Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I sa mnom je slican slucaj, paket 3399 dinara, istice krajem meseca. Sada nude za iste pare Move box, prijem na jos tri uredjaja, Apolon, valjda je to sve. Sta kazete, mada sam nesto citao kao da Move box zna trokirati.
 
I sa mnom je slican slucaj, paket 3399 dinara, istice krajem meseca. Sada nude za iste pare Move box, prijem na jos tri uredjaja, Apolon, valjda je to sve. Sta kazete, mada sam nesto citao kao da Move box zna trokirati.
Sve zavisi, nema pravila, ja move mogu da hvalim i da dižem u nebesa još pogotovo sada kada su mu ažurirali softver. Ima ko ima problema, ali to sve zavisi do infrastrukture.
 
I sa mnom je slican slucaj, paket 3399 dinara, istice krajem meseca. Sada nude za iste pare Move box, prijem na jos tri uredjaja, Apolon, valjda je to sve. Sta kazete, mada sam nesto citao kao da Move box zna trokirati.
Jesu ti ponudili i 50% popusta na pretplatu za 1 mesec?
 
Moze li se uzeti samo internet usluga i koliko je pametno potpisivati sa ovima ista? Kakva su iskustva? Imam sbb kablovsku, telefon, obe usluge prakticno koriste roditelji, taki da bih uveo samo net jer planiram da smanjim potrosnju istog preko mob operatera. Hvala
 
Istice mi ugovor, placao sam 2700. Sad kazu ako ne potpisem novi ug na 2 godine, cena ce biti 3100. To nigde i vazecem ugovoru ne pise, tako da mislim da pokusavaju na foru da te nateraju da produzis ugovor. Jeste se susretali sa ovim problemom?
Ali ti im lepo kažeš da hoćeš da raskineš i za par dana te zovu sa boljom ponudom
 
Ja kad sam uvodio Supernovu, onaj lik akviziter mi je rekao u fazonu - "kad istekne javi se meni opet pa ćemo da napravimo kombinaciju da ti raskineš i prebacimo na nekog drugog iz kuće a ako ne onda ćemo u MTS da izvučemo 12 meseci po dinar kao što sada imaš uz Supernovu." E sad vidim na poslednjih nekoliko strana da nisu baš velikodušni prilikom obnove, pa verujem da ću bar u SBB da imam neki popust jer na kući imam zakačene sve mreže :) i MTS, i SBB i Supernovu. Ništa nisam skidao od operatera kada sam ih menjao i verujem da bi SBB mogao da me tretira kao novog, ili nekog iz kuće. Mada Supernova mi stvarno kao singerica
 
Dok si ugovorom na 2 god. Cena će biti takva, čim prođe ugovorna obaveza od 2 godine cena je veća. Kad prođe ugovorna obaveza možeš da radkidaš ugovor, da potpisuješ drugi ili ako ništa ne potpisuješ da plaćaš skuplje. Oduvek je to obaveštenje bilo.
Ne bih se slozio...
U stvari oni vam tu priču zaista pričaju, ali u biti cena je najbitniji element ugovora a i starom ugovoru nema pomena da će se plaćati neka veca cena što su novim ugovorima vešto ubacili.

Znači ako si imao popust 6 meseci plaćao si tih 6 meseci toliko, onda do kraja 24 meseca punu cenu koja piše u ugovoru.
kada istegne 2 godine placas paket i cenu koja je definisana osnovnim ugovorom, (nema nikakve veće cene koja bi se podrazumevala niti negde piše kolika bi ona bila.)

Oni mogu i tada da promene cenu ako te obaveste (kao za opšte poskupljenje što rade) i tada imaš pravo na raskid a to svaki provajder izbegava.

U novim ugovorima je unapred definisana veća cena nakon isteka 24 meseca tako da te primoraju da potpises novi tako da su tu rupu zatvorili.
 
Ne bih se slozio...
U stvari oni vam tu priču zaista pričaju, ali u biti cena je najbitniji element ugovora a i starom ugovoru nema pomena da će se plaćati neka veca cena što su novim ugovorima vešto ubacili.

Znači ako si imao popust 6 meseci plaćao si tih 6 meseci toliko, onda do kraja 24 meseca punu cenu koja piše u ugovoru.
kada istegne 2 godine placas paket i cenu koja je definisana osnovnim ugovorom, (nema nikakve veće cene koja bi se podrazumevala niti negde piše kolika bi ona bila.)

Oni mogu i tada da promene cenu ako te obaveste (kao za opšte poskupljenje što rade) i tada imaš pravo na raskid a to svaki provajder izbegava.

U novim ugovorima je unapred definisana veća cena nakon isteka 24 meseca tako da te primoraju da potpises novi tako da su tu rupu zatvorili.
Nek se pravi lud gospodin neka ništa ne potpisuje kad istekne mu ugovor i kad stigne račun prvi ili drugi posle UO i znaćemo iz prve ruke.
 
Pa nije da do sada nismo imali situacije kako se naplaćuje kada istekne ugovor, placas cenu kao i do tada, ne mogu da izmisle neku random cenu.

Ne mogu da ti naplate paket koji nisi ugovorio a tvog paketa više nemaju.
Moraju da obaveste korisnika o promeni cene ako to ne stoji definisano u ugovoru.

Podrazumevano je da oni lažu korisnike da bi podpisali novi ugovor to smo navikli
 
Zelim da uzmem jaci paket Super start move da bih dobio 1 smart move box uredjaj za vracanje kanala.
Interesuje me da li tu imam video klub , sve dostupne serije sa Superstart tv-a i slicno?
 
Ja kad sam uvodio Supernovu, onaj lik akviziter mi je rekao u fazonu - "kad istekne javi se meni opet pa ćemo da napravimo kombinaciju da ti raskineš i prebacimo na nekog drugog iz kuće a ako ne onda ćemo u MTS da izvučemo 12 meseci po dinar kao što sada imaš uz Supernovu." E sad vidim na poslednjih nekoliko strana da nisu baš velikodušni prilikom obnove, pa verujem da ću bar u SBB da imam neki popust jer na kući imam zakačene sve mreže :) i MTS, i SBB i Supernovu. Ništa nisam skidao od operatera kada sam ih menjao i verujem da bi SBB mogao da me tretira kao novog, ili nekog iz kuće. Mada Supernova mi stvarno kao singerica
ja bih se raspitao za MTS optiku da li moze kod tebe i ako moze do kraja god daju opet 12 x 1 din , mnogo su bolji od SuperSr..a
 
@Raf991
Imaš video klub, u kom ne rade samo Apollon i HBO OD.
 
Jel su oni ovo izbacili 24kitchen,da bi ubacili neku glupost Una tv?
 
Nisu,pomeri li su ga na 75 poziciju ili tunegde vec
 
ja bih se raspitao za MTS optiku da li moze kod tebe i ako moze do kraja god daju opet 12 x 1 din , mnogo su bolji od SuperSr..a
Nemam optiku MTS već dva kompleta parica, a centrala mi je na 50m od kuće, ne znam da li ta blizina može imati veze (biti prednost) u kvalitetu i brzini interneta.
 
Meni nije jasno zbog čega do sad ne mogu da ubace ova dva filmska kanala: Cinestar TV Premiere 1 i 2 HD? Da li zbog toga zato što ta dva kanala idu u poseban paket? ili je nešto treće?
Ne da neće da puste, nego može da se desi da ih ukinu skroz.
Od 21.12. iz MTS IPTV (i sa Irisa) ponude izbačeni svi Cinestar kanali.
P.S.
Nije provereno, ali sam čuo da su i PRVA HD kanali (max, kick, ...) isto nestali. Ostali u SD verziji.
Očekujmo neočekivano
 
Ne da neće da puste, nego može da se desi da ih ukinu skroz.
Od 21.12. iz MTS IPTV (i sa Irisa) ponude izbačeni svi Cinestar kanali.
P.S.
Nije provereno, ali sam čuo da su i PRVA HD kanali (max, kick, ...) isto nestali. Ostali u SD verziji.
Očekujmo neočekivano
kontam da je dok ne produze ugovor, desavalo se i ranije (preigravanje), ako ih trajno ukinu, nisu normalni! ps nacuo sam da po novim uslovima cinestar zahteva zaseban paket za svoje premium kanale ako se distribuiraju njihovi free kanali... mozda je i tu zapelo...
 
kontam da je dok ne produze ugovor, desavalo se i ranije. ako ih trajno ukinu, nisu normalni! ps nacuo sam da po novim uslovima cinestar zahteva zaseban paket za svoje premium kanale ako se distribuiraju njihovi free kanali... mozda je i tu zapelo...

21 vek, svi se trude da imaju sto veci broj kvalitetnih kanala, minimum HD rezolucije, jer je 4K a i 8K odavno tu (nazalost nista od kvalitetnih premium filmskih kanala sem mozda HBO mada i on nije nesto, i ako ima veliki broj vecina su zivi krs), kod sbb-a svi cinestar kanali su u HD (cinestar 1, 2, action, fantasy, comedy, i premiere 1 i 2) a kod mts-a uglavnom idemo korak unazad, dok nisu otkupljeni manji provajderi cesto su se povecavale brzine, sad vec par godina NISTA.... Nazalost drze monopol, ucenjuju...

Drzavna firma, odnosno da ne kazem sta... ko razume, razume.
 
Nešto sveže u vezi Cinestara, HRT, RTL HR i drugih kanala...
"Strateške poslovne odluke Telekoma Srbija od početka 2022. godine ne uključuju reemitovanje programa EBU (European Broadcasting Union) članica, kao i programa koji se reemituju sa područja Republike Hrvatske.
Kako poslovni projekt Telekoma Srbija, Supernova od 01.01.2022. prestaje sa reemitovanjem i naših programa..."

Da li je sledeće zatvaranje Cinestar bioskopa po Srbiji?!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno