Šta je novo?

Syberia2, pomoc potrebna?

npetar

Čuven
Učlanjen(a)
23.01.2002
Poruke
2,564
Poena
679
Kada nabavaim ono crveno voce, i "vestica" izbaja madjiju :) ,posalje me u svet Hansa kad je ovaj bio klinac. Tamo nailazaim na njegovu kucu, sat koji ne radi i Hansovog caleta. Saznao sam od Hansove sestre Ane, da se cale vraca u fabriku tacno u 7:15h ali...ja onaj sat konfigurisem...pokretanjm klatna namestim vreme pre 7h i podesim one pokretne delove na 7:15h. Kad kliknem na zvono na satu, slika pokazuje caleta kako jos uvek cita novine. Cekao sam da prodje 7:15h i nista....Pretpostavljam da u 7:15 sat treba da odzvoni ali kako?
Hvala unapred...
 
trebas podesiti na onoliko sati koliko kazaljke pokazuju(2.45 ako se ne varam)
zatim stisne onog coveculjka i sat se pokrene tek posle namestis na 7.15
 
Hmmm...
To sam i uradio (kako bih drugacije pokrenuo sat ;) ). Znaci, prvo sam podesio na 2:45h, pokrenuo ona dva coveculjka koji lupaju po zvonu i sat se pokrenuo. Posle sam podesio na 7:15h kako sam i opisao ali...nista :(
Sta dalje?

p.s.
Hvala c3 na brzom javljanju a ja sam se toliko zaludeo igricom da ne mogu da cekam na odgovor...pozurite sa resenjem :D
 
Uhhh...sad mi tek nista nije jasno. Namestim kazaljke na satu pomucu onih kanapa koji se povlace na 7:15h,tj. ne mogu tacno da ubodem pa namestim oko 7h da bih sackao 7:15h (naravno,da pojasnim, namestim na 7:15h i one pokretne delove ispod zvona)...izadjem van kuce i odmah se vratim...kad ono-kazaljke stoje na tacno 15h ???
Gde gresim?
 
Ne mogu tacno da se setim jer sam probao razne varijante na tom mestu.
Ali, da probam da ti pomognem.

Namesti na 2:45 i namotaj obe strane tako sto ces da kliknes na coveculjka.
Sada bi klatno trebalo da pocne da svira.
Namesti sada vreme na 7:15 i klikni na zvono.

Ili, vec neka slicna kombinacija.
 
кахм...овај, у доба када сам играо кеца, имао сам мали хард диск, па игру нисам стигао да завршим - морао сам да је бришем. Сада када имам хард - немам игру.
Има ли неко први део да ми "позајми" да одиграм, па бих вратио дискове.

ПМ, био бих захвалан.

Хвала и поздрав.

П.С. какав је други део у поређењу са првим!?
 
Poslednja izmena:
Dok ste vi pisali i pokusavali da mi pomognete, ja sam odgonetnuo stvar i priveo igru do kraja, tj. zavrsio :)
Treba jednostavno pustiti kazaljke da se vrte non-stop i potom kliknuti na zvonce(sasvim slucajno sam to uradio, ali bitno je da je problem resen).
Syberiu1 sam igrao pre 2-3 godine cini mi se pa se ne secam bas detalja ali syberia2 je podjednako zanimljiva i za mene ima lepsu pricu, a i grafika je odlicna...zagonetke jos bolje.
Hvala svima koji su hteli da pomognu :wave:
p.s.
Syberiu1 nemam...
 
Poslednja izmena:
Syberia2

Ja sam kod lokomotive se zaglavio i neznam sta dalje kada lokomotiva na pola stoji na mostu znam da treba da otkacim spojnicu ali ne znam kako please help?
 
Moras da Oskara zovnes telefonom (i meni je to poslednje palo na pamet)! Tada ti on otvara panel i ti mozes da operises. Dalje je lako... usput, panel je na sred putnickog vagona, unutra.
 
Poslednja izmena:
Da, samo ako ti Oskar ne otvori odmah panel, moras da odes da popricas sa njim pa da se ponovo vratis u putnicki vagon i pozoves ga.
Poz!
 
Nazad
Vrh Dno