Šta je novo?

Staklo na meru u BG

Supreme.50

Slavan
Učlanjen(a)
07.09.2009
Poruke
1,352
Poena
210
Kako nisam nasao prikladnije mesto u modding sobi, spustio sam temu ovde :p.

Uzeo bih staklo na meru za stranicu na kucistu (posto sam plasticnu polomio), ali mi treba i za neki sto tako da bih uzeo malo vise (sve ukupno 2-3m²), pa me zanima gde u BG mogu da nadjem proverenog (da ne dobijem izgrebeno korisceno staklo) i jeftinog stakloresca? Relativno mi je bitno da je blizu Zarkova ili barem u prvoj zoni Beograda, gledam da mi se isplati ali ne bih za nebitnu sumu vukao to iz drugog dela grada.

Zanima me i kako se kotiraju cene danas jer mi to bas dugo vremena nije trebalo pa ne znam sta da ocekujem. Znaci i staklo na metar, ali i usluge secenja (ugaono mi treba - staklo u obliku trapeza, onda busenje rupa - nista veliko, obicne rupe za sraf)...

Svaka informacija je od pomoci :)
 
Idi kod bilo kod stakloresca ili kod onih sto uramljuju slike... samo napisi tacne mere.. niko ti nece dati izgrebano ili vec korisceno staklo... barem se to meni nikad nije desilo:) A sto se tice cene moraces sam da proveris:D
 
Poslednja izmena:
Ma bilo koji staklorezac može to da uradi, daj meru ili odnesi stranicu i kaži im da "Šlifuju" ivice da se ne posečeš. Za sto treba druga vrsta stakla, prozorsko je previše krto i užasno opasno ako pukne a pući će i od vruće džezve za kafu. I to mora da ima šlifovane ivice a to sve košta više od stakla.
 
Idi kod bilo kod stakloresca ili kod onih sto uramljuju slike... samo napisi tacne mere.. niko ti nece dati izgrebano ili vec korisceno staklo... barem se to meni nikad nije desilo:) A sto se tice cene moraces sam da proveris:D

Procitao sam na netu (dok sam trazio kako se krecu cene) da koriste staklo skidano sa izloga, da postoji sansa da uvaljuju izgrebano, pa zato pitam. Ako je kod bilo kog onda ok, pitao sam samo za cenu jer ne znam sta da ocekujem kada odem tamo, on ce mi kazati cifru, moze biti dupla od realne, zato pitam.

Ma bilo koji staklorezac može to da uradi, daj meru ili odnesi stranicu i kaži im da "Šlifuju" ivice da se ne posečeš. Za sto treba druga vrsta stakla, prozorsko je previše krto i užasno opasno ako pukne a pući će i od vruće džezve za kafu. I to mora da ima šlifovane ivice a to sve košta više od stakla.

Ivice ne moraju da se obaraju ili smirglaju, to mi treba za 3 manja stola u koje staklo ide u sredinu a oko toga drvo (malo komplikovanije za objasnjavanje), tako da nema otvorene ivice stakla na stolu kada budem gotov sa radom, jedino dok ne zavrsim sve, ali nema potrebe da placam vise zbog toga :p.

Hteo sam mali diy projekat da ozivim te stolove, pa kad vec to radim da kuciste sredim isto. Hvala vam za savete ali stvarno bi mi pomogle cene da ih znam pre nego sto udjem u radnju, da ne bih bauljao po kraju i uporedjivao...
 
Ja mislim da si previse skeptican pa ako ti bude mnogo skupo ti odbij, a to sto si citao na internetu su najgora moguca iskustva.:)
 
Ono sto mi treba je konkretna cena, broj telefona ili adresa proverenog mesta. Ili koristan savet na sta da obratim paznju kao sto je CountMike napisao. I naravno da sam skeptican, danas retardi seku staklo, retardi ugradjuju interfon, vodovod, razvode struju itd. Bukvalno je nemoguce dobiti uslugu na nivou i platiti koliko stvarno kosta (znaci ne trazim najjeftinije mesto u gradu, nego gde mogu da odem neinformisan i racunam da nece to da iskoriste).

U temi za plastificiranje sam dobio cenu, telefon, adresu, zvao dogovorio se sve za 20 sec, potvrdio cenu, covek mi zakazao datum i vreme kada da donesem i kada da uzmem, sve full. U isto vreme znam lika koji plastificira ramove za bicikle za 100e po komadu (gde treba manje materijala) i ne stize koliko ima posla.

Uostalom nemam sta da izgubim pitajuci. U svakom slucaju bolje otvoriti temu pa otici nego jednostavno otici :).
 
Ja stvarno ne znam gde si čitao ta iskustva da prodaju stakla skidana sa izloga, jer je to nebuloza da te bog sačuva. Lično poznajem 2 staklorezca i mogu da ti kažem da je to sa prodajom stakla skidanih sa izloga čista laž, staklo je danas toliko jeftino (pričamo o običnim staklima, ne o termo i sličnim hajtek tehnologijama stakla) da se nikom ne isplati da se zajebava sa "polovnim" staklima.

