracaj koji zahteva veci download. Kod Rapidshare-a koliko god da povecam broj konekcija nevredi nece preko 300kb pa nece moze samo sporije.
 
Poslednja izmena:
Ovo skoro lici na restrikcije struje. Ko je na "prioritetu" radi mu odlicno, a ostalima kad ima ima, kad nema nema:).
 
Evo moje trenutne situacije sa testiranjem. Ali zato downloadt, youtube..... ocaj zivi.

 
Evo moje trenutne situacije sa testiranjem. Ali zato downloadt, youtube..... ocaj zivi.
Meni download uvek ide onako kako treba,znaci oko 230-250 Kb/s, sa RS-a kao premium korisnik,click 2.

20r0h1s.jpg
 
Poslednja izmena:
Ljudi pregledajte malo instalacije, razvodne kutije, kablove ugradite kvalitetne kablove puno zavisi ADSL od toga. Naprimer samo malo vlage u razvodnoj kutiji ili loš kontakt na parici može prouzrokovati katastrofalan ping. Mesecima koristim Telekom adsl ali sam pre toga pretresao sve kablove i instalacije po kući čak sam i na novoj betonskoj telefonskoj banderi dotegao kontakte. Posle majstora koji je kako kaže sve lepo povezao ja sam šrafcigerom još dva kruga okrenuo i dotegao kontakte na klemni. Verujte mi elektičar sam po profesiji takve stvari moraju biti po pravilu. Mesecima dobijam i koristim za ono što plaćam , nikad problema nisam imao.
728958006.png

728960934.png

728973407.png

11252445.png

A dali to moze uticati i na downstream attenuation tj. slbljenje signala, posto kod mene to se menja tj povecava
 
Zaista postoje korisnici kojima ADSL 98 posto vremena radi kako treba.









 
Poslednja izmena:
Evo za vas obicne smrtnike :D


Volim kad dodjem na posao :D
Al zato kuci Telekom ADSL vuce se ko prebijen :(
 
Ladno imas veci up nego down xD
 
Zaista postoje korisnici kojima ADSL 98 posto vremena radi kako treba.

samo 98% vremena?
ja znam bar 10tak korisnika kojima ADSL radi 100% vremena "savrseno perfektno"
ukljuce PC svakih nekoliko dana i posalju i prime poneki mail sa lokalnog servera i izuzetno su zadovoljni kvalitetom ADSL (cak i ne zavrse update AV koliko im se zuri da iskljuce PC da netrose struju) :d
 
Ajde sad lepo svi ovi koji pricaju kako je net super i kako problem ne postoji, da lepo nabace ip adresu na 92 ili 93 pa neka urade speedtest ka Frankfurtu.
 
Ajde sad lepo svi ovi koji pricaju kako je net super i kako problem ne postoji, da lepo nabace ip adresu na 92 ili 93 pa neka urade speedtest ka Frankfurtu.

naravno da jos radi ocajno ip 93,92,cak i 73 :crash: ja nprimer za 20 sec nabacim novu ip adresu ako vidi da je 93/2 73 samo je promenim dok ne dobijem 109 ili neku drugu
 
I šta je problem sa Frankfurtom? 1 MB



Ip 93.86...
 
Poslednja izmena:
Ajde sad lepo svi ovi koji pricaju kako je net super i kako problem ne postoji, da lepo nabace ip adresu na 92 ili 93 pa neka urade speedtest ka Frankfurtu.

evo

2 identicna rezultata

evo i bg



koristim 2 god. nisam imao problema sem ovog sa yt-om sto je bio, meni se cini da nije problem u inostranstvu nego kod nas, znaci nekom radi extra dobro, nekom extra lose
 
Packy , Max21
Nije problem do Frankfurta i drugih servera ...
Veliki problem je u nasim glavama.

Ne razumem kako neko moze da stiti drzavni monopol !
Svi oni kojima ADSL radi odlicno, to su nasi tatini i mamini sinovi
koji su debelo politicki placeni, i zadovoljavaju se ovakvim uslugama.
Savetujem da je takvima najbolje da ostanu na brzinama od 1MB i
da im se nikada ne povecavaju brzine jer su zadovoljni.

Ja placam 4MB ADSL koji radi sporije nego 1MB u zadnjih mesec dana.

Ako bi se duplirale brzine imao bi 8MB u sta ne mogu da verujem da se
ovakvim kvalitetom moze postici.

Bruka bruka, bruka...
 
ne branim ja nikog i nisam niciji ni mamin ni tatin sin, cale hoce da mi iskljuci net samo mi nabraja

decko je trazio da neko postuje kome radi dobro
izgleda da smo mi na nekom primarnom linku koji radi dobro. . .

da li vredi komentarisati odnos cene/brzine tj. kvaliteta interneta? sto hiljada puta prezvakana tema, nznam kako ih vise nije sramota, sad ce godinu dana od kako je sbb podigao brzinu, mada je i to smesno ali ajde bar ovo 4mbita za manje para nego 1mbit kod telekoma nije lose, presao bih na kablovski ali ovde, u ovom kraju ns-a sbb radi ocajno. . .
tj. cim vetric zaduva ili ne daj boze kisica padne nema net-a po par sati. . .

naravno da nisam zadovoljan i da poduplaju brzine ne bih bio zadovoljan, mozda sa nekih 4/1 mbit

npr. u cirihu je 100mbita oko 100 franaka ~ 6.000, u Moskvi koliko sam cuo 100mbita je 20$ i kako da budem zadovoljan?
 
Poslednja izmena:
Packy , Max21
Ne razumem kako neko moze da stiti drzavni monopol !
Svi oni kojima ADSL radi odlicno, to su nasi tatini i mamini sinovi
koji su debelo politicki placeni, i zadovoljavaju se ovakvim uslugama.
Savetujem da je takvima najbolje da ostanu na brzinama od 1MB i
da im se nikada ne povecavaju brzine jer su zadovoljni.

Heh, ja sam bas mamin i tatin sin i imam debele veze u telekomu. Dve godine ih zivkam kad cu dobiti tehnicke mogucnosti za IPTV, kazu uskoro. Sto se tice adsl-a, imam ga dve godine, snr margin je iznad 30 Attenuation ispod 6 i naravno nikad nisam imao problema sa njim. Naravno to sam ostvario preko veze ;)
 
Ali ja nemam ni TATU ni MAMU. Click 1 Novi Sad

730424325.png


A da zaboravio sam 93.86.224.131
 
Poslednja izmena:
A neznam ko je rekao da smi mi sa click 1 zadovoljni zbog odnosa cena i brzine kao što je MAX21 rekao. To je nešto sasvim drugo. Pričamo o tome ko šta ima i za čega plaća. Ja plaćam Click 1 i to imam a možda ima veze i gde se ko nalazi. MAX21 i ja smo u Novom Sadu i ovde je izgleda u redu šta se u Beogradu i dole južno dešava to je nešto što samo možemo nagadjati.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno