Šta je novo?

Star Trek Bridge Commander

Vince Carter

Čuven
Učlanjen(a)
30.06.2000
Poruke
1,024
Poena
649
Vrlo, vrlo fina igra. Preporuka za sve Star Trek fanove.
A da li je neko presao Episode 2, Mission 3? Nikako ne uspevam da sacuvam stanicu... :(
 
Ja sam stigao do 'Episode 7",i slazhem se da je igra OK.Jedino mi (mnogo) smeta shto je izrazito linearna.Ali,poshto sam ja stari treker,lako sam to prevazishao...
 
Jaka Faca je napisao(la):
Ja sam stigao do 'Episode 7",i slazhem se da je igra OK.Jedino mi (mnogo) smeta shto je izrazito linearna.Ali,poshto sam ja stari treker,lako sam to prevazishao...

Kako si presao E2M3? Tek sam poceo da igram (srednji nivo tezine), posle prvog napada Kardasijanaca stanici ostane oko 60-70% energije, ali kada dodje drugi talas tj sledeca dva broda, jedva uspem da unistim jedan od njih pre nego sto dovrse stanicu...:( Kako ih najbrze unistavas tj sta targetujes? I da li koristis manual targeting, ili 'at will'?
 
Inace, igra je stvarno maksimalno linearna, sto joj je i najveca mana, ali je osim toga sasvim ok. Bilo bi lepo kada bi ulozili vise vremena i $ u neku Star Trek igru, pa da se dobije sloboda kretanja kao u Privateeru, sa glavnim zapletom i gomilom manjih 'questova', ali izgleda da tako nesto necemo videti u skorije vreme...:(
 
Vince Carter je napisao(la):
Kako si presao E2M3? Tek sam poceo da igram (srednji nivo tezine), posle prvog napada Kardasijanaca stanici ostane oko 60-70% energije, ali kada dodje drugi talas tj sledeca dva broda, jedva uspem da unistim jedan od njih pre nego sto dovrse stanicu...:( Kako ih najbrze unistavas tj sta targetujes? I da li koristis manual targeting, ili 'at will'?

Iskreno,ne secam se najbolje te stanice koju pominjesh,pogledacu,pa cu ti reci sutra.Shto se taktike tiche,ja prvo kod podesim energiju oruzhja na 110%,i shtitove na 110%,a smanjim senzore na 60%,i pogon na 80%(to radiash kod onog "plavca" koji je glavni inzhenjer broda).Zatim podesim na "manual fire" i "Attacking maneuvre",i "Close distance",ono poslednje ostavim na "At will".Zatim,shibam protivnika fejzerima,a kad mu se priblizhim na manje od 20km,ispaljujem torpeda(drugi taster misha).I tako dok ih sve ne potepam:)
P.S. Pozheljno je odrediti neki deo broda i konstantno ga gadjati.Recimo,ako gadjash "Warp core",na tom mestu cesh probiti shtit,ali,i "hull: broda,da bi na kraju,usled eksplozije vorp jezgra i "Hull integriti" neprijatelja znachajno pao.Ako gadjash druge delove(npr. torpeda) izazvacesh druge posledice.Taktika ima prilichno,samo treba eksperimentisati.Ali,igra je prilichno laka,i kad jednom udjesh u shtos,bez problema cesh hrabro ici gde niko pre tebe nije ishao:)
"Live long and prosper"
 
Jaka Faca je napisao(la):
P.S. Pozheljno je odrediti neki deo broda i konstantno ga gadjati.Recimo,ako gadjash "Warp core",na tom mestu cesh probiti shtit,ali,i "hull: broda,da bi na kraju,usled eksplozije vorp jezgra i "Hull integriti" neprijatelja znachajno pao.Ako gadjash druge delove(npr. torpeda) izazvacesh druge posledice.Taktika ima prilichno,samo treba eksperimentisati.

Hmm, i ja sve slicno radim, osim sto sam targetovao Impulse Engines a ne Warp Core... Nista, odoh da vezbam. :)
 
Uspelo je! Mnogo je lakse kada se targetuje Warp Core. :) Sada vozim USS Sovereign. :):wave;
 
Game spoiler (amortizer, kočnica i sl. ;) )

Startujte igru sa flegom -TestMode :
"C:\Program Files\Activision\Bridge Commander\stbc.exe" -TestMode
i onda ćete moći da igrate sve misije, odnosno da počnete recimo od 6 i sl... Kažu da onda može da se koriste i varanja, ali meni nije pošlo za rukom...
 
Re: Game spoiler (amortizer, kočnica i sl. ;) )

Wakizashi je napisao(la):
Startujte igru sa flegom -TestMode :
"C:\Program Files\Activision\Bridge Commander\stbc.exe" -TestMode
i onda ćete moći da igrate sve misije, odnosno da počnete recimo od 6 i sl... Kažu da onda može da se koriste i varanja, ali meni nije pošlo za rukom...

A ne, ja ne koristim varanja (osim kad bas mora:D), a evo stigoh i ja do Episode 6 regularnim putem:). Sto se tice varanja evo celog postupka (kazu ljudi da radi):
Start the game with the -TestMode command line parameter. Start the game and click on the new "Test Only" button. Any mission may now be selected. During game play, bring up the tactical display and enter one of the following codes to activate the corresponding cheat function.


Effect Code
God mode [Shift] + G
Damage targeted subsystem by 25% [Shift] + K
Repair targeted ship [Shift] + R
10 Quantum Torpedoes (only if ship can use them) [Shift] + Q
 
Zavrshio sam je juche,i nisam bash odushevljen zavrshetkom igre.
Moglo je to i mashtovitije i bolje,od prijema kod celavog Picarda:)
Opshti utisak,nije losh,ali mozhe to josh i bolje.Posle "Starfleet command"-a prijatno osvezhenje.Nadam se da ce napraviti i nastavak,ili mozhda "Starfleet command"-a u 3D okruzhenju...
 
Nazad
Vrh Dno