Šta je novo?

Telefoniranje u okviru kucne mreze

goranp3

Slavan
Učlanjen(a)
13.01.2008
Poruke
27
Poena
309
Koje telefone kupiti (2x) koji bi omogucili internu komunikaciju putem mreze izmedju ova dva telefona ?
Jedan telefon bi bio prikljucen na ruter , a drugi na AP.Inace ruter i AP su povezani bezicno.

Znaci potrebna je samo interna komunikacija izmedju dva telefona ne Voip.
 
Koji model "Siemens Gigaset" moze da obezbedi ovu opciju interne komunikacije preko mreze.Ko je radio povezivanje telefonske opreme u nekoj firmi verovatno moze da mi preporuci koji model da kupim da bi se izmedju dva telefona preko mreze obavljala interna komunikacija. (tipa sef - sekretarica i slicno)
 
Pa, neznam sad ako ti nije bas uslov da to ide preko mreze, gigasetovi ti podrazumevaju (besplatnu) internu komunikaciju, jedna baza podrzava do 6 slusalica, gde recimo ako je broj ISDN, pa uzme vise MSN-a, multiple subsribe number, svaka ta zasebna sluska moze da radi kao poseban broj, plus interni pozivi izmedju bilo koje od njih, tako da to sve radi ok, ne vuces kablove, mogu da ponesu slusku sa sobom po firmi, pun komfor, i ne vidim neki razlog da se uopste petljas sa mrezom.
 
Hvala na odgovoru , da znam da bi ta varijanta bila u redu da razdaljina nije problem (~ 1.000 m.)
Iz tog razloga mi je potrebna varijanta preko mreze.Video sam da "Siemens Gigaset" modeli podrzavaju
internu komunikaciju , samo je pitanje dali bi neki od modela radio i u varijanti da jedna baza bude
prikljucena na ruter , a druga na AP (ruter i AP su medjusobno povezani).
 
Mislim, da postoje i tkz. siemensovi reapeter-i, s kojima je moguće povećati domet baza, ako je "otvoreniji" prostor mozda ne bi ni falilo puno.
 
Nazad
Vrh Dno