Šta je novo?

Sygic navigacija i mape

@NShappy
To što nas nema na spisku, može da znači da se ni Google, kao i ti, nisu bakćali s nama. :)
AA aplikacija, se ne nalazi na spisku instalisanih aplikacija, već su je "sakrili" u veze i deljenje( bar je tako na Xiaomiju).
IMG_20220330_165036.jpg
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-30-16-43-07-413_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2022-03-30-16-43-07-413_com.android.settings.jpg
    58 KB · Pregleda: 38
Sigurno AA radi kod nas, telefoni koje imaju članovi porodice svi imaju preinstaliran AA - android 10 ili 11
 
Ma 100% radi. Na starom Galaxy Note 10, a i sada na S22 je bio preinstaliran i radi perfektno. Sygic premium radi bez problema. Nista nisam budzio ni na telefonu ni u kolima. Cim se poveze sa multimedijom, radi.
 
Premium+ Uhvatio sam pre par meseci na nekom popustu, oko 10-15eur za 12 meseci, pa reko da probam.
 
Premijum radi limitirano, samo 2d, bez glasa, a premijum + ima sve i na AA kao na telefonu
 
Hvala još jednom na odgovorima, u tom slučaju Sygic otpada za AA varijantu.
 
Imao sam danas dva "problema" sa Sygic navigacijom, inače navigaciju retko koristim pa ne znam da li je ovo izolovan slučaj ili će se ponavljati.
Prva stvar je kada sam išao autoputem BG - NS, pokazuje strelicu udesno gde treba da se isključim (inače desno i treba da idem) ali ispod strelice piše skrenite levo. Glasovno navođenje je ok i kaže da se skrene desno.
Druga stvar je veći "problem", naime telefon mi stoji uspravno, navigacija je full screen ali mi pokazuje moju kretnju horizontalno, bukvalno u jednom trenutku idem od leve do desne strane ekrana, posle od desne ka levoj. Ovo mi se desilo u jednom periodu vožnje, centriranje mape ne pomaže.
Koristim Sygic Premium, da li je neko imao ovakve situacije?
 
Prvo što si primetio je neki bag ... ignoriši
Ovo drugo mi nije najjasnije, ali imaš problem sa prijemnikom, pre bih rekao. Naročito ako koristiš A-GPS
 
@Boki.N

Kao i uvek hvala ti na brzom odgovoru, da li možeš da mi pojasniš malo šta mogu da uradim povodom toga? Ne znam gde da proverim da li koristim A-GPS, znam da ga imaju "noviji" telefoni i da služi preciznijem određivanju lokacije. Jedina razlika u odnosu na ranije korišćenje navigacije je to što mi je bio isključen Wi - Fi ali to nema nikakve veze sa upotrebom navigacije i GPS signalom.
 
Eh, pa to zavisi od tvog uređaja. Pogledaj u podešavanjima lokacije, opcije za visoku preciznost. Isključi, ostavi samo fizički prijemnik.
U teoriji, uz pomoć mobilnog signala i gps-a (a takođe i wi-fija), trebalo bi da se dobije bolje određivanje položaja. Ovo je nažalost dalo prostora proizvođačima da ugrađuju prijemnike slabijeg kvaliteta i time lošijeg prijema, naravno. Međutim, u praksi, često dovodi do problema (mobilni signal nije tako dobar).

Eksperimentiši, vidi kako se ponaša sa različitim setovanjima. Vidi i kako različiti navi programi reaguju.
 
Druga stvar je veći "problem", naime telefon mi stoji uspravno, navigacija je full screen ali mi pokazuje moju kretnju horizontalno, bukvalno u jednom trenutku idem od leve do desne strane ekrana, posle od desne ka levoj. Ovo mi se desilo u jednom periodu vožnje, centriranje mape ne pomaže.
Koristim Sygic Premium, da li je neko imao ovakve situacije?
Ovo se i meni događalo sa Sygicom povremeno. Pomagalo je jedino restart celog telefona.
Ali je prestalo da se događa od nekog update-a.
Deluje da je bio neki bug u aplikaciji. :(

Da dodam još jedan bug u Sygic-u, koji za sada i dalje postoji...

Kada se automobil zaustavi, počne da vrti mapu u krug nemajući pojma kako je orjentisan. Softver bi trebalo da je povezan sa kompasom, kompas lepo radi iz drugih aplikacija i kalibrisan je, ali Sygic ga izgleda ne vidi. Smara ponekad jer ako se npr. nakratko zaustavite u složenoj raskrsnici zbog gužve/semafora/propuštanja, kratak pogled na display bi trebalo da vam razjasni kako dalje, ali Sygic se u trenutku okrene kontra i prikaz na ekranu ne služi ničemu i samo zbunjuje.

Raniji uređaji bez kompasa nisu mogli znati kako smo orjentisani, i dok ne počnemo da se krećemo na samom početku rute nisu mogli da orjentišu prikaz. Ranije je to znalo da zasmeta jer ako ne poznajemo okolinu, na samom početku rute nismo mogli znati jel' treba krenuti niz ulicu ili uz ulicu.

Ali kod mene Sygic sad brlja čim zastanemo.
Besmisleno je. Softver bi trebalo da zna da se automobil ne može u trenutku okrenuti za 180 stepeni, i ako već nema podatak o pravcu i smeru kretanja (zbog NEkretanja (ili nevalidnih podataka sa kompasa)), trebalo bi da predpostavi da ostajemo u okrenuti u smeru u kojem smo bili do poslednjeg validnog podatka (a ne da se random vrti), bar dok ne počne da dobija sveže podatke o kretanju. Tako su radili i svi uređaji i softveri do sada.

U isto vreme na istom uređaju, Gmaps radi to kako treba.
 
Kako da na tabletu u Sygic navigaciji, pokrenem rutu kreiranu na compu u google maps
 
Ne možeš direktno.
Morao bi da je konvertuješ u GPX format, Sygic ga od skora podržava, pa onda importuješ. Da li GMaps ruta može da se konvertuje - nije mi poznato. Proguglaj
 
Pre nekoliko godina sam kupio premium lifetime license a onda su neke feature poput live traffica izbacili i smislili novi premium+ annual paket. Lopovi!
 
Isti slučaj i kod mene ..i desilo se da me je izneverio kada mi je bio napotrebniji a koristim ga jednom u pola godine.
 
Nažalost, pogrešna interpretacija termina lifetime. I to ne samo u slučaju softvera, već i mnogih uređaja

To ne podrazumeva tvoju doživotnu licencu, ili dok si ti živ :) Proizvođači su isključivo u obavezi dok traje predviđeni tržišni životni vek uređaja/softvera.
Može biti par godina, možda i celu deceniju ...
U ovom slučaju izbace novu ediciju - generaciju softvera (bila je 18.xx.xxx), pa su prešli na 20.x.xx (sad već 23.x.xxx )... gotovo.

Poslednjih nekoliko godina naročito je izražen taj ubrzani tempo u tehničkom svetu, u toku jedne godine mogu da promene par revizija.

Ne branim ih, to su činjenice već nekoliko decenija.
 
Ne možeš direktno.
Morao bi da je konvertuješ u GPX format, Sygic ga od skora podržava, pa onda importuješ. Da li GMaps ruta može da se konvertuje - nije mi poznato. Proguglaj
Evo cijelo jutro pokušavam raznim alatima da dobijem GPX format ali nikako mi ne uspijeva
Evo u ovome klipu objašnjava kako dobiti GPX u google maps
Na 1:00 video klipa mu se pojavi gore neki skočni okvir gdje ima mogućnost export to GPS ali ja nikako da dobijem taj okvir
Nije mi jasno kako to njemu prikazuje a meni ne
Ima li ko da zna kako dobit to
 
Oh, aman ...
Moraš da imaš instaliran dodatni alat. A inače lepo piše:
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    29.9 KB · Pregleda: 35
Oh, aman ...
Moraš da imaš instaliran dodatni alat. A inače lepo piše:
Ma jesam skinuo sam i taj alat ali ništa ne pomaže
U google maps sam kreirao rutu i nakon toga nema nigdje da dobijem mogućnost da mi konvertira u Gpx format
Sve sam živo pretražio ali uzalud
 
Skinuo si alat, lepo ga instalirao po propisu, uputstvo im je vrlo detaljno i jasno?
 
Kako je tvoja verzija 1.0.5. kada je poslednja 1.1.9?

Ne mogu da probam sada, na poslu sam, službeni lap ne dozvoljava prčkanje po Chrome-u :D

Edit:

Ah, pa ti si probao ovo:
zastarela ekstenizija
Idi lepo na sajt sa linka ispod video tutorijala, preuzmi i instaliraj po uputstvu

A možeš probati i ovo
 
Poslednja izmena:
Evo napokon se pojavila ikonica "maps2gpx" i uspio sam napokon dobiti GPX fajl kojega sam prebacio na tablet, ali sad dolazi drugi problem
Na tabletu kliknem na taj GPX i otvara u Google maps, nema nigdje mogućnosti da ga otvorim u Sygic navigaciji
 
Nažalost, pogrešna interpretacija termina lifetime. I to ne samo u slučaju softvera, već i mnogih uređaja

To ne podrazumeva tvoju doživotnu licencu, ili dok si ti živ :) Proizvođači su isključivo u obavezi dok traje predviđeni tržišni životni vek uređaja/softvera.
Može biti par godina, možda i celu deceniju ...
U ovom slučaju izbace novu ediciju - generaciju softvera (bila je 18.xx.xxx), pa su prešli na 20.x.xx (sad već 23.x.xxx )... gotovo.

Poslednjih nekoliko godina naročito je izražen taj ubrzani tempo u tehničkom svetu, u toku jedne godine mogu da promene par revizija.

Ne branim ih, to su činjenice već nekoliko decenija.
Ali ja i dalje imam licencu, samo su funkcionalnost izmestili iz te pretplate. Doveli su me u zabludu, dabogda propali.
 
Na tabletu kliknem na taj GPX i otvara u Google maps, nema nigdje mogućnosti da ga otvorim u Sygic navigaciji
Rekoh da treba da je importuješ u Sygic
Google search na prvu loptu

i dalje imam licencu, samo su funkcionalnost izmestili iz te pretplate. Doveli su me u zabludu, dabogda propali.
:D
Promenjen je softver, način licenciranja, itd ... "normalno"
Pa vidiš da hoće da nam utrape i pretplatu u novim automobilima :p
 
Molim i drugi put :)
 
Da li nekoo zna šta u Sygic-y radi settings zvani "Provajder GPS lokacije", pa onda nudi "Sistem" i "Vlastiti", pri čemu je "Vlastiti" default?

Nervira me to što vrti prikaz kada se automobil zaustavi, pa gledam kako poraviti.
Za sada ne vidim razliku u radu promenom podešenja. Doduše, ovih dana me nije ni vrteo u mestu bez obzira koji settings bio izabran.
:unsure:
 
Mogu samo da pretpostavim da je u pitanju A-GPS mehanizam. Da li koristi onaj koji dobija od android sistema ili su osmislili neki svoj.
 
Nazad
Vrh Dno