Šta je novo?

Targo Telekom

Ne izgleda kao problem sa ip adresom, jer nisam resetovao ruter da bi izgubio ip adresu, čim su ga zadnji put popravili ja sam dobio net,
nažalost znam da mnogi od Vas nisu zbog ip adrese.

Bojim se da su ga genijalci ponovo presekli!

Kabl nije presečen jer imam tv signal preko njega.
Činjenica da od dolaska veze nemam ni ja internet a interesantno je da povremeno ruter počne da radi ko lajt šou.
 
Ajmo ljudi, dajte net. Nije valjda da ću da cekam rulet sa dodelom IP adrese....7a.
Becks, sta se desava, jel rulet ili je nesto drugo u pitanju?
 
Ok ljudi, to bi trebalo da je to za sad. Ako nekom ne radi neka pise ovde, salje mail na podrsku ili ako ima strpljenja neka zove.
Ima jos par zgrada koje uopste nemaju signal ali to bi trebalo sutra da se odradi.
 
Naravno da baš meni ne radi. Kakva crna podrška. Niko se ne javlja na telefon.
 
Blok 8a. Nije pomogao ni restart. Nema neta i dalje.
EDIT: Proradio :D
 
Poslednja izmena:
Da restartovao sam ont. Ipv4 link status je na linking

Da li se povezuješ preko ONTa ili imaš drugi ruter?

Ja sam svoj problem rešio tako što sam ONTu isključio wifi opciju a na njega preko mrežnog kabla nakačio drugi (TP Link) ruter koji mi deli vezu sa svim aparatima.
Nisam čak ni uključio bridge opciju već samo premostio ONT jer sam razumeo da je krš I da ne trpi puno istovremenih konekcija .
 
Uzeh da ''prelistam'' malo kanale, jerbo ih pola nije bilo do skoro. Ili bar nije bilo onih koji mene interesuje, a nekada ih je bilo. Kad ono, svi kanali rade :) Ali ... sve sam go pink :mad: Ima ih 50-ak valjda. Strašno. I čak 10-ak onih stranih koje gleda celih 0,0001 % populacije, 4-5 onih za klince i to je to ako izuzmem one domaće koje bih i inače hvatao na parče žice. Na sreću, internet radi k'o cager. Ali svejedno, mislim da ću sasvim izvesno da otkačim Targo i uzmem bilo šta drugo što ima bar neki gledljiv TV kanal. Jer ovo sa TV kanalima na Targo-u je, jednostavno, sramota.
 
Ruter, modem, tvoj ruter ili njihov ont ...?
Sta je crklo?
 
Ke?
No abla inglez...

Meni i dalje "nije jasno" sta je neispravno i sta mora da se zameni?
Da li je na osnovu gore napsianog ikome sa 100% sigurnosti jasno o cemu kolega pise...?

Prvo pises :
Moj ruter mora da se zameni ne dobija ip adresu uopste
Onda pises minut kasnije:
Njihov ONT standardni ONT od Targa

Sta od to dvoje treba da se zameni, "tvoj ruter" ili njihov ont?
Sta je neispravno ako imas oboje?

p.s. Ima dole ispod poruke jedna opcija u kojoj pise "promeni poruku", pa u roku od 60 minuta mozes promeniti svaku gresku koju uocis u svojoj poruci...
 
Poslednja izmena:
Sad cu da objasnim. Neki cip u ONTu je navidno crko. ONT ne prima ip adresu uopste. Ovo je drugi put da se ovo desi. ONT je vec jednom bio zamenjen polovinom aprila.
 
Poslednja izmena:
Uzeh da ''prelistam'' malo kanale, jerbo ih pola nije bilo do skoro. Ili bar nije bilo onih koji mene interesuje, a nekada ih je bilo. Kad ono, svi kanali rade :) Ali ... sve sam go pink :mad: Ima ih 50-ak valjda. Strašno. I čak 10-ak onih stranih koje gleda celih 0,0001 % populacije, 4-5 onih za klince i to je to ako izuzmem one domaće koje bih i inače hvatao na parče žice. Na sreću, internet radi k'o cager. Ali svejedno, mislim da ću sasvim izvesno da otkačim Targo i uzmem bilo šta drugo što ima bar neki gledljiv TV kanal. Jer ovo sa TV kanalima na Targo je, jednostavno, sramota.

Ja preko dana gledam TV preko antene DVBT2, jer me iritira često resetovanje modema, a posle ponoći Targo jedan kanal i RTS3. Ajde pomozi mi koji su po tebi dobri TV kanali koje nemamo na Targu da vidim jel neki provajder ima to u svojoj osnovnoj ponudi, jer ću i ja uskoro morati da menjam provajdera.
 
Gledao sam malo ko šta nudi od TV kanala ovde kod mene u provinciji, i ispalo je da je ... kao u provinciji :d Tu se javlja neki Kopernikus, neki Total TV, mogućnost preskupog Box-a i u suštini je tu kraj ponude. Što bi rekli naši ljudi onomad u oglasima, ''menjam fiću za trabanta, šifra goMno za goMno'' :) A ponuda TV kanala je uglavnom ista kao i na ovom jadnom Targo-u, sve sam goli Pink i nema popularnih kanala tipa Arena, Sport Klub, NG, History ... samo Pink sa ''from Teheran'' muzikom, razni grand ''šoovi'', prvi glasovi ovog ili onog, neki *****ski rijaliti ... Nije mi samo jasno zašto ne spuste onda cenu pretplate ako sadašnja ponuda ne odgovara prvobitnoj, a po kojoj su i odredili cenu usluge??? Ako već emituju samo ono što dobiju džabe, zašto onda tome ne prilagode i cenu emitovanja - dakle, skoro džabe???
Koliko sam čuo i video, skoro da nije ništa bolje ni u centrima gde je kao bolja ponuda, tako da nemam pojma šta bih ni odabrao ni preporučio. Izgleda da je najbolja opcija neki jeftin DVBT2 da eventualno pogledaš prognozu vremena u okviru Gnevnika i gasiš TV :)
 
Nazad
Vrh Dno