Šta je novo?
Pa zašto ne primaš platu u koverti, šta će ti banke?

Cemu gorcina na forumu? :) Zao ti sto ne placam bankama nista ili ?

Povremeno, retko poneku sitnicu kupim online sa stranih sajtova. Cesce kupujem online na domacim sajtovima. Za to mi je dosta Visa i Dina koje dolaze uz iRacun. Nikakvi kreditni mi proizvodi mi ne trebaju tj ne treba mi da kupujem novac od banke. Raif mBank radi odlicno , kao i RaiPay. I to je to. Nista mi vise ne treba od banke a ovo je besplatno.

Sta ces tek da kazes - kad kazem da sam od sebe dobijam platu iz firme gde sam vlasnik. A pazi foru i firma mi koristi besplatan iRacun ali za pravna lica :D Verovatno cinim najteze prekrsaje jer po dve osnove ne placam nista banci ili vrlo malo (jer pravna lica imaju trosak po pustenom nalogu). I za firmu mi je dosta Visa i Dina za pravna lica :)

I mozda najgori zlocin sto cinim je da hvalim iRacun i za pravna i fizicka lica jer je odlican za mnogo sigurno (ne kazem za sve naravno). A ni moby besplatan racun nije los (ako nista vise zbog automatizovanog placanja racuna za struju, Infostan... bez provizije i bez cimanja u 5 sekundi)
 
Dakle nije u redu da ne platim 200-300 din neke bankarske usluge koje mi ne trebaju i koje necu koristiti ? I nije u redu da koristim ono sto banke daju besplatno a sto je meni a siguran sam i nekim drugima dovoljno? Jel to ta logika? sto da ne kupim nesto sto jeftino a ne treba mi ? :D
 
Cemu gorcina na forumu? :) Zao ti sto ne placam bankama nista ili ?

Povremeno, retko poneku sitnicu kupim online sa stranih sajtova. Cesce kupujem online na domacim sajtovima. Za to mi je dosta Visa i Dina koje dolaze uz iRacun. Nikakvi kreditni mi proizvodi mi ne trebaju tj ne treba mi da kupujem novac od banke. Raif mBank radi odlicno , kao i RaiPay. I to je to. Nista mi vise ne treba od banke a ovo je besplatno.

Sta ces tek da kazes - kad kazem da sam od sebe dobijam platu iz firme gde sam vlasnik. A pazi foru i firma mi koristi besplatan iRacun ali za pravna lica :D Verovatno cinim najteze prekrsaje jer po dve osnove ne placam nista banci ili vrlo malo (jer pravna lica imaju trosak po pustenom nalogu). I za firmu mi je dosta Visa i Dina za pravna lica :)

I mozda najgori zlocin sto cinim je da hvalim iRacun i za pravna i fizicka lica jer je odlican za mnogo sigurno (ne kazem za sve naravno). A ni moby besplatan racun nije los (ako nista vise zbog automatizovanog placanja racuna za struju, Infostan... bez provizije i bez cimanja u 5 sekundi)

Da li ima devizni iracun za preduzetnike ili je to samo za privatna lica? Vidim da si upucen. :)
 
Koristi li neko Halkbank Gold paket? Presao bih iz MTS banke (PŠ sad) pa me interesuje ima li neko iskustva sa njima? Konkretno ovo osiguranje mi je interesantno, jer ga uplacujem svake godine pred letovanje, a ovde vidim da je ukljucen u tu cenu.

Naravno, kakva je aplikacija, bankomati itd, imaju li neku bas jaku manu zbog koje ih treba preskociti?

Hvala.
 
Mislim da je sama MasterCard Gold Debit predvidela osiguranje i korišćenje lounge key na aerodromima, te zato u suštini plaćaš veće održavanje. Npr. u OTP na Praktik paketu od 395, ako bi sa njom imao potrošnju preko 15000 dinara, išlo bi upola cene, odn. za više od 35000 neće biti naplaćeno.
 
MC Gold Intese ne uključuje lounge key (to je valjda rezervisano za Visa Platinum), ali uključuje Dragonpass (priority pass). Nije ni to malo 😊
 
  • Like
Reagovanja: uji
Mislim da je sama MasterCard Gold Debit predvidela osiguranje i korišćenje lounge key na aerodromima.
Moja MasterCard Gold kod OTP ima lounge, ali nema osiguranje koliko znam.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Odlično što je načeta ova tema! Znao sam da je Intesa uvela ograničenja za AmEx, ali ne i da je za MC Gold predviđen DragonPass (što u principu važi za World/Elite). Putno osiguranje ipak ide na Prestiž paketu, uz koga se dobija MC Platinum.
 
Kako funkcionise ovaj Dragonpass sto je kibicer linkovao? Pokusao sam se registrovati, tj. dodati Intesinu MC Gold karticu, ali to nije moguce jer Srbije uopste nema u listi podrzanih zemalja!?
 
Na koja Amex ograničenja misliš? Uz Amex Gold ide Worldwide osiguranje sa ograničenjem na 20k eur, nekad bilo na 35k. MC Gold ima putno samo za Europe ali i posebne kartice za svakog člana porodice
 
Jedan član je ovde polemisao oko osiguranja u US i valjda promene uslova za zdravstveno na ime člana porodice, nisam siguran, ali znam da je nešto bilo.
 
Kako funkcionise ovaj Dragonpass sto je kibicer linkovao? Pokusao sam se registrovati, tj. dodati Intesinu MC Gold karticu, ali to nije moguce jer Srbije uopste nema u listi podrzanih zemalja!?
Može biti da je do Intese, ljudi prijavljuju probleme ceo dan sa njihovim aplikacijama.
Ja sam dodao MC Gold na dragonpass bez ikakvih problema.
Funkcioniše tako što pred putovanje generišeš QR kod, koji ti omogućava fast lane na security pass-u. Mislim da na Tesli to još ne postoji, pa funkcioniše tako što im pokažeš karticu 😂

Edit: Android App
 
A može li da prođe više ljudi koji putuju zajedno sa jednom karticom? Konkretno, žena, dete i ja?
 
U Beogradu verovatno može, jer je solarna tehnologija (karticu na sunce!)
Na drugim aerodromima imaš one automatske kapije, koje standardno puštaju jednu osobu....
 
Provereno radi priority prolaz na Tesli samo sa pokazivanjem kartice, testirao prekjuče :)

Dragonpass takođe šljaka fino po aerodromima gde je podržan, mada se mora uzimati QR kod unapred u većini slučajeva, plus nema automatskih kapija na svim terminalima. Konkretno, npr. aerodrom u Beču ima Dragonpass ali samo na Terminalu 3 koji je samo za letove unutar Šengena, mi non-Šengen sirotinja smo na Terminalu 1 koji ima fast lane za biznis i prvu klasu, ali Dragonpass nema, pa se džabe registruješ i cimaš oko QR kodova, nećeš imati gde da ga iskoristiš ako letiš izvan Šengen zone.

Svakako je bolje imati Dragonpass nego ga nemati, plus je džabe do kraja 2023. za sve MC Gold kartice, tako da ne škodi da se ima, uštedi baš dosta vremena, naročito na prometnijim aerodromima gde su gužve na security-u povazdan ogromne.
 
Da li i jedna domaca sugava banka ima opciju da izda kreditnu karticu bez stalnih prihoda(posla, penzije) vezanu za depozit u banci?
 
@techone Čini mi se da AIK banka to ima ili je imala. Mastercard Gold kreditna kartica uz položen namenski euro depozit. Proveri na njihovom sajtu.
 
generalno mi treba za net trgovinu vise znaci visa/mastercard, i za American express na sajtu se spominje izvestaj kreditnog biroa....
za aik cu proveriti u ponedeljak jer izgleda moze uz depozit
 
Pa i za karticu sa depozitom banka moze da trazi izvestaj kreditnog biroa
 
ne razumem zasto bi trazili ako imaju depozit, mada razumem u ovoj zemlji normalnih nema tako da nista ne cudi
 
To je povezano sa upravljanjem rizicima u banci, nema veze sa ovom zemljom, već sa kategorizacijom kreditnih proizvoda i plasmana. Svi proizvodi banke su na neki način obezbeđeni, pa se opet traže izveštaji i proverava kreditna sposobnost.
 
Opet rizik je nula, moze neko samo da je lud, bolestan pa da odluci da trazi nesto sto nema smisla, jer je to neka glupa procedura banke koja sluzi nikakvoj svrsi
Inace shodno zemlji banke deklarisu ponudu u nekim zemljama (canada, usa, itd) kreditne kartice su dostupne svima, primer
 
Čak i za Liberte++ štednju je primera radi bio obavezan izveštaj iz kreditnog biroa. Banke kod nas uglavnom smatraju da ako imaš uredan KB (u smislu nisi čak ni kasnio sa plaćanjem postpaid računa), onda si podoban za kreditni proizvod. Štaviše, Raiffeisen je negde navodio da je kod određenih kredita (stambenih, ako se ne varam) postpaid broj obavezan preduslov.
 
Banka u svom portfoliu mora da ima što više sigurnih plasmana, svaki plasman klijentima koji imaju lošiju kreditnu istoriju se smatra više rizičnim, i utiču na rejting banke, obavezna rezervisanja itd. To su prosto konzervativni bankarski propisi koji važe svuda. Upravo je kreditiranje slabo solventnih i kreditno nesposobnih bilo uzrok velikih bankarskih kriza i propasti više banaka u poslednjih par decenija. Kreditna kartica, iako pokrivena depozitom, je bankarski proizvod na kojem možeš banci doneti zaradu, ali i isto tako dugovati preko tog dozvoljenog limita za kamate, troškove i sl.
 
Nadovezaću se apropo tvoje konstatacije na primeru kredita na reč. Iako je NBS dala preporuku da se takvi krediti realizuju na osnovu pisane izjave pod krivičnom i materijalnom odgovornošću, 3bank (ex Opportunity) je to sproveo pod kredit za ugovorce na određeno vreme, pp poslovima, o delu i slično.
 
Nazad
Vrh Dno