Neke okvirne cene.... reicmo pre mesec dana sam uzeo staklo 4mm debljine a dimenzije 70x70cm, sa brušenim ivicama sve zajedno 1420 dinara, od toga je čini mi se samo brušenje ivica bilo 300-400 dinara.
 
Poslednja izmena:
Imam i ja jedno pitanje posto ocu da stavim staklenu umesto plexi stranice na kucistu . Da li staklorezac poseduje alat za busenje rupa na isecenom staklu , posto mi se plexi srafi za stranicu kucista .
 
За кућиште можеш и extra clear да узмеш. Мислим да иде од 3mm па навише, плус може и да се калира. Ако те брину огреботине, па погледаш на лицу места :)
 
Svakakva vi cudana pitanja postavljate ovde...

Da, staklorezci prodaju i bave se obradom stakla
Da, staklorezci imaju razne vrste stakla
Da, staklorezci prodaju nova a ne polovna i izgrebana stakla
Da, staklorezci imaju i alat za obradu stakla.

Jel sam propustio da dam odgovor na neko pitanja, ako jesam, verovatno i to staklorezci rade ako ima veze sa staklom.
 
Svakakva vi cudana pitanja postavljate ovde...

Da, staklorezci prodaju i bave se obradom stakla
Da, staklorezci imaju razne vrste stakla
Da, staklorezci prodaju nova a ne polovna i izgrebana stakla
Da, staklorezci imaju i alat za obradu stakla.

Jel sam propustio da dam odgovor na neko pitanja, ako jesam, verovatno i to staklorezci rade ako ima veze sa staklom.
+1:)
 
Svakakva vi cudana pitanja postavljate ovde...

Da, staklorezci prodaju i bave se obradom stakla
Da, staklorezci imaju razne vrste stakla
Da, staklorezci prodaju nova a ne polovna i izgrebana stakla
Da, staklorezci imaju i alat za obradu stakla.

Jel sam propustio da dam odgovor na neko pitanja, ako jesam, verovatno i to staklorezci rade ako ima veze sa staklom.

Ne postoji glupo pitanje, samo glup odgovor, kao taj koji si upravo dao. Evo ti jos jedno smisleno pitanje na koje ces da das glup odgovor: gde u bg ima kruzno konusno secenje stakla? Znaci da izbusi rupu 10cm precnika na staklu debelom 10mm, i onda sa jedne strane obori ivice do kraja, pod uglom od 45 stepeni.

Nemaju svi stakloresci iste usluge i alat na raspolaganju, a ni cene, a ni kvalitet. Ako ti nije jasna tema, preskoci je, ne pravi se pametan.

PS. Sto se tice prodaje polovnog stakla, to sam na netu procitao i ne tvrdim da se to radi, ali logicno da cu pitati ako postoji buva na netu sto se toga tice. Ko zna, mozda dobijem broj telefona pouzdanog stakloresca, mada tesko u ovoj temi...
 
kod nas se uglavnom prodaju 3 vrste stakla: furko, pitsburg i flot. To sto vama treba je flot staklo 10mm bez izoblicenja,a uvozno iz rumunije je npr. 16e po m2 pa koliko se nazida dok vas klepe u maloprodaji 50-60e po m2. Sada je mozda i skuplje. Uvozi se iz madjarske, kine, holandije skuplja stakla uglavnom po naruzbini vece debljine, kvaliteta itd. Neka stakla dostizu fantasticnu cenu ali to nije tema. Crystal white se pojavilo nedavno i daje bolju prozirnost stakla skuplje je jos jedno 20-30% od klasicnog flot stakla. Svako staklo koje kupite mora biti zasticeno odgovarajucim papirom sa obe strane vidi se da je novo i cisto, tako da je nemoguce prodavati polovna stakla jer dovesti na taj nivo da izgledaju kao nova veca je muka nego sto mozete da zamislite. U Pancevu ima firmi koje se bave obradom stakla obaranjem ivica, kruznim secenjem, peskarenjem itd. pitajte tamo. Kaljeno je nekoliko puta skuplje za sto je preporucljivo zbog zastite stakla, a za stranicu moze da se provuce i neko od 4 ili 6mm to je dosta jeftinije, ne mogu da se setim da li ima od 4mm flot ili od 6 najmanje proverite.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji glupo pitanje, samo glup odgovor, kao taj koji si upravo dao. Evo ti jos jedno smisleno pitanje na koje ces da das glup odgovor: gde u bg ima kruzno konusno secenje stakla? Znaci da izbusi rupu 10cm precnika na staklu debelom 10mm, i onda sa jedne strane obori ivice do kraja, pod uglom od 45 stepeni.

Nemaju svi stakloresci iste usluge ....
Naravno da nemaju, ali ti nisi ni pitao za staklo od 10mm ili kruzno secenje vec si pitao za banalne stvari.
Na glupa pitanja obicno dobijes isti takav odgovor.
 
1m2 4mm flot ti je od 850-1000 rsd odprilike. Sto se tice uvaljivanja polovnog i izgrebanog stakla...ti narucis staklo, pri preuzimanju istog platis. Ako je staklo izgrebano jednostavno ga neuzmes :)
Sto se tice busenja rupa cena je odprilke 100 rsd po rupi a to sto ti hoces da ti odrade nije nista nestandarno tako da to moze da ti odradi skoro svako ko ima busilicu za staklo i odgovarajucu burgiju. 99% ces to naci u firmama koje imaju svoju kalionicu posto po PS-u takve rupe trebaju da budu na staklu koje se kali (naravno da vecina to nepostuje ali...).
Cena usluge kaljenja je odprilike 1e (bez pdv-a)za 1m2 po milimetru debljine stakla. Znaci da se okali npr 1m2 stakla debljine 4mm je oko 4e. Veci problem je naci kalionicu posto ih u Srbiji ima 6 :) 4 u Pancevu i 2 u bg-zemunu. Mozda se pojavila neka nova mada cisto sumnjam posto ni ove ne rade punim kapacitetom.
Masinska brada ivica ili staklarski receno KP ili C obrada(95% ide kp obrada) je odprilike 0.5e po duznom metru. Znaci za 1m2 stakla obrada bi bila 2e.
Sve cene zavise od toga kod koga narucujes staklo, kolicina i dr. tako da samim tim cene variraju do firme do firme mada generalno kod ovih vecih igraca cene su pretpostavljam manje vise slicne.
Kada u google ukucam: obrada stakla meni izbacuje jednu od ,,jacih'' bg firmi ako ne i ,,najjaca'' :)
 
Poslednja izmena:
Evo ti jos jedno smisleno pitanje na koje ces da das glup odgovor: gde u bg ima kruzno konusno secenje stakla? Znaci da izbusi rupu 10cm precnika na staklu debelom 10mm, i onda sa jedne strane obori ivice do kraja, pod uglom od 45 stepeni

.
95 % stakla se izereze masinski na cnc masini. Veoma mali procenat se reze rucno ali to je zato sto ,,majstore'' mrzi ili ne znaju u CAD-u da nacrtaju odgovarajuci oblik :) mada ruku na srce nekad je brze iseci rucno :) Mali stakoresci uglavnom seku rucno ili odu kod velikih :)

Svako staklo koje kupite mora biti zasticeno odgovarajucim papirom sa obe strane vidi se da je novo i cisto
Cak ni iz fabrike staklo ne izlazi umotano u papir :)
Izbegavati kineska, afganistanska, vijetnamska itd stakla. Moguce da se naleti na ta stakla i ona se uglavnom mogu prepoznati ako nisu za upotrebu. Imaju kao neku belu izmaglicu po sebi i ona se ne moze oprati. Npr. veca povrsina je transparentna a manji deo ima kao neku belu izmaglicu. Naravno to vazi za ona krs krseva stakla :) Mada mala je verovatnoca da se na ovo naleti ali ko zna mozda je ostalo nekom u nekom magacinu :)
Staklo koje dobijete uglavnom treba da bude cisto tako da se svaka nepravilnost vidi. Mozda kod ovih malih staklorezaca staklo nije potpuno cisto vec cete ga dobiti sa tragovima ulja od secenja uz ivicu.
 
Poslednja izmena:
@virke
Cak ni iz fabrike staklo ne izlazi umotano u papir :)
Izbegavati kineska, afganistanska, vijetnamska itd stakla. Moguce da se naleti na ta stakla i ona se uglavnom mogu prepoznati ako nisu za upotrebu. Imaju kao neku belu izmaglicu po sebi i ona se ne moze oprati. Npr. veca povrsina je transparentna a manji deo ima kao neku belu izmaglicu. Naravno to vazi za ona krs krseva stakla :) Mada mala je verovatnoca da se na ovo naleti ali ko zna mozda je ostalo nekom u nekom magacinu :)
Staklo koje dobijete uglavnom treba da bude cisto tako da se svaka nepravilnost vidi. Mozda kod ovih malih staklorezaca staklo nije potpuno cisto vec cete ga dobiti sa tragovima ulja od secenja uz ivicu.[/QUOTE]

Opet to je tvoje vidjenje stvari, ja dok sam bio u prici sa staklom nevezano za namenu o kojoj se ovde diskutuje jednostavno saradjivao sam sa firmama i staklorescima koji su ispunjavali odredjene standarde kvaliteta, cuvanja stakla itd. Da li se tu radi samo o tome sto su znali koja je namena stakla pa zato nije bilo nikakvih problema to stvarno neznam ali moguce je da ostale tretiraju po sistemu ko ga *ebe. Tu dolazi do izrazaja verovatno nas mentalitet u poslovanju. Staklo ne mora da bude zapakovano dovoljno je da je papir postavljen sa obe strane kako se ne bi prljalo, jednostavno mora da bude cisto i da se vidi da je novo pogotovo kad je kvalitetno flot tu ne moze golim okom da se vidi bilo kakva mana vizuelnim pregledom.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno