Šta je novo?

Supreme commander!

Jel imao neko problema sa instalacijom i/ili pokretanjem doticnog demoa ? Meni je prvo izbacivao neki error, pa sam resetovao komp, paje onda proshao instalaciju, ali nije hteo nikako da pokrene igru, ono dobijem wait kursor na 3.5 milisekunde i to je to... Ima li mozda neko ideju kako da reshim to ?
 
nisam sad kuci, ali mislim da igra ima neku safe mode ikonicu, probaj tako da pokrenes igru
 
Igra se pokrece iz Safe moda.

Na AMD Athlonu 64 3200+ Venice, Gigabyte NForce 4 SLI, 1 gb rama i Ati Sapphire x1600Pro, igra lepo radi sa mali milion jedinica na 1024x768, level of detail-high, texture detail-high, anti aliasing.-off, mapa Finn Revenge je do 10km.
Air Transporteri su bruka. Samo se selektuju jedinice i sa zrakom se pokupe na veshala. Sve Air Factory jedinice se prebacuju sa jednog kraja na drugi kraj mape za 5-10 sec. Jako su brze. Uvodni film je odlicno uradjen. Medjuanimacija i brief pre misije je odlican. Interfejs je pregledan i jako dobro uradjen, s obzirom koliko jedinica i komandi ima. Dodate su funkcije Military, Economy, Intelligence, Strategic Map radi boljeg snalazenja. 3 TECH levela plus Experimental Unit

Land, Air i Naval Factory-iz njih se stvaraju sve ostale jedinice a upgrade, naravno kroz TECH level. Pored ACU, jako bitan je i Engineer koji isto kao i ACU radi (Capture, Repair, Construction), s tim da mu je vatrena moc nula. Hydrocarbon Power Plant gradi Engineer i to je izvor energije. Slicno TA.

Zum je jako inteligentno odradjen. Dovoljno je pre scrolla na misu, pomeriti strelicu misa na mapi, pa zoom i on odradi zoom tamo gde je strelica.

Ako se zapali suma, vatra se prenosi na ostale objekte koji su blizu sume. Kao i u TA. Tako da ako se neki objekti nalaze blizu sume, treba dezintegrisati odmah stabla. Konfiguracija terena utice na igru. Podignu se Auto Gun Turreti na brdo i udri. Najveca opasnost stize od Stealth jedinica, ali im treba dosta da se razviju od 2 TECH lvla. Do tada mogu da se izgrade Radar System.

Ne znam. Toliko jedinica ima da igra ima neogranicen broj shema kako se razviti, onda energija koja je glavni faktor razvitka. Igra trazi 100% razmisljanje, planiranje i odlicnu kordinaciju ogromnog broja jedinica. Super zoom tu dolazi do izrazaja. Ne znam. Odigrao sam jedan skirmish i partija je trajala jedno 3 sata, s tim da sam se gradio, i pokusao malo da napadnem, ali protivnicki AI kapira stvari jako dobro, tako da odlicno reaguje.

Igra je brutalno dobra. TA na kubni. Nemoj da kukate zbog grafike, jer je ovde pocetni limit jedinica 5000, a u drugim strategijama je do 100, tako da SC ubija u startu.
 
Izasla full narodna verzija, velicina cc 6.10GB.
 
omg :) besano noci pocinju
 
grafika je super i nije zahtevna.
slazem se da je zum jako dobro odradjen.
 
Rotacija kamere je sa Insert, Delete. Jel moguce da se obara ugao kamere??? i da sa misem rotiram kameru za 360 step.??? a ne sa tipkama???? :trust:
 
sys req

evo i zvanicnih system requirements-a :)

p/s cini mi se da cu morati kupiti original ovoga:cigar: :cigar: :bottle:

Minimum System Requirements:

* Microsoft®Windows®XP Service Pack 2, or Vista
* 1.8 GHz processor
* 512 MB RAM
* 8 GB available hard drive space
* 128 MB video RAM or greater, with DirectX 9 Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 support
* Soundcard, speakers or headphones
* 56.6 Kbps Internet connection required

Recommended System Requirements:

* Microsoft®Windows®XP Service Pack 2, or Vista
* 3.0 GHz Intel or equivalent AMD processor or better
* 1 GB RAM or better
* 10 GB available hard drive space
* 256 MB video RAM, with DirectX 9Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 support (Nvidia 6800 or better)
* Internetconnection with Cable/DSL speeds
* Note: recommended specifications provide optimal experience for singleplayer and up to 4 player/medium size map multiplayer
 
ja ne znam kako vama nije zahtevna igra, ali meni se demo VUGLI u 1024x768, AA off, AF 4x, sve medium, znaci nisam ni jednom video 30fps sem kad uzumiram do zemlje...u pitanju je DEMO i nisam ga pokretao iz safe moda vec ovako, redovno. catlisti 6.12, windowsXP svez (a probao i na starom - isto) HDD ne radi, tj nema swapovanja...Blagi uzas + sto je igra po meni nevidjeni krsh :( Performanse iste su mi odredile 90% misljenja tako da...
 
