Šta je novo?

Stoni mikrofon za Skype

dule0911

Slavan
Učlanjen(a)
26.01.2009
Poruke
1,164
Poena
350
Posto Lenovo G780 ima tesku krdzu od mikrofona moram da nadjem neko resenje.
Laptop koriste starije osobe, tako da je presudno da bude sto je lakse za upotrebu. Dakle treba mi neki mikrofon koji ce da radi dobro i kad se udalji od njega na 1m, da bar prihvata signal, a ne da se ne cuje nista.
Dakle kvalitetan mikrofon i lak za upotrebu, cena nebitna.

Imam vremena samo sutra, pa ako neko ima neki dobar predlog neka kaze. Gledao sam malo sta ima kod nas po radnjama, ima par logitech modela, par hama modela (ovaj mi je bas zanimjiv samo ne znam jel valja icemu http://www.winwin.rs/pc-periferije-.../pc-mikrofon-za-laptop-hama-voip-1140467.html ), samo ne znam koji od njih je najbolji, kao sto rekoh cena nebitna, neka kosta i 50e ali da budem siguran da je dobar i da ce uhvatiti sve u toku razgovora.

Na racunaru koji koriste matorci imam neku Logitech kameru sa ugradjenim mikrofonom, obavlja sve navedeno bez problema (nebitno rastojanje od mikrofona, dok si u istoj prostoriji, sve hvata), i ako niko nema pametniji savet verovatno cu sutra naci gde ima logitech mikrofon da se kupi i uzeti ga.

Nije da je bitno, ali mora da radi na ubuntu (ako neko uopste predlozi USB mikrofon mada vidim da ih nema u ponudi).
 
Nazad
Vrh Dno