Šta je novo?

Svetsko prvenstvo u fudbalu 2018 (bez kvota i tipova)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pravda je zadovoljena.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Ovi Švajcarci *mjau**mjau**mjau*.. koga mi nismo mogli da završimo za 90minuta :/

I sada u 20h prava utakmica :) navijam za englesku, njihovo vreme je došlo :)
 
Još da večeras Englezi ispadnu i po meni idealna četvrtfinala..

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ocajna utakmica, da smo imali vise samopouzdanja i kompaktnosti izbacili bi i Svajcarce i sad Svedjane koji su bili ispod proseka.

Da smo... :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Pokazali smo se protiv Brazilaca...
 
@sam633
Ona situacija penal/crveni koju smo pominjali, dogodila se na kraju utakmice Svedska-Svajcarska.
Guranje sa ledja, sudija svira penal, i pokazuje crveni karton.

Na kraju je isao da gleda snimak, i prekrsaj je ipak bio izvan 16m, pa nije bilo penala, ali nije ni bitno. Dok je mislio da je u 16m dao je i crveni i penal, jer je bio start na igraca, bez mogucnosti da se dodje do lopte.

Inace, prekrsaj je bio prilicno blag, i da se dogodio na sredini terena, a ne u prilici za gol, ne bi bilo nista.
 
Crveni je ostao. Lepo je pokazao i Skomina. On uopšte nije vezan za penal jer je napadač išao sam na golmana. To čak nije ni za debatu. Faul je postojao. Gurnuo ga je rukom i bio bi faul na bilo kom delu terena.

@djalf
Ne. Direktan crveni je pokazan. Ne znam da li je imao već žuti.
 
Sudija u tom slucaju pokazuje prvo zuti karton, pa onda i crveni. Ako pokaze samo crveni, znaci da nije ni bitno da li je imao karton pre toga, vec je prekrsaj za direktan crveni.

To je bitno zbog suspenzije, jer se za direktan crveni po pravilu dobija zabrana igranja na vise utakmica nego za dva zuta.

Ako je pak pokazao zuti pa crveni, to nisam video, i u tom slucaju cu morati da se izvinim za gresku :)

@giovanni
Pod "nista ne bi bilo" da je na sredini terena sam mislio: ne bi bilo kartona.
To ima veze sa malom diskusijom od juce, ili pre dva dana, kad bese.
 
Poslednja izmena:
Na snimku se ne vidi uopšte da li je reč o drugom žutom kartonu ili o direktnom crvenom, jedino se nakon pregledanja snimka i promene odluke vidi kako Skomina pokazuje na crveni karton...

Anyway, ovaj prekršaj i prekršaj Danca od pre neko veče nemaju nikakve sličnosti jer je Danac koliko-toliko išao na loptu i čak je i dodirnuo dok Švajcarac nije uopšte išao na loptu već mu je namera u potpunosti bio prekršaj.
 
Nije Lang uopste imao zuti karton, proverio sam sada.

Inace, sto se nas tice, ne mozemo da garantujemo da cemo pobediti Gibraltar, a ne Svedsku.
I Svedska i Svajcarska su osrednje ekipe, ali su bolje organizovane od osrednje Srbije.
Nikako ne bismo bili favorit, i besmisleno je ponavljati takve price i zaliti za nekim prilikama te vrste, kao sto se non stop zali za JAR.
IZGUBIS od Australije u partiji koju si odigrao bolje od svog proseka, i koja njima prakticno nista nije znacila, a omalovazavas Urugvaj. To je dijagnoza, a ne realnost.

Ne znam da li je Srbija/SCG u istoriji ikada vezala sedam dobrih utakmica, racunajuci i prijateljske, a ne da se to pogodi bas na svetskom prvenstvu.

Vrhunske ekipe koje imaju srecu da povezu 7 dobrih utakmica najcesce i osvajaju prvenstva, a ne boranija.
Grcka se desi jednom u sto godina, a i to je evropsko, a ne svetsko.
I ovi Hrvati sto su sebi vec upisali pobedu protiv Rusa, pokondirena boranija koja moze da se oklizne u svakom trenutku, iako su stvarno solidni favoriti u sledecoj utakmici.
Okliznu se Nemacka i Spanija koje su umele da vezu ogroman niz solidnih partija.
Mislim, moze da im se desi neka luda sreca, ali to je u domenu religije, a ne u domenu ocekivanog, bez obzira na kostur.
Nisu oni uopste losi, daleko od toga, ali nisu lose ni Engleska, ni Kolumbija, pa ni Svedska, a cak ni ta Rusija nije bez sansi. Ako ignorisemo neresene, bar jedna od tri bi isla Rusima protiv Hrvata, a to uopste nije tako malo.
 
Poslednja izmena:
Ta utakmica (rus-cro) bi mogla biti zanimljiva. Rusi verovatno neće ići bunkerom kao protiv Španije a Hrvatska je već upisala polufinale. Nisam siguran da cro ima veće šanse. Pre svega zbog mentaliteta. Igrački jesu favoriti ako ništa drugo jer ne igraju ništa što liči na tika-taku kojoj očigledno bunker pravi ogromne probleme pa moze biti puno rupa u obe odbrane. Brzina i jednog i drugog napada može da iznedri puno šansi. Videćemo ko će biti skoncetrisaniji. Cro ipak ima tri igrača iz real/Barsa dueta plus Mandzukic i još nekoliko "sporednih" uloga. Rusi par odličnih igrača ali mi deluju kompaktnije kao tim. Videćemo.
 
Kolumbijce slabo radi koks....pa nije valjda da ce englezima da dopuste didu dalje.
 
Samo da ne bude auto golova kod Kolumbije. :p
 
Hames Rodrigez nije ni u kombinaciji za danasnju utakmicu, vide se da se Kolumbijci bas muce u kreaciji igre i na sredini terena, ok imaju Gvardada, Kvintera, Bariosa to su sve dobri igraci ali niko od njih nije plejmejker.
 
Ta utakmica (rus-cro) bi mogla biti zanimljiva. Rusi verovatno neće ići bunkerom kao protiv Španije a Hrvatska je već upisala polufinale. Nisam siguran da cro ima veće šanse. Pre svega zbog mentaliteta. Igrački jesu favoriti ako ništa drugo jer ne igraju ništa što liči na tika-taku kojoj očigledno bunker pravi ogromne probleme pa moze biti puno rupa u obe odbrane. Brzina i jednog i drugog napada može da iznedri puno šansi. Videćemo ko će biti skoncetrisaniji. Cro ipak ima tri igrača iz real/Barsa dueta plus Mandzukic i još nekoliko "sporednih" uloga. Rusi par odličnih igrača ali mi deluju kompaktnije kao tim. Videćemo.

Hrvatska ima vece sanse, a rezultat ce zavisiti samo od pristupa njihovih igraca. Rusi su teska boranija i pravo je cudo da su prosli tika taka nezainteresovane Spance. Mozda su cak gori od nas, vise trce ali to je taj mentalitet uglavnom. Rusi osim Golovina nemaju nijednog koji odskace od proseka. Hrvati su daleko jaci i kao tim i pojedinacno mada to nisu toliko demonstrirali protiv Danske.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Sto se tice Kolumbije i Engleske mrtvo,smor. Jedan gol verovatno odlucuje sve ili ko se pre umori.
Nasi invalidi mogu samo sa setom i na splavu da gledaju kako se trci i izgara pocevsi od Japana pa nadalje.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Meni izgleda kao da se englez natovario ovome dok ga noge nisu izdale.
 
E sad ce biti crvenih kartona...
 
Dobro cist penal neka ga zajase jos malo. Ali, sudije jednostavno gledaju svaki detalj jacim drzavama i to je cinjenica.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Pa ono je makar bilo za žuti karton. Onaj šti je šutnuo Falka-a.
 
Prevara ovaj penal, Englez je prvi inicirao rvanje...

Kao i protiv nas, cim sudija nece ni da pogleda snimak, znaci da mulja i navlaci.


Nadam se da ce sad pobiti i prekinuti utakmicu [emoji3]
 
Poslednja izmena:
Čist penal, ko je kriv ovom Sančezu što je glup ko noga pa navalio.

To koliko Englezima pomažu sudije samo ću reći:

 
Poslednja izmena:
Prevara ovaj penal, Englez je prvi inicirao rvanje...

Kao i protiv nas, cim sudija nece ni da pogleda snimak, znaci da mulja i navlaci.


Nadam se da ce sad pobiti i prekinuti utakmicu [emoji3]
Sta ima da gleda kad je bacio oko bas na njih dvojicu videlo se i na snimku. Cist penal, a balvan nek jase ponovo.

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno