Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre godinu dana, su mi prihvatili zahtev, ali očito da je to tada bila neka drugačija Supernova...
 
Negde sam procitao u nekom postu adresu na koju se logujemo preko browsera da gledamo tv po tvom na kompu, je l to moze il sam pogresno procitao. :)
 
To je to, hvala.
 
Jel moguće da ni restart modema ne pomaže u situacijama gde je IP adresa blacklistovana? Zar ne bi trebalo da se restartom rutera promeni adresa ili to uopšte ne važi za CG-NAT?

Podrška ne odgovara na mail, a ja ludim jer Steam više ne radi.
 
@Markic Ne moze restart samo, moras neko vreme da ga iskljucis sa mreze ...najbolje kabl struja
Meni, ranije na Vektoru je posle 1h-2h vec dobijao novu IP ali tad nisam bio pod nat-om
 
Evo proradi upravo, samo od sebe...

Ispratiću kako će raditi ubuduće, pošto sam čuo da Steam blokira kad postoji više zahteva za ulaz na sajt sa iste adrese.
 
Evo da malo zavidite na WiFI brzini 😃😃😃🍺
 

Prilozi

  • Screenshot_20210311-133236_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210311-133236_Speedtest.jpg
    48.3 KB · Pregleda: 129
Jel ovo ponovo prekid neta u celoj srbiji ili samo kod mene? Izgleda cu morati praviti pauzu online igranja oko 22 sati.
 
Ovo polako postaje sve više i više iritantno. Opet pukao net i ne radi call centar. Od početnog oduševljenja kada sam u decembru prešao kod ovih smradova, evo za tri meseca uspevaju baš dobro da mi se useravaju u život. Ovim tempom ako nastave vraćam se u SBB po isteku supernove pa nek košta i 9999 din mesečno.
 
Kakav ovi problem imaju sa netom? Kod mene vec nekoliko veceri zaredom u identicno vreme (oko 22h) nestaje internet. Kada ih pozovem, cuje se govorna poruka da je onemogucena usluga interneta u delu Srbije.

Edit: Sad vidim da nisam jedini. Popeli su mi se na onu stvar u poslednjih nekoliko dana sa ovim pucanjem...
 
Kod mene isto, pre jedno 5 min stao net...
 
MRSSSSSSSSS.jpg
kod mene je svaki dan od 18h do 6 ujutru ovako vise ne znam kome da se zalim ne mrdaju ni ...... em
 
U Zaječaru (Grljanu), izgleda da su svi sa istom javnom IP adresom, bar sve ljude koje znam da imaju Supernovu. Pored captcha problema u poslednjih 10 dana imao sam problem i sa e-banking servisom Unicredit banke koji je blokiran zbog black liste IP adrese. Gašen je modem i na celu noć i na par sati i uvek ista IP adresa. Po prijavi čak su poslali servisere da promene modem i opet isto. Nikako da se odvoji od te proklete adrese. Obzirom da nisam instant hteo da zakupim statičku rekli su da će se javiti telefonom ali niko ništa. Zatim sam sinoć poslao mail da ću slučaj prijaviti Ratel-u ako se nešto ne uradi i od jutros otvara stranicu banke mada je i dalje ista IP adresa. Pretpostavljam da su nešto uradili iako odgovora naravno nema.
 
u bre, citam ovaj pod forum posto uskoro planiram da predjem na supernovu a ispada da ovde nikome nista ne radi :) ima li neko da nema probleme? da je brzina u blizu one "dogovorene", da ne puca net stalno itd.. planirao sam da uzmem Super par max MOVE paket (optika) , infrastruktura je tek dovucena u taj deo znaci sve je novo :) nisam jos nista potpisivao ali sam manje vise sve vec dogovorio sa njima...
 
Kod mene su infrastrukturu postavili prošlog leta, od tada je samo jednom bio jedan celodnevni prekid vezan za kompletnu uslugu (TV + NET + FIKSNI). Nakon toga ništa, desi se da nekad pukne ali se vrati brzo. Kablovska je kod mene super, imam Skymaster STB (tada nisam hteo onaj uređaj za TV po TVOM) a i vidim da bi to bila velika greška. Internet brzina je uvek u dogovorenim vrednostima (paket 100/10 kod mene je prosek: 94/9.75). Fiksni mi ne treba ali pošto su dali 12 meseci za 1 din, naravno da sam hteo makar da uštedim na toj pretplati za telefonski priključak da barem ne dajem Telekomu. Paket tadašnji (GPON Super SVE od 2899din). Optički kabl razvučen do ONT-a a dalje se za TV ide koaksijalom a internet je na optičkom vlaknu. Što se mene i mojih u okolini tiče mi smo prezadovoljni. Mnogi su pod ugovorima za Total TV i MTS ali verujem da čim isteknu da će masa njih promeniti kablovskog operatera. Lokacija ako je od pomoći: selo Tabanović (opština Šabac). Nadam se da sam ti pomogao, sumnjam da sam odmogao. :D
Evo slike, malo je krš, ne zamerite. Iako me kolega i drug @shamanNS kritikovao što se nisam žalio da to lepše nameste. Nije profi kao što u gradu fiksiraju na zid. :D
 

Prilozi

  • 20210312_120608.jpg
    20210312_120608.jpg
    207 KB · Pregleda: 68
Poslednja izmena:
Operater ka oi svaki drugi. Iskustva su različita od mesta do mesta, od slučaja do slučaja. Internet je dobar i dobija se brzina po ugovoru. Mana je CGNAT kome to smeta. Ja nemam problem sa tim, ali nekima to smeta. U početku mi je smetao sam intefejs na move box, a sad sad sam se i navikao. Meni je najveća mana što ne mogu da napravim listu kanala, a neko to nije ni primetio. Meni ne smeta što je video klub siromašan, a nekome je to mana. Kod SBB nisam nikad pogledao nešto iz video kluba za 2 godne koliko sam imao eon. Slika je za mene bolja nego na SBB i kanali imaju veći bitrate. Prosto različiti su prohtevi i odluči se prema svojim.
 
u bre, citam ovaj pod forum posto uskoro planiram da predjem na supernovu a ispada da ovde nikome nista ne radi :) ima li neko da nema probleme? da je brzina u blizu one "dogovorene", da ne puca net stalno itd.. planirao sam da uzmem Super par max MOVE paket (optika) , infrastruktura je tek dovucena u taj deo znaci sve je novo :) nisam jos nista potpisivao ali sam manje vise sve vec dogovorio sa njima...
Ako vec imas net koji radi kako treba ne vidim razlog zasto bi menjao, ma bilo koji da je provajder. Ja ne bih nikad presao u vektor ali sam bio prinudjen jer net koji sam koristo vise nije bio dostupan... Radi net uglavnom dobro a kad ne radi onda negiraju ja konkretno sam imao problem sa losim netom oko 3.5 meseca, i to sam zvao/mailovi/poslovnice/ratel, inace ratel sluzi da ti odgovori da je sve u redu sa tvojim netom da si ustvari sve to umislio...
 
Ako vec imas net koji radi kako treba ne vidim razlog zasto bi menjao, ma bilo koji da je provajder. Ja ne bih nikad presao u vektor ali sam bio prinudjen jer net koji sam koristo vise nije bio dostupan... Radi net uglavnom dobro a kad ne radi onda negiraju ja konkretno sam imao problem sa losim netom oko 3.5 meseca, i to sam zvao/mailovi/poslovnice/ratel, inace ratel sluzi da ti odgovori da je sve u redu sa tvojim netom da si ustvari sve to umislio...
pa menjam providera posto se selim, i na lokaciju na koju se selim SBB nema infrastrukturu pa sam prinudjen na supernovu posto su pre mesec dana provukli optiku na toj lokaciji. Bas sam se obradovao posto prelazim na optuku ali vamo citam samo o problemima pa sam se malo skenjao :D
 
Net zavisi od kraja do kraja. A da pitas nekog obicnog korisnika koji koristi youtube, facebook i instagram dal valja net slaba vajda. A to sto je optika prosla nemas nikakve garancije. Drugar je na optici (novoj) u Kaludjerici i nije mogao da izvuce 80% brzine na lanu...sad kako je ne znam. Net radi uglavnom dobro, kao sto sam vec napisao... a kad dodje problem e tu je prvo duuuugo negiranje pa onda otklanjanje kvara kad se dovoljan broj ljudi zali...
 
Ne treba zanemariti da se nezadovoljni uglavnom žale, kada se neki problem desi. a obično onaj ko je zadovoljan ni ne piše o tome.
A svaka tema o provajderima je manje više ista. Svi provajderi imaju prednosti i mane, niko nije savršen (na žalost).
 
Bivši Gronet, lokacija Grocka
Posle par meseci natezanja, konačno brzina koja može da prodje pod 1000/100
 

Prilozi

  • Screenshot_20210312-140206_Speedtest.jpg
    Screenshot_20210312-140206_Speedtest.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 120
Pa valjda se podrazumeva kad platis nesto da ce raditi kako treba, naravno normalno je da se desi neki kvar ali bas nije normalno ni 3.5 meseca da ne radi net kako treba i da to negiraju.... Ja sam imao problem i na IKOM-u pre 15ak godina gde kad padne sneg ne rradi lepo net, i tako svake zime...I to sam ziveo na Karaburmi (zgrada).
Ima jedan lokalni provajder u Krnjaci necu ga imenovati koji je fenomenalan a ima optiku i odlicnu brzinu a i cenu, mada to je bas lokalni provajder a imaju brzine i 1000 i to odavno..Kod njih nisam imao nikakvih problema i kad se desi problem zovem i ne zavlace me ko majmuna nego kazu onako kako jeste...i problem je uvek zavrsavan u toku dana za par sati...Evo vec 4-5 dan zeza net u vektoru, uvece u 22h nestane net a u toku dana ima lagova i sitnih prekida... A pre toga npr mi je radio net odlicno jedno pola godine bez vecih problema...
A ovo je uredjaj koji pomaze da se resi problem sa netom ako negiraju postojanje problema :)
 

Prilozi

  • rf_modulator_2.jpg
    rf_modulator_2.jpg
    9.2 KB · Pregleda: 116
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno