Šta je novo?

Targo Telekom

Tajna je u soboslikara.
 
Znas Sky da sam i ja pomislio na njega dok sam blejao u ove zadnje 2-3 strane?
 
Problem sa targom je sto je "gazda" uz'o "kredu" od neke (strane) banke, sto je pare potrosio , sto NEMA i NE MOZE da nabavi jos, sa cim bi platio potrebne licence, softver i neki hardver, vratio dugove, sa cim bi ospopsobio firmu da radi...
Ovako je tt samo pacijent na umoru, a kako smo mi "humano" drustvo ne vrsimo nepotrebno ubijanje pacijenata vec ih pustamo da sami umru ako ih ne uspemo izleciti (prodati lovatorima) ...
Da ga hoce prodati pa da se oporavi i da se pojave jos barem dve firme slicne tt , po ponudi ne i po problemima i nacinu ulaska na trziste...
 
Ma to sve znam batice nego sta je bilo sa pricom oko prodaje? Niko nista ne zna?

Zar nije bila po zakonu neophodna digitalizacija do odredjenog perioda sledece godine?
 
Ma to sve znam batice nego sta je bilo sa pricom oko prodaje? Niko nista ne zna?

Zar nije bila po zakonu neophodna digitalizacija do odredjenog perioda sledece godine?
Digitalizacija je obavezna za etar. Znaci za one koji signal dobijaju preko antene. Ne za kablovske operatere.
 
Jeste neophodna i obavezna za etar da bi se oslobodile frkfencije recimo za LTE ili ti 4G mobilne telefonije.
 
A to sto npr SBB sada nudi digitalizaciju nema bas nikakve veze, oni digitalne kanale imaju u ponudi odavno. Ovo samo pokusavaju da iskoriste hype oko digitalizacije da privuku nove korisnike ili da postojece analogne prebace na digitalni signal kako bi vise zaradili na njima,sasvim legitimno.
 
Upravo tako sad kontam zwerko.

No dobro! To znaci ne menja nasu situaciju da nemamo pojma gde smo. Kod mene u ulaz je usao SBB i pravo da vam kazem mislim da bi rado presao na nesto stabilnije. Izgubio bi predobar upload ali izem li ga ... Neka stabilnost i cinjenica da znas gde si bi bila dobra. Ali sozbirom da sve radi kako treba cenim da tako nesto nije moguce xD
 
Sve je pitanje sta ti treba, ako ti treba regularan surf i skidanje filmova ponuda koju ima Targo i nije toliko bolja, ako ti treba upload onda je nemerljiva. Konkretno meni treba taj upload, presao sam u drugi stan, ovde imam Radijus vektor koji po mom misljenju radi korektno, ali mi treba upload i Targo sam ostavio kod keve u stanu, evo prosle nedelje sam uploadovao preko 500GB po deklarisanoj brzini, ponekad cak i vise. Da li ce da rikne u nekom momentu? Mozda, ali sam spreman na taj rizik jer mi to ostvaruje velike ustede trenutno, ako crkne Targo onda cu morati da placam to znatno skuplje.

Inace mi je druga opcija npr Beogrid, koji je za ove zabrnute legalnoscu Targa takodje, koliko je meni poznato, potpuno nelegalan. Nit imaju posebnu frekvenciju za wifi, nit imaju dozvole za razvlacenje kablova izmedju zgrada (nit je to bas i normalno), ali krastavac, kupio ih prvo Absolut OK, pa posle sve zajedno SBB i sad su kao kul, tj niko ih ne dira.
 
A to sto npr SBB sada nudi digitalizaciju nema bas nikakve veze, oni digitalne kanale imaju u ponudi odavno. Ovo samo pokusavaju da iskoriste hype oko digitalizacije da privuku nove korisnike ili da postojece analogne prebace na digitalni signal kako bi vise zaradili na njima,sasvim legitimno.
У првој тури је била безобразна понуда са фрај пријемником и плаћањем Д3 претплате али су у децембру (ваљда акција још траје) понудили фрај Д3 пријемник и две године без икаквих додатних трошкова ... осим УО на две године. Ко већ плаћа одржавање, дигитализује се бесплатно, мада не мора.
 
Cable operateri nemaju veze sa digitalizacijom, ali ako je već pominjemo, onda jedino Targo nudi nešto pravo. Imaš ONT i nakon njega digitalni signal svuda po stanu. Sve ostale varijante sa box-ovima i slično ne piju vodu. Box je vezan za jedan TV i to je samo izvlačenje novca. Trebalo bi svi provajderi da puste otključan digitalni signal (makar osnovnu ponudu). To su uradili Vektor i IKOM, ne znam za ostale. Targo je u fullu otključan.
 
Sve je pitanje sta ti treba, ako ti treba regularan surf i skidanje filmova ponuda koju ima Targo i nije toliko bolja, ako ti treba upload onda je nemerljiva. Konkretno meni treba taj upload, presao sam u drugi stan, ovde imam Radijus vektor koji po mom misljenju radi korektno, ali mi treba upload i Targo sam ostavio kod keve u stanu, evo prosle nedelje sam uploadovao preko 500GB po deklarisanoj brzini, ponekad cak i vise. Da li ce da rikne u nekom momentu? Mozda, ali sam spreman na taj rizik jer mi to ostvaruje velike ustede trenutno, ako crkne Targo onda cu morati da placam to znatno skuplje.

Inace mi je druga opcija npr Beogrid, koji je za ove zabrnute legalnoscu Targa takodje, koliko je meni poznato, potpuno nelegalan. Nit imaju posebnu frekvenciju za wifi, nit imaju dozvole za razvlacenje kablova izmedju zgrada (nit je to bas i normalno), ali krastavac, kupio ih prvo Absolut OK, pa posle sve zajedno SBB i sad su kao kul, tj niko ih ne dira.

Ono sto meni treba je stabilan net upload i da i ne. Da koristan je ali ne nije mi neophodan.

Problem je sto kada sam presao na Targo bio je neprevazidjen a cena odlicna. Vise nije stabilan ali meni jos uvek radi tako da ugovor koj mi traje do septembra nemam nacina prekinuti ;) a presao bi na SBB i objedinio sve racune fixni, tv, net ...
 
Targova tv NIJE otkljucana.
Jeste digitalna ali je dobijes tek kad platis, dakle zakljucana/iskljucena je za one koji ne placaju tv kod njih.
Kod V se placa "odrazavnje" i u okviru njega imas 60-ak analognih i skoro iste te i digitalne kanale koji su otkljucani, pa na sve to ima jos dosta kanala digitalnih koji su zakljucani/kodirani...
 
Targo ima iste kanale u digitalnom i analognom paketu, ima ih preko 100 cini mi se. Na to sam mislio kad kazem otkljucana. Sve sto imaju mogu da imam na svim prijemnicima, dok kod ostalih provajdera to nije slucaj. I kada bude pay kanala, ono sto si platio imas svuda.
 
Чисто информативно, да ли и даље има проблема са нетом и оним чекањем на адресу по 3 дана?
 
Ma to sve znam batice nego sta je bilo sa pricom oko prodaje? Niko nista ne zna?

Zar nije bila po zakonu neophodna digitalizacija do odredjenog perioda sledece godine?


Informacija, da kazemo 75% istinita je ta da ce najverovatnije sbb preuzeti targo i onda ulazi i u zgrade na Novom Beogradu gde Targo nije mogao uci zbog ludih predsednika kucnih saveta koji im nisu dozvolili da udju. Ovi ce na finjaka ( divljaka) tako sam cula a rekla sam vam koji je procenat tacnosti, a i neki Bugarski operater je u igri ali ga nece nasi pustiti jer bi onda nasi svi pukli . Videla i ima u agenciji za registraciju njihov dopis sta predlazu.
Nece nasi konkurernciju bar jos godinu dana da nam vade crevca:eyebrows:
 
Da li je samo kod mene ili još nekome download brzina na paketu 32/16 ne prelazi 25Mbps?
 
Informacija, da kazemo 75% istinita je ta da ce najverovatnije sbb preuzeti targo i onda ulazi i u zgrade na Novom Beogradu gde Targo nije mogao uci zbog ludih predsednika kucnih saveta koji im nisu dozvolili da udju. Ovi ce na finjaka ( divljaka) tako sam cula a rekla sam vam koji je procenat tacnosti, a i neki Bugarski operater je u igri ali ga nece nasi pustiti jer bi onda nasi svi pukli . Videla i ima u agenciji za registraciju njihov dopis sta predlazu.
Nece nasi konkurernciju bar jos godinu dana da nam vade crevca:eyebrows:

Kod mene u ulaz pre neki dan udje SBB (neki dil sa beogridom). Brzine neta im nisu idealne ali ja bi voleo da predjem kod njih. Imaju odredjene probleme ali sproveli su sopstvene kablove.

I ja sam mislio da ce biti tako ali ajde videcemo. Znaci moramo jos da cekamo da bi se situacija razresila.
 
Kod mene u ulaz pre neki dan udje SBB (neki dil sa beogridom). Brzine neta im nisu idealne ali ja bi voleo da predjem kod njih. Imaju odredjene probleme ali sproveli su sopstvene kablove.

I ja sam mislio da ce biti tako ali ajde videcemo. Znaci moramo jos da cekamo da bi se situacija razresila.
Nema tu nikakvog dila kako ti kazes, SjBB je odavno kupio Beogrid i sad su oni vlasnici nad Beogridom.
 
Od udaje nema nista jos uvek...?
 
Da nema Becksa ova tema bi odavno izgubila smisao hahaha xD

Enraged kazem "dil" jer me iskreno i nezanima ko sta i kako je koga kupio. Jedne pitas kazu BEOGRID a druge iste koji sprovode iste kablove pitas i oni kazu SBB.
 
Koliko sam video na njihovim sajtovima Beogrid se utapa u SBB i prestaje da postoji, ali se još ne zna tačno kada.
 
Nazad
Vrh Dno