Šta je novo?

Stara LG plazma + neki Android player ili novi Smart TV?

TEP3A

Čuven
Učlanjen(a)
07.02.2002
Poruke
1,887
Poena
695
Zdravo drugari,

Imam LG PJ 350 plazmu koja me odlicno sluzi godinama. Namena: Kablovska i pregled slika/klipova/filmova sa laptopa preko HDMI.

E sada, laptop je "kaput" a ja sam u ovih mesec dana shvatio da ga koristim samo za gore opisano pa mi se javila ideja da se umesto laptopa podnovim za smart TV.

Moje znanje o TV-ima se zavrsilo kada sam kupio ovu plazmu, tako da bi postavio par (verovatno noob) pitanja, ali bolje da pitam nego da kupim nesto na svoju ruku pa da se zeznem.

Takodje, palo mi je na pamet da kupim neki kvalitetniji android box(100-150E) pa da imam Smart Plazmu :)

Sta mi treba kod TV-a:

1) da moze da se zakaci na WIFI i shared folder u mrezi gde su slike i klipovi (verujem da ovo moze i android box i tv)
2) da to radi koliko toliko brzo(i player i TV)
3) da brzo menja kanale(TV)
3) komfor koriscenja preko daljinskog(i player i TV)
4) DVB-C tuner - moj ubogi kablovski operater daje DVB-C besplatno, pa bi slika bila malo lepsa od klasicnog analognog prijema.(TV)
5) update firmware-a ili mogucnost da se malo petlja sa njim(ja sam mojoj plazmi otkljucao fabricki zakljucan video player) (ovde je verovatno player u prednosti nad Smart TV??)
6) da mogu da sharujem sliku bezicno sa mob na ekran(trenutno kuci imamo S4 i S5 ali ne robujem brendu, cak se nadam da predjem na Lumiu 950XL nekada)

Budzet bi bio 650-750Evra

Svaki savet dobrodosao!
 
Sve zavisi od potreba. Ne ocekuj da ce se smart tv da ti zameni pc/laptop. Cak sta vise nije ni blizu. Ja sam veoma razocaran u danasnje smart tv i da me sad neko pita pre bi uzeo tv koji nije smart a koji ima odlicne hardverske karakteistike i neki android box/htpc. Smart platforme ne pruzaju softverske nadogradnje vecno nego odprilike 2do 3 god i posle toga polako ukidaju po neke stvari (lg na primer). imaj u vidu da se novi kodeci cesto izbacuju i da ces doci u situaciju da za par god ubacis flesku u tv da odgledas neki film a umesto toga docekace te poruka NOt supported... moj ti je predlog ako si zadovoljan trenutnim samo uzmi androidbox.
 
Hm... negde nestade odgovor... Ajde ponovo :)

Mislim i ja da ce da bude neki android box umesto novog tv-a. Ako je smart platforma na TV-u osudjena da zastari posle 2-3 godine, lakse je promeniti android box nego ceo TV. A verujem i da je android box od 60+ evra hardverski jaci od onog sto je ugradjeno u TV.

@dinge: Hvala na savetu!
 
ja sam bio pre god dana u tako nekim razmišljanjima, isto stara panasonic plazma, slika i dalje bolja od većine LCD konfekcije ..

pridružio sam joj popcorn hour c-200, i nisam zažalio .. mislio sam se da event idem na android box, ali kad vidim koliko se ljudi krljaju sa njima, bolje ovako .. jeste da je manje konforan za youtube, i da nema podrske za XBMC ili kodi, ali jedini nedostatak koji mene smara jeste što titl mora da se zove isto kao i fajl .. inače nema šta nije pustio a da sam mu dao.
 
Ako tako gledate onda je bolje da uzmeš Chromecast ili Roku Streaming Stick i vozi sve sa računara/telefona, što bi se uopšte zezao sa android box-om ?
 
Meni se i to svidja kao resenje, smao ako funkcionise kako treba(nemam iskustva).

Jel lepo castuje sliku/zvuk sa laptopa i/ili androida na TV? Nema puno kasnjenja?
 
Meni je motiv bio da ne moram zavisiti od racunara ako ne zelim .. Vec samo jedan klik na klasicnom daljinskom o film krece ... Naravno striming uvek postoji kao opcija, ali nije obavezan
 
Zdravo drugari,

Imam LG PJ 350 plazmu koja me odlicno sluzi godinama. Namena: Kablovska i pregled slika/klipova/filmova sa laptopa preko HDMI.

E sada, laptop je "kaput" a ja sam u ovih mesec dana shvatio da ga koristim samo za gore opisano pa mi se javila ideja da se umesto laptopa podnovim za smart TV.

Moje znanje o TV-ima se zavrsilo kada sam kupio ovu plazmu, tako da bi postavio par (verovatno noob) pitanja, ali bolje da pitam nego da kupim nesto na svoju ruku pa da se zeznem.

Takodje, palo mi je na pamet da kupim neki kvalitetniji android box(100-150E) pa da imam Smart Plazmu :)

Sta mi treba kod TV-a:

1) da moze da se zakaci na WIFI i shared folder u mrezi gde su slike i klipovi (verujem da ovo moze i android box i tv)
2) da to radi koliko toliko brzo(i player i TV)
3) da brzo menja kanale(TV)
3) komfor koriscenja preko daljinskog(i player i TV)
4) DVB-C tuner - moj ubogi kablovski operater daje DVB-C besplatno, pa bi slika bila malo lepsa od klasicnog analognog prijema.(TV)
5) update firmware-a ili mogucnost da se malo petlja sa njim(ja sam mojoj plazmi otkljucao fabricki zakljucan video player) (ovde je verovatno player u prednosti nad Smart TV??)
6) da mogu da sharujem sliku bezicno sa mob na ekran(trenutno kuci imamo S4 i S5 ali ne robujem brendu, cak se nadam da predjem na Lumiu 950XL nekada)

Budzet bi bio 650-750Evra

Svaki savet dobrodosao!
Uzmi neki sa amlogic s812 soc i bog da te vidi! treba samo pratiti koji ima dobru podrsku ,inace ta platforma je vec dovoljno dobro ispeglana tako da nema greske mislim da u komb sa kodijem pun pogodak bolji od sva 3 navedena
 
Nazad
Vrh Dno