Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
+1

Čovek sve objasnio u jednoj rečenici - sa ili bez političke konotacije.

Ta dobra igra je razlog sto je fudbal slabo atraktivan za gledanje. U te dve ekipe je samo Azar atraktivan, ostali su boze sacuvaj u obe ekipe. Da je africka ekipa prosla dalje, recimo Nigerija navijao bih za njih svim srcem. Ali za Francuze i Belgijance iz Alzira, Gabona, Senegala i Gvineje necu.

Ja Barselonu ne mogu da smislim zbog varanja ali njihov fudbal je superioran u odnosu na moderno silovanje lopte na snagu i visinu sto je nacin kako igraju ostale velike ekipe pa i reprezentacije Francuske, Engleske i Belgije.

Po meni je Japan igrao najbolji fudbal iako malo mehanicki ali ni blizu po nemackom modelu. Ispali su zbog drveta koje nogomet igra glavom.
 
Ta dobra igra je razlog sto je fudbal slabo atraktivan za gledanje. U te dve ekipe je samo Azar atraktivan, ostali su boze sacuvaj u obe ekipe. Da je africka ekipa prosla dalje, recimo Nigerija navijao bih za njih svim srcem. Ali za Francuze i Belgijance iz Alzira, Gabona, Senegala i Gvineje necu.

Ja Barselonu ne mogu da smislim zbog varanja ali njihov fudbal je superioran u odnosu na moderno silovanje lopte na snagu i visinu sto je nacin kako igraju ostale velike ekipe pa i reprezentacije Francuske, Engleske i Belgije.

Po meni je Japan igrao najbolji fudbal iako malo mehanicki ali ni blizu po nemackom modelu. Ispali su zbog drveta koje nogomet igra glavom.

+1
Da se ovakav fudbal igrao pre 50+ godina, do sada bi umro kao sport. Ova mešavina atletike i rvanja je besmislena za gledanje, stariji gledaju po navici a mladji jer to tako treba.
Svi smo zavoleli fudbal zbog ovoga, a sada ni najveće zvezde nisu ni do štucne Maradoni.

...
Čak se i način kadriranja promenio, nekad je kamera gadjala recimo 10 x 10m kocku, jer je postojala igra i lepota u njoj, a sada 50 x 50m, jer nema šta da se ni vidi.
Ono što je nekad bio crveni + penal samo tako, sada često nije ni indirekt. Povlačenje za dres je bilo crveni ko vrata, sada u najboljem slučaju žuti, a često ni to, "žar borbe".
Sa takvim sudjenjem logično da niko i neće da igra.
Savremenom fubalu trebaju povlakači dresa i rvači, bezbeze skroz, postoji ragbi/ američki fudbal ko to voli.
Zato više i nemamo takve igrače, kako da igra kad će ga povući za dres ili uhvatiti za vrat?
 
Poslednja izmena:
- 1.
Prosla sezona Premijer lige jedna od najboljih ikad.. i ovo prvenstvo koje je kao jedno od slabijih je iznedrilo neverovatne utakmice..
Francuska-Argentina recimo, kakvi golovi su prstali..
I dalje sa istim uzbudjenjem pratim fudbal kao bilo kad..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Joj koliko preterujete...

Nekadasnji igraci nisu ni do kolena danasnjim. Jedini razlog zasto zasto je pre bilo vise majstora je sto ostali veze nisu imali, pa je bilo mnogo lakse duvati se nad ostalima.

Nije ni ovaj Brazil nista losiji od onog od pre 20god, zapravo je jaci, samo sto su sada i ostali naucili sa igraju. Pa Brazil od pre 20 god je imao pola igraca iz njihove lige, toliko o tome kakav su kvalitet imali naspram danasnjih koji svi igraju u Evropi (koja za fudbal ono sto je NBA za kosarku).

Nekada je redovna pojava na SP bilo 5:0 i sl, nema toga vise, ne zato sto su ovi sa 5 zaboravili da igraju vec zato sto su ovi sa 0 naucili.
 
Al ti vidiš kake su nekad kratke gaće imali,a ne danas,onaj kebab sa kratke noge i duge gaće,trčkara i ne vidiš loptu....zato je srbija izgubila

Al je istina da je ovo nešta izmedju ragbija i fuzbala....čak je i ovaj slovenski spiher,na utakmici Hr vs Ru reko da ima previše padanja(foliranja)

Mislim da je to to od balkanskog fudbala,u sredu se i zadnji balkanci pakuju kući
 
Joj koliko preterujete...

Nekadasnji igraci nisu ni do kolena danasnjim. Jedini razlog zasto zasto je pre bilo vise majstora je sto ostali veze nisu imali, pa je bilo mnogo lakse duvati se nad ostalima.

Nije ni ovaj Brazil nista losiji od onog od pre 20god, zapravo je jaci, samo sto su sada i ostali naucili sa igraju. Pa Brazil od pre 20 god je imao pola igraca iz njihove lige, toliko o tome kakav su kvalitet imali naspram danasnjih koji svi igraju u Evropi (koja za fudbal ono sto je NBA za kosarku).

Nekada je redovna pojava na SP bilo 5:0 i sl, nema toga vise, ne zato sto su ovi sa 5 zaboravili da igraju vec zato sto su ovi sa 0 naucili.

Joooj lupi covek pa ostade ziv , pa kad pogledas ko je sve ranije igrao za Brazil tipa Romario, Bebeto, Dunga, Leonardo, Branko, Miler, Aldair, Edmundo, Emerson, Kafu, Roberto Karlos, Ronaldo, Rivaldo, Ronaldinjo, Zilberto Silva, Ze Roberto, Zuninjo Pernambukano, Zuninjo Paulista i ostali , pa bilo ko od ovih igraca sto igraju danas ne bi bio ni medju prvih 50, mozda par njih nekim cudom bi uspeli da se prosvercuju na siri spisak i to je to.

Mislim sta reci onda u ono vreme kada recimo jedan Djovani Elber bio ubedliivo najbolji igrac u Bajernu pa za njega nije bilo mesta u reprezrentaciji ili recimo Mario Zardel davao po 50 golova u sezoni za Porto i Sporting (u Portu na 125 utakmica dao 130 golova ili u Sportingu dao na 49 utakmica 53 gola) bio ubedljivo najbolji strelac u Evropi pa meltene nije mogao ni da primirise reprezrentaciji vec sve skupa mozda odigrao nekih 10ak utakmica ili recimo onaj Djovani bio jedan od kljucnih igraca u Barselonu u to vreme, motor ekipe pa nikad nije mogao da se probije u reprezrentaciji , mislim takve jedne igracine pa nisu mogli da se proguraju u reprezrentaciji a danas Brazil kad bi imao takve igrace udarali bi nogama u dupe od srece.

Inace daleko od toga da je Evropa merilo kvaliteta, pa u brazilskoj ligi igra 12 bivsih kontinentalnih prvaka i 6,7 bivsih prvaka sveta, 4 velika tima iz Rija, 4 velika tima iz Sao Paula, 2 velikana iz Porto Alegrea (Internacional i Gremio) , 2 velika kluba iz Belo Orizontea (Atletiko Mineiro i Kruzeiro) , a 2 velika kluba iz Kuritibe (Atletiko Paranaense i Koritiba) plus nekoliko jos ozbiljnih timova kao sto su Vitoria, Baia, Sport Resife, Seara, Fortaleza koji imau paklen domaci teren, pa ti sad igraj tamo , svaka utakmica derbi , tamo nema kao u Spaniji vise od pola lige timovi koje Barsa i Real tuku sa po 6,7,8 :0 ili kao u Engleskoj ti razni Bormuti, Hadersfildi, Vest Bromvici i slicni ili kao u Italiji i Nemackoj gde se zna prvak pre nego li sezona i pocne.

Inace ono sto je Jerusalim za sve religiozne ljude sve tri najvece monoteisticke religije ili ono sto su Meka i Medina za muslimane to je Juzna Amerika a pogotovo Brazil za ljubitelje fudbala i za fudbal uopste.
 
Joj koliko preterujete...

Nekadasnji igraci nisu ni do kolena danasnjim. Jedini razlog zasto zasto je pre bilo vise majstora je sto ostali veze nisu imali, pa je bilo mnogo lakse duvati se nad ostalima.

Nije ni ovaj Brazil nista losiji od onog od pre 20god, zapravo je jaci, samo sto su sada i ostali naucili sa igraju. Pa Brazil od pre 20 god je imao pola igraca iz njihove lige, toliko o tome kakav su kvalitet imali naspram danasnjih koji svi igraju u Evropi (koja za fudbal ono sto je NBA za kosarku).

Nekada je redovna pojava na SP bilo 5:0 i sl, nema toga vise, ne zato sto su ovi sa 5 zaboravili da igraju vec zato sto su ovi sa 0 naucili.

U potpunosti se slažem.

Nekada je taktika bila dodati loptu Maradoni, Pele-u itd. i šta bude. Jednog Ronaldinja pre 30-40 godina niko živ ne bi zaustavio.
Danas se mnogo više taktizira jer ceo tim zna da igra. Iz ovog razloga je nekima današnji fudbal dosadniji.

Ćale koji je objektivan oko ovakvih stvari odmah obrusi kad neko spomene neke igrače od pre 40 godina.
 
Pa samo kad se pogledaju oni snimci sa Maradonom gore, pa ono su 90% sramote odbrambenih igraca, a golmani koji su neke od onih golova primili ne bi u 3 ligi danas igrali.
 
Pa samo kad se pogledaju oni snimci sa Maradonom gore, pa ono su 90% sramote odbrambenih igraca, a golmani koji su neke od onih golova primili ne bi u 3 ligi danas igrali.

Jel i ovo 90% sramota i 3 liga? Evropljani igraju da se nadmeću jednu sa drugima, a latinosi se nadmeću sa loptom, velika je to razlika!
Jel primećuješ kolko malo prekršaja nad igračima? Zato što ne igraju po načelu "lopta može proći al igrač ne!" Ali ti to zoveš "greškom odbrane"

 
Poslednja izmena:
U potpunosti se slažem.

Nekada je taktika bila dodati loptu Maradoni, Pele-u itd. i šta bude. Jednog Ronaldinja pre 30-40 godina niko živ ne bi zaustavio.
Danas se mnogo više taktizira jer ceo tim zna da igra. Iz ovog razloga je nekima današnji fudbal dosadniji.

Ćale koji je objektivan oko ovakvih stvari odmah obrusi kad neko spomene neke igrače od pre 40 godina.


Pa jeste, ali od kad su uveli Ligu Evrope i ne takmiči se samo po jedan-2 tima iz svake lige fudbal se izlizao do nivoa fizikalije. Moraš da imaš igrače koji mogu nekako da izdrže sezonu i sve te utakmice. Manje je bitno što ne ume ni da centrira ni šutne na gol a da to ne bude čista slučajnost. S tim u vezi, ManU je pogrešio što nije potpisao sa Boltom. Jači i brži od Lukakua bar 50%. i čudo bi napravio:d

Krljanja je međutim bilo i pre i mnogo više, po logici, izlomiš ga 2 puta i on više nije opasnost i čini mi se da je suđenje oštrije nego ranije. Koliko su se englezi laktali dok su igrali na ostrvki način, pa startovii i to im je bila igra bez faula i niko se nije prenemagao kao sad ove strine.
 
Poslednja izmena:
Jedino što ja većinu ove igrače koje je spomenuo Mack 10 ubrajam u igrače modernog fudbala.
Tada su i ostale reprezentacije/ekipe imale vrhunske fudbalere i tada su već svi znali da igraju fudbal.

Ja sam pre mislio na Maradonino zlatno doba i ranije.
 
...dalje, nisu današnji igrači "u boljoj formi" što trče 90+30min ko gazele, već je doping u boljoj formi.
Nije realno da igrač pred 90. minut trči kao i 5. minuta.
Al ko će da pregleda najskuplje Lige i prvenstva...tako da nemojte se oduševljavati "fizičkom pripremom" one ili one ekipe.
Pa maratonci posle 90-og minuta popadaju bre a ovi ništa skaču ko antilope!
 
Danas ima mnogo vise dobrih igraca u prvi 11 nego nekada...to je ybog love i industrijalizacije fudbala...nije nista cudno uklapa se kalup opstih vrednosti...Mislim da bilo ko od igraca pre 30+ godina ne bi bio takav igrac sada kao sto je bio tada, jednostavno konkurencija je mnogo jaca ali i oni bi se onda prilagodjavali pa bi rezulatat bio...ko zna...suvise je to trla baba lan prica...jedino sto mi pada na pamet kao izuyetak je Majkl Jordan...jes da nije fudbal ali jedino bi on sa onom igrom sada opet razvaljivao...
 
Poslednja izmena:
To to doping lol.. Ne trci 90 minuta bez prestanka..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
To to doping lol.. Ne trci 90 minuta bez prestanka..

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

A ne nije? 1 000 0000 0000 0000 US$ ili koliko već će da se vrti na belom mesu i belančevinama iz surutke iz plastične kante?
Oće malo sutra...
Pa ne trči 90 stalno naravno, to niko nije ni rekao, al nisu ovi ljudi vanzemaljci, u odnosu na one pre 30 godina. Fizička priprema nije mogla OVOLIKO da probije ljudske mogućnosti.
Al ko zna možda i nije doping? Možda oni to sve na surutki i ela siru uspevaju?
 
Jedino što ja većinu ove igrače koje je spomenuo Mack 10 ubrajam u igrače modernog fudbala.
Tada su i ostale reprezentacije/ekipe imale vrhunske fudbalere i tada su već svi znali da igraju fudbal.

Ja sam pre mislio na Maradonino zlatno doba i ranije.

Pa bilo je i pre Maradone vrhunskih igraca i vrhunskih ekipa tipa da sad krenemo od Pelea, Garince, Puskasa, di Stefana, Lava Jasina, Mitica, Sekularca, Dzaje, one cuvene generacije Partizanovih beba i ostalih.

Pa i dan danas za najbolju reprezrentaciju ikada vazi ona cuvena generacija Brazila iz 1970. sa Peleom, Tostaom, Rivelinjom, Zairzinjom, Zersonom, Karlosom Pereirom uglavnom se svi slazu da se ni do dan danas nije jos pojavila kvalitetnija selekcije od te generacije Brazila iz 1970.
 
Ajde jedno zapazanje u vezi Vide. Malopre odgledah highlights -->Zasto nije dobio zuti za skidanje dresa plus drugi zuti kada je odvalio onog sledja znaci crveni?! Ladno mu sudija nije dao zuti za skidanje dresa hahahahhahahahha brate mili koliko ovi hrvati imaju srece i protekcije.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
A neko ima bolji doping pa trci u 110, a ovaj drugi u 90 pada buklano kad potrci...
Stari izgovor za sve. To su milioni mora da je doping zato on tako trci. Nisam toliko naivan da mislim da nema dopinga u profesionalnom fudbalu, ali $%%$% cu cestitati svakome ko u 111 minutu napravi onakav sprint na cemu god da je.

No to je za neku drugu diskusiju.
 
Poslednja izmena:
Ajde jedno zapazanje u vezi Vide. Malopre odgledah highlights -->Zasto nije dobio zuti za skidanje dresa plus drugi zuti kada je odvalio onog sledja znaci crveni?! Ladno mu sudija nije dao zuti za skidanje dresa hahahahhahahahha brate mili koliko ovi hrvati imaju srece i protekcije.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk

Dobio je žuti za skidanje dresa posle gola.
91b1e8aebbb748b88f95b9e2ce3cd480.jpg

53fe6b99f55363fdc725fe73461829ee.jpg
 
Poslednja izmena:
Fudbaleri u proseku istrce 10ak kilometara po mecu, tako da nije to sad toliko neverovatno za poverovati "kako uspevaju"... naravno, daleko bilo da mislim da je to malo, pogotovo kad mora da se povuce i taj 11. ili cek 12. kilometar, ali *mjau**mjau**mjau* ipak su to profesionalci i dosta je tu treninga ulozeno...
 
Pa bilo je i pre Maradone vrhunskih igraca i vrhunskih ekipa tipa da sad krenemo od Pelea, Garince, Puskasa, di Stefana, Lava Jasina, Mitica, Sekularca, Dzaje, one cuvene generacije Partizanovih beba i ostalih.

Pa i dan danas za najbolju reprezrentaciju ikada vazi ona cuvena generacija Brazila iz 1970. sa Peleom, Tostaom, Rivelinjom, Zairzinjom, Zersonom, Karlosom Pereirom uglavnom se svi slazu da se ni do dan danas nije jos pojavila kvalitetnija selekcije od te generacije Brazila iz 1970.

Preselili se ti vise u juznu ameriku :)
 
Danas ima mnogo vise dobrih igraca u prvi 11 nego nekada...to je ybog love i industrijalizacije fudbala...nije nista cudno uklapa se kalup opstih vrednosti...Mislim da bilo ko od igraca pre 30+ godina ne bi bio takav igrac sada kao sto je bio tada, jednostavno konkurencija je mnogo jaca ali i oni bi se onda prilagodjavali pa bi rezulatat bio...ko zna...suvise je to trla baba lan prica...jedino sto mi pada na pamet kao izuyetak je Majkl Jordan...jes da nije fudbal ali jedino bi on sa onom igrom sada opet razvaljivao...

Kao i Medzik, Dzabar, Bird, Dr.J, Barkli, Hakim "The Dream"...
 
Globalno gledano, barem po mom mišljenju, onog momenta kad je probijena cifra od 100 milki za jednog igrača, fudbal je postao ovo što sad gledamo.
A priče o dopingu i trčanju. Pa koliko mene sećanje služi, tamo do nekih osamdesetih, i tad i dan danas nemci su trčali i 90i 120minuta. Manje su trčale tehnički bolje potkovane ekipe ili sa vrhunskim pojedincima. Isto je, u odnosu na danas, primetno da su se često menjale taktike, iz utakmice u utakmicu, a danas..... 4-2-3-1 i šutni lopticu na glavicu.
 
A ne nije? 1 000 0000 0000 0000 US$ ili koliko već će da se vrti na belom mesu i belančevinama iz surutke iz plastične kante?
Oće malo sutra...
Pa ne trči 90 stalno naravno, to niko nije ni rekao, al nisu ovi ljudi vanzemaljci, u odnosu na one pre 30 godina. Fizička priprema nije mogla OVOLIKO da probije ljudske mogućnosti.
Al ko zna možda i nije doping? Možda oni to sve na surutki i ela siru uspevaju?
Pogledaj malo statistiku koliko prosečno igrač pretrči u toku meča. To je obično ispod 10km. Za sat i po vremena, pri čemu ima i 10ak min da sedne i da odmori.
Nije to baš toliko da svako mora da se puca dopingom da bi mogao da trči. Ali svakako da je i to dosta napredovalo u poređenju sa periodom od pre 30-40 godina. Pogledaj samo kakve tretmane oporavka sportisti imaju posle mečeva, medicinski tim, fizio, vrhunska ishrana, itd, sve je to na daleko većem nivou nego pre.

^ probijena je i cifra od 200 miliona, pitanje kad će i ona od 300 [emoji23]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
...dalje, nisu današnji igrači "u boljoj formi" što trče 90+30min ko gazele, već je doping u boljoj formi.
Nije realno da igrač pred 90. minut trči kao i 5. minuta.
Al ko će da pregleda najskuplje Lige i prvenstva...tako da nemojte se oduševljavati "fizičkom pripremom" one ili one ekipe.
Pa maratonci posle 90-og minuta popadaju bre a ovi ništa skaču ko antilope!

Da bre..+1 Potpuno si u pravu, toliko trčanje ni konji ne bi podneli jer to nije neki ritam kao kod maratonaca gde se isti održava i zujiš, nego đa sprint u napad, đa nazad a sve vreme te neko gura, vuče i šutira. Nego šta "antidop" komisija neće da vidi neće a možda i ne vide od silne mitologije.:D

Sećam se neke revijalne tekme gde su fudbaleri i drugi sportisti nastupili u kombinovanim sastavima- Ove druge je bilo žalosno gledati koliko su se vukli ko invalidi. I pokojni Šumaher(F1) je igrao, sećam se da sam plakao od smeha koliko mu treba da prešprintuje pola terena a čovek je tad bio na vrhuncu karijere i sigurno bio u punoj fizičkoj kondicionoj. Crk'o posle 20'', da je još malo, na nosila bi ga izvlačili.:d
 
Sumi je i dalje ziv.[emoji4]



Varate se malo oko fudbalera. Utakmica traje samo 90 minuta, nije kao da ostatak vremena provode po zurkama, putovanjima, zavaljeni u kauce.Davno su prosla vremena igranja fudbala s pljugom u ustima i ulicnih fora na utakmici. Fizicki se spremaju kao i svi drugi sportisti.

Sto se dopinga tice, setite se kako je jedan Maradona zavrsio svetsko 1994....
4436dcfd705ce2bb0306e52f0f451c65.jpg
 
Zlatno doba dopinga je bilo pre dvadesetak godina, u svim sportovima.
Zato su u poslednje vreme ponisteni mnogi rekordi i oduzete medalje u atletici i biciklizmu iz tog perioda.
 
Sada se za jednu utakmicu priprema 5 dana, salju se skauti da posmatraju drugu ekipu.
Pa sigurno englezi i hrvati gledaju kasete da vide kako jedni i drugi šutaju penale.
Mislim da se prije fudbal igrao lepši za gledanje jer ekipe nisu igrale bunker toliko.
Meni je smor kada gledam ligu sampiona nokaut fazu a igra se 0:0 ,1:0.
18 sam godina pratio Arsenal, zadnje dvije godine se igrali sramotan fudbal za gledanje. Nisu uzeli titulu od 2004 ali su makar igrali lep fudbal za gledanje a ovo zadnje sezone je bilo sramota za gledanje.
Ove godine ligu.sampiona nisam toliko ni pratio, izgubila je neku draž kada imaš 5 ekipa koje bi mogle.dići pehar.
Prije su ekipe imale 2—3 dobra igrača a ostali prosjek.
Sada odma real ili barsa kupe te najbolje , nema više ni Deportiva ni Valensije koji su mogli do polufinala ili finala lige šampiona.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno