Šta je novo?

Stigla Biostar TA790GX A3+ !!! :):):)

neogeo

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
10.08.2002
Poruke
5,768
Poena
770
Konacno je u nase bedne krajeve (Srbije) stigla predivna ploca koja bez problema nosi na sebi PhII i koja ima oznaku Biostar TA790GX A3+.

Plocu sam imao prilike da probam uzivo i mogu vam reci da radi pa uibija. Proban je PhII 720BE sa Patriot DDR3 1600MHz 2x1GB. Procesor je otkljucan iz prve, proban je, u petlji, Devils May Cray demo koji Q Core CPU iskoriscava do bola i sve je bez problema radilo par sati.
Hocu da naglasim da za "jako malo" para dobijate zmaj plocu koja ima sve sto i dosta skuplji ASUS plus DDR3 podrsku i otkljucava procesore preko ACCa bez po muke i zahebancije + i + i +++++++++++++++. :)
LINK ka sajtu proizvodjaca ploce.
Sorry na davljenju, jednostavno sam presrecan. :)

:wave:

P.S. Zamolio bih Moderatore da mi ne brisu post ako smatraju da ne pripada ovde. Neka ga premeste na pravo mesto, ja nisam znao gde da stavim isti.
HVALA!
 
Nema razloga da se tema brise, mada ne bi bilo lose da uradis neki kraci review ako nije problem.:)
 
Nema razloga da se tema brise, mada ne bi bilo lose da uradis neki kraci review ako nije problem.:)

Jeste, jer je ploca vec otisla.
Pecali smo plocu za neku musteriju i odmah cim sam je ugledao u dilerskom cenovniku bila je scapljena :):):).
Predivan proizvod/artikal za 30e nizu cenu od ASUS pandana gde sam morao da se mucim oko BIOSa pa hoce/nece pa ovo pa ono.
Ovo radi iz 1ve. SATIRE! Nit se greje NB ni MOSFET hladnjak, nit cvile zavojnice... Misliiim sta reeeciiii.

P.S. Juce je zavrsen sav posao ali sam imao dosta obaveza pa tek sada podelih odusevljenje!
 
Poslednja izmena:
ova ploča je na sajtu biostara već 3-4 meseca, ne moguće da je sad tek stigla, telix spava :)
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
konachno neka normalna 790 plocha iz biostara.
dobro su se setili da ture malo jachu naponsku i da istu ohlade sa parchetom aluminijuma, a bogami koliko vidim i 8-pinski konektor i to sve za 110e, lepo lepo.
 
konachno neka normalna 790 plocha iz biostara.
dobro su se setili da ture malo jachu naponsku i da istu ohlade sa parchetom aluminijuma, a bogami koliko vidim i 8-pinski konektor i to sve za 110e, lepo lepo.

Za te pare, ploca radi pa ubija. Ukusna, slatka, ner goji... :d:d:d

MOJA TOPLA PREPORUKA SVIMA!!!

U BGu je prodaje (uvoze zajedno sa Telixom) TNT.
 
ja uzimam ovu ploču (nju sam i čekao da se pojavi, a već mi je i u potpisu :) )
x3 720 i neku OCZ DDR3 1600 memoriju.

prvo sam hteo 955 ili 945, al onda gledam - ma preskupi su.
ustvari kad bolje pogledam i 3800+ x2 mi je dovoljan, al kad sam manijak pa moram da se ponovim.
 
ja uzimam ovu ploču (nju sam i čekao da se pojavi, a već mi je i u potpisu :) )
x3 720 i neku OCZ DDR3 1600 memoriju.

prvo sam hteo 955 ili 945, al onda gledam - ma preskupi su.
ustvari kad bolje pogledam i 3800+ x2 mi je dovoljan, al kad sam manijak pa moram da se ponovim.

Moj drugarski savet: beži od OCZa glavom bez obzira. Za iste ili manje novce imaš GeIL ili PATRIOT DDR3 memorije koje rade pa ubijaju. Ja sam sebi uzeo Patriot LowLatency DDR3 1600MHz 7-7-7-18 i TOSHIBA kao ludo...

pozz
 
http://www.atom.rs/?sid=1710

1000+ dindži jeftinija nego u telixu

gledao sam OCZ zbog ovoga . šta to znači? da mogu samo te memorije ili će raditi i druge.

To je jos pozitivinije zarad same ploce!

Da li je ta DDR3 jeftinija od ove i zasto ne OCZ?

http://geizhals.at/deutschland/a268164.html

Koliko je to sve brze od one konfe sa X3 720be@X4 i TA790gxb a2+ koju si imao?

:wave:

Licno sam imao, iskljucivo, losa iskustva sa OCZom i podigli su cene samo tako. Isto to je uradio i GeIL (podigo cene, ali su iskustva izuzetno pozitivna). Medjutim ima za jako male pare PATRIOT Extreme LL kit koji je otprilike 20e jeftiniji u nabavci od gore pomenutih i koji na 1600MHz radi sa podesavanjima 6-6-6-16 na 1.8V (probao licno).
Cena DDR3 memorije postala jako pristupacna (narocito ovaj Patriot) tako da AM3 AMD CPUima treba obezbediti njihovo nativno okruzenje i nahraniti ih DDR3 memorijom (zasto da ne ako su cene sada ~ iste).

PATRIOT memorija.

:)
 
Poslednja izmena:
ma kontao sam da sad uzmem jeftiniji x3 (al blek) pa kad izađe x6 (nadam se AM3, verovatno sledeće leto) lako je nadograditi.
 
Ljudi, tema je Biostar TA790GX A3.:)
 
Poslednja izmena:
Nesto mi nije jasno pa vas molim za info. Za plocu stoji da radi sa Dual-Channel DDR3-1333/1066/800.
Zasto staviti memoriju koja radi na 1600MHz?
Zbog OC ili je nesto drugo u pitanju?
Hvala
 
Naravno da je zbog o/c-a.
 
Naponska na Biostaru je uzas vrela sumnjam da ce ovo socijalno parche aluminijuma to da promeni
 
sto su dobre ove ploce sa integrisanom gfaikom kupis cpu mbi ram pa GPU kad imas pare ehhh kako je to lepo :)
 
ne ne mora da bude u narandzastom slotu master i slave ti je za crossfire podelu grafickih na primarnu i sekundarnu,mozes da je stavis u bilo koji slot ako koristis shadow card koji ce da zavara plocu da si stavio u slave umesto u master
 
Nazad
Vrh Dno