Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Velika je nebuloza da ova Rusija, Engleska a pogotovo Hrvatska ne bi prosle ni grupnu fazu 1998. da su igrale.

Pa realno ova sad Hrvatska je verovatno jaca od one iz 98. , ok 98. su imali te asove kao sto su bili Prosinecki, Suker, Boban, Stanic, pozadi Bilic, Simic, Tudor, Jarni, ali ti kad pogledas kompletan sastav te ekipe pa igralo im je 10 igraca iz njihovih domacih klubova, a svi znamo da im je liga slabija nego i ova nasa, mislim te 98. su imali igrace u klubovima kao sto su Osijek i Hrvatski Dragovoljac , mislim smesno.
Pa skoro pola igraca tog tima su bili skoro totalni anonimusi tipa Zoran Mamic brat od onog Zdravka Mamica, Antoni Seric, Petar Krpan, Silvio Maric, Goran Juric, Krunoslav Jurcic, onda onaj Siptar Ardian Kozniku, mislim koji su sad to igraci , mozda u rangu Jelen Super lige.

Po meni mislim da je Suker bio ipak boli napadac nego sto je sad Mandzukic, ali recimo sredina terena mislim da su sad ipak nesto jaci i pre svega brzi sa Modricem, Perisicem, Raikiticem, Rebicem, Brozovicem, Kovacicem nego recimo onda sa Prosineckim, Bobanom, Asanovicem, Stanicem, Soldom.
 
Wtf, ocekivao bi takav komentar od nekog sto uopste ne prati fudbal pa je samo banuo na prvenstvo, kakvih je bas dosta btw :) Pratim fudbal aktivno od 90-ih, kao sto rekoh i dalje mi je u istoj meri zanimljivo, kakvih je utakmica bilo ove sezone u Premijer Ligi i LS.. tako da nemojte takve komentare, zvuce tako kao da je to 100% istina, a bukvalno veze s vezom nema, mozda neki licni utisak pojedinaca ali da je cinjenica nikako :)

Pa pogledaj malo bolje sta sam napisao za odredjene lige a sta za raspad SP, upravo taj preostali kvalitet je jedino sto me drzi da uopste pratim fudbal :)
Najvise me nervira visegodisnje propadanje BL ali to je neka druga tema.

@ Mack
'98 cro bese strasna ekipa sa ''barabom'' za ''kormilom'', zato su i ostvarili takav uspeh. Tadasnjoj YU je ocigledno falio takav ''lud'' lik da ih motivise i vodi.
 
Poslednja izmena:
Pre mesec dana Hrvatska je izgubila od Brazila 2:0 na pripremnim utakmicama, a posed im je bio oko 30%, toliko o njihovoj svemogucoj sredini.
Hrvati jesu jako dobar tim, ali realno ovde su našli pre svega zbog lakog žreba.
 
Poslednja izmena:
^I koliko se sećam došli kroz baraž s tom "atomskom sredinom"?
 
Poslednja izmena:
Nego, kad god pričam sa nekim o SP, svi živi su zaboravili 2002.
Retko ko se seti ko je osvojio. A mi bi zapravo trebali da zaboravimo 2006-u u Nemačkoj :)
 
1db8651f2ce4531cfbaca5336d4cfa7f.jpg
 
Nestor Pitana /Argentina/ sudi finale SP

Meč za treće mesto sudi Alireza Faghani
 
Poslednja izmena:
Kako zaboravili 2002-gu? Ronaldova 2 gola u finalu i Ronaldinjov gol Englezima? To se ne zaboravlja :)
Pozdrav
 
Jedan otisao na godisnji... vise nikog ne opominjemo ako ne mozete da zadrzite vulgarnosti i mrznju za sebe, ovo je sport, ne politika ili istorija.
Na vama je ostalo
 
Inace 3 najzanimjivija i najbolja Mondijala u poslednjih 20ak godina su bila ona od 1994. do 2002. , na proslom SP u Brazilu grupna faza je bila do jaja i super zanimljiva, posle toga nokaut faza smor.

Uh, ti si prvi od koga sam čuo da mu je SP '94 bilo kvalitetno. Po meni to je najgore SP od kada pratim fudbal, možda i u istoriji. Do polufinala stigli Švedska i Bugarska. Ta Švedska je možda i za dve klase slabija od ove Engleske, iako su po stilu igre tu negde. A Bugarska igra se oslanjala na defanzivu i neko individualno ludilo jednog i po igrača (ludi Hristo i Balakov), ostalo je bilo JSL nivo, ali bukvalno.

Tadašnje finale Brazil-Italija, možda i najdosadnije fudbalsko finale u istoriji fudbalskih finala, rame uz rame sa Barijem i Grcima. Na sve to kada se dodaju suludi termini utakmica, to SP kao da nije ni postojalo.

Isto tako me niko neće ubediti da su ova Belgija i Engleska lošiji polufinalisti od recimo J. Koreje i Turske 2002.
 
Poslednja izmena:
Ma sve je bilo bolje ranije... nije jos niko izvukao Igitinu odbranu, a Ibrahimoviceve makazice sa 35m su dosta ludji i atraktivniji potez :)
 
Uh, ti si prvi od koga sam čuo da mu je SP '94 bilo kvalitetno. Po meni to je najgore SP od kada pratim fudbal, možda i u istoriji. Do polufinala stigli Švedska i Bugarska. Ta Švedska je možda i za dve klase slabija od ove Engleske, iako su po stilu igre tu negde. A Bugarska igra se oslanjala na defanzivu i neko individualno ludilo jednog i po igrača (ludi Hristo i Balakov), ostalo je bilo JSL nivo, ali bukvalno.

Tadašnje finale Brazil-Italija, možda i najdosadnije fudbalsko finale u istoriji fudbalskih finala, rame uz rame sa Barijem i Grcima. Na sve to kada se dodaju suludi termini utakmica, to SP kao da nije ni postojalo.

Isto tako me niko neće ubediti da su ova Belgija i Engleska lošiji polufinalisti od recimo J. Koreje i Turske 2002.
Bome, jeste jedno od zanimljivijih prvenstava osim tog finala, tu bih se složio. Švedska je imala odličnu generaciju igrača i dobar tim, nisu slučajno stigli do polufinala, manje više isto važi za Bugarsku s'tim da je njih sreća pogledala a ne treba zaboraviti da su se kvalifikovali.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
iordan_letchkov.jpg


:D
90
 
Igitina "skorpija" je jedan od najcuvenijih fudbalskih poteza ikad.

Inace to prvenstvo u SAD je bilo jako zanimljivo , bilo je dosta iznenadjenja i neocekivanih rezultata , takodje taj Brazil tada sa Bebetom, Romariom, Dungom, Brankom, Raijem, Leonadom, Milerom, Violom, Tafarelom i ostalima je mozda i najcuvenija ikad koja je vratila titulu u Brazil posle 24 godine i one strasne Peleove generacije sa Peleom, Rivelinjom, Zairzinjom, Tostaom i ostalima.

Takodje bilo je jako zanimljivih i kvalitetnih ekipa kao recimo Rumunija sa Georgi Hadzijem, Petreskuom, Belodedicem, Munteanuom, Popeskuom, Prodanom, Moldovanom i ostalima, uostalom u nokaut fazi su eliminisali jednu Argentinu sa Maradonom, Oskarom Rudjerijem, Batistutom, Kanidjom, Sensinijem, Fernadom Redondom, Ortegom, Camotom i ostalima, pa onda Bugarska za koju su tad igrali Stoickov, Balakov, Penev, Jordan Leckov, pokojni Trifon Ivanov i ostali koja je u cetvrtfinalu izbacila branioce naslova Nemacku.
Pa i ta Svedska tada sa Henrikom Larsonom koji je tada igrao sao sumanut , Kenetom Andersenom, Brolinom, Tomasom Ravelijem, Magnusom Hedmanom i ostalima je igrala jako dobro, pa onda ona cuvena Nigerija sa Dzej Dzej Okocom, Dzordz Finidijem, pokojnim Rasidom Jekinijem, Amokacijem, Olisehom, takodje pokojnim Keshijem koji im je bio i selektor na proslom SP u Brazilu , eto umalo nisu eliminisali Italiju koja se izvukla prvo u zaustavnom vremenu a posle u produzecima.

Bilo je na tom prvenstvu itekako kvalitetnih timova i odlicnih tekmi , jako zanimljivo prvenstvo je to bilo sa gomilom dobrih i efikasnih tekmi i dosta neocekivanih rezultata.
 
Pratim fudbal aktivno od 90-ih, kao sto rekoh i dalje mi je u istoj meri zanimljivo, kakvih je utakmica bilo ove sezone u Premijer Ligi i LS.. tako da nemojte takve komentare, zvuce tako kao da je to 100% istina, a bukvalno veze s vezom nema, mozda neki licni utisak pojedinaca ali da je cinjenica nikako :)
Nije zanimljivo onima koji su milili da Engleska prolazi 1000%... Da ce zgaziti Hrvatsku koja se provukla
E onda kad ih HRvati uniste onda nije zanimljivo prvenstvo.


A ovi sto pominju prijateljsku pripremnu utakmicu, izgubila je HRvatska pre godinu dana od Estoije 3-0, nedavno od Perua 2-0... Svi su odlicni u prijateljskim, ali na svetskom Prvenstvu niko da ih dobije. Toliko o nemocnoj sredini.



^I koliko se sećam došli kroz baraž s tom "atomskom sredinom"?
I kako su ih englezi pre 9 godina dobili 5-1 sa tom "atomskom sredinom"... Da se prisetimo svih poraza Hrvata, ili kako su "izgubili od Ruminije" 7-0 pre 14 godina...


Za sada mi je to ok, ali ako Hrvati osvoje i Modric bude najbolji igrac i neko pomene prijateljsku kako ih je Brazil dobio i da zbog toga im je losa sredina bice jasno koliko su te izjave smesne.
 
Poslednja izmena:
Toto :)

303564991272fae481b91c3a3e507959.png

Ja tada bio klinac, ali se sećam tog prvenstva 90'.

Imali snimljeno na kaseti golove sa svih utakmica, pa sam vodio statistiku :)
Schillaci dominirao ...
 
Nije zanimljivo onima koji su milili da Engleska prolazi 1000%... Da ce zgaziti Hrvatsku koja se provukla
E onda kad ih HRvati uniste onda nije zanimljivo prvenstvo.


A ovi sto pominju prijateljsku pripremnu utakmicu, izgubila je HRvatska pre godinu dana od Estoije 3-0, nedavno od Perua 2-0... Svi su odlicni u prijateljskim, ali na svetskom Prvenstvu niko da ih dobije. Toliko o nemocnoj sredini.




I kako su ih englezi pre 9 godina dobili 5-1 sa tom "atomskom sredinom"... Da se prisetimo svih poraza Hrvata, ili kako su "izgubili od Ruminije" 7-0 pre 14 godina...


Za sada mi je to ok, ali ako Hrvati osvoje i Modric bude najbolji igrac i neko pomene prijateljsku kako ih je Brazil dobio i da zbog toga im je losa sredina bice jasno koliko su te izjave smesne.

Prijateljski susreti i nisu neko narocito merilo , mislim ipak prijateljski mecevi su jedno a takmicarske utakmice, pogotovo zavrsni turniri nesto sasvim drugo.
Uostalom cak i kvalifikacije i zavrsni turnir su potpuno 2 razlicita takmicenja i 2 razlicite stvari a kamoli SP i prijateljski mecevi.

Oduvek je bilo more primera ekipa koje su pokidale kvalifikacije i dominantno prosli kroz kvalifikacionu grupu pa onda na zavrsnom turniru pukose ko zvecke , a bilo je svakako i dosta obrnutih primera gde se neke ekipa jedva provukla kroz kvalifikacije, igrala dodatni baraz ,itd a posle zablistali na zavrsnom turniru.

Recimo onaj mocni Brazil iz 2002. se jedva kvalifikovao za to SP , tad je bas Brazilu pretila ozbiljna opasnost da po prvi put u istoriji propuste Mondijal , a na Mondijalu kako su odigrali istorija svedoci.

Recimo Hrvati na ovo SP dodjose kroz baraz , u kvalifikacionoj grupi su bili druga iza Islanda a na zavrsnom turniru su pobedili Island sa drugom postavom, maltene rutinski.

Uostalom cak i onda 1998. Hrvati su se jedva plasirali na SP kroz baraz gde su eliminisali Ukrajnu , a secam se inace dobro da su jedva otisli i u baraz , mislim da umalo Grcka nije tad otisla u baraz umesto njih.
 
Izgubili bi Hrvati i na svetskom prvenstvu da su imali od koga, ovako su se na penale provukli protiv fudbalskih velesila Danske i Rusije, a protiv Engleza u produžeticima...
 
Ovo nije vic. Idu dve babe Ustaničkom ulicom i komentarišu kako su se Hrvati provukli i kako nemaju pojma. Cirka 70-75 godina, trebao sam da ih snimim.
 
Izgubili bi Hrvati i na svetskom prvenstvu da su imali od koga, ovako su se na penale provukli protiv fudbalskih velesila Danske i Rusije, a protiv Engleza u produžeticima...

Pa da i Argentina je u rangu Farskih ostrva.. znas ono, centrala moze da pogresi jednom, tako i sreca moze da te posluzi jednom, ali izjaviti da su do sad sve srecno dobili ili zato sto su svi ostali losi je mnogo komicno, i bilo bi me sramota to da pisem.
 
Poslednja izmena:
sreca moze da te posluzi jednom, ali izjaviti da su do sad sve srecno dobili ili zato sto su svi ostali losi je mnogo komicno, i bilo bi me sramota to da pisem.

Sreća te može poslužiti mnogo više puta od jednog, ali za svaki naredni su šanse sve manje...

Mada ne znam čemu ovo? Sreću sam pomenu samo kod dosta lakšeg žreba što je realnost...
 
Poslednja izmena:
Sreca ili 'svi ostali su losi', to se provlaci da se omalovazi ovaj uspeh 'rvata.. Aj da odma izdelimo medalje za prve tri reprezentacije na Fifinoj listi i da se ne igraju prvenstva uopste.. jer kako sme neka Hrvatska da dodje do finala.. ko su oni (Real, Barsa, Juventus, Inter, Liverpul..).

Nemojte da se blamirate u komentarima.. i da su svi ostali igrali sa pola snage to opet nikako ne umanjuje uspeh, a nisu.. Potrefio im se zreb lol, Argentina i Engleska omanje prepreke, prvi u grupi ubedljivo.. Sad bi namerno voleo da dobiju Francuze koji imaju jednu od najjacih ekipa ne pamtim, cisto da vidim onda komentare..
 
Hoćeš da kažeš su Hrvati imali težak žreb ili sta ? Molim za malo realnosti. Slažem se da Hrvati imaju dobar tim i jesu bolje igrali od Rusa, Danaca, Engleza ali dalje stoji da je drugi deo žreba značajno jači.
A to ko se blamira videćemo u nedelju
 
Poslednja izmena:
Pa i nije im bio laksi zreb , realno u tom delu kostura su trebali da budu Spanci (koje su pobedili pre 2 godine na EP) i Nemci (koje su vec 2 puta pobedili na velikim takmicenjima) ali eto poispadase, sad ko im eje kriv i sigurno da neuspeh Nemaca i Spanaca nikako ne umanjuje uspeh Hrvata ili nekog drugog.

Inace sto se tice te famozne srece , ja jedino mislim da je mozda Kolumbija prosla na penale umesto Engleske da bi mozda Hvrati teze izasli sa njima na kraj nego sa Englezima, ali samo mozda i to je opet ono u domenu SBBKBB (sta bi bilo kad bi bilo).
 
Radujem se gledanju finala. Hrvatski fudbal koji non stop vrši presing i kontrolu lopte i francuski zasnovan na zgusnutoj odbrani i munjevitim kontra napadima obećavaju spektakl. Sudar dve filozofije. Ne znam ni ko je više željan titule. Opaka borba do poslednje sekunde, nadam se. Samo da utakmicu ne upropastiti neka kiks-greška ili glupi penal. Hoću da gledam teškom mukom i genijalnošću zaslužene golove a ne poklone, penale i slučajnosti. Želim da sve ima neki smisao i zaista vidimo ko je bolji.
 
Ja mislim da je razlog rupa u Ozonskom omotacu. :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno