Šta je novo?

Telefon do 30 000?

dacha123

Slavan
Učlanjen(a)
17.05.2010
Poruke
1,416
Poena
210
Ljudi sta uzeti do nekih 30000?prioritet mi je velik ekran i eventualno ok kamera? Bacio sam pogled na samsung a7 2018,p20 lite, honor 8x?
Je l neko ima iskustva, neki cetvrti predlog mozda? Od kineza prihvatio bih samo huawei tj honor, ostalo bih zaobiso?

Unapred hvala :))

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Da li može neko da mi objasni zašto toliko preporučujete Poco, kad je Mi8 u full garanciji kod generalnog uvoznika 40000 din, a Poco sa garancijom idi-mi-dodji-mi 250 evra?
Zato sto je to 100e razlike, a ljudi traze telefon do 250-260e?
 
Jel u naslovu pise telefon do 30.000 ili do 40.000?

Na Mi Srbija sajtu pise da Mi 8 nije raspoloziv.
 
Jel u naslovu pise telefon do 30.000 ili do 40.000?

Na Mi Srbija sajtu pise da Mi 8 nije raspoloziv.

Kad odeš tamo ima beli i košta 40000. I Poco je u prodavnici 47000 din., a garancija na ove preko oglasa je ???
Da li ima da se uzme od ljudi što kupuju kod operatera ne znam, a jedino bi tako kupio Xiaomi van zvanične prodavnice i računa.
 
Garanciju na oglasima daju godinu dana, ima proverenih prodavaca.
 
I onda opet otvorim ovaj sajt i čitam bajke o Xiaomiju!

Nisu bajke nego realnost. Ne možeš očekivati da su prosečni korisnici upućeni kao zaluđenici u tehniku.
Trenutno Xiaomi nudi jako puno za uloženo, kad se to promeni slušaćeš kako kažeš bajke o nekom drugom proizvođaču...
 
Da, kao sto sam rekao, ima proverenih prodavaca.
 
@gileip, što kaže Ivan, ima proverenih, poštenih prodavaca. Naravno, niko neće priznati garanciju za fizičko oštećenje ili neke gluposti koje nisu realne, ali za kvarove koji nisu uzrokovani nemarnim korišćenjem verujem da hoće. Recimo, ja sam imao situaciju da sam kupio telefon sa usmenom garancijom od mesec dana. Zbog obaveza nisam čak ni paket otvorio cele nedelje. Kada sam otvorio, telefon je bio u vakumu, nov. Medjutim, dugme za paljenje je bilo felerično. Jedva sam upalio telefon, a posle toga uopšte nije reagovalo. Fabrička greška, šta god, nebitno. Javio sam se čoveku, bio je malo skeptičan jer je prošlo sedam dana, ali nakon što sam mu lepo objasnio pristao je da mu pošaljem da ga odnese na servis. Poslao sam, a nisam imao pojma ni ko je ni kakav je, ništa. Čisto na poverenje, iako smo se čuli jednom preko telefona. Posle dva dana mi se javio, rekao da nema popravke i da ću dobiti novi telefon. Nakon par dana je stigao. Generalno sam imao sreće, to je jedini koji sam uzeo sa kvarom, a kupio sam sigurno 5,6 komada u poslednjih 4-5 godina. Elem, ozbiljni će uvažiti garanciju, od takvih i treba uzimati, ako ćeš da rizikuješ sa kupovinom bilo gde i od bilo koga zbog mizerno niže cene, onda moraš biti spreman i da dobiješ cepanicu u paketu, ako poručuješ online.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nešto analiziram, u suštini MI 8 je cenovno negde na pola između A8 i S8 a po karakteristikam blizu S8 (odnosno S8+) ali ipak slabiji, da li sam u pravu? Drugo, kod kamere oznaka f/2.0, otvor blende, li je?! da li što je veći kamere je bolja ili obrnuto ili drugačije?
 
Ne, po karakteristikama je Mi 8 bolji od S8, jedine prednosti S8 su ekran i IP68.

Sto je manji f/x.x, to je bolje, kad delis manjim brojem dobijes veci broj..
 
Kameri, autonomiji, stabilnosti softvera, podrsci, brzini u radu, podrsci za custom romove, ne greje se, ne dere bateriju na 4g, jeftiniji je.

Chipset je dve klase iznad.

Mi 8 ima isti senzor kao Pixel 3, ima i OIS, sa portovanim GCam-om koji se instalira bez rootovanja/otkljucavanja BL je prakticno u rangu Note 9 sto se kamere tice, kacena su direktna poredjenja na forumu. MiUI je dve klase iznad softvera na Samsungu. 2GB vise memorije, drasticno bolji i stedljiviji chipset, normalan 4g modem.

Hardverske prednosti Samsunga, u ovom poredjenju, su ekran i IP68, naravno i razlika u dizajnu je u korist Samsunga.
 
Poslednja izmena:
Znaci da je u S8(+) Exynos iz 2017-te koji u CPU konfiguraciji ima 4xA73 i 4xA53 jezgara koja rade na 2.3GHz i 1.7GHz, a GPU nije ni u rangu Snapdragon 835, stavise osetno je losiji od GPU-a u SD 835. Greje se pri vecim opterecenjima, 4g modem je kriminalan i baterija se topi kad se koristi 4g.

SD 845 u Mi 8 ima CPU konfiguraciju 4xA75 (osetno mocnija jezgra od A73 jezgara) i 4xA55 (15-20% mocnija i 15-20% efikasnija od A53 jezgara), na 2.8GHz za A75 i 1.8GHz za A55. GPU nije za poredjenje, Adreno 630 je osetno bolji i efikasniji GPU od Adreno 540 (u SD 835), a Adreno 540 je osetno bolji od Mali GPU-a u Exynos 8895. 4g modem je normalan, ne pregreva se i ne dere bateriju. Plus su to Kryo jezgra :)

Pored svega toga, Android je najbolje optimizovan za Qualcomm chipsetove, Xiaomi softver rastura sto se autonomije tice, Mi 9 sa 3300mAh i SD 855 prakticno isto drzi kao S10+ sa 4100mAh i SD 855.

https://youtu.be/_ka_mB7z0Ak
 
Poslednja izmena:
@joca89

Novije verzije One UI-ja na Samsungu rade sasvim pristojno (TW/SE ne bas toliko, kad jedan RN5 radi bolje od S8), priznajem da sam prererao sa "dve klase" u tom kontekstu, ali jeste osetno bolji sto se tice optimizacije baterije i stabilnosti. Mozda se razlika ne vidi toliko na high-end hardveru, ali na low-end i mid-range je itekako vidljiva. Sto se autonomije tice, odgledaj video :)

@gileip

Dzabe sam krecio, ako si ti iz mog objasnjena zakljucio da je samo sirova snaga u pitanju da bi napravio takvu analogiju (mozda i nisi, ne znam, laik sam za automobile).
 
Poslednja izmena:
@gileip

Dzabe sam krecio, ako si ti iz mog objasnjena zakljucio da je samo sirova snaga u pitanju da bi napravio takvu analogiju (mozda i nisi, ne znam, laik sam za automobile).

Druže, igrice ne igram ni na računaru, a o telefonu neću ni da pričam.
Ja u telefonu držim podatke koji mi trebaju, slike sam prebacio na drive jer sam planirao da uzmem Mi8 (i uzeo, ali prodao), tako da sam se nekako oprostio od SD kartice.
Nisam ja fan Samusnga, i ja sam od ljudi što za manje hoće više, ali sam sada došao u situaciju da biram, S8+ za 370 i garancija od kako vi kažete pouzdanog prodavca ili ponovo Mi8 od 40.000 din, a i G7 ThinQ je u igri, ali cena ga ubi u prodavnici, a ne bih od pouzdanog prodavca jer imam loše iskustvo sa Flex 2.

Ali ovde ja nisam problem, već čovek koji hoće telefon do 30.000 din.
I ja mu sada definitivno preporučujem Huawei 8x jer ima i u prodavnici za 2000 više od cene koju je planirao i sa čvrstom garancijom (a ja sam se na P9 lite uverio da im je garancija vrhunska) ili od ljudi koji su uzeli kod operatera malo jeftinije.
Ja ga koristim već skoro 10 dana i samo reči pohvale.
Da mu je kamera za nijansu bolja i da ima brzo punjenje ne bih ni razmišljao o S8+.
 
Poslednja izmena:
Lepo sam rekao, dzabe sam krecio. Uzivaj :)
 
Gile brate zar tako lose iskustvo sa shaomijem? Meni su presudni velik ekran i dobra kamera i nakon xx odgledanih reviewova itd skapirah da i mi a2 sa gcamom ima drasticno bolju kameru od honora i onda sam bas u kanalu... Ne bih da bacam 250e a ne pomerim se ni pedalj od trenutne situacije, al opet ne bih se klackao ni sa shaomijem ako znaju da random fuserisu...

Sent from my Huawei using Tapatalk
 
Ne znam, izgleda da sam ja baš bio baksuz pa dobih taj sa lošim otiskom, doduše ja imam ruke ko lopate, ali opet na ovom Honoru kako pipnem otvori.
Kameru sam malo testirao, njegovu, tako da baš nisam dobro ocenio.
Ja sam danas zamalo otišao da kupim mi 8 pro u Ušću za 50000 din. pa da ponovo probam, a i da probam te hvaljene custom romove u kojima na Pie može da se isključni odvratni notch, jer na njemu je stvarno odvratan.
I ta pro verzija mi odgovara zbog 128 GB memorije.
Razmisliću, mangupi me ovde skoro ubediše, a i tebi nije loše da odeš do Ušća i uživo vidiš ono što te zanima pa onda prelomi.
 
Poslednja izmena:
Slazem se za notch, EMUI em ima gasenje notch-a em se moze samo "ofarbati" u crno i i dalje koristiti za prikaz dometa/baterije sto na MIUI-u ni ranije nije postojalo kao opcija.
 
@Astmario, u MIUI-u si imao tu opciju, tj. to je i bila jedina. U sakrivenom delu su bili prikazani vreme, konekcije i baterija.
@nesa07, Honor 8X.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Izvinjavam se zbog polemike koju sam izazvao, do sume iz teme 250e šta je bolja kupovina A8 ili Honor 8X?

Moja deca imaju Samsung A8, a ja trenutno Honor 8x.
Dobar je Honor, ali ti preporučujem A8, dobar ekran, odlična izrada, baterija dobra, bolje kamere, vodootporan, brzo punjenje, USB C, samo da mu je za nijansu veći ekran. Poslednji dobro odradjen telefon iz A klase, ovo posle je obično s....!
 
Ne znam, izgleda da sam ja baš bio baksuz pa dobih taj sa lošim otiskom
Aha, dobio si loš primerak, što je baš retkost ali eto izvukao si premiju. Na čitavom forumu nećeš naći više od dva tri slučaja da su se ljudi žalili na loš rad fingerprinta kod Xiaomija. A mnogi su koristili više od jednog modela. Ja sam koristio četiri različita Šomija i bukvalno se ne sećam jednog jedinog neuspelog otključavanja prstom.
Osim kad su mi prsti bili skroz mokri od tuširanja i slično, to je već drugo.
 
Evo par slika da uporediš, slikano je sa Samsung A5 2017, Samung A8, Honor 8x i Xiaomi Mi8 sa stock kamerom.
 

Prilozi

  • Honor 8x_03.jpg
    Honor 8x_03.jpg
    505.2 KB · Pregleda: 111
  • Samsung A5_06.jpg
    Samsung A5_06.jpg
    338.5 KB · Pregleda: 113
  • Samsung A8_08.jpg
    Samsung A8_08.jpg
    364.8 KB · Pregleda: 111
  • Xiaomi Mi8_05.jpg
    Xiaomi Mi8_05.jpg
    417.2 KB · Pregleda: 112
Nazad
Vrh Dno