Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Samo da napomenem, nisu sve rute ka nekom serveru zagusene... Tako da se na pingtest sajtu ka serveru u Nemackoj, neznam mu sad ime, pojavljuje velik ping, a ka nekom blizem serveru je ping veci.
 
...kakva banda,strašno....:d izgleda da ne radi ni opcija promene brzine telekonjskog adsl-a....pokušavam već 18 dana na sve načine!


aa1bdd86ee.jpg
 
...kakva banda,strašno....:d izgleda da ne radi ni opcija promene brzine telekonjskog adsl-a....pokušavam već 18 dana na sve načine!


aa1bdd86ee.jpg

bravo za sliku :D ja sam juce zvao nema neke vajde neko je pisao za ip kad pocinje na 109 tad mi je donekle normalno ovo je strasno kako ide net
 
Meni je bukvalno suprotno, dok je bio 109 katastrofa, sad na 93 radi lepo.
 
Danas su me goveda iz telekoma totalno izbacila iz takta. Drzim igraonicu u lokalnom trznom centru. Poslali su dva nazovi majstora da puste jednom lokalu adsl i prckali su nesto na razvodnoj kutiji. To je bilo oko 3 casa. Od tad meni u igraonici ne radi net - Click 16 inace, a nemam ni toliko vec oko 9 mbts ali zbog uploada ne smanjujem paket. Naravno, posto je petak, a mi smo malo mesto, nemamo dezurnu sluzbu, ekipe mogu da izadju na teren tek u ponedeljak. Ja bez neta bolje i da ne radim. To je ceo vikend cirka 20k dinara. I da li ce neko da odgvora za to - sumnjam. Cak ni taj debil od majstora sto mi je s**** net. Sva sreca da su mi komsije iz susednog lokala ustupile svoj net (razvukao lan kabal do mog switcha) i tako ce igraonica da radi na leru do ponedeljka (bez koriscenja youtube i web kamera). Da ne pricam tek da od starta placam Click 16 (5600 dinara) a da nikad nisam imao taj protok. Bio je oko 13 m/bita uvek. Onda su udvostrucili broj adsl korisnika u gradu i ja od tada ne mogu da prebacim 9 m/bita u lokalu. Kao daleko sam od centrale (a godinu dana ta daljina nije smetala).
 

Prilozi

  • 19.2.2010-21.19.05.jpg
    19.2.2010-21.19.05.jpg
    29.8 KB · Pregleda: 102
Poslednja izmena:
jel kad koristis speed up adresa ti ostane kasnije ista adresa?
onda je meni zapala 93. :(
probavao sam 4x da resetujem modem i svaki put 93. :(
moze li se nekako promeniti da bude 109. da zovem korisnicki servis ili nesto. . .
ja od kada sam aktivirao speedup počeo sam da dobijam adrese samo iz jednog uskog opsega (93.86.*.*). do pre mesec dana isključivo iz jedne c klase, tj menjao mi se samo zadnji broj. sada su pitanju dve što mu otprilike dođe nekih ~500 mogućih.
 
Ma sad ce Telekom da prodaje Telenoru internet naredne 2 godine, dok ne izgrade svoju infrastrukturu. Tako da mozete opusteno da prestanete da se zalite i da promenite provajdera. Ako imate koga i ako niste vezani ugovorom. Ja se cudim sto ne radi speed up...
 
Ljudi da ne otvaram novu temu jel moze neko da mi kaze ko je koristnik SezamPro kako mu ide download preko browsera, skidam nvidia drajvere idu 30-50kb, probao da skinem firefox ide 15-20kb, probao rapidshare (sa premiumom) ide od 50-70kb, dok torenti pice do 400kb, 4mb sezam pro je upitanju, aj nek se javi neko molim vas, dal je do mene ili do nekog zagusenja, hvala
 
ja od kada sam aktivirao speedup počeo sam da dobijam adrese samo iz jednog uskog opsega (93.86.*.*). do pre mesec dana isključivo iz jedne c klase, tj menjao mi se samo zadnji broj. sada su pitanju dve što mu otprilike dođe nekih ~500 mogućih.

cini mi se da sam ja iste srece danas 10 ip-a, 10 je islo 93.86. dok pre nego sto nisam aktivirao speed up svaki 10x sam dobijao ip koji nije 109, jel moze nekako da se sredi to da dobijam 109.?
 
