Šta je novo?

Suse 10.2 i kablovska internet konekcija

bgillegal

Čuven
Učlanjen(a)
14.08.2003
Poruke
851
Poena
620
Ovako od resursa prvo da navedem sta sam koristio da biste stvorili sliku u glavi. Na racunaru sveze instaliran Suse 10.2, Thompson kablovski modem, ali na mreznu karticu spojem preko etherneta. Na linuxu je podesen User Configuration iliti knetworkmanager za kontrolisanje mrezne konekcije. Interface eth0 je namesten da prima adresu od DHCP-a. Problem je u tome sto nikako ne moze da dobije adresu koju valja. Stalno dobije onu adresu 169.xxx.xxx.xxx koja je beskorisna. Jel imao neko slican problem ili da tacno zna o cemu se radi? Pozdrav.
 
Knetworkmanager zna da zaglupi i meni je uvek pravio problem. Probaj sa opcijom "Traditional method with ifup" i Kinterent-om.
 
Knetworkmanager zna da zaglupi i meni je uvek pravio problem. Probaj sa opcijom "Traditional method with ifup" i Kinterent-om.
Da, i ja sam imao istih problema, a i navikao sam na "Traditional method with ifup". Inače, meni radi korektno, ali sa Webstar modemom (na SBB kablu).
 
Za traditional method with ifup mi kaze da se koristi kinternet, ali i naglasava da je to metod pri kom se ne koristi graficki interfejs. Tako da sam pomislio da je to neshto zastarelo i da ne radi. Vrlo je moguce da sa knetworkmanagerom ne moze da dobije adresu jer postoji neka poruka koja moze da se modifikuje, a koja se salje dhcp serveru kao alarm da neko trazi adresu. Ta poruka moze da se menja, a sada mi stoji AUTO! Verovatno je u tome caka, al nisam hteo da zovem tehnicku podrsku, da nebi oni tamo nesto pokvarili. :) Probavam danas to sto ste me savetovali, samo jel moze neko da mi kaze gde da nadjem kinternet, jer ja se prosli put nisam bas snasao. :(
 
nisam siguran da ti uopste i treba kinternet, mislim da je dovoljno da namestis na traditional method with ifup, i onda u konzoli samo uradis: ifup eth0 i to bi trebalo da je to.
 
Kinternet je grafička alatka, imaš ga na openSuSe dvd-u u slučaju da ga nisi instalirao. Inače možeš i na način koji je marsi naveo.
 
Evo da se javnem. Danas palim masinu sa Suse 10.2 i stavio sam modem na usb vezu. Kad ono vidi cuda. Sve se vidi. Modem najnormalnije prikazan kao mrezna konekcija, dobio adresu. Spreman za koriscenje. Sa sve starim postavkama, knetworkmanager i ostalo. odusevio sam se!
 
Vrh Dno