Šta je novo?

Stare igre i Windows 7

MIB

Slavan
Učlanjen(a)
06.02.2006
Poruke
774
Poena
330
Moja oprema  
Pristup internetu
  1. Optički internet
Ovo sam prvobitno poceo da kucam u temi vezanu za Starcraft, medjutim posto se isti problem desava i u jos nekim naslovima rekoh da bi bilo dobro da napravim novi topik. Dakle...

Sustina problema je izgleda u tome da taskbar pravi problem kod nekih starijih igara jer navodno ostaje "on top" i prouzrokuje korupciju grafike unutar igre (barem sam tako procitao na netu :p) i da je resenje problema "ubijanje" explorer.exe procesa pre samog startovanja igre.

Potrebno je da se napravi *.bat fajl i da se on smesti unutar foldera gde se nalazi *.exe same igre:



taskkill /f /IM explorer.exe
Starcraft.exe
start explorer.exe



Ovo iznad je primer za Starcraft, a ako je neki drugi naslov u pitanju stavite *.exe ime same igre. Kao sto vidite ovaj batch fajl vam samo olaksava "ukljucivanje" i "iskljucivanje" explorer-a i nista vise. Kad se izadje iz igre eksplorer se jednostavno ukljuci ponovo.

Dakle, igru pokrecete preko batch fajla, a ne pomocu precice koju eventualno imate na desktopu, to je valjda jasno :)

Isprobao na Starcraft-u, AoE2 i HeroesIII, radi svaki put :)

W7U, 6.1.7600 Build 7600




PS. ovo nisam ja izmislio, nasao sam na netu :D
 
Za nas sa jeftinijim kartama :D kako napraviti bat fajl. :D Informatiku nikada nisam imao - nase skolstvo, i u sferi racunarstva sam samouk - a sto kaze moj deda - samouk ima budalu za ucitelja :D. Evo sta bi ja uradio cisto ono logicki. napravio txt fajl sa tim gore i preimenovao u *.bat! ali posto sam na mobilnom i wirelessu ne znam jel tako ili nije. Ako se nekom moje razmisljanje cini glupo izvinjavam se ali u pitanju je cisto nemanje pojma i zelja da se nesto nauci.

Ko zna kako se pravi bat fajl neka napise! Hvala.
 
мислим да и диабло има неких проблема, бар је тако код мене и код друга на лаптопу. боје су измешане, а треба пар минута да се стартује.

ако иког занима, ево овде решења, последњи пост је у питању, који добро ради са овом комбинацијом, тј гашењем експлорера.
http://windows7forums.com/windows-7-games/3859-problems-running-diablo-ii-w-lod-expansion.html
 
Poslednja izmena:
Posto si samouk i verovatno nisi koristio Command Prompt evo ti "seljacka" Win metoda:

1) otvori notepad
2) prekopiraj onaj tekst sto je boldovao MIB
3) Idi na Save As, pod ime fajla scfix.bat i izaberi tip sacuvanog fajla All files (ime bat fajla je proizvoljno, ja sam ga nazvao scfix onako bezveze).
4) Napravi na desktopu shortcut ka tom batch fajlu (mozes da ga imenujes kako hoces, preporuka da bude StarCraft da bi znao o cemu se radi).

LOL tek sam sad procitao ostatak tvog posta. Stao sam kod onog dela kako napraviti bat fajl i poceo da objasnjavam. Dobra ti je logika, nije taj sto te uci budala ko sto kaze tvoj deda :)
 
Poslednja izmena:
Ili:
1. Start -> Run -> cmd [enter]
2. edit [enter]
3. oDchukash sve ovo
4. ALT+F -> Save As
5. Slobodnonazovifajlposvojojzeljiivolji.bat

Izadjes i to je to :)

EDIT:

Evo bolje verzije: recimo da imate 50 starih igara koje volite, to bi znacilo da morate imati 50 bat fajlova sto je smor.

Ovako treba da se napise univerzalni BAT fajl:
Kod:
taskkill /f /IM explorer.exe
%1
start explorer.exe

a ovako treba da se pozove:
Kod:
kill.bat starcraft.exe

gde je kill.bat naziv bat fajla a starcraft.exe naziv procesa koji zelite da inicijalizujete.
Stavljanjem BAT fajla u PATH moze postati globalno dostupan i tako mozete igrati vase omiljene 2 decenije stare igre :)
 
Poslednja izmena:
@Nuclear, isprobacu i Diabolo, mada garantovano radi ako su samo boje u pitanju jer je ipak explorer.exe taj koji pravi probleme. Nema potrebe za drugom gimnastikom :)
 
Ako volite GOG (Good Old Games) i ne dotiču vas mnogo novi naslovi, bolje pređite na Linux. Wine je kud i kamo uspešniji u pokretanju starih igara nego 7 (mada obično uz malo čačkanja), a kao dodatni bonus ne morate da se smarate sa Windows-om.
 
Upravo sam podstaknut ovim thread-om probao Diablo II pod 7-icom.
Inicijalno ima problema, ali je fora da se uključi XP SP2 compatibility za Diablo II.exe i Game.exe, kao i Run this program as an administrator, a uključio sam i Disable visual themes i Disable desktop composition, mada nisam siguran da li je neophodno.
Prilikom prvog ulaska u igru boje su bile malo zbrkane, ali kada sam prebacio u 800x600 i izašao i ponovo ušao u igru, sve je došlo na svoje mesto. Sada radi bez ikakvih problema :)
 
Ne, ne spominji mi Diablo 2... ne.. oh crap, sad mi se igra :(
 
Pa s obzirom na to da sam sve to istražio i podesio pre nego što sam pokušao da pokrenem igru, pa je odmah prvo startovanje bilo uspešno... ne, nije bilo problema :p
 
Ne, ne spominji mi Diablo 2... ne.. oh crap, sad mi se igra :(

Vracao sam se između 10 i 160 puta u poslednjih 6-7 godina na isti, i uvek sa istim osećajem zadovoljstva :)


E sad, ima li neko problema sa CS 1.6 na Windows 7, odnosno velikim lagom? Lag na XP SP3 se kretao ne iznad 10ms, a sada na W7 ne silazi ispod 130ms, što igru čini potpuno neigrivom. Neko rešenje?
 
Imam ja :) Ali ne samo na cs 1.6 nego i na cs source
Lag mi je 10,pa kad koristim oruzije(tj pucam) lag skace u tom momentu do 160.

Pretrazio sam sve na internetu,ali pravo resenje ovih mesec dana nisam nasao :(
Druze Exodusbgd mozda ti ovo moze malo pomoci Reduce Game network Latency on Win 7
 
Upravo prešao Jedi Academy na W7... uživancija... :banana:
 
evo opet se javljam sa problemom za koji sam mislio da sam otklonio :( znaci ping na cs 1.6 i na cs source je nepodnosljiv :|
 
Extra tema, bas sam skoro probao Diablo na windows 7 i boje su bile ko na gej paradi :p
Probacu ovaj trik :)
 
Nazad
Vrh Dno