Šta je novo?

Targo Telekom

Ajoj, pa sad ce biti jos vise zabrinutih komsija i slicno... ne nazire se kraj.
 
Treba napraviti novu targo temu sa naslovom prodaja Targo telekoma.
 
Ko god da ih kupi opet ce morati da placa dozvole za kopanje ako ih uopste bude dobio.Iste saglasnosti vaze kao i ranije.Da se nesto promenilo ,do sada bi vec neko treci pokusao da provlaci magistralnu optiku,pa se nije pojavio.
Taj zainteresovani vec je do sada mogao sam samcat da ulozi pare u sve to bez targa,nego izgleda da se pojavio da kupi sve u pola cene.Imaju magistralni vod ali im za svaki grad,gradic i seoce trebaju dozvole.Projekat Mirijevo je stao jer nisu dobili dozvolu da preseku bulevar.Dotle je telekom razvukao optiku po celom celcatom gradu.Tacno kada su trebali poceti radovi targa u mirijevu istog dana je telekom razvlacio svoju optiku preko zelenog brda,centra mirijeva do karaburme.Pametnom sve dosta.
 
Poslednja izmena:
^ Velik i proveren igrac koji zeli da igra ozbiljno da, ali ne SBB koji vec zauzima dobar deo trzista. Ukoliko SBB kupi TT, ionako mala konkurencija ce postati jos manja.

Nama treba jos par vecih, ozbiljnijih operatera, a ne da smanjujemo i ovo malo sto imamo.

Pozdrav
 
^ Velik i proveren igrac koji zeli da igra ozbiljno da, ali ne SBB koji vec zauzima dobar deo trzista. Ukoliko SBB kupi TT, ionako mala konkurencija ce postati jos manja.

Nama treba jos par vecih, ozbiljnijih operatera, a ne da smanjujemo i ovo malo sto imamo.

Pozdrav
+1
 
^ Velik i proveren igrac koji zeli da igra ozbiljno da, ali ne SBB koji vec zauzima dobar deo trzista. Ukoliko SBB kupi TT, ionako mala konkurencija ce postati jos manja.

Nama treba jos par vecih, ozbiljnijih operatera, a ne da smanjujemo i ovo malo sto imamo.

Pozdrav

Ok, ja sam rekao SBB jer za njih znam da su relativno ozbiljni, ali moze i neko drugi. SAMO DA NE BUDE PTT, nadam se da oni nemaju pravo kupovine.
 
Vrlo je moguce da to bude PTT ,jer oni realno jedini mogu dobiti dozvolu.Ako na to dodamo i raniju pricu krkobabica koji je pricao o nevidjenom sirenju kds-a po celoj Srbiji sa pricom o MMDS-u, onda je ovo mozda i realno da se napravi klon telekoma pa kad se telekom proda ,ptt moze da preuzme deo njegove uloge.
Ako su pametni ,PTT treba da kupi targo,jer ce im profit pasti znacajno kad se proda telekom jer sada fakturisu telekomu milionske iznose u eurima svaki mesec za iznajmljivanje prostora koji telekom koristi za telefonske centrale.Kad se telekom proda novi vlasnik ce im reci orevuare sa tim cenama.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je moguce da to bude PTT ,jer oni realno jedini mogu dobiti dozvolu.Ako na to dodamo i raniju pricu krkobabica koji je pricao o nevidjenom sirenju kds-a po celoj Srbiji sa pricom o MMDS-u, onda je ovo mozda i realno da se napravi klon telekoma pa kad se telekom proda ,ptt moze da preuzme deo njegove uloge.
Ako su pametni PTT treba da kupi targo,jer ce im profit pasti znacajno kad se proda telekom jer sada fakturisu telekomu milionske iznose u eurima svakimesec za iznajmljivanje prostora koji telekom koristi za telefonske centrale.Kad se telekom proda novi vlasnik ce im reci orevuare sa tim cenama.

To bi bilo najgore resenje za targo, gledano iz ugla korisnika.
 
Targo u svakom slucaju prolazi najbolje,pare u dzep i bezanija iz Srbije.

PTT ako napravi dobar plan sve moze da sprovede u delo_Ovo je samo nagadjanje cisto da ubijemo vreme dok se ne pojave neke nove informacije.:d
 
Što se metro mreže tiče, PTT KDS i TT imaju jako veliko preklapanje teritorija. S druge strane, jako malo ima lokacija gde istovremeno postoji SBB i TT, tako da bi SBB-u verovatno to bilo zanimljivije.

Naravno postoje i sva infrastuktura sa kablovima koji idu van zemlje, tako da realno samo možemo da otvaramo kladionicu ko će da kupi.

Meni još malo pa ističe dvogodišnji ugovor, za ove skoro dve godine nisam imao nekih dužih prekida ili problema, pamtim samo jedan prekid od par sati pre dosta meseci kada su svi imali problem , prezadovoljan sam kako radi, nadam se da će ipak nastaviti da radi u nekom sličnom obliku što se tiče performansi i tehnike, a naravno u boljem po pitanju komercijalne isplativosti, novih korisnika i sl.