@Pilauda

Na poslu Sezam 4Mbit, download sa nVidia-e i većine ostalih adresa se vuče, sva sreća pa je to backup link inače...:wall:





A onda isti fajl skidao preko primarnog linka koji za sada ne pravi probleme kao konkurencija na ADSL-u:





Šta reći osim bezobrazluk, taj ADSL 4096/256 je uz to i poprilično skuplji od kablovskog 6144/512 pa još tako traljavo da radi, nadam se da će uskoro rešiti ovaj problem jer su baš preterali.
 

Prilozi

  • sezam.GIF
    sezam.GIF
    42.3 KB · Pregleda: 35
  • sbb.GIF
    sbb.GIF
    42.3 KB · Pregleda: 33
I ja se nadam, ovo je jezivo, zvacu ih sutra da vidim bas sta ce da mi kazu.
p.s. hvala na brzom odgovoru
 
Poslednja izmena:
I ja se nadam, ovo je jezivo, zvacu ih sutra da vidim bas sta ce da mi kazu.
p.s. hvala na brzom odgovoru

znas sta ce ti reci, pa nije problem do nas nego do telekoma ili ce poceti standardna procedura muljanja tipa imate virus, resetujte ruter ili modem idemo da proverimo podesavanja i sve vec prozvakane fore kojima se inace bave na sezamu!

znam sve ovo sam davnih dana prosao sa njima i jedino resenje mog problema je bilo to sto sam uzeo mik i napustio prevarante!
 
Pa nemam pojma stvarno ovo je prvi put da za 2 godine nesto mi zasmeta sto se tice sezama, nadam se da ce se i ovo resiti, i sreca je mozda sto za skidanje 99% koristim torrente koji rade besprekorno da kucnem u drvo, nista ostaje da sacekam da vidim sta ce biti.
 
Pa nemam pojma stvarno ovo je prvi put da za 2 godine nesto mi zasmeta sto se tice sezama, nadam se da ce se i ovo resiti, i sreca je mozda sto za skidanje 99% koristim torrente koji rade besprekorno da kucnem u drvo, nista ostaje da sacekam da vidim sta ce biti.

pa ja sam samo skidao torrente pa su poceli da mi seku brzinu na 12 sati, pa 12 sati imam full net a 12 sati imam dial up i to svaki dan pocinje u isto vreme znaci nije moguce da je bi kvar kod mene ili problem kada se desavalo svaki dan u istom intervalu!

a problem je tacno poceo onog trenutka kada sam bio uplatio 6 meseci unapred za net ili tako nesto je bila akcija kod sezama ili je bilo tri platis a tri dobijes gratis vise se ni nesecam iskreno a niti zelim da se podsecam na taj period nerviranja!
 
cini mi se da sam ja iste srece danas 10 ip-a, 10 je islo 93.86. dok pre nego sto nisam aktivirao speed up svaki 10x sam dobijao ip koji nije 109, jel moze nekako da se sredi to da dobijam 109.?
iz mog iskustva - da se odjaviš sa speedupa, a možda ni tad.
 
Radi li nekom speedup? Od Nove godine meni ne radi više.
 
Imam jedno Laičko pitanje vezano za ADSL a i za druge tipove konekcija

- Da li veća brzina znaci i bolji PING?

Download-om sam koliko toliko zadovoljan ali surf-om uopšte nisam, jer koliko sam pročitao na ovom i drugim forumima surf više zavisi od ping-a tj od brzine povezivanja na odredjeni server.
Ja koristom Crick 1 Lelekom Oprem ADSL-a, i znam da je to više nego dovoljno za dobar surf, kad je dobro vreme odziva (ping)
E sad ako bih povecao brzinu na 2mbit ili 4 mbit da li bi mi se povacala brzina surf-a? tj da li bi imao bolji ping?
 
imao bi malo bolji ping (par milisekundi), ali ne bi primetio razliku u surfovanju...
 
meni je ping u normali od jutros:

Tracing route to thoron.typefrag.com [85.17.146.33]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms 1 ms 1 ms 192.168.1.1
2 17 ms 16 ms 17 ms 93.86.111.1
3 15 ms 20 ms 17 ms 212.200.11.241
4 62 ms 22 ms 23 ms 212.200.16.185
5 21 ms 21 ms 21 ms 212.200.232.33
6 21 ms 21 ms 22 ms 212.200.227.230
7 104 ms 21 ms 21 ms 212.200.227.245
8 51 ms 50 ms 50 ms po100.sr1.evo.leaseweb.net [85.17.100.226]
9 53 ms 52 ms 53 ms thoron.typefrag.com [85.17.146.33]

Trace complete.
 
kada već pomenusmo Sezam...danas sam zvao podršku......momak kaže da su svesni problema:smoke:...da je problem do telekoma, naravno,:d... da je u pitanju zagušenje linka i da je telekom obećao da će do ponedeljka rešiti problem.....tj proširiti link "ka spolja".....:bottle:
 
Jovana iz telekomovom korisnickog servisa nema informaciju da je u pitanju problem na nivou adsl, vec kako kaze "cula je za par slucajeva".
 
kada već pomenusmo Sezam...danas sam zvao podršku......momak kaže da su svesni problema:smoke:...da je problem do telekoma, naravno,:d... da je u pitanju zagušenje linka i da je telekom obećao da će do ponedeljka rešiti problem.....tj proširiti link "ka spolja".....:bottle:


Prijatelju,ja sam se juce ceo dan svadjao sa podrskom sezam pro,pokusali su da me ubede ta je problem do mene,medjutin posle cetri sata ubedjavanja sa slepcima koji rade na centrali i imaju vec spreman papir sa odgovorima javio mi se neki lik koji kao nesto zna,pa je i on pokusavao nesto i na kraju je priznao da je problem do njih i da ce ga kao resiti do sredine sledece nedelje,meni posao zavisi i porodica od njhovog usranog adsl-a,oni su najobicniji prevaranti i lopovi(sezampro),kad sam ga pitao zasto moj kolega prekoputa nema problema sa adsl a on je direktno na telekom,odgovorio je da telekom cuva neke stvari za sebe,meni je download od 0.1-26mb/s(od predvidjenih 200mb/s),znaci KATASTROFA,u ponedeljak vracam opremu i menjam provajdera,nek se nose oni i njihov adsl :mad::mad::mad::mad::mad:
 
Ja sam na telekomu 4mb tako da ti sa sigurnoscu mogu reci da je problem i kod njih.
 
Prijatelju,ja sam se juce ceo dan svadjao sa podrskom sezam pro,pokusali su da me ubede ta je problem do mene,medjutin posle cetri sata ubedjavanja sa slepcima koji rade na centrali i imaju vec spreman papir sa odgovorima javio mi se neki lik koji kao nesto zna,pa je i on pokusavao nesto i na kraju je priznao da je problem do njih i da ce ga kao resiti do sredine sledece nedelje,meni posao zavisi i porodica od njhovog usranog adsl-a,oni su najobicniji prevaranti i lopovi(sezampro),kad sam ga pitao zasto moj kolega prekoputa nema problema sa adsl a on je direktno na telekom,odgovorio je da telekom cuva neke stvari za sebe,meni je download od 0.1-26mb/s(od predvidjenih 200mb/s),znaci KATASTROFA,u ponedeljak vracam opremu i menjam provajdera,nek se nose oni i njihov adsl :mad::mad::mad::mad::mad:

super....pa nam javi da li ima promene:banana:....najlakše je promeniti provajdera.....ali mi je "strepnja dublja od nade"...plašim se da je ovo telekomovo sr*nje...:-devil-:
 
Problem je u telekomu. Kad radim ping test, svaki treci paket izgubi. Nikad losiji nije bio net nego zadnjih 10-ak dana.
 
Kod:
Tracing route to thoron.typefrag.com [85.17.146.33]
over a maximum of 30 hops:

  1     *        *        *     Request timed out.
  2    38 ms    37 ms    35 ms  93.86.6.1
  3    33 ms    37 ms    37 ms  212.200.11.237
  4    43 ms    39 ms    45 ms  212.200.16.177
  5    45 ms    43 ms    39 ms  212.200.232.33
  6    43 ms    43 ms    37 ms  212.200.6.94
  7    43 ms    39 ms    37 ms  212.200.227.245
  8   119 ms   117 ms   121 ms  po100.sr1.evo.leaseweb.net [85.17.100.226]
  9   119 ms   121 ms   117 ms  po100.sr1.evo.leaseweb.net [85.17.100.226]
 10   129 ms   125 ms   119 ms  thoron.typefrag.com [85.17.146.33]

Trace complete.


Treba,bar kod mene,da bude 79ms.Moze ovo jos bolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno