Šta je novo?

Tastatura ili ploca problem

pietronni

Cenjen
Učlanjen(a)
07.12.2009
Poruke
33
Poena
159
Vrativsi se juce s posla,ustanovio sam da mi tastatura ne radi.Ono sto je cudno je da je pre odlaska na posao sve bilo ok,izuzev cinjenice da sam bas tog jutra prosuo kafu po istoj.Kako se to i ranije desavalo,nisam mnogo obracao paznju na to.
Prvo sam pokusao da ocistim tastaturu bez rezultata,zatim sam posumnjao da je ista riknula pa sam je zamenio nekom starom PS2 tastaturom a kad ni ova nije htela da radi,skenirao sam sistem antivirusom-takodje bez rezultata.Menjao sam USB portove,zezao se sa registry bazom,updejtovao sve moguce drajvere,iscitao brdo postova na istu temu na stranim forumima i jos uvek nisam resio nista.Indikativno je da mis (takodje Usb i takodje jeftini Genius radi bez problema).

Sad vec pocinjem da sumnjam na plocu-MSI p67a-c45 (B3).

Prilikom restarta ,tj.dizanja Win-a 7 64 bit,prvo se javlja greska 98 -Console input devices connect,zatim moram da ga resetujem i tada se win ucita al tastatura ne radi uopste,samo lampica za num lock nonstop svetli.
Naglasavam da nisam nikad oveklokovao,cak nisam ni Bios apdejtovao.Svezu instalaciju Wina ne mogu da odradim-ne radi tastatura i ne mogu uopste da udjem u BIOS,kao sto ne mogu da bootujem Windows sa cd-a.

Ima li nade?

Sreca u nesreci je sto je ploca jos uvek pod garancijom.
 
Probao upravo i 3.tastaturu,takodje ps2 i takodje ne fercera nista izuzev num lock svetla koje stalno gori.

da li tastatura radi u biosu ?

Ne mogu uopste da udjem u bios.

Jedina razlika izmedju ove 2 ps2 tast. i one prve USB,je sto prilikom bootovanja Win ne prijavljuje gresku 98 kod PS2.
 
Odredjeni delovi,medju kojima je i maticna ploca jos uvek jesu
 
Hvala svima na sugestijama .Uspesno sam resio problem.Taman sam se spremao da odradim reset bios-a kad se setih da jos uvek imam tastaturu sa svog prvog PC-a (PS2,stara 10 godina) kojom sam nekako uspeo da udjem u BIOS i odradim reinstalaciju Win-a.Nakon toga,sve radi normalno.

Zakljucak:problem je ipak bio hardverske prirode,tastatura je riknula,kad sam je utaknuo nakon reinstalacije sistema kompjuter je opet krenuo da se koci.
 
Jedan racunar od musterije, nakon udara groma , kada je sve skoro spaljeno i zamenjeno , nakon odnosenja kod musterije nije radio, a kod mene u servisu je sa novim delovima radio, doneli ga opet kod mene, upalimo sve odmah radi, pali se normalno. odnese kuci, zove me kaze ne radi nece da se upali, sve je probao, ostala jos tatstatura koju nije donosio. izvadi je, i racunar se upali.
 
Znači posle udara groma obavezno kupiti i novu tastaturu. :):)
 
Nazad
Vrh Dno