Šta je novo?

TCP/IP problem ping ERROR

sb51help

Čuven
Učlanjen(a)
28.11.2003
Poruke
141
Poena
619
Hi,

Imam 2 umrezena racunara preko crossover kabla.
I imam jedan veliki problem. Nece racunari da mi komuniciraju preko TCP/IP protokola :( Nerazumem kako je to moguce kad mi sve igre koje sam igrao preko mreze rade savrseno? Kako onda nemoze da se vide? Dali to znaci da igrice ne koriste TCP/IP protokol nego samo IPX i jos neki drugi?

Znaci imam na oba racunara Windows 98SE i mrezne kartice Realtek RTL 8139.

Da se vratim ja na problem. U Control Panel -> Network pa tamo nadjem TCP/IP -> Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC i tu podesim IP adrese na oba racunara. Na jednom stavim 192.168.0.1 a na drugi 192.168.0.2 to je koliko ja znam to?

Tako mi radi znaci i Sharing mogu da ulazim sa jednog na drugi HDD, CD, Disketa... bez problema da igram igrice da koristim WinPopup za Chat. Znaci nije bilo problema sve dok nisam primetio da meni neradi TCP/IP protokol :) Kako ovo da podesim pitanje je koje me muci.

Tako vam ja jednog dana primetim da nece da mi "pinguje" ni moj a ni drugi racunar u mrezi. Ukucam ja "ping 192.168.0.1" i on izbaci ovo :

===========================================================
C:\>ping 192.168.0.1

Pinging 192.168.0.1 with 32 bytes of data:

Destination host unreachable.
Destination host unreachable.
Destination host unreachable.
Destination host unreachable.

Ping statistics for 192.168.0.1:
Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 0ms, Maximum = 0ms, Average = 0ms

C:\>
===========================================================

Istu poruku izbaci i kad pokusam "ping 192.168.0.2"

Ljudi pomagajte

PLEASE!!!!!!
:wall:
 
Da nemaš neki "firewall program" instaliran?

BTW. To je takav paranoja softver za prosječnog korisnika da je to strašno.
 
Mreza znaci radi sto je najcudnije savrseno ali neradi ping ??????? I JA SAM ZBUNJEN!

Nemam nikakav firewall

POMAGAJTE!
 
Kako ste vi podesili TCP/IP?
Sta je jos bitno sem IP adrese?
 
Hi,

Neka mi neko kod koga radi TCP/IP ping, objasni sta sve treba da se podesi u Control Panel -> Network -> TCP/IP (ime kartice) u mojem slucaju TCP/IP Realtek RTL8139

Znaci probajte iz komandne linije na kucate "ping (IP address)" recimo "ping 192.168.10.5" ako radi molim vas recite sta ste sve podesavali za mreznu karticu.

Unapred Zahvalan

POZDRAV!
 
sb51help je napisao(la):
Kako ste vi podesili TCP/IP?
Sta je jos bitno sem IP adrese?

recimo subnet mask...
jesi stavio na oba kompa 255.255.255.0 ?
 
Naravno!

:)
 
Hmm verovatno ti se softwere za tcp/ip ubagovao ili mozda si nekad slcuajno stavio ipv6 :))) mislim neide mi u glavu kako neradi, stim da ti ipx radi odlicno
probaj da uninstaliras pa ponovo instalrias tcp/ip protocol pa ono vidi da li ce onda da ti radi
poz
 
Poslednja izmena:
Šta ti napiše kada otkucaš ipconfig? Probaj da uradiš release/renew.
 
A ako pingujes 127.0.0.1?
 
Ja Imam iste kartice na dva kucna racunara i u pocetku sam imao razne probleme (i onaj koji si ti pomenuo). U prvom trenutku je na jednom racunaru bio WInME a na drugom WIN98.

Kada sam instalirao drajvere i tcp-ip i ja nisam mogao da pingujem, tada sam dodao IPX protokol (Starcraft :) ) i racunari su se videli preko netwoork neibourhood-a ali opet nisam mogao da pingujem. Inace IPX protokol i netbeui nemaju Ping komandu jer su paketi komunikacije i nacin razmene podataka drugaciji.

Posle eksperimentisanja sa drajverima otkrio sam da drajver za WINME nije u redu (ili makar deo koji je zaduzen za integraciju sa TCP-ip -om) te sam instalirao isti koji sam koristio i za WIN98 i tada je sve proradilo.

U medjuvremenu sam instalirao XP na racunaru koji je bio pod WIN ME i od tada nisam imao nikakvih problema. Sada Na oba racunara imam samo TCP-ip.
 
Poslednja izmena:
A ako pingujes 127.0.0.1?

Da samo ovo oce da mi pinguje i taj IP mi registruje na oba racunara?
Dali kad se instalira mrezna karta sem podesavanja IP broja i Maske treba jos neka podesavanja za TCP/IP? NERAZUMEM U CEMU JE PROBLEM!? Probao sam i vise drajvera. Je l' neko od vas ovde ima Realtek RTL8139 mreznu?

POZDRAV!
 
Probao sam i da reinstaliram TCP/IP par puta
 
=Ivan= je napisao(la):
Ja Imam iste kartice na dva kucna racunara i u pocetku sam imao razne probleme (i onaj koji si ti pomenuo). U prvom trenutku je na jednom racunaru bio WInME a na drugom WIN98.

Kada sam instalirao drajvere i tcp-ip i ja nisam mogao da pingujem, tada sam dodao IPX protokol (Starcraft :) ) i racunari su se videli preko netwoork neibourhood-a ali opet nisam mogao da pingujem. Inace IPX protokol i netbeui nemaju Ping komandu jer su paketi komunikacije i nacin razmene podataka drugaciji.

Posle eksperimentisanja sa drajverima otkrio sam da drajver za WINME nije u redu (ili makar deo koji je zaduzen za integraciju sa TCP-ip -om) te sam instalirao isti koji sam koristio i za WIN98 i tada je sve proradilo.

U medjuvremenu sam instalirao XP na racunaru koji je bio pod WIN ME i od tada nisam imao nikakvih problema. Sada Na oba racunara imam samo TCP-ip.


Care koji su to drajveri koje koristis za Win98SE koji ti dozvoljavaju ping? Koja je verzija drajvera? Gde da ih nadjem? Ako ih ti imas da ti dam mail pa da posaljes ako ti nije problem.

POZDRAV!
 
Koje IP adrese koristis ? Da probam i ja iste mozda je tu problem.
 
1. ping nije deo nijednog protokola posebno, nego OS-a ili posebnog 3rd party paketa. ping ne pravi razliku koju ip adresu koristis, pa da sa nekima radi, a sa nekima ne radi.

2. vecina protkola (TCP/IP, IPX, Netbeui) su potekli iz IP protokola, znaci IP adresa se koristi svuda, samo mozda na malo drugaciji nacin

3. ako radi ping na loopback adresu 127.0.0.1 (koju ima svaki racunar), onda to znaci da su protokol i alatke dobro instalirani i da rade kako treba.

4. ako su dobro namestene adrese, maskovi, grupe i ostalo, ping bi mogao da blokira softver na nekom visem nivou od protokola (recimo firewall) ili hardver (ukoliko stoji neki switch/router/firewall izmedju racunara sa nekim custom podesavanjem).

5. ako ti radi mreza, gde ces veci dokaz da protokol radi? Uostalom, ako radi i sharing i sve ostalo, sto te toliko grebe ping? Podbochi se i uzivaj...
 
Poslednja izmena:
Ovde je ipak problem sa drajverima za doticni Realtek cip. Iz nekog razloga, na nekim konfiguracijama, TCP/IP ne radi ako je instaliran bilo koji drugi protokol.

Ovaj problem je bio narocito izrazen kada se pojavio Windows 2000.
 
Kako mu ne radi TCP/IP kada mu radi sharing, winpop i ostalo?
 
5. ako ti radi mreza, gde ces veci dokaz da protokol radi? Uostalom, ako radi i sharing i sve ostalo, sto te toliko grebe ping? Podbochi se i uzivaj...

:) Pa sve bi bilo u redu dok mi nije palo na pamet da snimim program koji mi omogucava glasovnu komunikaciju u mrezi. Ti programi koriste TCP/IP i prave mi probleme zbog te nemogucnosti da pronadju IP adresu. A i jedna igrica koja je mnogo dobra "Soldat" trazi da se za mrezno igranje unese IP adresa tako da i to neradi.

Nerazumem samo koji protokol koriste Quake 2 i 3 pa rade bez problema?

