Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima ako sam kupiš 😁
 
Ja sam od Exe Net-a dobio Mercusys AC12G odličan ruter pokriva i komšijske stanove pa se svi služimo wifijem, ko ima šifru 😁
 
Pošto moj Technicolor koji sam dobio baca signal samo u prostoriji u kojoj se nalazi, ja sam kupio TP Link WR840N (2700 dinara), pokrivena cela kuća i dvorište i baca pedesetak metara unaokolo.
Dao komšiji šifru koji je preko neke Tende napravio sopstvenu mrežu (repeater mod), pa lan kablom spojio smart TV, plus nekoliko mobilna, tableta i ja i on, sve radi odlično. A i delimo trošak za internet.
 
Ja planiram da uzmem TP Link Archer AX55, ali se bojim da taj CBN ima neki problem drugi sem sto je wifi truba.
 
Kolko puta može mesečno da se briše i ubacuje novi uredjaj na supernova portal ?Kolko hoćemo ili kao kod eona ?Verov je to pitanje bilo dosad Al ne nadjoh ..
 
Ja planiram da uzmem TP Link Archer AX55, ali se bojim da taj CBN ima neki problem drugi sem sto je wifi truba.
Dobar je uređaj AX55, a ja se dvoumim između njega i AX53 koji je samo malo noviji model, ali i jeftiniji jer nema USB port...
 
Koji ruter predlažete kad ga povežem kablom sa Supernovinim CBN:
da mu je brzina neta preko wifi veoma bliska brzini preko kabla (net je 100/10),
da mu je domet dobar
i da nije previše skup.
Ako postoji tako nešto?
 
Koji ruter predlažete kad ga povežem kablom sa Supernovinim CBN:
da mu je brzina neta preko wifi veoma bliska brzini preko kabla (net je 100/10),
da mu je domet dobar
i da nije previše skup.
Ako postoji tako nešto?

Net preko WiFi ne zavisi samo od rutera, vec i od uredjaja koji se na njega kaci. Uglavnom samo noviji uredjaji mogu da idu 100/10
Ja licno imam Asus RT-AX55 (ima i skuplja varijanta sa usb), dual band WiFi 6 i prezadovoljan sam njime.
 
Kakvo je stanje sada sa dobijanjem IPv6 adrese na Supernova optici i kome se obratiti...?
Ja sam imao IPv6 adresu do pre mesec dana i onda su nešto radili kod mene u naselju i kada je ponovo došao net od tada se izgubila i IPv6 adresa i nemam je više! :(
 
U Pirotu od srede preneli TV sistem sa bivše ExeNet na Supernovinu šemu i ja izgubio TV skoro kompletnu. Iskreno TV me zanima najmanje, ali me iznerviralo što su to uradili bez ikakve najave, objave, proglasa... Usrali motku i ćute ko qrve.
Morao sam da im pošaljem jedno sočno pisamce na e.mail, i tek onda mi se neka gospođa javila telefonom sa obaveštenjem da moram da uzmem novu opremu, da sklopim novi ugovor ... itd... itd ...
Nudi nešto što se zove GPON Supernova Plan 2, i da će me u ponedeljak pozvati da se dogovaramo.

Nema druge optike u blizini, a jedino me to zadrža da ne pobegnem . Gledam po reklamama i raspitujem se i najpovoljnije mi je trenutno ono što nudi Yattel, odnos i stabilnost Dnl/Upl, ali to neće biti u naredne dve godine. Gledam nekako da pređem u MTS, tamo im je teško da rade posebne kućne objekte, isključivo ih zgrade interesuju, tamo još malo ostalo sposobnih ljudi, ili da otkazujem. AKo se ne javi neko sa kom može da se ozbiljno priča o opremi i mogućnostima za na dalje, sve u svemu nisam ni 20% više spreman da trpim ničiju zajebanciju samnom kao korisnikom.
 
I dalje se mučim da dobijem informaciju zašto nema NBA TV. Da li je moguće da ga je zamenio Moj Astrolog tv u HD formatu? U svim programskim šemama postoji ali kada preskeniram ponudu kanala, evo više od mesec dana ne dobijam ni kanal ni frekvenciju na kojoj je ranije bio. Da li možda neko ima pravu informaciju?
 
U Pirotu od srede preneli TV sistem sa bivše ExeNet na Supernovinu šemu i ja izgubio TV skoro kompletnu. Iskreno TV me zanima najmanje, ali me iznerviralo što su to uradili bez ikakve najave, objave, proglasa... Usrali motku i ćute ko qrve.
Morao sam da im pošaljem jedno sočno pisamce na e.mail, i tek onda mi se neka gospođa javila telefonom sa obaveštenjem da moram da uzmem novu opremu, da sklopim novi ugovor ... itd... itd ...
Nudi nešto što se zove GPON Supernova Plan 2, i da će me u ponedeljak pozvati da se dogovaramo.

Nema druge optike u blizini, a jedino me to zadrža da ne pobegnem . Gledam po reklamama i raspitujem se i najpovoljnije mi je trenutno ono što nudi Yattel, odnos i stabilnost Dnl/Upl, ali to neće biti u naredne dve godine. Gledam nekako da pređem u MTS, tamo im je teško da rade posebne kućne objekte, isključivo ih zgrade interesuju, tamo još malo ostalo sposobnih ljudi, ili da otkazujem. AKo se ne javi neko sa kom može da se ozbiljno priča o opremi i mogućnostima za na dalje, sve u svemu nisam ni 20% više spreman da trpim ničiju zajebanciju samnom kao korisnikom.
I koliko je sada kablovskih kanalka ostalo u ponudi !?
A što se tiče GPON Supernova Plan 2 to Vam je super jel možete da dodate i mobilnu telefoniju ,tako da ste sa jedne strane izgubili a sa druge dobijate i to puno :)
I dalje se mučim da dobijem informaciju zašto nema NBA TV. Da li je moguće da ga je zamenio Moj Astrolog tv u HD formatu? U svim programskim šemama postoji ali kada preskeniram ponudu kanala, evo više od mesec dana ne dobijam ni kanal ni frekvenciju na kojoj je ranije bio. Da li možda neko ima pravu informaciju?
Ti mesto da se pohvališ ti još negoduješ em si dobio kanal u HD rezoluciji ,em Astrologija pa to je veća šansa za bolji život...Šta će ti NBA tv ko još gleda sport ,to opako smara !?! :):p
 
Zet mi danas napravio paket Super exe 2 na 14 meseci gratis cisto ako nekog zanima neka mi se javi da dam kontakt kako mi reče vazi na sve Supernova pakete
 
I dalje se mučim da dobijem informaciju zašto nema NBA TV. Da li je moguće da ga je zamenio Moj Astrolog tv u HD formatu? U svim programskim šemama postoji ali kada preskeniram ponudu kanala, evo više od mesec dana ne dobijam ni kanal ni frekvenciju na kojoj je ranije bio. Da li možda neko ima pravu informaciju?
kod mene ima kanal NBA TV. nije zamenjen niti je izbačen iz ponude
risiver (box) SKYMASTER:
546.0 MHz
6900 kS/s
256-QAM
nba tv.jpg
 
Poslednja izmena:
Mnogo vam hvala dobri ljudi na pravim informacijama. Bili su više puta majstori ali nisu rešili nastali problem. Ne znam da li je to samo kod nas u Subotici problem ili je to do paketa super tv plus i super par max move?
 
Kod mene je NBA na poziciji 417 i frekvenciji 706000 KHz. Bivši Exe Net Niš je u pitanju.
Evo već 2 nedelje kako ne mogu da gledam N1, Novu S i Sport Klub kanale na Eon aplikaciji. Javlja grešku da kanali nisu dostupni na mreži mog provajdera.
I ranije se to dešavalo ponekad ali posle restarta rutera, bude sve OK.
Sada sam više puta pokušao, ali bezuspešno.
Imam i Ipv6 adresu tako da ono što su neki pisali da sa Ipv6 radi Eon u mom slučaju ne važi.
Inače, kad proveravam na whatismyip, i posle restarta rutera nekoliko puta, promeni mi ip4 adresu ali mi za lokaciju uvek piše Vlasotince. 😀
 
U Pirotu od srede preneli TV sistem sa bivše ExeNet na Supernovinu šemu i ja izgubio TV skoro kompletnu. Iskreno TV me zanima najmanje, ali me iznerviralo što su to uradili bez ikakve najave, objave, proglasa... Usrali motku i ćute ko qrve.
Morao sam da im pošaljem jedno sočno pisamce na e.mail, i tek onda mi se neka gospođa javila telefonom sa obaveštenjem da moram da uzmem novu opremu, da sklopim novi ugovor ... itd... itd ...
Nudi nešto što se zove GPON Supernova Plan 2, i da će me u ponedeljak pozvati da se dogovaramo.

Nema druge optike u blizini, a jedino me to zadrža da ne pobegnem . Gledam po reklamama i raspitujem se i najpovoljnije mi je trenutno ono što nudi Yattel, odnos i stabilnost Dnl/Upl, ali to neće biti u naredne dve godine. Gledam nekako da pređem u MTS, tamo im je teško da rade posebne kućne objekte, isključivo ih zgrade interesuju, tamo još malo ostalo sposobnih ljudi, ili da otkazujem. AKo se ne javi neko sa kom može da se ozbiljno priča o opremi i mogućnostima za na dalje, sve u svemu nisam ni 20% više spreman da trpim ničiju zajebanciju samnom kao korisnikom.
Druže, kao da sam ja pisao objavu, totalno ista stvar, Pirot je u pitanju, zvali me isti dan, nemam mogućnost za drugog provajdera u zgradi, isto smo pomerili razgovor za ponedeljak da do tad razmislim pa ako se složim da mi pošalju montere da zamene opremu jer navodno preko ove neću moći više da koristim internet i TV i da ujedno pređem na taj Supernova plan 2. Kako stvari stoje moraću da prihvatim samo zbog toga što nemam opciju b. Nude mi prvih 6 meseci po ceni koju trenutno plaćam a nakon toga nešto preko 2700. Nude mi 210 kanala, trenutno ih imam 360 a bilo ih je i više do pre neki dan i internet 150/15Mbps s tim da otkad je Supernova preuzela Exe pogotovu u večernjim satima brzina nekad ne može ni deseti deo od ugovorne obaveze. Plašim se da ću samo dobiti goru uslugu od one koje sam nekada imao ali po većoj ceni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno