Šta je novo?

Telefon bez fingerprinta do 250e,preporuke

ilijadu

Cenjen
Učlanjen(a)
20.03.2014
Poruke
42
Poena
154
Hocu da kupim solidan telefon do 250 e bez fingerprint skenera.Ono sto trazim u telefonu je dobra kamera,velika memorija i najvise bih ga koristio za drustvene mreze,muziku,poruke...
Takodje moze i telefon na kome moze da se nekako otkloni fingerprint,kao npr iphone-otklanjanjem fingerprint home button-a i zamenon obicnim dugmetom.
 
Ne mora čak ni da se aktivira opcija otiska, može samo da stoji na leđima kao ukras. Mada ne vidim zbog čega ne bi koristio tu opciju, ali dobro... [emoji4]
 
Kakav zahtev :) Ako ti ne treba jednostavno ga ne koristis, kao ja trenutno na p9L..

Sent from TT
 
Ja koristim honor7 lite i nisamnikad aktivirao otisak prsta,netreba mi. To je tako malo i neprimetno na poledjini telefona. Nebi trebao da naosnovu tog biras telefon!!
 
Upravo lol
 
Pre će biti da ne želi da ostavlja svoj otisak

Upravo tako. Biometrijske podatke ne možeš nikada da promeniš, tvoji su za vasceli život. :)

Ko čuva te podatke, tj. koja organizacija, na tim telefonima i u kom obliku? Šifrovano ili ne? Zašto bi bilo ko "dao na poklon" svoje biometrijske podatke nekoj firmi na korišćenje?

Gomila pitanja još stoji iza svega toga ali i ovo je dovoljno da se bilo ko zamisli.

Nije isto dati svoje biometrijske podatke državnim organim i nekoj privatnoj firmi.
 
Poslednja izmena:
Upravo tako. Biometrijske podatke ne možeš nikada da promeniš, tvoji su za vasceli život. :)

Ko čuva te podatke, tj. koja organizacija, na tim telefonima i u kom obliku? Šifrovano ili ne? Zašto bi bilo ko "dao na poklon" svoje biometrijske podatke nekoj firmi na korišćenje?

Gomila pitanja još stoji iza svega toga ali i ovo je dovoljno da se bilo ko zamisli.

Nije isto dati svoje biometrijske podatke državnim organim i nekoj privatnoj firmi.


Bas se sve vreme prica o tome kako ne moras da koristis ako ne zelis ili imas nesto protiv toga.
FP skener je zapravo odlicna stvar i ako ne koristis za zakljucavanje/otkljucavanje. Moguce ga je podesiti kao senzor. Prakticno dobijas jos jedno programabilno dugme i plus swipe komande.
 
Hoce li se javiti kreator teme da saznamo pravi razlog :)
 
Bas se sve vreme prica o tome kako ne moras da koristis ako ne zelis ili imas nesto protiv toga.
FP skener je zapravo odlicna stvar i ako ne koristis za zakljucavanje/otkljucavanje. Moguce ga je podesiti kao senzor. Prakticno dobijas jos jedno programabilno dugme i plus swipe komande.
Ne moraš da ga koristiš tamo gde je na leđima, zato sam predložio Nexus 5x. Tamo gde je u home tasteru koristiš ga hteo ne hteo, to što nisi u opcijama uključio fingerprint unlock ne znači da ti prst nije skeniran i poslat ko zna gde :)
 
Ne moraš da ga koristiš tamo gde je na leđima, zato sam predložio Nexus 5x. Tamo gde je u home tasteru koristiš ga hteo ne hteo, to što nisi u opcijama uključio fingerprint unlock ne znači da ti prst nije skeniran i poslat ko zna gde :)

brate mili, pa mozes da stavis komadic samolepljive folije i resio si stvar. Jos ako stavis neku cudnu boju, tel ce da izgleda super
 
Ako se plasi otiska, onda mu ne treba telefon. Neka pogleda Snowdena da vidi kako prisluskuju :D
Moj savet batali sve, kupi za 200e kartice za halo govornicu, rukavice na ruke, kacket na glavu jaknu sa dva lica i sve u fulu ;)
 
Nazad
Vrh Dno