Šta je novo?

Mobilni telefon Telefon do 650€

Koji mobilni telefon kupiti

marcony28

Zapažen
Učlanjen(a)
26.12.2022
Poruke
62
Poena
20
Ljudi, ako moze pomoć i preporuke malo.

Imam budžet 650 evra pa bih promenio telefon. Voleo bih da cujem predloge.

U suštini ono sto me interesuje je odlična kamera i da baterija može da drži ceo dan. Sve ovo ostalo su finese već. Fluidnost se prosto podrazumeva al to ce imati sbaki novi telefon sada.

Hvala
 
Pa mozda covek ne zna da za malo dodatih para ima najnoviji telefon da uzme. 50e na 650e mi je mizarna doplata.
 
s23 je bolji izbor od s24.
Dobrim delom se slazem sa misljenjem, osim ako oba modela nisu sa SD cipsetom. Sto opet dovodi u pitanje odnos cene i dobijenog, u kontekstu da za novac za koji moze da se uzme S23 sa 256GB interne memorije verovatno u najboljem slucaju moze da se uzme obican S24 (128GB) koji po specifikacijama ima sporiju UFS3.1 memoriju.
 
Trenutno sam i ja u istoj dilemi...
s23 128 je kod nas nekih 680e u prodavnici, moze na rate, 2god garancije, na kp nov, sa "garancijama" je oko 560e...

U sustini jos ga nisam uzeo jer gledam koje jos opcije imam... ali izgleda da ih nema puno... jos ako ti treba telefon sa dijagonalom 6-6.2", slab je izbor...

da li uzeti 128 ili 256gb... ja mislim na 128gb da idem, do sad nikad nisam popunio 128gb memoriju... :D
 
ma meni je bitno da nije veliki (6.2", mada bih mozda preziveo i 6.4") i to je to :)
Ostalo mi i nije toliko bitno... Bitno da mi radi narednih 5godina... ja koristim P30 lite vec 4-5god mislim ali vec je muka sa njim bilo sta raditi...
U sustini, sto bolji telefon za sto manje pare mi je cilj :)
 
ma meni je bitno da nije veliki (6.2", mada bih mozda preziveo i 6.4") i to je to :)
Ostalo mi i nije toliko bitno... Bitno da mi radi narednih 5godina... ja koristim P30 lite vec 4-5god mislim ali vec je muka sa njim bilo sta raditi...
U sustini, sto bolji telefon za sto manje pare mi je cilj :)
Pixel ftw :)
 
S23, ali obavezno sa 256gb.
Sto? Mislim sta toliko jede prostor? Ja slika/videa nemam mnogo... Ono što insualiram su light aplikacije za posao (teams i slicno, viber, watzup...), igre ne igram... Ili ako i instaliram koju to je jedna, max 2...
Mislim, pokusavam da skontam sta jede prostor na s23, čisto da se ne zjb...
Trenutno na p30 lite imam 30gb prostora a koristim ga 4-5god, ako sam nesto brisao do sad to su bile slike racuna i slicno... A to se meri sveukipno sa par gb za svo to vreme...
Pa gledao sam i pixel 8 ali losiji od s23 a isto kosta i nema ga u slobodnoj prodaji cini mi se vec kp ili ove radnje za koje ne znam kakvu bas garanciju daju...
 
Poslednja izmena:
Pa da, jasno... Mislim, razmotricu i 256gb naravno, posebno sto koristm mob dok ga skroz ne pregazi vreme 😂
 
E a kakve su garancije u telekoplus i slicnim radnjama? Cenim da je to njihova garancija a ne uvoznika/proizvodjaca?
 
Savet je za pokretaca teme, a nigde ne pise da bi uzeo kompakt. Koristio sam pomenuti honor par meseci, zamisli nosen u dzepu.
Od kompakta jedino iphone i to pro model da kazes da lici na nesto....
 
Ne znam kakvu odeću nosite kad vam neki telefon ne može da stane u džep. 😅 Meni 14 Pro Max sa kabastom futrolom staje u svaki džep bez problema.
@postavljač teme
Pre svega razmisli o dimenzijama telefona, da li ti više odgovara veći ili manji ekran. Na primer ako si stalno u pokretu i često telefoniraš uz to, možda je bolje manji telefon, a ako ga najviše koristiš u kući za multimediju, društvene mreže i sl, onda je bolje veći telefon/ekran.
 
Bukvalno je nebitno. Slušam predloge i za kompaktni i za veći. Bitno je da mašina radi svoj posao dobro i da će da traje. Ne menjam telefone na 2 godine.
Koristim trenutno Huawei P20 pro evo već 5 i po godina. Telefon ne da isplatio nego ono, svaka čast. Ali zbog situacije sa Googlom vreme je za menjanje brenda, a i svakako bih voleo da promenim malo izgled brenda. Budžet sam naveo pa reko' da proverim da li sam nešto propustio, možda drugi na forumu znaju neki koji je meni promakao.
 
Ne znam kakvu odeću nosite kad vam neki telefon ne može da stane u džep. 😅 Meni 14 Pro Max sa kabastom futrolom staje u svaki džep bez problema.
@postavljač teme
Pre svega razmisli o dimenzijama telefona, da li ti više odgovara veći ili manji ekran. Na primer ako si stalno u pokretu i često telefoniraš uz to, možda je bolje manji telefon, a ako ga najviše koristiš u kući za multimediju, društvene mreže i sl, onda je bolje veći telefon/ekran.
krastavac, neko ima vise mesta u dzepu neko manje... za sve je to priroda kriva... ;)
 
Gledao večeras Realme 11 Pro+, bruka koliko telefon lepo radi i leži u ruci za relativno male pare! Huawei P60 Pro takođe, ali onaj beli od keramike pozadi...bruka!
 
Nazad
Vrh Dno