Šta je novo?

stručno mišljenje

cvetko_a

Slavan
Učlanjen(a)
17.02.2007
Poruke
603
Poena
320
Dvoumim se između:
Samsung UE-32ES5500
Samsung UE-32EH5300
Samsung UE-32EH5450
Razlika u ceni je poprilična,dali vredi ta razlika i koji je best bay..
 
Preporuka za 32EH5300, ima sve potrebno, slika je lepa, uglovi gledanja dobri, ima browser, you tube, skype, gtalk, face, .... nema wifi, ali ako je ruter blizu, nije nešto preko potreban, radi all share.
 
Pa razlika u ceni i dali se sad isplati ta razlika.
Nemora baš ta tri uređaja može i neki drugi sličan njima po funkcionalnosti.A recimo da bude pristupačniji....
 
moj glas za EH5300, ja imam 40" par meseci i veoma sam zadovoljan....koristio sam ga sa kablovskom sad sam prikačio IPTV, baš je dobar, s obzirom da ga koristim za tv, video i youtube...EH5450 sam malo gledao u radnji, nema razlike u slici, tj. cenim da je razlika u nekoj od funkcija, nemam pojma kojoj, verovatno nekoj naprednoj....ili je sve isto samo je tanji....što se tiče neta, mora wifi adapter, samsungov, ja sam ga našao i platio 40e i koristio ga samo mesec dana (pogledaj po netu može li neki drugi, mislim da ne može) .......presao sam na iptv, premestio adsl blizu tv-a pa sam sad prikačio kabal.....nema razlike u kablu i adapteru.....nemam pojma, mozda bih mogao da prodam taj wi fi adapter, ako je neko bas zainteresovan...
 
E ima jedna novost koju nisam znao,prodavac mi kaže da ovaj tv ne podržava digitalni signal koji je kod nas???
Ako je to tačno pomozite da nađem neki model na kome se može gledati naša digitalna televizija sa ostalim istim karakteristikama .
 
E ima jedna novost koju nisam znao,prodavac mi kaže da ovaj tv ne podržava digitalni signal koji je kod nas???
Ako je to tačno pomozite da nađem neki model na kome se može gledati naša digitalna televizija sa ostalim istim karakteristikama .

Kod nas nema jos TV-a sa DVB-T2.Ili mozda ima neki model, ali po ludoj ceni :D
Ako imas kablovsku onda ti treba DVB-C, ako ne onda ces morati da sacekas DVB-T2.
 
Apsolutno netačno. DVB-T radi ama baš na svakom modernom TV-u. Uključujići i ovaj.
Na Samsung sajtu u zvaničnim specifikacijama je naveden iDVB Tuner (Integrated DVB Tuner).

A ovde možeš da vidiš koje zemlje su pokrivene DVB signalom, izgleda da čika u radnji ne zna baš šta priča Pogledajte prilog 95304 :)


DVB-T ne postoji u Srbiji! Usvojen je DVB-T2 standard.
Treba dobro obratiti pažnju na tu dvojku kod kupovine novog tv-a.
 
Poslednja izmena:
Ako koristis SBB ili Telekomov iptv, totalno ti je nebitan tuner :) Mozes da pazaris i monitor od 40" i nakacis STB koji ti isporucuju sa SBB digitalnom televizijom ili iptv-om i pratis sve kanale :D
 
Nemam pojma u vezi sa tim standardima (DVB-T, T2) ali potvrđujem da sam na EH5300 pre IPTVa imao lokalnu kablovsku i da mi je prilikom prvog uključivanja TV on sam pronašao 'novih' 40-tak kanala na kojima je slika bila bolja nego kog 'obične' kablovske....prodavac ih je nazivao 'digitalni'...znači, TV je sam našao te neke 'digitalne' kanale....dalje, kada sam prikacio IPTV kvalitet slike je bio isti (ili bolji, bar sam tako sebe ubedio :) od te 'digitalne' slike a mnogo bolji od običnog kabla...
 
Nazad
Vrh Dno