Šta je novo?

STLab A-341 kontroler PCIE SATA2 2p+2p sa cipsetom Sil3132 burst speed premali !!!

Ivan176_83

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2005
Poruke
320
Poena
319
Imam ovaj STLab A-341 kontroler PCIE SATA2 raid 2porta intertna+2porta externa, sa cipsetom SIL3132 i problem je u tome sto je ocajan burst speed . U hhd tach je oko 125 mb/s sto je jako maloooo kao da je disk prikacen na ATA KONTROLER TJ NIJE SATA2!!! Kada sam stavljao hard diskove na integrisni kotroler na plocu nvidia svi dikovi su imali oko 220mb/s i veci burst speed sto je kako treba za sata2.U cemu je problem kada je je ovaj kontroler ima propusnu moc do 300mb/s ,tj sata2.?????:wall::wall::crash::wall:
 
Poslednja izmena:
ja imam isti takav kontroler, malo sam(bolje reci malo vise) poludeo, kada sam otvorio i video da mogu koristiti samo dva kotrolera u isto vreme, ja koristim dva interna , tj SATA, ne eSATA,i sve normalno funkcionise
 
Poslednja izmena:
Pa radi to ali je burst speed premali!

pa sad hehe, i meni radi normalno ali je burst speed premalii za sata 2 vezu !!!! Znaci testiraj hard disk koji je nakacen na taj kontroler preko hd tach programa pa okaci slike da vidimo dal je i kod tebe isti problem sa burst speed!! :wall::crash:
 
Evo i slika iz hd tacha-a kako radi sata2 hard disk na tom kontroleru

Burst speed je ocigledno jako mali za sata 2 hard disk i kontroler sata 2 !!! Sve ostalo je ok.Interesuje me da li je jos neko imao problem sa tim kontrolerom sa cipsetom SIL3132 i burst speedom???? Npominjem da je kontroler st lab A341 sata2 300mb/s sa dva interna i dva eksterna porta tj dva kanala (2p+2p), PCI-EXPRESS x1 .Jako je cudno da je tolika mala propusna moc koja se izjednacava sa ultra ata dma 6,tj burst speed 130mb/s, za takav kontroler koji ide u pci express slot koji moze da ostvari 250 mb/s (prva vezija slota 1.0a),ostale i preko toga dosta!! Evo i screenshota iz Hd tacha.
 

Prilozi

  • Maxtor 6v160E0 VA11 St Lab sata2 kontroler pcie.JPG
    Maxtor 6v160E0 VA11 St Lab sata2 kontroler pcie.JPG
    106.4 KB · Pregleda: 50
Da li je jos neko imao problem sa tim kontrolerom sa cipsetom SIL3132 i malim burst speedom???? Napominjem da je kontroler st lab A341 sata2 300mb/s sa dva interna i dva eksterna porta tj dva kanala (2p+2p), PCI-EXPRESS x1???? Pmoc bi mi jako znacila!???
 
Poslednja izmena:
.... da ne lupim, ali da nije srž problema u tome sto kontoler ide preko PCi slota. Možda i ne može brže.
 
moze i te kako brze pa jel si procitao ovo je kontroler koji ide na PCI EXRESS SLOT !!!!!!!!!!!!
 
Uostalom sata2 kontroleri se i neprave za PCI slot jer je njegova prousna moc svega 133 mb/s
 
Da te demantujem, moj sura je pre par dana pazario StLab Pci karticu. Na nju je nakcen HDD Sata 2, koji normalno radi kao Sata 1
 
Aj da podignem temu, da li je neko uspeo da resi ovaj problem i kako ? Posto isto imam ovaj problem sa ovim kontrolerom.
 
Nazad
Vrh Dno