Šta je novo?

Telekom ADSL - diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovo i ako bude nece biti ubrzanje vec akcija za prelazak novih korisnika ili produzenje ugovora za verne korisnike...Nikako ubrzanje jer ubrzanje vazi za sve pakete a ovo bi bio sasvim novi paket.Opet kazem ako uopste bude tog paketa jer ovo je i dalje rekla-kazala.
 
Ja otkazao iptv i prebacili mi ruter u fast, i sad konstantno varira ping, a packet loss uvek oko 2%, a greske nemam nikakve, sta da radim

 
Poslednja izmena:
Sad sam testirao i ka google i ka stranim serverima, sve je u redu, ovo samo ka veratu, verovatno je svima tako trenutno
 
Na Veratovom serveru varira ping + postoji packet loss, ja vise i ne testiram nista na njemu, dzabe se covek iscima u prazno.
 
Ljudi jos jednom da zatrazim pomoc, tj savet..

Ping do drugog hopa tj do centrala je od 10-15ms.. port je fast, brzina 6/1..

Igrice uzasno laguju. ping je dosta visi nego pre godinu dana a postavke su iste i modema i porta.. ocigledno da je problem u centrali ili dslam-u..

Prijavio sam kvar, oni kazu sve je ok.. A nije..

Sta da radim, kome da se obratim da srede to..

Kada uradim tracert, uvek se nat 3. ili 4. hopu nadje adresa 212.200.6.238 koju kada pingujem gadno laguje.. nekad vise nekad manje..
 
Meni je najzanimljivije to da smo se svi uhvatili za cekanje neke akcije, a da smo zaboravili da bi red bio da povecaju brzine(pa nek nam posle toga daju neke akcije).
 
Ne mogu se povećavati brzine, jedino da se ukinu neki paketi.
 
Dobar deo njihove pristupne mreže ne može da ponudi preko 6Mbit/s, nemaju mnogo prostora za povećanje, ali bi recimo bar mogli da stave i 6Mbit kao osnovni paket.
 
Ne treba da povecavaju brzine.

Neka smanje cene, lako cemo preci na jace pakete :)
 
Zna li se kad ce ova akcija za soma kinti 5 Mb ?
 
Ne zna se još ni da li će je biti.
 
ima li negde uputstvo kako da namestim portove ili da ih zovem da mi prebace u fast ili sta vec.Imam iptv,ali ga retko gledam,igram samo bf3?
 
Savet potreban:

Iznajmljen stan u Bg, kod hotela jugoslavija, u stanu je ptt kds i nemam pojma kakav im je net.

Sta preporucujete kao alternativu, koji adsl?
 
Dobar deo njihove pristupne mreže ne može da ponudi preko 6Mbit/s, nemaju mnogo prostora za povećanje, ali bi recimo bar mogli da stave i 6Mbit kao osnovni paket.

Meni u podesavanju modema pise da u teoriji mogu da izvucem oko 28mbps down. Tako da mogu da povecaju za nas sto smo na dobrim centralama a za ove sto nemaju toliko srece da stave osnovni paket na 4mbps i da prilagode cenu. Naravno cena mora da bude ista za sve samo ovi sto su na losim centralama nece imati mogucnost prelaska na neki veci paket...
Meni kablovski provajder na selu nudi 6/1 za 1380 din bez ugovora ali neidem sa ADSL-a posto za cetiri godine koliko ga koristim nisam imao vecih problema. Stabilan ping, stabilan download i stabilna konekcija. Za tri godine sam imao mozda ukupno 2 sata prekida neta i to kad je telekom nesto radio.
 
Savet potreban:

Iznajmljen stan u Bg, kod hotela jugoslavija, u stanu je ptt kds i nemam pojma kakav im je net.

Sta preporucujete kao alternativu, koji adsl?
Ni pod razno ptt kds to je jedno đubre koje se stalno kvari,tehnička podrška još gora,trebalo bi targo telekom da proradi uskoro na toj lokaciji ili adsl,možda je najbolje uzeti neki najjeftiniji adsl bez ugovora i sačekati prvu povoljnu akciju...
 
Da li se za Adsl (telekom, beotel, verat, sbb...) placa jednokratna pristupna taxa? Potreban mi je net samo na 2 meseca.
 
Da li se za Adsl (telekom, beotel, verat, sbb...) placa jednokratna pristupna taxa? Potreban mi je net samo na 2 meseca.
uzmi onda od ptt-a adsl iako su katastrofa adsl im radi ok, a tehnička podrška ti i ne treba, zbog adsl-a ih nikad nisam zvao,a i za 2 meseca ti bolje ne treba imas 1,5 za 1300 din bez ugovora ok cena
 
Pitanje (možda glupo) za nekoga ko je nedavno vraćao opremu Telekomu posle raskida ugovora:

Da li su vam tražili sve kablove koji su bili u kompletu sa ruterom?

Sećam se pre 4-5 godina kada sam dobio ruter da je bilo nekih mrežnih i telefonskih kablova, negde su mi se zagubili, jedva sam i kutiju našao, treba ovih dana da se rastanemo, pa da ne bude nekih nesporazuma...
 
Ja sam vratio opremu Telekomu pre oko dva meseca, i lik je samo pogledao da li je ruter tu, i napisao mi revers. Kod mene je ostao usb produzni.
 
Steta sto ti nije ostao kabl od Amino 125 za IPTV. To je raritet. Mnogi lome iglice, a nema nigde da se kupi. Na Limundu mu je početna cena i od 500 din. :D
 
Izgleda da nema pravila, kako u kojoj poslovnici. Kakve sam sreće, ne gine mi drndanje na tu temu ako se ne snađem nekako :banghead:
 
Poslednja izmena:
Idi u poslovnicu koja je uvek dupke puna negde u centru grada. I to negde pred kraj radnog vremena, kad im je svega dosta. Važan je i tajming, ciljaj gospođu koja ne razlikuje usb od mrežnog kabla. :D
 
dao bih bubreg za tu akciju od 1ooo din 5mbs :Klanjanje ja placam 4 mbs 2150... nego u ugovoru mi pise da je on sklopljen na neograniceno vreme sa minimalnim trajenjanjem od godinu dana, naravno tih godinu dana je odavno proslo tj. ima skoro 3 godine... oci li mi praviti neki problem pri raskidu i sklapanju ugovora ,za nadam se, tu akciju o kojoj se suska...?
 
^ pa ti Nes* nemaš ugovornu obavezu tako da neće biti problema.
I ja sam u istoj situaciji kao i ti.
 
Uradite ovako dajte majci ili ocu mob paket koji se dobija uz box3 i fiksni, a vi uzmite 6mbit i podelite racun i dobajte za 1350din 6mbit :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno