Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa makar ti rešiše problem sa internetom nastao kad ti dodeliše statičku IP. Rešili su ga, ne?:unsure:

Jesu posle 5 dana, 30 poziva i 50 mailova, a tih 5 dana video nadzor je bio kompletno oboren. Pre toga kada sam imao probelm sa njihovim ruterom, decko se uredno javio posle 26 dana da pita da li sam kuci da dodje i da ga zameni, a tada sam vec uveliko kupio svoj ruter.
 
Ok, razumem.
Ma, to je osnovni paket EON-a, ništa posebno.
A šta je bolja varijanta SN ili Iris tv generalno? Koja je aplikacija brža, koja ime više kanala sa vraćanjem unazad? Orion sam probao pre par meseci, sve je ok ali arene samo dve mogu da se vraćaju unazad. Inače, nikad štucnuo nije u tih mesec dana koliko sam ga koristio.
Supernova
 
Pojma nemam sta je, ova fora sa filterima ne pije vode jer se to koristilo ranije za Adsl, ovo imam skoro 4 godine (kopernikus pa SN) i nikad nije bilo problema pa ne vidim zasto bih sad stavljao filtere. kad iskljucim ruter slika na televizorima ne steka uopste pa onda logika kaze da je ruter. No problem je kod prijave smetnji (vi zapravo javite centrali) a lokalna tehnicka sluzba negde sedi na pivu i ne **** zivu silu....
 
Filteri za ADSL i filter (high pass) za kablovsku TV nema veze jedno sa drugim, dve totalno drugačije stvari.
 
Čitao sam ovde, ali nije mi jasno: da li je opcija vraćanja unazad kod SN moguća samo na Move uređaju ili na bilo kom?
Ako se dobro sećam, pre 4-5 godina imao sam MTS tv i tada je opcija vraćanja bila moguća na oba tva na kojima sam uslugu koristio.
 
Koji bre filteri o čemu vi ovde pišete kakav crni high pasa!?
Vidi, ako se ne razumeš u materiju ok, ako se razumeš i ovako rezonuješ, bolje prećuti.

High pass filter služi da bi propustio samo signale na frekvencijama iznad 85 MHz.

Od 5 do 65 MHz je frekventni opseg rezervisan za povratni kanal, od 65 do 85 MHz nema ništa, područje razdvajanja dva opsega.

Kada modem ima problem da sa optimalnom snagom u povratnom smeru pošalje podatke, dolazi do toga da modem podiže snagu kojom emituje signal na frekvencijama od 5 do 65 MHz do nivoa od 114 dBuV za signale koji su modulisani kao 64 QAM. Za QPSK modulaciju to može da ide i do 121 dBuV.

Upravo ta snaga u povratnom smeru pravi problem tjunerima u TV uređajima / set top boksovima i zato je na ulazu u TV potrebno odseći frekvencije u povratnom kanalu kako do toga ne dolazilo.

Nadam se da ti je sada jasno zašto treba da se postave "crni high pass" filteri.

Ok?

Da ne bude podpitanja na osnovu random Google pretrage na netu, ovo važi za Docsis 3.0.

Docsis 3.1 može da koristite povratni smer do 204 MHz.

Doscis 4.0 koji još nije zaživeo predviđa full duplex za down i up.
 
Koji bre filteri o čemu vi ovde pišete kakav crni high pasa!?
Čitao sam ovde, ali nije mi jasno: da li je opcija vraćanja unazad kod SN moguća samo na Move uređaju ili na bilo kom?
Ako se dobro sećam, pre 4-5 godina imao sam MTS tv i tada je opcija vraćanja bila moguća na oba tva na kojima sam uslugu koristio.
Moze na android tv app, app za fon, na kompu, na lg ili samsung tv, android box....
 
Vidi, ako se ne razumeš u materiju ok, ako se razumeš i ovako rezonuješ, bolje prećuti.

High pass filter služi da bi propustio samo signale na frekvencijama iznad 85 MHz.

Od 5 do 65 MHz je frekventni opseg rezervisan za povratni kanal, od 65 do 85 MHz nema ništa, područje razdvajanja dva opsega.

Kada modem ima problem da sa optimalnom snagom u povratnom smeru pošalje podatke, dolazi do toga da modem podiže snagu kojom emituje signal na frekvencijama od 5 do 65 MHz do nivoa od 114 dBuV za signale koji su modulisani kao 64 QAM. Za QPSK modulaciju to može da ide i do 121 dBuV.

Upravo ta snaga u povratnom smeru pravi problem tjunerima u TV uređajima / set top boksovima i zato je na ulazu u TV potrebno odseći frekvencije u povratnom kanalu kako do toga ne dolazilo.

Nadam se da ti je sada jasno zašto treba da se postave "crni high pass" filteri.

Ok?
Ja znam jedno onako prosto najprostije da koliko para toliko muzike ! Ne možemo od TV -a koji kupimo za 15k da tražimo da leti ,niti možemo od postojećih provajdera koji imaju majstore da ne kažem kakve da tražimo da nam instaliraju opremu !
Ušli smo u najgore kapitalističko doba i samo moramo da radimo da bi poplaćali račune provajderima a za uslugu e to je već tamna strana !
 
Ja znam jedno onako prosto najprostije da koliko para toliko muzike ! Ne možemo od TV -a koji kupimo za 15k da tražimo da leti ,niti možemo od postojećih provajdera koji imaju majstore da ne kažem kakve da tražimo da nam instaliraju opremu !
Ušli smo u najgore kapitalističko doba i samo moramo da radimo da bi poplaćali račune provajderima a za uslugu e to je već tamna strana !
Ok onda je rešenje po tebi da proda sve tv uređaje koji imaju problem i da kupi nove, 100k po komadu.

💪💪💪

Ovo je elementarno poznavanje materije, kako kablovska TV funkcioniše...
 
Ok onda je rešenje po tebi da proda sve tv uređaje koji imaju problem i da kupi nove, 100k po komadu.

💪💪💪

Ovo je elementarno poznavanje materije, ovako lupetanje po forumu je...
Ne to je moj stav na koji imam pravo !
Ali dobro ako je javna reč zabranjena !
 
Šta je potrebno za android tv, koja aplikacija za vraćanje?
Edit: Pronašao sam IRiS
Koliko se plaća ta usluga?
 
Poslednja izmena:
Koji je uredjaj u pitanju? Ako je onaj prvi iptv box sa pahuljicom naravno da moze jer je na androidu. Ne moze da se vraca program na klasicnom Skymaster STB-u.
 
Ima li neki fazon da se omogući korišćenje iptvja na hd-xc2-03 uređaju? Ima usb i network sekciju u podešavanjima. Povezao sam lan kabl ali ta sekcija je neaktivna i ne može se odabrati.
 
Na kanalu FTV pozicija 271 na svaku promenu i povratak na kanal traži mi da unesem lozinku.
Da li se to još nekome dešava.
 
Bosanski. Ubačen pre nekoliko dana, zajedno sa ATV, RTRS Plus, K3 i Adria (crnogorski).
Nijedan kanal nema EPG.
Kod mene navedenih problema koje je pomenuo kolega iz Vranja nema.
 
Ovih dana je kvalitet veze nikakav...
5 minuta ima net i tv sat vremena nema i tako u krug!
 
Ima li ko "insajdersku" informaciju ispod kog kamena u BG im se krije tehnička služba? Ove što rade po šalterima/stolovima/korisničkim centrima ne daju čak ni broj telefona već mora preko njih a iskreno ne mogu više da slušam i čitam njihove gluposti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno