Šta je novo?

Targo Telekom

Problem koji je nastao za vikend je sad valjda konacno resen. Zamenjena je kartica koja je pravila problem.

Kod tebe je problem sto ne dobijas signal uopste(mislim da si napisao da ti svetli samo power). Posalji mi na PM tvoje detalje da javim ljudima da krenu kod tebe.

Majstore ala ga opravi bl.7a od 18h, kada sam se vrati sa posla , opet nema internet. Isto kao juče , ima konekciju a nema interneta.
 
5 dana... ko ceka taj doceka, kome se ide taj ode...
 
5 dana... ko ceka taj doceka, kome se ide taj ode...

Batice svako sa bilo kakvom opcijom ce otici. 3-4 dana vec pa minimum jos pet. Tek su nam stigli racuni za oktobar... Ovih problema ce ocigledno biti jos vise.

Steta ali to ne sto je. Doduse ovako kako ide Targo tesko da ce ikada izaci iz ovih problema. A sto vise i vise infrastrukture propada i cena Targa opada.

Ja vec skinuo ONT i sutra raskidam =\
 
Sve mi je jasno "batice"...
Sretno bilo sa novim provajderom.
 
Zao mi je zbog double post ali fon ne prihvata edit tako da ...

Ja nazalost raskinuh ugovor. Skoro tri godine saradnje a bilo je bolje nego sto sam mislio da ce biti.

Na kraju jedno VELIKO HVALA BECKSu za svu pomoc :) . A vama koji terate i dalje puno srece!
 
Nada poslednja umire... :)
 
Izgleda.... Nazalost.
 
Nadam se da se nada izdrzati i jece umreti. Ako je tako neka zatvore radnju i idemo dalje, dok ne dodju bolja vremena za Targo
 
Ja nazalost sutra isto idem da vratim ruter, malopre sam se cuo sa gospodjicom iz call centra, treba da izmirim sva dugovanja za racune koji su mi dosad stigli, dakle treba da platim ovaj jos oktobarski sto je stigao pre neki dan i od 10 do 16h njima odnesem opremu i ponesem licnu kartu posto se na mene vodi ugovor. Naknadno ce jos postom stici racuni za novembar i decembar, kao i razlika za ovaj deo januara, tako sam je bar ja shvatio.

Sad razlog zasto otkazujem ugovor nije to sto mislim da je Targo los, nego poprilicno cudno ali imam bolju ponudu, sto je do sada bilo skoro pa nezamislivo. Naime meni, posto Targo ne mogu da prenesem u novi stan, je bitno da mi tamo ostane upload brzina, kao i da keva ima da gleda televiziju i osnovno za surf. Kod Targa sam od starta imao 120/60 brzinu koja je s televizijom kostala 6500 din mesecno, Beogrid mi nudi 50/50 sa televizijom za 3.500 dinara. Prosto za samo 10mbit manje upload brzine ustedim na godisnjem nivou 300 evra, sto naravno nije mala stavka. A 10mbit mi ne pravi sustinsku razliku, posto je upload od 50 mbit skoro deset puta veci od svega sto nude kablovski operateri. Vec su bili ljudi iz Beogrida i namestili mi net i tv (imao sam instalaciju jos od pre par godina, glavna zamerka je sto UTP kabl dolazi s krova preko prozora, ali tako je kod njih oduvek) i radi sve kako i reklamiraju. Keva se malo buni sto ima dodatni daljinski, jer kod Targa je fakat to bilo elegantnije izvedeno, ali je s druge strane zadovoljna sto ima neke kanale koje ranije nije imala.

Sve u svemu ja i dalje mislim da je ideja koju je Targo imao bila jako dobra i da je optika do stana svakako buducnost i u ovoj nasoj zemlji i prosto se nadam da ce u nekom momentu biti moguce da novi stan prikljucim na njihovu konekciju posto im je cvoriste na 200m od mene a sa druge strane su mi jedine opcije kablovski operateri koji mi nude zaista jadne upload brzine.

Jos jednom da se zahvalim Becksu koji nas je uredno izvestavao na ovoj temi i stvarno profesionalno radio posao korisnicke podrske iako mu to naravno zapravo nije posao :)
 
Ja nazalost sutra isto idem da vratim ruter, malopre sam se cuo sa gospodjicom iz call centra, treba da izmirim sva dugovanja za racune koji su mi dosad stigli, dakle treba da platim ovaj jos oktobarski sto je stigao pre neki dan i od 10 do 16h njima odnesem opremu i ponesem licnu kartu posto se na mene vodi ugovor. Naknadno ce jos postom stici racuni za novembar i decembar, kao i razlika za ovaj deo januara, tako sam je bar ja shvatio.

Sad razlog zasto otkazujem ugovor nije to sto mislim da je Targo los, nego poprilicno cudno ali imam bolju ponudu, sto je do sada bilo skoro pa nezamislivo. Naime meni, posto Targo ne mogu da prenesem u novi stan, je bitno da mi tamo ostane upload brzina, kao i da keva ima da gleda televiziju i osnovno za surf. Kod Targa sam od starta imao 120/60 brzinu koja je s televizijom kostala 6500 din mesecno, Beogrid mi nudi 50/50 sa televizijom za 3.500 dinara. Prosto za samo 10mbit manje upload brzine ustedim na godisnjem nivou 300 evra, sto naravno nije mala stavka. A 10mbit mi ne pravi sustinsku razliku, posto je upload od 50 mbit skoro deset puta veci od svega sto nude kablovski operateri. Vec su bili ljudi iz Beogrida i namestili mi net i tv (imao sam instalaciju jos od pre par godina, glavna zamerka je sto UTP kabl dolazi s krova preko prozora, ali tako je kod njih oduvek) i radi sve kako i reklamiraju. Keva se malo buni sto ima dodatni daljinski, jer kod Targa je fakat to bilo elegantnije izvedeno, ali je s druge strane zadovoljna sto ima neke kanale koje ranije nije imala.

Sve u svemu ja i dalje mislim da je ideja koju je Targo imao bila jako dobra i da je optika do stana svakako buducnost i u ovoj nasoj zemlji i prosto se nadam da ce u nekom momentu biti moguce da novi stan prikljucim na njihovu konekciju posto im je cvoriste na 200m od mene a sa druge strane su mi jedine opcije kablovski operateri koji mi nude zaista jadne upload brzine.

Jos jednom da se zahvalim Becksu koji nas je uredno izvestavao na ovoj temi i stvarno profesionalno radio posao korisnicke podrske iako mu to naravno zapravo nije posao :)

Bolje da si kevi kupio televizor sa wifi i androidom (50" sony je oko 1000 evra), instalirao kodi i uz dobar net kakav ima beogrid 50/50, nema pretplate za kablovsku a imaš bukvalno sve premium kanale koji postoje na svetu + nema dodatnih daljinskiih.
 
...Ako je tako neka zatvore radnju i idemo dalje, dok ne dodju bolja vremena za Targo
Ima nas kojima i sad Targo radi kao prvog dana (lično iskustvo) bez ijednog problema/prekida (možda deluje čudno Tebi i mnogima koji muku muče sa prekidima, ali stvarno je tako), a cena i brzine neta (pogotovu upload i ping) koju Targo nudi su i dalje misaona imenica za 99% internet provajdera u Srbiji (čast izuzecima ovde navedenim, ali dosupnost toga je zanemarljivo mala)... Ne vidim ni jedan razlog da Targo "zatvori radnju" jer bar prema meni potpuno ispunjava ugovoreno, ja ispunjavam svoj deo obaveza iz ugovora (redovno plaćam račune čim stignu) i to je to. Pošto mi je istekla ugovorena obaveza, čim mi njihova usluga ne odgovara iz bilo kog razloga, raskinuću ugovor jer je to moje pravo, ali i tada ne znači da Targo treba da "zatvori radnju". Problemi i poslovanje Targa i njihova potraživanja ili dugovanja prema nekom trećem (pravnom ili fizičkom) licu su njiha stvar, i što bi se to mene ticalo, šta ja imam stim ?

Veliki pozdrav i Veliko HVALA BECKS-u što pruža tehničku podršku svima u ovoj temi!
 
Poslednja izmena:
Ima nas kojima i sad Targo radi kao prvog dana (lično iskustvo) bez ijednog problema/prekida

Nije istina.

a cena i brzine neta (pogotovu upload i ping) koju Targo nudi su i dalje misaona imenica za 99% internet provajdera u Srbiji

Nije istina.

Problemi i poslovanje Targa i njihova potraživanja ili dugovanja prema nekom trećem (pravnom ili fizičkom) licu su njiha stvar, i što bi se to mene ticalo, šta ja imam stim ?

Nije istina.
 
Što volim argumentovanu diskusiju :)

Pošto mi se sviđa tvoj nick, argumentovano ću ti pojasniti kako sam došao do "nije istina".

Primenio sam Reductio ad absurdum – svođenje na kontradikciju ili svođenje na protivrečnost ili, kako je Aristotel pisao, svođenje na nemoguće. Ovim postupkom se na početku dokaza pretpostavlja suprotno od onoga što se želi dokazati. Ako se na kraju dokaza (u sledu istinitih tvrdnji) dođe do kontradikcije, znači da je početna pretpostavka neodrživa i time je dokaz gotov. Ovde se implicitno koristi zakon kontradikcije (odnosno zakon o neprotivrečnosti) koji tvrdi da jedna kategorična izjava ne može biti istovremeno i istinita i neistinita. Takođe je ovde bitan i zakon isključenja treće mogućnosti. Dakle jedna kategorična izjava ne može biti istovremeno ni istinita ni neistinita. Drugim rečima, ako nije istinita ona mora biti neistinita i obrnuto.
 
I meni sve šljaka kao prvog dana, ali sam prilično zabrinut za budućnost...
 
@Lik BG,error974
Ista prica,sljaka za sve pare od oktobra 2012god.Izgleda da ovi koji imaju prekide to ne mogu da prihvate,pa misle da je laz.Hehe cesce mi je struja nestajala na kratko nego internet,ali tada ONT odmah dobija adresu.Toliko od zadovoljnog korisnika.Pozzzz
 
Meni takođe savršeno radi godinama, uz samo jedan dvodnevni prekid. A znam ljude koji isto nikada nisu imali nikakav prekid od kada su uveli Targo.

PS: Baš zaludan bio taj Aristotel ...
 
13.1.2017.

Targo je ugašen.
Dulić i Rasto u zatvoru.
Becks u Orion telekomu.
@LikBG, @Jurke, @Gosa70, @error974 – "Targo radi kao prvog dana bez ijednog prekida".

Šala je jako ozbiljna stvar. – V. Čerčil.
 
Evo, ja cekam od 5 januara da se uspostavi internet. Nisam ni ja imao problema sve do sada ali bilo je dva - tri puta po par dana da nije bilo interneta. Sada je vec mnogo vremena proslo od prekida konekcije ka internetu. Cekam i tehnicko osoblje da dodje da vide sta je problem, ali nema ih. Nekoliko dana.
Rekose da je neka velika havarija i sa se radi na resavanju problema.
 
Tačno tako, zato i ne treba da se šale oni koji to ne umeju. Dovoljno je da se smeju na tuđe šale ukoliko to uopšte budu razumeli.
Aj, i pozdravi Aristotela :) A i tog Čerčila ako ga sretneš :)
 
Meni takođe savršeno radi godinama, uz samo jedan dvodnevni prekid. A znam ljude koji isto nikada nisu imali nikakav prekid od kada su uveli Targo.

PS: Baš zaludan bio taj Aristotel ...

I ja za sve ove godine kod Targa sam imao mizerni broj dana prekide.


13.1.2017.
@pesljo: "BECKS, kako se otvaraju portovi na ONT i da li mogu svoj broj telefona da odmah prenesem kod vas" :D
 
13.1.2017.
@pesljo: "BECKS, kako se otvaraju portovi na ONT i da li mogu svoj broj telefona da odmah prenesem kod vas" :D

Promašio si. Najveći sam protivnik fiksnog telefona, isključio sam ga pre 3,5 godine.
Srećna ti Nova godina, sve najbolje!
 
Ja i dalje mislim da to sto placam Targo TV vec godinu dana a ne dobijam ni jedan kanal koji me zanima ,( samo Discovery), je nadri brezobrazluk. Zadovoljan sam sa TT NET-om ali to sto ne mogu da im telefonom javim da necu TV, hocu samo NET je cist brezobrazluk. I nemam nameru da se lomatam po BGD da bih to tamo resio,jer nisam tako resavao kada su prikljucivali NET nego su im usta bila puna lazi,kao bice jos kanala za ove novce. Nadam se da ce TT u doglednoj buducnosti da vrati kanale koji su iskljucili,ili ce da prestane da se ponasa parazitski i dozvoliti pretplatnicima da sami odlucuju da li ce zadrzati TV ili ne,i to na njima najlaksi nacin,a ne da tu preko botova maltretira i izmislja drugu rupu na saksiji,i ponasa se osiono umesto da se pokriju usima i cute. jer je sramota njihova,koliko su vec u stecaju? dokle vise? ili neka gase uredjaje ili neka im krene na bolje,ovo ni na nebu ni na zemlji je vec prevrsilo svaku meru.
 
Verovatno napuštam Targo i prelazim na beogrid, (da ne bude kako sam bot, branim Targo) , ali mi ovakvi postoji stvarno nisu jasni. Ako ti bilo šta ne odgovara, raskineš ugovor. Ne vidim problem. A ti bi zapravo da oni reše probleme koji imaju i kukaš iz nemoći. Pazi, niko ovde ne voli što Targo propada, ali takva je situacija. Imaš nekoliko opcija, da ćutiš i budeš zahvalan što imaš i to što imaš, 95% države bi se menjalo sa tobom. Da raskineš ugovor i promeniš provajdera, a možeš i ovako da kukaš i ne radiš ništa, od čega nema vajde. Budi siguran da neće niko rešiti da okonča stečaj zbog tebe.

Moja preporuka, kad ti je već toliko loše, računaj da se gase sutra, raskidaj ugovor i traži bolje.
 
Verovatno napuštam Targo i prelazim na beogrid, (da ne bude kako sam bot, branim Targo) , ali mi ovakvi postoji stvarno nisu jasni. Ako ti bilo šta ne odgovara, raskineš ugovor. Ne vidim problem. A ti bi zapravo da oni reše probleme koji imaju i kukaš iz nemoći. Pazi, niko ovde ne voli što Targo propada, ali takva je situacija. Imaš nekoliko opcija, da ćutiš i budeš zahvalan što imaš i to što imaš, 95% države bi se menjalo sa tobom. Da raskineš ugovor i promeniš provajdera, a možeš i ovako da kukaš i ne radiš ništa, od čega nema vajde. Budi siguran da neće niko rešiti da okonča stečaj zbog tebe.

Moja preporuka, kad ti je već toliko loše, računaj da se gase sutra, raskidaj ugovor i traži bolje.

Kako god,ali stvarno je ovo nije normalna situacija,i koliko sve to traje,to ima samo ovde.
To treba okončati ovako ili onako.
Ja bih voleo da opstanu što se mene tiče,ali opet ovoliko mrcvarenje...
 
И мени све ради како треба. Јесам неколико пута имао проблеме о чему сам већ писао али то је у односу на оно што добијам од ТТ занемарљиво. Надам се да ће опстати али забрињавајуће је што се код њих ништа не дешава већ предуго влада статус кво.
Што се мене тиче имам неколико провајдера у згради па није трагедија и ако ТТ престане да постоји.
 
Pa nema šta zabrinjavajuće, računajte da propada, pređite kod drugih, ako ne propadne, ako se sve sredi vratite se kod Targa. Ništa lakše.
 
Nazad
Vrh Dno