Sad sam skinuo nove drajvere za moju mreznu i ping je proradio. Stavio sam IP 192.168.0.1 i mask 255.255.255.0 i radi. Radi i kad mu kazem da IP adresu dodeli sam. Znaci RADI:) E sad trenutno testiram da vidim dali ce da prorade ti programi koji su mi ranije pravili probleme.

Valjda ce da radi majku mu...

POZDRAV!
 
WinPopup nekoristi TCP/IP nego NetBEUI.

Pozdrav!
 
IronSERB je napisao(la):
mozda si nekad slcuajno stavio ipv6
poz
ipv6 ne postoji na win98
malo kasnije su poceli da razmisljaju o tome
 
silverglider je napisao(la):
Kako mu ne radi TCP/IP kada mu radi sharing, winpop i ostalo?

Za to mu uopste ne treba TCP/IP, sve to radi i kada ima samo NETBEUI instaliran. Posto koristi Win 9x, to mu je 100% po defaultu instalirano.
 
Pa prema onome kako je covek poceo gore, uopste nije izgledalo da ima i druge protokole instalirane, vec samo TCP/IP sa kojim sve ostalo normalno radi osim pinga. Napomenuo da se interesuje da li za igrice treba IPX ili jos neki drugi protokol i to me 'ubedilo' da ima samo TCP/IP.
 
Cim sam video da je u pitanju taj Realtekov cip, znao sam da on pravi probleme - odnosno, njegovi drajveri.

Secam se, kada sam instalirao svoj prvi Widows 2000, koje sam muke imao sa tim. To je bilo u mrezi sa 5-6 racunara i svi su imali mrezne sa tim cipom. Bio je to opsti haos - jedan racunar vidi ostale, drugi vide samo neke a ne sve, trecem se samo moze pristupiti a on ne moze nikome - uzas zivi. :wall:

Sve je sredjeno tek kada su sa svih racunara uklonjeni svi protokoli osim TCP/IP - onda je sve proradilo kako treba. Kasnije je i na Netu dosta pisano o ovome....
 
Pa ja reko da su drajveri. ;)

A ako je u pitanju konflikt sa drugim protokolima, sta ce biti ako "sb51help" bude hteo da igra starcraft kao i ja! :d

Ja bih bas to probao, cisto da bude jasno sta je problem.
 
MENI RADI IPX! To nikad nije ni bio problem.
E sad sam uspeo da nateram (TCP/IP) da se jadnik pinguje :)

Ja imam i TCP/IP i IPX samo te protokole imam instalirane. Nikad nisam snimao druge. Je l' mozda treba jos nesto?

=Ivan= -e je l' mozes da mi kazes koju verziju ti drajvera koristis za RTL8139 na Windows98SE. I koje protokole imas instalirane? Sta sve imas instalirano u Control Panel -> Network?

Je l' mozes da okacis ovde na forum drajvere?

Pozdrav!
 
SAmo TCP-IP , fiksnu IP adressu
File and network sharing
i Client of Microsoft Networks

Sto se tice drivera koji koristim u Win98 (nije SE nego First E.) on nije najnoviji ali mi lepo radi , imam ih gomilu ali mislim da je to ovaj, eto ga u attachmentu.
 

Prilozi

  • win95-8139(397).zip
    36.7 KB · Pregleda: 57
Ljudi namestio sam AAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RADI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NEMOGU DA VERUJEM :)
Problem je bio u starim drajverima koje sam koristio!
Skinuo sam najnovije sa Realtek sajta i SAD SVE RADI PERFEKTNO!!!
Cak sam i u IPX-u primetio poboljsanja!
Znaci PING prokleti PING radi!!!! AAAAAAAA!!!!!!!!! Mogu da pingujem i svoj a i drugi racunar u mrezi!!!

Sada mi radi program za glasovnu komunikaciju u mrezi!!!!! AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!! KAO I IGRE KOJE SU PRAVILE PROBLEME!!!!!!!!!!!!! AAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!

Hvala vam svima jer ste doprineli resavanju problema.

NEMATE POJMA KOLIKO SAM SRECAN!!!!

ZNACI MREZA MI RADI PROKLETO SAVRSENO!!!!!
Realtek RTL8139 JE SAVRSENA MREZNA KARTA!

POZDRAV!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
AAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
=Ivan= -e hvala za grajvere ali sam ja ranije skinuo sa Realtek sajta najnovije i radi perfektno!

HVALA!!!!!!
 
Nazad
Vrh Dno