Šta je novo?

*Supernova - kablovski distributer

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dakle kome i sta da pisem ? hvala unapred 🍻
I mene interesuje kome se obratiti oko pitanja i problema, tu mislim na smislene pojedince jer stalno naletim na one druge.
Pre 7-8 dana sam u poslovnici dogovorio dolazak montera i dobio sve informacije koje su mi tada trebale, među ostalim da opremu od Pošte sam vratim u Poštu i potpišem otkaz ugovora. Monteri su došli juče, stavili njihov modem a ovaj Poštin uzeli i rekli da je sve prema Pošti regulisano i da nema potrebe više da idemo tamo. Međutim, ja sam otišao danas čisto da proverim je li sve u redu, da mi ne bi dolazili dupli računi ili šta već. Žena je pogledala podatke i videla da je sve vraćeno, rekla mi da još treba da potpišem taj papir o otkazu i da će mi još samo jedan račun (za novembar) stići i to je sve od njih.
U produžetku sam navratio do MTS/Supernova poslovnice da vidim da uzmem CAM ili da možda zamenim za MOVE. Taj uređaj mi se ne sviđa nešto, koliko vidim nema mogućnost preslagivanja omiljenih kanala niti kreiranja lista. Operateru sam rekao da smo prešli sa Pošte, objasnio šta želim i dao ugovor da pogleda. I kad sam pitao mogu li uzeti CAM ili uzeti CAM za MOVE, reče mi da ne može. Od Pošte sam svojevremeno dobio STB i taj uređaj sam vratio, potpisao papire i uzeo Modul. Kasnije sam planirao da uz doplatu uzmem posebno STB i to je moglo. Kažem ovo i tom operateru, pošto ne znam kako oni posluju i pitam je li to kod njih zabranjeno ili šta je u pitanju. On počne da kuca podatke iz ugovora i nakon minute gledanja u monitor počne drugu priču. Na moj zahtev mogu tehničari da dođu kod mene i urade zamenu ali je trebalo da tražim to još dok su bili taj dan, kad su mi nudili mogućnost MOVE ili CAM. Ništa meni nije nuđeno, nazvali da pitaju koliko TV aparata imam (jedan) i toliko uređaja doneli i postavili. Uostalom, kako i da znam kako taj MOVE funkcioniše ako ga ne probam prvo? Pitao sam montera da li taj MOVE može na računar preko TV kartice i reče mi da može ali da nema vraćanja unazad. Da li može? A nije se setio da mi kaže da imam mogućnost gledanja TV-a preko internet pretraživača. Da mi qryak nije napisao verovatno ne bih znao.

Da ne davim dalje, taj operater mi reče da tehničar na moj zahtev može doći i "instalirati" karticu i to će me koštati 500 dinara, a onda da potpisnik ugovora dođe do njih kako bi se napravile izmene?! Nisam verovao svojim ušima. Sam mogu da preuzmem i potpišem za CAM i posle ga "ubodem" u TV, tako sam radio kod Pošte, šta ima da mi dolaze zbog toga i naplate. Ako već tako mora, kog vraga treba dolaziti posle kod njih da bi pravili izmene u ugovoru, zar ne može na licu mesta?
 
Nzm sta da ti odg. mogu ti samo reci da cam modul nije 500 nego 600 i dolazi uz naredni racun :) a risiver i daljinac odnesu. I ja sam hteo da preuzumem u radnji da ne platim ali jednostavno ne moze. Vrv. moze ako imas vezu i znas ljude.
 
500 dinara je Pošta naplaćivala izlazak tehničara na teren po zahtevu korisnika. Taj stručnjak iz MTS/Supernove je rekao da je cena ista, 500 za dolazak, sam uređaj ne naplaćuju jer imam pravo na njega po ugovoru. Ajde i da platim za glupost ali šta mu znači i da mora potpisnik naknadno da dođe? I kako po ugovoru mogu uzeti do 3 STB/MOVE/CAM uređaja bez naknade kad mi nisu hteli dati više od broja TV aparata. Da li ću naći još koji TV ili ću CAM ubosti gde sunce ne sija moja je stvar, ali eto da i tu uzmu koju svotu.
 
listam temu, i nisam uspeo da nadjem resenje za javnu IP adresu. Jeste li svi u CG NAT-u ili ima neko ko je jos uvek samac? :D
Uzeo pre par dana super par 100/10 naravno sam natovan... Ne moze da im promakne nikako ,dodatno placanje ip.adrese sigurni priliv novca
 
mene su natovali tacno u dan posle godinu dana, 3 mart 2020 instalirano nat pao 3 mart 2021 i imam problem sto FLATOUT 2 vise nece da radi online :(

dali su mi net 12 meseci free i televizija 1600, druga godina 2600 mada su mimo ugovora digli za 100 din mozda i vise, sad valjda nije bez 3000 super par ali je i net brzi 100/8 valjda
 
Ako neko moze da mi protumaci ove signale?

1638530912954.png
Nesto sam u zadnje vreme primetio da mi je upload sporiji i nekako "tromije" radi net. Inace je paket 350/20
 
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
 
Ako neko moze da mi protumaci ove signale?

Pogledajte prilog 326400
Nesto sam u zadnje vreme primetio da mi je upload sporiji i nekako "tromije" radi net. Inace je paket 350/20
Parametri su skoro pa idealni, jedino ti mozda fali 4 kanal za upstream?! ..probaj da restartujes modem, ako se ne povrati 4-ti upstream kanal, zovi ih ili posalji neki mail!
okaci neki speedtest ? ... i da li si NAT-ovan? bas me zanima, da l' te najjace pakete NAT-ju ?
 
Parametri su skoro pa idealni, jedino ti mozda fali 4 kanal za upstream?! ..probaj da restartujes modem, ako se ne povrati 4-ti upstream kanal, zovi ih ili posalji neki mail!
okaci neki speedtest ? ... i da li si NAT-ovan? bas me zanima, da l' te najjace pakete NAT-ju ?
1638537041336.png

Evo speedtesta... Modem restartovao vise puta, nije pomoglo.
Nisam NAT-ovan.
 
Nista onda, moras da ih zoves i prijavi za upload !
Odlicno, znaci ne NAT-uju najveci paket !
 
Ako neko moze da mi protumaci ove signale?

Pogledajte prilog 326400
Nesto sam u zadnje vreme primetio da mi je upload sporiji i nekako "tromije" radi net. Inace je paket 350/20
Imaš odlične parametre i u dolaznom i u povratnom smeru ali nemaš dovoljnu širinu kanala da isteraš 20 mbps upload-a (kontatntno i u svakom delu dana) :( (Povratni kanali ti rade na 3.2Mhz gde je realno 10 mbps uploada po kanalu na nivou upstreama). Još ako ima nekog šuma na nekom kanalu eto prilike da nemaš uopšte upload koji je definisan paketom. Pokušaj savet člana Alistera da proširiš na bockanje iglice (fabrički reset) možda kojim slučajem na toj lokaciji imaju i četvrti povratni kanal koji je širi po bandwidthu.
 
Od 16h ne rade ni televizija ni internet. Lakše je dobiti sedmicu na LOTO-u nego operatera....

Isto i kod nas ne radi od 9h ujutru. Ex Kopernikus-Svilajnac

Kod mene (Svilajnac) danas celi dan sve normalno radi i net i tv.

Svilajnac (opština Kušiljevo) od 9h ujutru ne radi...
Danas je sve proradilo. Ex Kopernikus-Svilajnac (opština Kušiljevo).
 
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
Baš tako. Mada kad bi se omogućilo instaliranje dodatnih aplikacija kao na eon boksu onda bi lako imali i sbb kanale i funkcionalnost drugih android bokseva.
 
Meni danas proradio wifi na * posle update. Update odradjen preko kabela jer se na wifi nikako nisam mogao spojiti....
 
Nista onda, moras da ih zoves i prijavi za upload !
Odlicno, znaci ne NAT-uju najveci paket !
Cisto da se javim - na zalost nat-uju i najveci paket. ne zavisi uopste od paketa vec od dela grada / dhcp bogova. Da li ces biti iza CGNAT-a njihovog ili ne je pure luck i pri svakom resetu modema se moze menjati - opet zavisno od lokacije. Sve to receno jedini siguran nacin je da se zakupi staticka - posto vec odavno ne prolaze fore - zovi call centar pa preti/moljakaj i jedino sto radi - povremeno je sacekaj end of lease za WAN IP - iskljuci modem i nadaj se RNG bogovima da ce ti dhcp dodeliti nesto drugo - sto opet kako povecavaju broj ljudi iza NAT-a - sve redje i redje pali.
 
Ima li opcija promene veličine titla u video klubu? Slučajnim odabirom sam pustio HBO Černobilj kad ono, titlovi zauzimaju trećinu ekrana.
 
@Bosla Bezvz skroz, steta onda :( a da li ti se desilo, da budes pod NAT-om i onda sto kazes "RNG Gods" odrade svoje i ponovo budes bez ?
 
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
Pošto imam i SBB i Supernovu, poslednjim apdejtom mogu reći da je supernova sada bolja, bar meni. Samo još da imaju N1 i Novu i bilo bi sve cakum pakum
@milisav: kakvu instalaciju imaš za Sbb I Supernovu...samo kablovi ili optika????
 
Danas je internet bio nepodnosljiv (Kragujevac).

A i dalje je. Evo citav minut je bio potreban da postavim ovaj post :D
 
@milisav: hvala za info....imam Sbb na kablu...do pre par godina sam imao PostaNet-Kds isto na kablu...sada bih hteo da uzmem I Supernovu na kablu...ali na istoj kućnoj instalaciji...jel to neko probao možda???? Sva tri TVa su sa CAMom na Sbbu a za Supernovu bih uzeo boxove...
 
Na Nbgd preko puta Arene pored autoputa ne radi kartica ni box kod prijatelja celo popodne...a ni veče....samo vrti ko lud Please Wait...cura sa call centra kaže...sistemska greška!!!!!! Još nekom ili neka glupost....
I dalje....posle 30 I više sati ista situacija...ovo stoji na TVu sa Cam I drugi sa boxom....jel ima neko ideju šta raditi ili proveriti....sem zvanja ili slanja maila...već uradjeno
 

Prilozi

  • IMG-6eee0e17f328cd83fb066e8de4daadd6-V.jpg
    IMG-6eee0e17f328cd83fb066e8de4daadd6-V.jpg
    81.2 KB · Pregleda: 52
  • IMG-830e1ff07a758969643dce749fe054b0-V.jpg
    IMG-830e1ff07a758969643dce749fe054b0-V.jpg
    92.3 KB · Pregleda: 51
  • IMG-6474d1e0bedb50c8cca3f5082dc46c92-V.jpg
    IMG-6474d1e0bedb50c8cca3f5082dc46c92-V.jpg
    99.2 KB · Pregleda: 50
  • IMG-68f3f57f88fa24bbf2ebc260f8ebdaac-V.jpg
    IMG-68f3f57f88fa24bbf2ebc260f8ebdaac-V.jpg
    96.9 KB · Pregleda: 48
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno