Šta je novo?

Supernova (2024)

Imaš pravo da raskineš ugovor, a brzine na kablu nisu menjali i neće verovatno dok god ne promene low-split splitere na celoj mreži.
 
Koliko ce meni dici sa 80/8 uz povecanje cene? (znam da nece dok ne nazovem 5x i zapretim prijavom :) )
 
Dići će ti samo cenu. Po novom Super Plan 2 S je 3.099 dinara. Sa e-računom 2.999.
 
Poslednja izmena:
Naravno da bi trebalo da ima, a činjenica je da to nisu napisali. Poslao sam im mail na koji ne odgovaraju, u korisničkom centru nemaju pojma, što sve ukazuje na to da od korisnika žele da sakriju tu informaciju, ili da ni oni ne znaju šta da rade.
Evo i informacije sa Telesrbija portala pre nego što je obrisana:
 

Prilozi

  • Screenshot_20240204_065730_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20240204_065730_Samsung Internet.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 108
Poslednja izmena:
Naravno da bi trebalo da ima, a činjenica je da to nisu napisali. Poslao sam im mail na koji ne odgovaraju, u korisničkom centru nemaju pojma, što sve ukazuje na to da od korisnika žele da sakriju tu informaciju, ili da ni oni ne znaju šta da rade.
Evo i informacije sa Telesrbija portala pre nego što je obrisana:
Ali su najači sa ovim obaveštenjima.
Na sajtu mts-a i Supernove stoje samo obaveštenja da se korisnici mogu dodatno informisati na sajtu, ali na sajtu od informacije i detaljnog opisa kome i koliko poskupljuje ni traga ni glasa...! ;)

Korisnička zona - mts.jpg

Korisnička zona - Supernova.jpg
 
To sam se i ja pitao. I gledah cenovnik na sajtu ali mi nije jasan da li je to taj novi ili ne.
 
To sam se i ja pitao. I gledah cenovnik na sajtu ali mi nije jasan da li je to taj novi ili ne.
Znaci, oni su poslednji put menjali pakete cini mi se u oktobru ili novembru, svi koji su potpisali ugovor od tog trenutka pa na dalje nece biti migrirani, svi ostali korisnici, ogromna vecina koji su potpisali ugovore pre zadnje promene bice migrirani na te nove pakete. Nista ne poskupljuje samo ce sada svi korisnici biti prebaceni na aktuelne pakete.
 
@The Johnny
Jeste, novi je, samo treba uzeti u obzir da je ovaj novi cenovnik aktuelan od novembra prošle godine za nove korisnike, ili korisnike koji su obnavljali ugovor, a od 1. marta i za postojeće - pa i za one sa ugovornom obavezom, koji su ugovor potpisali pre novembra '23.

A pravo na "besplatan" raskid ugovora imaju korisnici koji su isti potpisali pre novembra '23.

Konkretno, GPON Super Plan 2 sada plaćam 3.749 dinara, UO mi teče od septembra, a od 1. marta isti košta 3.899.
 
Poslednja izmena:
Ali su najači sa ovim obaveštenjima.
Na sajtu mts-a i Supernove stoje samo obaveštenja da se korisnici mogu dodatno informisati na sajtu, ali na sajtu od informacije i detaljnog opisa kome i koliko poskupljuje ni traga ni glasa...! ;)

Pogledajte prilog 427246

Pogledajte prilog 427247

Jel moze da se raskine ugovor na osnovu ovoga?
Da se ponovim:

Radi se o tome da svi i do slovce svi korisnici mts i supernova usluga od 1.3.2023. prelaze na trenutno aktuelne pakete mts-a. Migracija se vrši po šemi koja je objavljena na sajtu mts-a i supernova u delu cenovnici.

Ako imate paket iz trenutno aktuelne ponude onda za vas nema poskupljenja.

Ako imate ranije zaključen ugovor po cenama koje nisu trenutno aktuelne, vas silom prebacuju na ekvivalentni paket iz trenutne ponude, po uglavnom većim cenama.

Da li za vas sledi poskupljenje - zavisi od gore navedenog i nema veze da li ste pod ugovornom obavezom ili je ista istekla.

Na osnovu člana 131 zakona o elektronskim komunikacijama, korisnik kome operater jednostrano značajno promeni uslove prethodno zaključenog ugovora, a koje su na štetu korisnika (u ovom slučaju povećanje cene) ima pravo na raskid ugovora bez ikakvih naknada i posledica u roku od 30 dana od objavljivanja najave promene uslova koje operater mora da objavi 30 dana pre stupanja na snagu promena.

Ovaj vremenski period od 30 dana pre stupanja na snagu promena je ključan.

Kada promene stupe na snagu korisnik nema nikakva prava.

Ukratko, sada, u toku februara ako se ne slažete sa promenom uslova (cena), treba da reagujete, nikako posle 1.3. a naročito nikako kad vam stigne uvećan račun.

Po nekom tumačenju - važe svi popusti i primenjuju se na nove cene, ali ovo uzmite sa ogromnom rezervom. Treba sačekati, ali mislim da će biti tako. Važiće ugovoreni popusti - na nove cene.

Za ovo što sam pisao u prethodnim postovima sam siguran. Čak sam među prvima naslućivao šta se dešava i čuo neka šuškanja na tu temu. Sada je potvrđeno sve to što sam pretpostavljao i izneo još 1. februara prepodne.
 
Da li mogu vise da budu konfuzni. Ja imam paket samo net 100/10 a dobio tv za dzabe i to placam 2000din, taj paket je u novembru poskupeo na 2600, da li se meni nesto menja cena?
 
Po nekom tumačenju - važe svi popusti i primenjuju se na nove cene, ali ovo uzmite sa ogromnom rezervom. Treba sačekati, ali mislim da će biti tako. Važiće ugovoreni popusti - na nove cene.

Sada je potvrđeno sve to što sam pretpostavljao i izneo još 1. februara prepodne.
Upravo tako. Na kraju ispod tabele u matrici migracije piše, parafraziraću, korisnik koji nije iskoristio benefite, nastavlja dalje da ih koristi. U prevodu, ko ima ugovornu obavezu, nastaviće da koristi sa popustom dokle ga ima, posle će plaćati skuplje po ceni iz aktuelnog Super Plan paketa.
Imam paket samo net 100/10 a dobio tv za dzabe i to placam 2000din, taj paket je u novembru poskupeo na 2600, da li se meni nesto menja cena?
Menja se. Ako si bio na coax Super Plan M 2023 v1, automatski prelaziš na v2.
 
Da li mogu vise da budu konfuzni. Ja imam paket samo net 100/10 a dobio tv za dzabe i to placam 2000din, taj paket je u novembru poskupeo na 2600, da li se meni nesto menja cena?
To imam i ja ne znam ni kako mi se zove paket, znao sam da ce doci na naplatu ta "besplatna" televizija.
Ako se vodimo pod Super PLAN 2 M (Net100 + TV Start) prelazimo na 3399din a ako na Super Net Plus 100/10 Mbps prelazimo na 2599 din ?
 
I ja to imam. Otkazaću definitivno TV, ostaviću net.
 
Da li se seća neko koliko je prošle godine u martu bio super plan 3 L(optički net+tv+fiksni)? Ne znam koliko je poskupljenje u odnosu na taj period prošle godine.
 
Ako se dobro secam onih cene iz pdf-a, znaci super plan 3 L ce da poskupi 400din.
 
@optical
Uz e-račun Super Plan 3 L sada je skuplji 300 dinara, 4.549.
 
Upravo tako. Na kraju ispod tabele u matrici migracije piše, parafraziraću, korisnik koji nije iskoristio benefite, nastavlja dalje da ih koristi. U prevodu, ko ima ugovornu obavezu, nastaviće da koristi sa popustom dokle ga ima, posle će plaćati skuplje po ceni iz aktuelnog Super Plan paketa.

Menja se. Ako si bio na coax Super Plan M 2023 v1, automatski prelaziš na v2.
Bio sam i sad sam na net 100mbit, tv je free dat na dve godine. Da li ce sad da nam poskupi na 2600 koliko kosta taj net paket ili ce i tv da nam naplate? Znaci mi sad mozemo da raskinemo ugovor i da uzmemo samo net za 2600 novi ugovor posto su promenili uslove? Penala nema koliko znam.
Gde na sajtu pise ta vest, nigde ne nalazim?
 
Bio sam i sad sam na net 100mbit, tv je free dat na dve godine. Da li ce sad da nam poskupi na 2600 koliko kosta taj net paket ili ce i tv da nam naplate?
Prema fusnoti iz matrice migracije, ostaje ti besplatan Super TV do kraja UO kao benefit, ali Super Net plaćaš po višoj ceni. Nakon isteka UO, pošto nisu paketirane usluge, svaka zasebno koštaće po punoj ceni.
 
bla bla bla, bla bla bla, aj u 100 "marki" da niko neće da raskine ugovor zbog poskupljenja.
kapiram da svima nama treba net i tv pa niko neće ni da raskida jer i kod drugih operatera nije ništa bolje (i oni su digli cene)
samo bezveze gušite forum već par stranica kao da ništa u ovoj državi ne poskupljuje osim telekomunikacionih usluga
aj u zdravlje pa se kuckamo posle prvog marta "sa svima koji raskidate ugovor" 🍺 🍻
 
samo bezveze gušite forum već par stranica kao da ništa u ovoj državi ne poskupljuje osim telekomunikacionih usluga
Navedi jednu drugu stvar koja je za 2 - 2.5 godine poskupela 80%.
A da pri tom apsolutnu nikakvu zavisnost nema od nafte, gasa, uvoza, izvoza...
 
Nista mi nije jasno iz ovih postova, imao sam ranije NET PLUS pa sklopio novi ugovor za super plan2 l u okviru promocije tv besplatno sada vidim da su povecali cene tog paketa za 50 dinara u odnosu na punu cenu prethodnog perioda uz povecanje brzine sa 120 na 200 kod kablovske. od kuda povecanje za 300 odnosno 600 dianra, kako god oni su jedini operater na mom podrucju ako izuzmem MTS sa ADSL om koji je nikakav tako da skini gace i ne talasaj barem u mom slucaju
 
Navedi jednu drugu stvar koja je za 2 - 2.5 godine poskupela 80%.
A da pri tom apsolutnu nikakvu zavisnost nema od nafte, gasa, uvoza, izvoza...
naveo si zavisnost od nafte gasa uvoz izvoz a slučajno si ispustio stavku struja......tako da ne želim da ulazim u dalju diskusiju
ne branim supernovu jer i meni izbijaju iz džepa poskupljenje ali šta sad ajde da svi kukamo i raskinemo jer koj će nam tv i nternet
@shamanNS pozdrav i svako dobro
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno