Šta je novo?

Stari HDD - Sata3

undeR.

Cenjen
Učlanjen(a)
23.12.2010
Poruke
50
Poena
159
Pre kupovine novog racunara, na starom HDDu su mi ostali stari podaci koji je navodno crkao, ukljucio sam ga i evo kako se ponasa. Dakle, HDD mi je vracan bez prednjeg poklopca ali ne vidim da taj poklopac trenutno ima neku funkciju, jer meni treba samo da prebacim podatke. Ukljucio sam struju i Sata kabal i evo kako se ponasa, posle izvesnog vremena prestane da udara. U Biosu ga ne prikazuje..

https://www.youtube.com/watch?v=Sgk-fX8fxJg
 
gasi,ne prikljucuj ga vise ni u ludilu,izoluj ga od prasine,svetlosti,vlage i svega ziovg najbolje sto mozes,onda sedni,dobro razmisli koliko ti trebaju ti podaci i koliko mozes da izdvojis na profi resenje i budi spreman sad odmah da nikad vise nista od tih podataka neces videti.toga sto je otvarao hard u najmanju ruku izbegavati i na ulici.i da,budi spreman da papreno platis vadjenje podataka sa njega,dobra stvar je sto ako ne budu mogli da izvuku,nece ni naplatiti.na forumu je zabranjeno reklamiranje,procackaj malo forum i nacices i ovde kontakt profi spasavanja podataka.
 
Ajoj, bitni su podaci, a je l' postoji neki nacin da uzmem neki stari hdd sata 3 i zamenim nesto kako bi ocitalo?
 
bez velikog znanja i iskustva jako tesko,a da ides na pocetnicku srecu a toliko su ti bitni podaci...tvoj je disk,radi sta zelis,ali tebe spasava samo profi resenje,i to uz mnogo,mnogo srece.treba ti ispravan disk iste serije,sa istim firmverom,vakum,alat...ako su slike probaj da nadjes originale,ceprkaj po DVD-jevima,dal' si ih negde kacio onlajn itd.ako je neka kolekcija sa neta,sve to moze da se skine opet,baci ga u smece i ne sekiraj se vise.ako su unikati ovo je tezi nacin da naucis da za toliko bitne stvari moras imati bekap.
 
Ја никако не могу да смислим ко би то могао да растури хард и онда ти га тако врати, осим ако му ниси рекао да ти није уопште потребан, да га отвори и да се игра. Да поновим већ написано, размисли да ли подаци вреде коју стотину € па ако вреде, под хитно га носи неком ко то може да одради са овако уништеним хардом. Да ти је враћен без плоче електронике па ајде али ово ... ако је неки сервис или радња где си мењао старо за ново, можда су хтели да пробају да га оправе па пошто су видели да нема ништа, вратили су га овако. Ако то није баш профи сервис за хардове, а ти им ниси рекао да те хард више не занима ... немој више ни да им пролазиш поред радње.
 
Nazad
Vrh Dno