Šta je novo?

stari telefonski prikljucak

SensationGG

Cenjen
Učlanjen(a)
09.11.2013
Poruke
315
Poena
170
Imam neki stari telefon i prikljucak sa 3 pina. Sad mi treba neki filter da stavim tu zbog adsl-a. Ne mora da bude spliter, jer adsl nece ici iz tog prikljucka... Jel zna neko gde ima da se nabavi takav filter (sa 3 pina), i da li uopste postoji tako nesto?
 
Можеш да замениш ту прикључницу новом која има и три пина и rj11 конектор а можеш и да је замениш неком која има само rj11. Ако мислиш да се ту закачи адсл и да се без сплитера закачи телефон, то неће да буде добро и адсл ће да брља.
Мада нисам сигуран да разумем о каквом се филтеру ради, ако мислиш на адаптер/конектор/нешто слично, онда је ово што сам написао.
 
Nece tu adsl da ide, nego samo telefon. Ali da telefon ne bi imao smetnji treba mi da stavim nesto da odvoji signale za telefon... Gj11 mi ne treba, nego neki spliter/filter koji se ukljucuje u telefonsku prikljucnicu sa 3 pina i u koga ce posle da se ukljuci telefon isto sa 3 pina... Znaci treba mi nesto kao spliter obican, samo da nema gj11 nego te sa 3 pina.
 
Сад ништа не схватам, помињао си адсл а сад кажеш да нема адсл везе са тим прикључком. Ајде од почетка, имаш прикључницу на којој је онај конектор са три пина и шта тачно хоћеш? Да убодеш само један телефон? Да разделиш? Да још нешто прикључиш?
И није гј11 него RJ11. ;)
 
Pa i u prvom postu sam rekao da adsl nece ici iz tog prikljucka... Situacija je ovakva 133_shema-big.jpg ovaj prvi telefon je o kome pricamo, taj sa 3 pina... E ispred tog telefona ide spliter(zaokruzen crveno), tu mi treba taj spliter za 3 pina...
 
Нема сплитера за три пина. Како је тај телефон повезан? Да ли он има RJ11 или је неки прастари са две жице? Најлакша варијанта је да замениш ту утичницу са три пина нормалном са RJ11 па из ње у сплитер (тј ту је довољан и филтер) па у телефон.
 
Dovoljno je da staviš spliter (filter) ispred bilo kog priključka (ili telefon ili ADSL). Po jedan na svakom ne radi ništa dodatno. Znam, jer sam proverio, pa jedno... 5 puta do sada.
 
Prvo cu tako da probam sa jednim spliterom onaj sto se dobije... Ako bude bilo problema onda cu morati nesto da smislim :)
 
Nazad
Vrh Dno