Šta je novo?

Sta ste izgubili od hw-a?

Kod mene otisla 4 kineska napajanja i jedan modem sto uopste nije lose kad pogledam sta je ljudima sve crkavalo.
 
Davne '90 i neke sam napravio jedan bad block na BigFoot-u. Igrao StarCrafta, napolju zagrmelo, ja krenuo da snimim status i gasim comp ali je nestalo struje bas prilikom snimanja. Sutradan me docekao bad block + skroz snimljen starcraft status?!?

Jedan poluostecen Cirus Logic od 4mb. Radio je savrseno pa je poceo povremeno da pravi linije. Mislio sam da je samo omatoreo. Prilikom menjanja kulera video sam da strujni kabl za fdd lezi na Cirusu i lagano varnici. Odmah je proradila izolir traka! Ali kartica je posle toga brljala u DOS-u. Sve je punila tackama (.) :d iako je radila savrseno u win98.

Yakumo mis kome sam 5x skracivao kabl :) I danas volim tog malog misa.

Jedan agere modem koji je umeo da se samoinstalira po 78x. Nesto mu zamrlo pa je odlucio da se mnozi u Device Manageru.

Ni danas nerazjasnjeno umiranje Epox ploca. Kukao sam u "konfiguracijama" o tome ali... :(

Nedavno je uginula asus integrisana ploca na sestrinom compu...
 
Vocko je napisao(la):
Mislim da kada bi ti i ja udruzili liste spaljenih komponenti, mogli bi smo da opremimo 5% populacije Bg-a sa kompjuterima :)
Samo 5%... ? ;)




E da: samo, ja bi mojim delovima mogao da opremim hardcore overclockere, a ti - siroke narodne mase! :d:d:d
 
Ako ne racunam c64 period... :)

Quantum Big Foot (pojavili se bad block-ovi posle dve godine rada)
486 VLB ploca (ne secam se vise ni koja ni zbog cega)
Napajanje od 200w (upao shraf dok sam cistio kuciste, srecom nista drugo nije otislo)
Ploca za Cyrix 200+ (bez ikakvog razloga)
Eizo '14 (sitan kvar, popravljen i prodat)
Samsung 700IFT (mesao boje, nikad popravljen i prodat za neke male pare)
 
Vocko je napisao(la):
Mislim da kada bi ti i ja udruzili liste spaljenih komponenti, mogli bi smo da opremimo 5% populacije Bg-a sa kompjuterima :)
Samo vi overklokujte... :-devil-:
 
Ja od OC-a ostao samo bez IC7 i par napajanja a ostalo je crklo "samo od sebe" odnosno ne od OC-a:D
 
Jedno napajanje, Quantum Fireball 10GB hard disk, jedna tastatura i jedan mish, Teac 40X je pocheo da shtuca:),a imam i jedan memorijski modul od 32MBa za koji nije potvrdjeno da ne valja ali ga drzim van kompa:) (imam krsh mashinu)
 
U principu, monitori su najvrednije stvari koje su mi riknule, ostalo su u glavnom dotrajale sitnice ili su bile jos u garanciji, nije to neka vrednost bila u pitanju (40-50 €), ali je tezak shock kada ustanete ujutru i skapirate da nemate sliku koju ste sinoc imali... :d

Hronoloski (po secanju):
MSI CDRW
Daewoo 14"
Kuler (ne napajanje!) na JNC (posle uzeo komplet novo, logicno :p)
Nec 17" (bio polovan)
Liteon 16x DVDRom (posle pola sata nakon instalacije).
 
Najbitnije WD 1000 JB sa preko 80 gb podataka skoro nista nije bilo bekapovano.... svo ostalo je suvise sitno i spada u potrosni materijal....
 
Maticna ploca Epox 4PDA3I 865PE
Motorola Modem 56K
CD sa Jennom :D
 
CAR je napisao(la):
Ovo mora da te je najvise pogodilo! :d:d:d

Uuuf, gde nije... Ovaj sam ja sam unistio. Pao je dole i hteo sam da ga obrisem, a zaboravio sam da imam dugme na jakni :p
 
Evo pre neki dan na poslu crklo napajanje, a sa njim i ploca (produvala tri kodenzatora), zamenim ih sa istim ispravnim kondenzatorima sa druge ploce, ali i dalje je mrtva, jos nesto je pregorelo. Gazdin racunar :d
 
2000 XP Athlon procesor
256Mb RAM DDR ram kartica
Strujno kolo (sa starog IBM kompa, koje je bilo samo 150Kw)
Fen na grafickoj kartici (Radeon 9800XT, da kucnem u drvo [kuc, kuc..] sad sve radi super)...

I to je to (za sada)! :trust:
 
juce sam ogrebao bartona 2500+
 
Brate... Barton-a... Ode.. (sada hocu da te nateram da se kajes) :d
 
Da se ja dopunim +1 HDD +(-1) HDD :D

Šta se desilo:

Juče mi je crkao WD 80GB, ali Maxtor koji mi je pre njega "crkao" počeo je ponovo da radi, ali sa dosta bad sectora. Sreća pa nema bad sectora u prvih 9GB, pa sam tu napravio particiju koja će me služiti dok ne popravim WD.
 
Zaboravio sam na čitač Samsung 152C koji je upropašten cd-om iz časopisa.
Iz redakcije mi poslali 152A a lepo sam im rekao: hoću isti il' ništa.

@Kole Čekaj ovde ide samo ono što je crklo :)
 
@Thunderdome
nije istina da ti je cd-rom gecrkt,sam si ga zajebao. :wave:

meni je samo neko chinese napajenje crklo,izdao ga ventilator.
 
Eto sad.
Ovako je bilo: Dobio sam Mikro sa CD-om i taj CD se raspao u čitaču!
Poslao sam im mail i oni su mi rekli da je bilo još takvih prijava i da traže novog proizvođača diskova.
Dobio sam novi 152A a poslao njima ovaj stari. Inače 152A je smeće naspram 152C.
 
Idemo od pocetka
1 floppy drajv, 2 CD drajva, 2 Dial up modema, 1 monitor, 2 misa, 1 tastatura...ne mogu da se setim dalje.
 
Aha, OK, nisam video.
 
COMBO drive Toshiba u notebooku, definitivno otegao papke :smash: :mad: :wall:
 
shuttle ak12, duron 600, tnt2, modem, kinez napajanje... Ustvari, jedino su flopi i memorija preziveli kad je jednom prilikom zavarnicilo kod napajanja :)
E da, i cd-rom je preziveo :)
 
Poslednja izmena:
Prilikom jednog skidanja svog prvog Tualatina 1.1 sa ploče (TUSL2-C), ostade jedna nožica u ležištu...nimijejasnokako :S:
Pre toga, davno, davno cooler na K6, floppy-ja par komada, eno modemče, Zamzung cdromče (o'šla neka glupost pa se sad može otvarati samo iglicom)...no to je već sve klasika.
 
Abit BX6 plocu i celeron 433Mhz (tad je to bila PLOCA!), kad je onaj kineski krsh od napajanja NMC (uh... kako bese bre... moracu cesce da dolazim - zaboravih sve :)) dao neki ogroman napon...
 
Abit BE6-2 u garanciji zamenjena sa Abit BX133 RAID--- bruka, tada najjaca ploca
Maxtor 60gb riknuo prilikom nestanka struje - zamenjen sa IBM 60gb
Kuler sa Celerabe 0.8Ghz znatno usporavao ali je Cel 2 meseca preziveo pakao na 70-80 stepeni ja bio ubedjen da ploca laze
Napajanje kung-fu JNC pocelo da se pusi srecom nista nije povuklo verovatno uzrok prethodnih problema
 
Maxtor 30Gb sa svim mogucim podacima,20tak filmova i gomilu muzike,monitor 15"LG,a da ne pricam da mi je u firmi ispao Maxtor 80Gb u kome su se nakon toga culi neartikulisani zvuci,da mi je prilikom stavljanja kulera puko XP1700 i da mi je prilikom ukljucivanja u struju napajanje bubnulo zajedo sa plocom......................
 
ove godine mi je otisla ploca MSI KT4V... lose instalacije...

za vreme bombardovanja jedan stari Packard Bell Pentium 233MMX, u to vreme ok komp... bar meni... :) na njemu je bas svasta pregorelo...
 
Nazad
Vrh Dno