Sempron postovani gx-x, sempron. Igra je nenormalno procesorski zahtevna.
 
Taj isti Sempron moze tebi na crtu komotno ;)
 
Na konfiguraciji iz "potpisa", na rezoluciji 1280x1024, sve High setovanja, AA 8XS, AF 16x, sa ukljucenom VS (sve u drajverima) ne secka ni najmanje.

Inace, igra je perverzno dobra :) odigrao sam jednu misiju cisto da vidim kakva i vrlo sam se brzo snasao (doduse nisam zivalio ceo interfejs, verujem da ima gomila fora). Graficki, igra je odlicno uradjena. Zvuk takodje. Gameplay je fantastican! Jeste da nisam imao 500 jedinica na ekranu (mozda oko 250 sve skupa) ali zaista deluje impresivno.
 
E pa ne znam onda u cemu je problem, meni isto radi na svim rezolucijama i na svim setovanjima, low/medium/high = isto. Jedino ako DEMO i onaj "campaign" mod nije u5ran...

PS. Ako Ser_Ziletu radi super na newcastle-u ne bi smelo losije da radi ni kod mene, pogotovo ne tipa "radi super nije zahtevno" vs "ne ide iznad 30fps, a najcesce je 15"
 
Ovo sto sam ja napisao se odnosilo na Demo koji sam juce skinuo.
Sad kad za 3-4 sata sidje narodska verzija, videcemo da li ima nekih promena.
 
Poslednja izmena:
Znam da je moj proc pregazen, i da je Semron @ 2.7 impresivan i mnoogo brzi. Mada mu to nije bas default clock. Sempron je na tom kloku brzi nego i da ovo moje djubre OCujem na 3.5 ali se ne bunim povodom toga. Samo kazem da je SupCom procesorski zahtevan.
 
e sve to stoji za CPU, ali nije to sad poenta ovde, poenta je da si sam sebe ukopo sa onim postom, a da nisi pogledao masine onih koji su rekli da im radi i da im ne deluje zahtevna igra ;)

@kuditahex:

ne znam, probacu da pokrenem u safe modu, mozda je nesto drugacije, prosto mi neverovatno ali ono...probacu...
 
Poslednja izmena:
Ok.... Izjava vezana za demo... Na medium setovanjima u 1024x768 kada se igra rasplamsa i mapa proshiri 3 do 4 puta a broj jedinica na mapi prelazi trocifrene brojke igra postaje totalno neigriva... Josh kada su borbe u toku.... Ma slajd show.... Kakvih crnih 15 frejmova...
 
...ja sam probao skirmish danas i to radi mnogo bolje nego capaign mod. MNOGO bolje... Ne znam u cemu je stvar. Elem, ne svidja mi se igra, ne pregledna je, kad ima puno jedinica mora zoom out velik, a tada je sve sitno (ali pregledno) i graficki ne primamljivo i tesko za selektovanje jedinica. Svaka im cast na trudu, kad se zumira sve je to lepo i detaljno ali neupotrebljivo ako se ozbiljno igra. Ovo je moje misljenje, ne zelim flame. COH mi je za ovo...aviJon :p
 
...ja sam probao skirmish danas i to radi mnogo bolje nego capaign mod. MNOGO bolje... Ne znam u cemu je stvar. Elem, ne svidja mi se igra, ne pregledna je, kad ima puno jedinica mora zoom out velik, a tada je sve sitno (ali pregledno) i graficki ne primamljivo i tesko za selektovanje jedinica. Svaka im cast na trudu, kad se zumira sve je to lepo i detaljno ali neupotrebljivo ako se ozbiljno igra. Ovo je moje misljenje, ne zelim flame. COH mi je za ovo...aviJon :p

Imas onu staru comandu CTRL 123456789...za jedinice i pozivas ih sa ALT123456789...
Nije ovo moglo drugacije da se uradi, zbog ogromnog broja jedinica. U COHu imas max 10-15 jedinica, ovde je pocetni limit 500 na velikim mapama. Moras zoom out, pa select sa ALT da vidis gde su jedinice i onda SHIFT za putanju. Najaca fora je sa putanjama. Znaci ja unapred napravim putanju sa 20 check pointa i onda samo posmatram sta se radi na mapi. Posle samo korigujem putanje, u zavisnosti kako se neprijatelj pomera.
 
ma znam to naravno, i sa ctrl+ select, a ima i u desnom delu ekrana izlistani svi tipovi jedinica itd samo mi je jako komplikovano izabrati JEDNOG inzinjera medju tih 500 jedinica, a on je negde tu sa njima, a svi iste boje itd itd, treba se navici i tako to. Do duse nisam uspeo jos da napravim vise od 70-tak jedinica jer se sporo grade, ili ja nesto pogresno radim (gradim tenkove i bombere recimo) za 20 minuta sam imao 18 bombera...14 mass extractora i oko 30 power generatora...sta treba da radim da bi se gradili brze ? Ako napravim 10 fabrika onda se opet sporo grade jer im fali "mass-e" :) . Ma, nije ni bitno, svejedno mi se ne svidja igra, nije po mom ukusu.
 
Znam da je moj proc pregazen, i da je Semron @ 2.7 impresivan i mnoogo brzi. Mada mu to nije bas default clock. Sempron je na tom kloku brzi nego i da ovo moje djubre OCujem na 3.5 ali se ne bunim povodom toga. Samo kazem da je SupCom procesorski zahtevan.

he i ja imam ovaj isti procesor!radi mi na 3Ghz,igram oblivion na fullu,maxu i haju sa 1600*1200 i mogu ti reci da je najbolji na svetu,mozda jedino osim ovog novog dualcore-a...pitanje je doduse!:D
xexe salim se naravno!a ti ces sigurno moci ovo igrati.ortak sa ovim proc i slicnom konfom kao ti,je pokrenuo ovu igru....
 
Dal je i dalje selektovanje grupa sa alt+123456... ?!? Pa zasto nije samo brojka? To me je najvise nerviralo u TA.
Kako to neki kazu da im radi sve super a drugi da radi uzas? Mislim jesu razlike u procesorima ali ipak tolika razlika u performansama!
 
Poslednja izmena:
I jeste pozivanje na brojku samo... otkud vam to da je na ALT + brojku?
 
Do duse nisam uspeo jos da napravim vise od 70-tak jedinica jer se sporo grade, ili ja nesto pogresno radim (gradim tenkove i bombere recimo) za 20 minuta sam imao 18 bombera...14 mass extractora i oko 30 power generatora...sta treba da radim da bi se gradili brze ? Ako napravim 10 fabrika onda se opet sporo grade jer im fali "mass-e" :) . Ma, nije ni bitno, svejedno mi se ne svidja igra, nije po mom ukusu.


Pa cekaj, za cega ti sluze inzinjeri i tvoj glavni baja u onom gigantskom mech combat suitu? Nastancujes 20-30 tier 3 inzenjera i stavis ih zajedno sa glavnim bajom da pomazu (selektujes inzenjere i desni klik na land, air ili naval fabriku, u kojoj se trenutno nesto gradi, isto za glavnog mecha) zgradi u kojoj pravis jedinice. Evo ti primer, 24 tier 1 inzinjera i tier 1 Land fabrika naprave jednu Light Mobile Artilery za oko 2 sekunde, zamisli onda koliko bi trebalo vremena 24 inzinjera tier 3 i land fabrici tier 3 da naprave istu tu jedninicu, 50-ak Siege Assault botova sa 30 tier 3 inzenjera sigurno mozes nastancovati za 2-3 min. Samo vodi racuna, tada ce potrosnja mase i energije biti enormna, enregija ce se trositi u kolicini reda 5-6k/s (naravno to nece biti problem ako izgradis 7-8 onih fjuzn generatora ili kako vec, koji daju 2500 energije/s i mass fabrikatore).
 
Poslednja izmena:
I jeste pozivanje na brojku samo... otkud vam to da je na ALT + brojku?

Once upon a time amigo, there was a game, and its name was,
Total Annihilation.


Pamte ljudi kako bese davno, jedan izuzetno konfuzan potez u starom TA su bile te cudne precice, ali FFS govorimo o 1997!!!!!!!!!! To je godinu dana pre starcrafta, samo godinu posle Warcrafta 2, Red Alert kec je tek izasao, mladji narastaji nemogu da shvate koje padanje sa stolice je TA bio u svoje vreme.
 
Pa nemam ja pojma,nisam probao SC jos uvek,tako kazu neki ovde.Znam da je u TA bilo tako.Ako kazete da nije vise sa alt-om onda super.
 
Once upon a time amigo, there was a game, and its name was,
Total Annihilation.

Si, Si, amigo. poznavao sam ja vrlo dobro Total Anihilation, samo sam mislio da je u postu na koji sam odgovarao bio u pitanju Supreme, a ne TA.
 
Vrh Dno