Šta je novo?

Teac 24X problem pomozite!

woolfika

Čuven
Učlanjen(a)
02.03.2003
Poruke
47
Poena
609
Imam Teac-a 24X jos od 1998 godine.Dosad se dobro drzao ali kada sam stavio win2000 kao da mi cita 10 puta slabije.Programe i igrice instalira po pola sata do sat.Mislio sam da je problem bio u drajveru pa sam nabavio aspi drajver sa weba za cd uredjaje,medjutim on mi je samo poboljsao grabovanje muzike u audiocatalyst-u i nista drugo.Da li je tu nesto do drajvera u pitanju ili je mozda struja u laseru oslabila?


Hvala
 
ukljuci dma transfer mode

device manager/ide atapi contolers/ biras primarnu ili sekundarnu granu u zevisnosti gde ti cd nakacen / advanced / tu stavi dma if available
 
Zanimljivo je, ali vise puta puta potvdjeno u praksi da se stari Teac citaci 24x pa i 32x i 40x slabije snalaze na NT baziranim masinama. Ja konkretno uposte nisam zadovoljan kako se jedan Teac 40x iz 2000. ponasa na XP-u. Radi, ali nije to to.
 
Hvala vam ali DMA trasnfer mode mi je vec ukljucen tako da nije to.....Verovatno cu morati da uzmem novi citas :(
 
Ja sam imao slicne probleme sa istim Teac -om. Onda sam otvorio drive. Obrisao sve lepo iznutra i najvaznije cistom vatom samo prebrisao socivo lasera. Kad je zatvoren citao je kao i kad je prvi put kupljen.
To sad radim otprilike na svakih 6 meseci i radi savrseno. Tacno se primeti na nema onog specificnog zveckanja prilikom citanja malo losije narezanih diskova.

Javi sta si uradio.
 
valek je napisao(la):
Ja konkretno uposte nisam zadovoljan kako se jedan Teac 40x iz 2000. ponasa na XP-u. Radi, ali nije to to.

Razlog je možda i to što se čitač ne nalazi na listi podržanog hardvera za Windows XP :confused:. Konkretno problem je sa UDMA i sa obaranjem istog u PIO mod, odnosno što kod mene bar ne može da se kopira on-the-fly ako je UDMA uključen. TEAC se nešto zamerio M$, šta li :)
 
Vrh Dno