Šta je novo?

TCL televizori

Čika_Kure

Čuven
Učlanjen(a)
04.11.2010
Poruke
4,524
Poena
715
TCL Technology Group Corporation osnovana je 1981. godine u kineskom gradu Huizhou pod nazivom TTK, a od 1985. godine posluje pod nazivom TCL, što je skraćenica od The Creative Life.

U svom portfoliju imaju dizajn, razvoj, proizvodnju i prodaju televizora, mobilnih telefona, klima uređaja, mašina za pranje veša, frižidera i malih električnih uređaja.

Već dugi niz godina su među tri vodeća proizvođača po broju prodatih televizora u svetu na godišnjem nivou, drugi po broju proizvedenih televizora na svetskom nivou, i među vodećim po broju prodatih televizora na teritoriji SAD u prošloj godini, mada generalno svi proizvođači na tom polju i dalje dosta zaostaju za Samsungom, jer je svaki treći televizor koji se proda na svetu proizveden od strane tog južnokorekjskog proizvođača, koji sa LG i Sony i dalje tradicionalno drži 60% celokupnog svetskog tržišta televizora (doduše po prihodima od prodaje, a ne po broju prodatih primeraka).

Elem, pošto je ovo kod nas relativno nepoznat brend, otvaram ovu temu jer je dosta članova foruma u prethodnom periodu kupilo televizor ovog proizvođača, pa je red da imamo gde da razmenjujemo iskustva i utiske, i pomažemo jedni drugima u rešavanju problema, za koje se nadam da ih neće biti mnogo i da ćemo ih zajednički brzo i uspešno rešavati.

Izvolite...
 
Moram se pridružiti Dragivoje 11 na pohvalama. Pre dve nedelje sam registrovao 43P635 kupljen 11.03.2024. Pri registraciji nisam uspeo da nađem račun i postavim ga sa registracijom. Za dva dana mi se javljaju mailom da im je potreban račun. Zahvalio sam im se na mailu i zamolio da sčekaju dan-dva da priložim isti. Kad sam to uradio u roku od jednog dana sam dobio produženu garanciju.
Mala pomoć, da li neko zna kako se menjaju (povećavaju-smanjuju) prevodi kod tcl-ovog osnovnog plejera? Lakše mi je majci da kažem da promeni input nego da instaliram aplikacije i teram je da prolazi kroz home screen i da je traži.
 
Hteo bih da pohvalim ekipu iz podrške Tcl ,za registraciju i dodatne produžene garancije od 3 god.Javila mi se veoma korektna,ljubazna i veoma uslužna devojka Dragana.Sve to mi je završila za malo više od sat vremena.Tako da od mene imaju sve pohvale..
Kojeg datuma je izdat fiskalni račun? Meni su 2. aprila odgovorili na i-mejl da je uz fiskalni i dalje moguća registracija za produženu garanciju za modele sa spiska.
 
Kojeg datuma je izdat fiskalni račun? Meni su 2. aprila odgovorili na i-mejl da je uz fiskalni i dalje moguća registracija za produženu garanciju za modele sa spiska.
Račun je izdat 1. aprila.A ugovor potpisan 29 marta.Da,produžili su vreme za registraciju..
Moram se pridružiti Dragivoje 11 na pohvalama. Pre dve nedelje sam registrovao 43P635 kupljen 11.03.2024. Pri registraciji nisam uspeo da nađem račun i postavim ga sa registracijom. Za dva dana mi se javljaju mailom da im je potreban račun. Zahvalio sam im se na mailu i zamolio da sčekaju dan-dva da priložim isti. Kad sam to uradio u roku od jednog dana sam dobio produženu garanciju.
Mala pomoć, da li neko zna kako se menjaju (povećavaju-smanjuju) prevodi kod tcl-ovog osnovnog plejera? Lakše mi je majci da kažem da promeni input nego da instaliram aplikacije i teram je da prolazi kroz home screen i da je traži.
Stvarno,svaka im čast kako su uslužni i ljubazni..
 
Postovani imam problem prilikom instalacije hdo box kada zelim da pustim film trazi mi da instaliram drama player i kad ga skinem i pocne da ae instalira javlja gresku da je doslo do problema pri rasclanjivanju paketa
Da li neko zna o cemu se radi
 
Molim za pomoć:
Kako se na c805 isključuje ekran za vreme slušanja radio stanice ili muzičkog TV kanala (CI kartica + kablovski signal)?
 
Večeras sam odradio update na c805 i kao da slika blago secka i to na svim modovima. Da li neko ima ideju sta bih mogao u podešavanjima da uključim ili isključim kako bi bilo sve normalno?
 
Uzeli su moji 65c805 preko A1 Kućni net tarife, i može se kombinovati popust iz lidl aplikacije od 25%. Kućni Net L tarifa sa 1399 na 1050 i tv 3950 ispadne ukupno 5000 mesečno na 24 rate. Važi do kraja aprila ako neko razmišlja.
 
Večeras sam odradio update na c805 i kao da slika blago secka i to na svim modovima. Da li neko ima ideju sta bih mogao u podešavanjima da uključim ili isključim kako bi bilo sve normalno?
Ja sam isto uradio ali nemam taj problem. Sve radi ok.
Ako nisi uradi factory reset, možda to reši problem. Plus isključi sve one opcije za motion clarity ili kako se već zovu.
 
Uradio sam factory reset I još uvek se dešava, ali redje nego pre. Zanimljivo je što kad pojačavam ili smanjujem zvuk uvek se desi.
Nevezano za ovaj problem, moram da priznam da sam očekivao dosta vise od televizora. Dolby vision sadržaj jeste na finom nivou, ali zato je hd sadrzaj cesto ispod svakog nivoa. Npr sport klub mi skoro uvek izgleda kao da nije ni 720, a ne hd. Mozda je glupo da poredim posto nisu iste dijagonale, ali u poredjenju sa mojim ranijim televizorima, a to su Sony bravia stara više od 10 godina i neki grundvig 43, lošija mu je slika osetno na običnim kanalima. E sad, mozda je 55 ipak previše za razdaljinu od 2 metra ili ja ne znam lepo da podesim sve parametre, ili sam prosto imao prevelika očekivanja.
 
Nisam ni ja nešto oduševljen sa C805 iskreno, ali onda se sjetim koliko sam ga platio i kad krenem da tražim da li za te pare ima bolje - nema. Nije da nisam zadovoljan ali kao da je konstantno pristuan neki bloom, ne znam.

Da li vam je upaljen Dynamic Refresh Rate ? Iako bi trebalo ovaj setting da otključa high refresh rate u gamingu u igrama recimo koje podržavaju veći FPS, kao da utiče i generalno na neku fluidnost mada možda i tripujem/placebo ?
 
Ima tu svega pomalo, 4K HDR, DV rade glatko. SD signal koji je bio negledljiv su dosta popravili poslednjim update-om, dok je HD, pogotovo sport (fudbal) ispod nekog nivoa za ovu klasu TV. Nadati se da će nekim naredim nadogradnjama ispeglati i ovaj problem. Naravno, ima tu dosta i do signala, "bitrate" koji mu serviramo, ali opet bi to trebalo biti dosta bolje.
 
Slazem se na C805 HDR, Dolby Vision skoro pa savrseni. Ali za SDR ( HD kablovska) treba dosta podesiti. Pri prvom paljenju tv-a prvo sto sam pustio je bila fudbalska utaknica. Blaga je rec reci da sam bio razocaran. Ono je horor na sta slika na fabrickim postavkama izgleda. Posto volim sport (narocito fudbal) pustio sam fudbalsku utakmicu i krenuo sa podesavanjima. Rezultat je da kazemo zadovoljavajuci. Evo mojih podesavanja SDR pa moze neko probati ako je nezadovoljan svojim podesavanjima:
Picture present : Movie
Brightness: 60/70
Colour saturation: 50
Contrast: 90
Black level: 54
Dinamic contrast : High (drasticna je razlika off i high narocito uocljivo na travi na fudbalskoj utakmici)
Black strech : Low (opet nesto vise detalja na travi nego na off)
Dynamic brightness: off
Local dimming: High
Local contrast : Low ( opet za razliku od off dobija se malo na svetlini i detalja trave).
Gamma: 3
Colour temperature: - 3
Clarity- Sharpness: 15 ( u Clarity sve ostalo na off)
Motion: iskljucen
Na poslednjoj sam V098 verziji.
 
Slazem se na C805 HDR, Dolby Vision skoro pa savrseni. Ali za SDR ( HD kablovska) treba dosta podesiti. Pri prvom paljenju tv-a prvo sto sam pustio je bila fudbalska utaknica. Blaga je rec reci da sam bio razocaran. Ono je horor na sta slika na fabrickim postavkama izgleda. Posto volim sport (narocito fudbal) pustio sam fudbalsku utakmicu i krenuo sa podesavanjima. Rezultat je da kazemo zadovoljavajuci. Evo mojih podesavanja SDR pa moze neko probati ako je nezadovoljan svojim podesavanjima:
Picture present : Movie
Brightness: 60/70
Colour saturation: 50
Contrast: 90
Black level: 54
Dinamic contrast : High (drasticna je razlika off i high narocito uocljivo na travi na fudbalskoj utakmici)
Black strech : Low (opet nesto vise detalja na travi nego na off)
Dynamic brightness: off
Local dimming: High
Local contrast : Low ( opet za razliku od off dobija se malo na svetlini i detalja trave).
Gamma: 3
Colour temperature: - 3
Clarity- Sharpness: 15 ( u Clarity sve ostalo na off)
Motion: iskljucen
Na poslednjoj sam V098 verziji.
Mozda sam ovo vec postovao. Ali ovde su lepo objasnjene sve opcije u podesavanjima TV-a. Opet ne treba ih doslovno primeniti. Najbolje podesiti sta vasem oku najvise prija za sadrzaj koji se gleda. Ali za sport narocito za fudbal probajte dinamic contrast i local contrast kao sto sam vec u predhodnom postu pisao.
 

Prilozi

  • TCL_C805_CALIBRATION (2).pdf
    39.7 KB · Pregleda: 20
New TCL R51AT01 Google TV Update available in V104.
TV models ........P635(7) , A18, A28, U62
V8-R51AT01-LF1V104.020681

V104 OTA

build date= Mar 8, 2024
build.date.utc= 1709895891
security_patch= 2023-10-05
gmsversion= Android_GTV_R
build.fingerprint= TCL/G07/G07:11/RP1A.200622.001/AR07:user/release-keys
revision= 020681
OTA size= 1.42 GB
 
Pojavio mi se blag burn-in na tcl c635 :/ Nisam znao da na ips ekranu moze da se pojavi

Za sad nije jak,mozda ce i nestati. Dosta smo slusali tunein radio, koji ima logo na sred ekrana,
i malopre usao u podesavanja da vidim koja je verzija firmwera, i na sivoj pozadini vidim tune in logo :)

Ne verujem da je nesto na sta bi prihvatili reklamaciju, mada ako se pojaca nosim u servis...
 
Hoćeš da kažeš sa sam mator? 😂

Salim se, sećam se i crno-belih televizora 🙄

Probaću pa javljam, mislim, jedva je vidljivo, neko to ne bi ni primetio, više je kao neka senka od neravnomernog osvetljenja, a tek kad se zagledas vidi se logo tunein
 
Nazad
Vrh Dno