Šta je novo?

Targo Telekom

Zakonom je zabranjeno i uslovljavanje prodaje jednog proizvoda (internet) obaveznom kupovinom drugog (TV) pa se to ne poštuje (kablovski operateri)...

Oni se vade da ne plaćaš TV pretplatu, već održavanje mreže toliko i toliko. A vidim da i sam znaš kako to funkcioniše... pomoću rupe u samom zakonu.
 
Gde ti vidis, da mora da se koriste obe usluge ? osim ove izjave In4S koji je i postavio ove slike

Ako ove slike nisu jos jedan fake, ne vidim uopste nikakav razlog da bilo ko predje na targo...ove cene su kao i kod drugih, skoro nista nije jeftinije + 24m ugovorna obaveza
To su slike sa sajta,tako da nisu fejk,a njihova operatorka je rekla da TV može da se koristi samo u net ili obrnuto,nisam siguran.
Ja sam upravo protiv toga da me neko uslovljava,a to kažu njihovi operateri,a na sajtu im piše drugačije.
 
То нису слике са сајта.. На сајту нема ничега. Дечко је сликао флајере и окачио, види се тастатура испод истих...
 
Ja govorim o mom atačmentu...
 
To su slike sa sajta,tako da nisu fejk,a njihova operatorka je rekla da TV može da se koristi samo u net ili obrnuto,nisam siguran.
Ja sam upravo protiv toga da me neko uslovljava,a to kažu njihovi operateri,a na sajtu im piše drugačije.

Nisi me razumeo ,,,tvoje slike su sa site pitam te ,odakle znas da ne moze da se koristi samo TV bez neta ?

ja sam samo to video ovde http://forum.benchmark.rs/showthread.php?278799-Targo-Telekom&p=2959231&viewfull=1#post2959231
 
Poslednja izmena:
Aha...Oprosti,pa napisao sam da mi je to rekla operaterka targo telekoma.Zovi i ti pa proveri,da vidimo šta će tebi reći.
 
Aha...Oprosti,pa napisao sam da mi je to rekla operaterka targo telekoma.Zovi i ti pa proveri,da vidimo šta će tebi reći.

Ja sam samo pricao sa ovim akviziterima ranije, i svi do jednog su govorili kao sto su i napisali na svom site-u , tj ovo sto si ti postavio.

Ne znam, ja i dalje cekam zvanicno na njihovom site-u ...pa cemo onda lako da ih pljujemo :d
 
pa mozemo da pocnemo vec sada zbog zareza/zapete u cenama :D
 
Sad mi je opet potvrdjeno,TV ne može bez neta,ali net bez Tv-a može.Mada je rekla da će preneti sugestiju da ubace ponudu TV bez neta,jer onda neće mnogo korisnika da pridobiju,a i ona se čak slaže sa tim predlogom.E sad,koliko će nju da neko posluša to je već nešto drugo.
 
Само да не фушаре са услугом. Нека квалитет услуге буде добар и нема проблема.
 
Sad mi je opet potvrdjeno,TV ne može bez neta,ali net bez Tv-a može.Mada je rekla da će preneti sugestiju da ubace ponudu TV bez neta,jer onda neće mnogo korisnika da pridobiju,a i ona se čak slaže sa tim predlogom.E sad,koliko će nju da neko posluša to je već nešto drugo.

Ok, onda su ipak ove cene prava realnost:) ...u svakom slucaju jedan veliki FAIL za targo
 
Evo još jedna potvrda preko mejla.
Poštovani,

Uslugu interneta možete koristiti pojedinačno, a kablovske televizije u sklopu Duo paketa.

S poštovanjem,
Vaš TARGO Telekom
 
Meni su cene OK, PTT KDS mi daje 3/0.256 za 1600 dinara, ako za te pare dobijem 10/5, znači 3.3 x download i 20x upload ja sam :)

Plus im usluga loša, korisnički servis neuslužan, a kablovska nikakva.

Pošto je dobar deo NBG inficiran PTT KDS-om, biće s te strane dosta ljudi koji će preči na targo.
 
Poslednja izmena:
Ja sigurno necu uzeti Targo ako budu ovakve cene. Ovakve cene na obavezivanje od 2 godine... ma daj. Ako je ovo tacno, onda su poprilicno slagali kad su rekli da ce biti jeftiniji od konkurencije. Pa ko je lud da npr. sa Ikom-a predje kod njih, ako se ispostavi da ce biti ove cene. Ne verujem ni da ce Vektorovci da se cimaju, jedino mozda oni koji imaju PTT kablovsku. Ja cu najverovatnije da cekam Telekomov vdsl.

Moram jos jednom da kazem: Ako su stvarno ovakve cene sa UGOVOROM NA 2 GODINE, onda su poprilicno lagali kad su pricali da ce biti jeftiniji od konkurencije. Ponuda im je smesna kad se uporedi sa Ikomom, jedino sto imaju bolje od Ikoma je "upload".
 
Poslednja izmena:
sta znam, evo gledam sada sta placam kod SBBa i sta za te pare imam kod Targo: 16 Mb/s (16384/1536) vs 20/10Mbps za iste novce....
televiziju ionako ne gledam.
 
Nama koji imamo nesto tipa Kopernikus i adsl u gradu ce biti super :) A ovima sa SBB i Ikoma se ne isplati prelaziti, osim ako nekome treba veci upload :)
 
Ja sigurno necu uzeti Targo ako budu ovakve cene. Ovakve cene na obavezivanje od 2 godine... ma daj. Ako je ovo tacno, onda su poprilicno slagali kad su rekli da ce biti jeftiniji od konkurencije. Pa ko je lud da npr. sa Ikom-a predje kod njih, ako se ispostavi da ce biti ove cene. Ne verujem ni da ce Vektorovci da se cimaju, jedino mozda oni koji imaju PTT kablovsku. Ja cu najverovatnije da cekam Telekomov vdsl.

Moram jos jednom da kazem: Ako su stvarno ovakve cene na ugovor od 2 godine, onda su poprilicno lagali kad su pricali da ce biti jeftiniji od konkurencije. Ponuda im je smesna kad se uporedi sa Ikomom, jedino sto imaju bolje od Ikoma je "upload".

Pridružujem se kritikama. Pa i od SBB-a nisu mnogo povoljniji, mislim 100-200 dinara su jeftiniji, a izbor kanala je sigurno dosta slabiji. Moglo je ovako nešto i da se očekuje, kada su toliko kasnili sa uvođenjem i ponudom. Ali ajde da verujemo da će ipak da spuste malo loptu i cene, kada budu videli da su se zahebali.
 
Ove cene nisu uopste konkurentne nego u najboljem slucaju prosecne. Malom broju korisnika znaci veci upload. Mislim da oni koji su na SBB-u nemaju razlog da menjaju operatora. Meni licno bi se donekle isplatilo jer sam na PTT KDS + Telekom ADSL. Targo mi sada za skoro istu cifru nudi brzi net ali meni (verujem i vecini drugih prosecnih korisnika) to preterano mnogo ne znaci. Samo kad pomislim na razna cimanja prilikom promene operatora (raskid ugovora, vracanje stare opreme, namestanje nove + nesigurnost koliko pouzdano ce to sve da radi...) nesto mi se bas i ne zuri. .Pri svemu ovome ugovorna obaveza je 2 godine sto nije mali vremenski period, i ko zna kakve ce sve akcije i unapredjenja biti u tom periodu kod drugih.
Buduci da 95% korisnika uvek uzima najosnovnije pakete (bilo da je rec o internetu ili televiziji) ovaj duo osnovni paket je morao biti jeftiniji bar par stotina dinara da bi bio iole konkurentan... Ovako tesko da ce na brzinu privuci veliki broj korisnika jer kao sto rekoh za vecinu nije vredno cimanja.
Nisam ocekivao da ce deliti internet i tv badava ali sam ipak pomalo razocaran.
Ostaje da se vidi koje kanale nude, ako u usnovni paket ulazi i HBO ili tako nesto tek onda mozemo da prcamo o konkurenciji i malo nizim cenama, u suprotnom dzabe su (priznacete aljkavo) busili i prokopavali ceo Nbg.
 
Plus racunajte da ce i sbb krenuti uskoro sa fiber paketima, tako da je ovaj targo u startu propao. Ocajna ponuda, ako imaju toliko hvaljene linkove, veliki fail.
 
sta znam, evo gledam sada sta placam kod SBBa i sta za te pare imam kod Targo: 16 Mb/s (16384/1536) vs 20/10Mbps za iste novce....
televiziju ionako ne gledam.

2400 kod Targa, naspram 3100 kod SBB-a (za one kojima ne treba KTV) - uopste ne vidim zasto bi kod SBB-a ako mogu Targo?
 
Ja sigurno necu uzeti Targo ako budu ovakve cene. Ovakve cene na obavezivanje od 2 godine... ma daj. Ako je ovo tacno, onda su poprilicno slagali kad su rekli da ce biti jeftiniji od konkurencije. Pa ko je lud da npr. sa Ikom-a predje kod njih, ako se ispostavi da ce biti ove cene. Ne verujem ni da ce Vektorovci da se cimaju, jedino mozda oni koji imaju PTT kablovsku. Ja cu najverovatnije da cekam Telekomov vdsl.

Moram jos jednom da kazem: Ako su stvarno ovakve cene sa UGOVOROM NA 2 GODINE, onda su poprilicno lagali kad su pricali da ce biti jeftiniji od konkurencije. Ponuda im je smesna kad se uporedi sa Ikomom, jedino sto imaju bolje od Ikoma je "upload".

VDSL loooooooool.
 
Ni meni ova ponuda ne deluje nesto mocno ako se ima u vidu da te teraju da se obavezes na 2 godine a u tom vremenskom periodu svasta moze da se izdesava. Ipak verujem da je mnogima ova ponuda odlicna jer dosad nisu imali bolje.
 
@mylo85 Ja ne vidim sta ima smesno u tome sta sam rekao. Ja iskreno ocekujem da ce u narednih godinu dana polako da krenu sa vdsl-om.
 
VDSL loooooooool.

Najkrvavije je sto je vdsl korak u nazad u odnosu na ADSL, jedino ako si na ispod 300m od centrale postoji sansa ka dobitku. Poznavajuci lokalnu petlju svaki spoj donosi proporcionalno 50-100m gubitka ekvivalentno vise.

Kad mi neko kaze cekam vdsl cudu se nacudim:)
 
S obzirom da je meni centrala poprilicno blizu, ja se iskreno ne brinem. Tako da meni ni ne treba vdsl, vec samo da ubrzaju pakete. A ako u medjuvremenu Targo ponudi pakete po normalnijoj ceni(tj. da izbace ovu ugovorenu obavezu od 2 godine ili da smanje cene za obavezivanje na toliki period), nije iskljuceno da predjem kod njih
 
Poslednja izmena:
S obzirom da je meni centrala poprilicno blizu, ja se iskreno ne brinem. Tako da meni ni ne treba vdsl, vec samo da ubrzaju pakete. A ako u medjuvremenu Targo ponudi pakete po normalnijoj ceni(tj. da izbace ovu ugovorenu obavezu od 2 godine ili da smanje cene za obavezivanje na toliki period), nije iskljuceno da predjem kod njih

Ali mi nije jasno zasto mislis da je adsl ili vdsl nude kvalitetniji pristup od FTTH? I nemoj da ocekujes da ce telekom odgovoriti na targo ponudu jer telekom i dalje drzi 70% trzista sto se tice internet pristupa i nece investirati u dalji razvoj infrastrukture sve dok njima ne zagusti a to nece biti uskoro
 
Nazad
Vrh Dno