Potpuno me razmazio ovoliki upload i navikao sam se da mogu kućnom NAS-u da pristupam lako i brzo gde god da sam. Mislim da bi mi promena provajdera na neki ADSL i sl. jako teško pala.
 
Poslednja izmena:
Preklapanje targa i poste znaci samo jedno ,da posta moze da se oprosti od dosadnjih korisnika ako targo kupi neko drugi ,odnosno konacno mogu da svoje preistorijske koaksijalce zamene uz minimalni trosak optikom i jos naravno da dobiju puno novih korisnika.Do sada bi se vec oprostili da im nije dva sport kluba:D

Ja sam za sada miran ko penzioner na minimalcu sa 1880 dindzi za 50/2, i cekam razvoj situacije sa obzirom da imam datu saglasnost Targu za uvodjenje optike u moj ulaz.Nadam se da to jos uvek vazi.
 
Poslednja izmena:
Za PTT si u pravu, kablovi su im verovatno najstariji u zemlji :) A i daju najmanju brzinu za uloženi novac kada se gleda kablovski internet.

Ako TT bude preuzeo neko tipa SBB i sl. ima da im opadne broj korisnika jedno 5x.
 
Da, i jos kad ostanu bez love od zakupa telefonskih centrala ima da ližu taksene markice sve u šesnaest:smash:
 
Poslednja izmena:
Da, osim ako ugovori o zakupu nisu takvi da vaze jos 20 godina i da su penali tri puta veci nego vrednost ugovora...

Nesto slicno je imao Mobtel sa kompanijama BK, na taj nacin je izvlacen deo para iz Mobtela.

Pozdrav
 
Naravno,sta mislis zasto bi inace krkobabic prodao penzionere,zarad postarske fotelje.
 
Samo da ne bude Telekom, Orion, Ptt KDS... SBB je ok, u stvari, svako ko misli ozbiljno da uloži i dalje razvija targo je dobrodošao. Oni koji imaju nameru da ga kupe samo da bi očuvali monopolski položaj takvi nam ne trebaju.

Nadam se uspešnoj prodaji i proširenju usluga, uvođenju i fiksne telefonije, sa još boljim paketima...
 
Poslednja izmena:
Sad je pravo vreme da neko pokrene proces protiv kompanije ,šta čeka tužilaštvo,šta čeka država da sutra opet neko to isto uradi nelegalno pa da proda i nikome ništa.Ispadne da je pravno lice u ovoj zemlji ne može da odgovra za svoje postupke.Nije Dulić postavljao kablove on je radio na papirnoj pripremi a Nuba ih je postavljala i oni treba da odgovaraju za to.
Samo u ovoj zemlji rastu uši onima koji plaćaju tv pretplatu,rade po zakonu i zidaju sa dozvolom.
 
Poslednja izmena:
Uzece ga neko blizak Gazdi, ime firme je nebitno
 
Kako “Blic” nezvanično saznaje, za prodaju „Nubinih“ kablova nema pravnih prepreka zbog procesa koji je pokrenut protiv Dulića i saradnika, jer kompanija nije bila pod istragom.
Само ово нам је битно.
Остало је политика и нема везе са Таргоом.
 
Sad je pravo vreme da neko pokrene proces protiv kompanije ,šta čeka tužilaštvo,šta čeka država da sutra opet neko to isto uradi nelegalno pa da proda i nikome ništa.Ispadne da je pravno lice u ovoj zemlji ne može da odgovra za svoje postupke.Nije Dulić postavljao kablove on je radio na papirnoj pripremi a Nuba ih je postavljala i oni treba da odgovaraju za to.
Samo u ovoj zemlji rastu uši onima koji plaćaju tv pretplatu,rade po zakonu i zidaju sa dozvolom.

+1
 
inace, tekst u Blicu, a i onaj juce na B92 najverovatnije imaju veliku gresku. Ako se prodaje targotelekom, kakve veze on ima sa 1200km kablova!? To jedino moze da znaci da se u paketu prodaju i nuba i targo.

Ovo je mreza Nube invest d.o.o. Beograd:

mapa-big.jpg

Vlasnih ovih firmi otvorio je i nuba net d.o.o. Beograd, pa da li je i ona na prodaju!
 
Poslednja izmena:
I moja razmišljanja idu u pravcu poznatog kupca. Mislim da je to najrealnija opcija. Angažovali su neku nemačku firmu da organizuje aukciju i onda će kao da kupi neka nemačka ili austrijska firma koju je otvorio gazdin ortak. Tako nova firma ulazi čista u posao, a sve tužbe ostaju na starim Nuba netu i Targo telekomu. Pa od početka su nailazili na otpor ovde, što od političara, što od konkurencije. To je i glavni razlog što su ugasili Nuba invest i otvorili firmu pod novim imenom Targo telekom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno