Šta je novo?

Star Wars Jedi: Survivor

Мислим да баш претерујете. На мојој 12 година старој конфи са 1060 6гб сам лагано обрнуто игрицу. Па шта је страшно ако негде мало сецне.
Svaka čast ako si uspeo da izguraš bar 30 relativno stabilnih frejmova s tim. Kakva su ti bila podešavanja?
Mislim da ne preterujemo, mada ne znam kakva je situacija sad (kolege eto kažu da i dalje nije dobra) ali po izlasku ovo je bila jedna od "najneoptimizovanijih" igara.
 
Што се тиче frame rate-a исти нисам гледао. Био сам срећан што је игриво на мојој конфигурацији. Као што рекох умело је да сецне у неким борбама и open world-u где пуца поглед али ништа страшно. Имам чланове породице којима ако мало сецне то је неигриво, те је овде питање да ли вам је стало да одиграте добру игрицу или да гледате у frame rate бројач и да се нервирате ако падне испод 30.
 
Nadam se da su ga konacno sredili kako valja, testiracu danas na PS5.
Ako je igrivo da ga konacno predjem.

Krenuo sam ranije ali pored niskog fps-a i stuttera sam imao i screen tearing, sto obicno nema ni na jednoj igri na PS, ali ovde je bas bilo izrazeno.
 
Nisam je ni ja još prešla. Ako je konačno sređena igra, uzeću je kad bude bio popust.
 
Ako dobija dlss biće super. Taman je igram nekih 6h
 
posle mnogo patcheva igra leti i na native...a dobio se i dlss....
 
^ ali i dalje neoptimizovana igra. Trenutno je igram i mogu reci da je daleko od toga.
 
Krenuo da igram, na PS5 konacno radi kako treba 👌 (u perf. modu)
 
Izgleda da ovo konacno moze da se odigra... Prvi deo je prilicno dobra igra.
Vidim imas 4090 i 13gen cpu... Kako ovo radi kod tebe ? Da vidim da li vredi da se upustim u ovu avanturu dok Starfield ne prodise punim plucima negde do godine u ovo vreme :p
nemam igru , ali ovo je ok vidim kod svih dobro radi na slicnim masinama tako da je ok sve:D
 
Ponosni vlasnik titule, dok ne lansiraju za neku nedelju nešto gore

 
Definitvno ovo sad moze da se odigra... Nadam se da nema bagova zbog kojih neki zadaci ne mogu da se rese, valjda su i to do sada resili ako ih je bilo.

Digital Foundry - Star Wars Jedi Survivor PC Is Still The Worst Triple-A PC Port Of 2023 [lssk...png


Ne znam da li se primecuje tokom igre kao na ovim zamrznutim scenama gde se vidi da sa FSR2 ovo izgleda prilicno bljutavo dok je sa DLSS sasvim ok.
Nisam znao da je FRS2 toliko losije resenje u odnosu na DLSS.

Digital Foundry - Star Wars Jedi Survivor PC Is Still The Worst Triple-A PC Port Of 2023 [lssk...pngDigital Foundry - Star Wars Jedi Survivor PC Is Still The Worst Triple-A PC Port Of 2023 [lssk...png
 
Pa da fsr mnogo losiji...zato kukaju za dlss na starfield :D
 
Pa da fsr mnogo losiji...zato kukaju za dlss na starfield :D
Pa da, softverska fora kod AMD...Nije cak uporedivo. Nego ako vec vrsimo komparaciju - samog efekta, radi li ovaj FSR3 priblizno kao DLSS?
Elem, jel nego igrao ovo "old skul" 🤡 kartama? Jos jedna u nizu plana igranja je ovo...
 
Konfiguracija iz potpisa, mislim da sam prebacio 100h, igrano u 1440p - nemam zamerki.
Na peščanoj planeti je štucnulo par puta i to je to.

Možda su meni niski standardi, ali baš nemam zamerki. Čak naprotiv, igra mi je u svim aspektima, premašila očekivanja.
 
Prethodnih nedelja sam igrao na 4070ti, 1440p/dlss quality + FG/max settings + RT, imao oko 80-90.
Ima dosta traversal stuttera, ali igra nije neigriva kako bi se moglo zakljuciti na osnovu utisaka na internetu.
Solidna je igra, posebno ako ste SW fan.
 
Kod mene radi na 60 FPS zakucano, sve na high. Jedino sto ima tog stuttera ponekad. Ali sto rece kolega iznad igra je veoma igriva.
 
Konfiguracija iz potpisa, mislim da sam prebacio 100h, igrano u 1440p - nemam zamerki.
Na peščanoj planeti je štucnulo par puta i to je to.

Možda su meni niski standardi, ali baš nemam zamerki. Čak naprotiv, igra mi je u svim aspektima, premašila očekivanja.

Bas lepe vesti da su je konacno ispeglali i da je igriva, bio sam vrlo skeptican. Taman da se obrne za praznike.
Sa kecom sam imao isti utisak, bio i skeptican pred pocetak igranja ali je na kraju bas premasila ocekivanja i ostavila bas dobar utisak.

Btw. da li su povecali broj lokacija, kao i velicine samih nivo ili je relativno isto?

+edit
Da li je bolje na konzoli ili desku da se obrne, tj na kojoj platformi bolje sljaka?
 
Btw. da li su povecali broj lokacija, kao i velicine samih nivo ili je relativno isto?
Lokacija nema puno i to mi je malo zasmetalo.
Ali neke lokacije su dosta vece, pri cemu igranjem otkljucavas delove.
Igram 30tak sati, blizu sam kraja, ali sam igrao i sve opcione stvari. Bez toga bi trebalo nesto preko 20 sati.
 
Znam kao i u kecu, metroidvania i dark souls fazon. (ciji nisam fan ali mi je legao u ovoj izvedbi)
 
@Yojinbo

Kolega ti je odgovorio na pitanje za lokacije. Jedino što bih prokomentarisao su side questovi. Poprilično su generički i priče iza njih su prazne/smešne/glupe ili ih pak ni nema uopšte - rekao bih da su scenaristi mogli malo više pažnje da posvete tom delu. No, opet, mape su velike, obimne, pune detalja, različitih protivnika itd. a meni je bilo zabavno da peglam i takve side questove (otud i toliko sati provedeno u igri).

Što se tiče desktop vs konzola pitanja - nisam objektivan da ti dam odgovor. Mi u kući smo podeljeni, ja se igram na desktopu, a deca na konzoli. Deca probala desktop, ja probao konzolu - ne ide :) . Konkretno za ovu igru - opet ne znam. Klinac je tek nedavno završio prvi deo, nismo još uvek pazarili drugi deo za konzolu (video je da ja "peglam", pa mi skače po mozgu i kapiram da neće mnogo vremena potrajati pre nego mu kupim).
Ovde je poenta da ja ne mogu da igram na kontroleru (iako imam dva super kontrolera). Meni su tastatura i miš, doslovce, nezamenljivi. Kontroleri mi služe isključivo kad peglam sa društvom sportske igre + mortal kombat.
 
@ZeeGerman
Hvala na utiscima - znaci principu kome se svideo kec dobija "more of the same", sto je meni odlicno jer mi je J:FO bas "legao".
Prvi deo sam takodje odigrao na dzojstiku, krenuo sa m&k ali nije islo. Igra je definitivno dizajnirana prevashodno sa dzojstikom na umu.

Mislio sam da je @shin-bojan mozda probao i na konzoli (cini mi se da ima ps5/xbox), pa me je interesovalo da li bolja optimizacija nego na PC-u.
Cini mi se da je PC port od samog starta imao vise problema nego konzola, na kojoj je bolje radilo ako se ne varam.
 
Na konzoli radi dobro, ako ugasis RT. Ali onda neki delovi igre izgledaju bas loše.
Ja sam igru prešao na EA Play Pro, tako da me je izašla 15e.
Verovatno dosta gore radi bez FG i na starijim procesorima. Ni na 13600k sa FG ne radi idealno, ali srećom se problemi dešavaju kada se ucitavaju lokacije, a ne tokom borbi. Ima nekih stuttera i pri prelasku iz gameplay-a u cutscene. Sto je najgore, ne verujem da će dalje unapredjivati igru.

Mada, ni kec nije najbolje radio. Ako si preživeo to, verovatno ćeš i ovo.
 
Hvala.
Keca sam obrnuo prosle godine , bio je free preko Origina tj Amazon prime gaminga, radio je bez problema. Za divno cudo.
 
Nazad
Vrh Dno