Šta je novo?

Tapatalk i PWA aplikacija

Klikni na hamburger meni gore levo i videćeš da postoji Install App u donjem delu menija.

Evo kako to izgleda:
Uspeo da instalitam,Hvala puno
 
Postoji li neki brzi nacin otici na "New posts" i videti nove postove od hamburger menija u levom cosku > new posts? Ipak je ovo bilo bolje na TT. Samo jedan tap je bio dovoljan.
 
Push notifikacije izgleda ne rade na firefoxu, na chromu rade(kroz PWA mislim). Može neko da potvrdi?
Aj quote neko.
 
Odlicno je uradjen PWA, dosta fluidnije radi od TT. Notifikacije i dalje nisam hrabar da ukljucim.
 
Ne znam sta je fluidnije, potpuno isto radi kao i klasicna mobilna verzija sajta,
 
Meni chrome na IOS ne daje da napravim PWA...safari daje, chrome ne daje
 
U principu nema potrebe da se instalira browser samo zbog toga, prosto instalirate preko browsera koji standardno koristite.

@bakara
Fluidnije je nego kad se korosti Tapatalk, jasno da je isto da li se gleda u browseru, ili kao PWA.
 
Za sada , najveci problemi PWA aplikacije:
1. svakim izlaskom iz browser-a (iP 12 Pro Max, IOS 14), te ponovnim ulaskom forum ne vraca na prethodno citano, nego na pocetnu stranicu.
2. Lagovanje tastature/unosa teksta prilikom pisanja postova (isto iP)
3. Za razne akcije je potrebno vise koraka nego na TT.
4. Moze li dark tema biti zaista dark, a ne siva?
 
Cisto da znate, PWA mozete da "instalirate" i na racunaru :)
 
Meni kod pwa ne radi text reflow kad zumiram a kod browera radi, opera android.
 
obrisi application defaults za tapatalk-a, pa bi prvi sledeci put trebalo da te pita kako da otvori link. Inace i ja eam navikao na tapatalk, bez njega je sve toliko neuredno i nabacano da je to muka za pregled na mobilnom.
 
Meni je ok PWA aplikacija na iOS, samo mi fale push notifikacije i povremeno mi smeta address bar i bottom meni Safarija ali to tolerisem. Sve u svemu, forum radi mnogo brze i bolje.
 
@bakara
Fluidnije je nego kad se korosti Tapatalk, jasno da je isto da li se gleda u browseru, ili kao PWA.
Ne može nikako biti fluidnije od TT koji je brz ko munja a ovde je sve našminkanije, jedino što je lepše i imaš full opcije ali imaš i reklame....
ali nije to toliko bitno za brzo pristupanje sa mobilnog telefona.
 
Mislim i da PWA troši više bateriju od tapatalk-a :(

infographic@1800-86adeafe83d6d8f7cac59be98a208ff6.png


 
Ne bas, "What's new" ostavlja teme koji si procitao do poslednjeg posta, dok "new posts" prikazuje samo nove, neprocitane. Kad procitas neku, sklanja je sa liste.

Izgleda da nema opcija da se pristupi "new posts" samo jednim klikom.

I meni za sada nedostaje onaj stari new posts link, ali navikavam se i na ovo, jer neprocitane budu boldovane...i zapravo vidim da sam relativno skoro bio na forumu :)
 
Mislim da je neko vec objasnio malo oko PWA, al evo jos jednom, posto sam i sam "pravio" PWA aplikacije. To je znaci obican responsive web sajt (komponente se slazu tako da se prilagode velicini ekrana).
Prikaze se web sajt u browseru i samo se skloni sve vezano za browser, takozvani Traffic Mode.

Dosta firmi i klijenata trazi PWA umesto native aplikacija zbog brzeg razvoja, i automatskog podrzavanja svih platformi.
Sve dok ne dodje do nekih kompleksnih stvari, gde treba pristup native komponentama telefona, kao sto su neke napredne funkcije kamere i slicno, PWA odlicno radi posao.

Prednosti PWA aplikacije su brzi razvoj, zauzima manje mesta na telefonu, nisi zavistan od providera (google, apple), podrzava offline mode.
Mane mogu da budu kao sto sam naveo nemogucnost rada sa nekim naprednijim stvarima, teze se postizu neke native animacije.
 
I meni za sada nedostaje onaj stari new posts link, ali navikavam se i na ovo, jer neprocitane budu boldovane...i zapravo vidim da sam relativno skoro bio na forumu :)
Da, ali problem je, barem meni, što ove koje su pročitane i dalje zauzimaju mesto na ekranu, pa ako si pročitao sve, opet ćeš morati da prolaziš pored njih i ideš na drugu stranu za nove.

Na prošlom je to bilo dosta bolje rešeno.
 
@zholinho
odlicno si objasnio PWA
a sad da postavim mozda jedno glupo pitanje, da li na PWA verziji mogu da se iskljuce animacije?
mislim da bi sve bilo mnogo brze, a na desktop verziji da ostane kako jeste
 
Ne mogu, jer to je i dalje web sajt, samo drugacije prikazan.
 
Nazad
Vrh Dno