Šta je novo?

Staro kuciste

Nacky

Cenjen
Učlanjen(a)
17.02.2011
Poruke
5
Poena
151
Zdravo.
Imam kuciste od ranije 400W(kao novo) fujitsu-siemens "scaleo 400 (ili 600)" kao ovo:

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR7yL_zGyDLijlkceNUZvQvyX8pfvtzyuVzGYuSJo_yxPb27GP9nA

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTdyxyUZ0orWb8lpVJF_i5-vmRpSg2CC-8QUZ-5ILmmJZfS13iQXg

Planiram da stavim novu atx maticnu, amd phenom ll 955, hdd sata 3... komplet konfiguraciju. Interesuje me da li moze da se iskoristi ovo kuciste (jos iz doba P4), zbog ventilacije, hladjenja, rasporeda za slotove (agp ), hdd-e... Ili zamijeniti komplet novim kucistem i/ili napajanje 600W?!
Hvala ;)
 
kuciste ko kuciste..mnovo ce vrovatno biti bolje po mnogo cemu, al niej neophodno..dok napajanje jeste..
 
Batali ti to lepo i kupi krsteno kuciste za 3000din. Ja sam imao pentium 3 fujitsu-siemens i toliko me je iznervirao i razocarao taj komp da je to bruka. Ni jedan sraf u tom kucistu nije bio na svom mestu (kuciste je izgledalo normalno kao i tvoje ne ona lezeca kucista sto su se nekad adila). Cak je i napajanje bilo neko Siemens custom tj. bila je u pitanju neka cigla od napajanja koja je montirana bocno na kucistu u neki ram. Ma ni graficku nisam mogao da nadjem da zamenim jer nije primalo normalne grafike. Totalna avangarda (doduse komp je bio kupljen u Svajcarskoj 2000god ne znam sta se pod tim brendom prodavalo ovde)
 
Kuciste solidno izgleda standardni midd-tower case moze se iskoristiti a napajanje ces morati da uzmes novo 500w ili jache vec prema potroshnji komponenti koje planirash da ugradish.
 
Otvori kuciste i premeri da li moze da stane ploca koju zelis, mozda ces morati da izbusis par rupa za odstojnike da bi prilagodio kuciste maticnoj, slikaj iznutra otvoreno kuciste da vidimo na sta lici.
 
Ma mene samo muci zbog ventilacije, nisam ni overclocer, a ovo kuciste je dosta tesko, tako da mislim da je i kvalitetno (sto nemora da znaci). Napajanje je bilo skoro pa necujno. Napomenuo sam P4, jer ne znam da li ovi noviji amd/intel vise greju od p4. Pokusat cu da nadjem na netu unutrasnjost kucista, posto mi mob./kamera ne radi. I mozel neka preporuka do 50e sa napajanjem, a da moze kasnije i sandy brige platformu da podrzi.
Evo slike, samo sto je ovdje okrenuto za 180 stepeni

http://imgs.idnes.cz/hardware/A011221_DOVNITR_CASE_FUJITSU_N.JPG

Evo i jedna blize, samo sto moje nema dodatni vantilator pozadi, kao ovo na slici

http://img7.imageshack.us/img7/9454/pcinsidecomponents.jpg
 
Ako nisi kloker onda ti ni netreba bolja ventilacija.

predlog za napajanje ~ 50.e:
Chieftec CTG-500-80P Full....................5.199 din (W..-W..)
 
A ja sam razumeo da ces da upotrebish tu Fujitcu-Siemens-Martinovu petj a da pitash samo za napajanje.
U kucistima do 50e su obichno slaba napajanja a ti si izrazio ambiciju da turish u njega Phenom II 955 i verovatno neku bolju grafulju koja ide uz njega !?!?!


Pa evo par "socijalnih" :d: kucista:

500W Spire CoolBox 202 PD202B1-500W-E3-1 black........2.499
Spire 500W D305B Black..............................2.589
500W Codegen Q3335-A2 Black........4.400

puno srece sa tim napajanjima!!!
 
Poslednja izmena:
U pravu si, najbolje ostaviti staro kuciste, a kupiti neko bolje napajanje. Pa kasnije i neko bolje kuciste, kad dodju bolji dani ;)
Hvala na savjetima. Ako dodje do neke izmjene javljam sta sam uradio.
 
Thermaltake V3 3700din
Napajanje 420W Spire Speeze, 12m fan 1800din
 
Preporucujes mu da uzme taj krs od napajanja za Phenom II ?

Nacky, nije mi jasno da neko ko planira kupovinu nove konfiguracije sa Phenom II procesorom ne planira i promenu onog nikakvog kucista ? Za 30tak evra mozes da uzmes relativno OK kuciste koje bi moglo da bude u skladu sa takvom nekom konfiguracijom. Napajanje je takodje nesto na cemu se ne sme i ne moze stedeti. Napajanje od 2000din. ne moze da gura taj procesor.
 
:trust: kuciste + napajanje = ~50e ;)

Solidno jake komponente + gov@ntze od napajanja = dosta potencijalno spaljenih komponenti + solidna sansa da i ako rade nece raditi kako treba.....

Pa ti preracunaj sta ti je jeftinije... ;)
 
Preporucujes mu da uzme taj krs od napajanja za Phenom II ?

Nacky, nije mi jasno da neko ko planira kupovinu nove konfiguracije sa Phenom II procesorom ne planira i promenu onog nikakvog kucista ? Za 30tak evra mozes da uzmes relativno OK kuciste koje bi moglo da bude u skladu sa takvom nekom konfiguracijom. Napajanje je takodje nesto na cemu se ne sme i ne moze stedeti. Napajanje od 2000din. ne moze da gura taj procesor.
Nigde nije pomenuo graficku kartu, znaci za takav setup mu ne treba ni 350W pa makar CPU bio klokovan na 3,8GHz. (realno ni napajanja od 50e nisu bog zna koliko jaca, kvalitetnija jesu ali jaca ne)
Napajanje jeste njesra a tebi ako je zao daj mu 100e da kupi jace. :D I da svakako je bolje od tog 7godina starog Siemens-a.(za koje je pitao da li moze da mu ostane :D )
 
Poslednja izmena:
Naravno da su jaca posto taj Spire nema ni 200W. A kako to nema kartu ? Hoce da ostavi masinu bez karte ? Kao sto nigde nije napisao koju kartu planira tako nije ni napisao da uzima plocu sa integrisanom, prema tome potpuno je nerealno preporucivati mu bilo kakvo napajanje kada prakticno nista konkretno nije ni rekao. Jedina stvar koja je jasna je ta da ono Spire napajanje ne treba nikome preporuciti osim ako nema neku metuzalem masinu.

Ja mogu samo da se sluzim zdravom logikom da je apsolutno suludo da neko planira kupovinu Phenom II procesora i hoce da zadrzi ono krs kuciste. A tek je suludo uzeti ono napajanje ..

Ako su pare problem neka lepo saceka i sakupi jos tih nekih 40-50e koliko mu je potrebno da uzme sve odjednom i da to uradi propisno.
 
Pa da, ja iskreno ne bih isao nikad na slabije napajanje od Ciftek 600W CFT. Da ima i dalje onih Corsair CX400W napajanja bilo bi extra... Za kvalitetno napajanje od 50e (da ne pominjem kuciste i napajanje) ti treba magija, nazalost tako je.(Dobra alternativa su uvek LC power modeli, kojima je naravno zakinuto tu i tamo ali se drze).
 
Nazad
Vrh Dno