Šta je novo?

Sta se desava sa Rapidserbia?

Ajde jedno laičko pitanje: postoji li način da neko odradi backup celog sajta? Npr da li ja mogu da uradim backup benchmark foruma bez administratorskih i moderatorskih privilegija?
 
Evo ni meni nece da radi fastserbia. Stalno mi izbacuje ovo:

Warning: require(./includes/cache.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/darkoizo/public_html/common.php on line 187

Warning: require(./includes/cache.php) [function.require]: failed to open stream: No such file or directory in /home/darkoizo/public_html/common.php on line 187

Fatal error: require() [function.require]: Failed opening required './includes/cache.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/darkoizo/public_html/common.php on line 187
 
Izgleda da su ovi na fastserbia.com resili sve probleme, sad radi ko munja
 
Nije ni čudo što malo malo pa sajt ne radi "FastSerbia" kad se nalazi kod Oriona na shared hostingu... Neće ovo dugo raditi iz razloga što je piraterija zabranjena, a još koriste domaći hosting... tako da se već zna unapred šta i kako...
 
Cela administracija foruma je presla na fastserbia, tako da ce to biti novi forum, a izgleda da je vlasnik uhapsen
2012-12-240926-large.png
 
Oeeeeeeeeee
;)
 
Sta je sada ovo? Imamo dve RapidSerbia!

Želimo pre svega da Vas uputimo u nekoliko važnih činjenica u vezi foruma.
Kao što i sami znate, forum na kome smo svi zajedno bili (rapidserbia.com)
i koji je dugo godina iscrpno radio kako bi postigao krajnji rezultat,
ugasio se iz neobjašnjivih razloga. Nakon gašenja rapidserbia.com, mnogi su
u tome videli svoj mogući "uspeh", tako što će otvoriti forum sa sličnim
imenom i istom temom, i na taj način obezbediti isti broj članova kao što
je prethodni forum imao. Naš cilj je bio da okupimo stari tim, koji je, kao
što i sami znate, odlično funkcionisao, na jednom mestu i da nastavimo tamo
gde smo stali pre par dana. Kao što se i moglo predpostaviti, uvek će se
naći neko protiv i želeće da se odvoji. Iz tih razloga, Vi sada vidite 2
identična foruma sa skoro istim imenima. Mi ćemo nastojati da okupimo stari
tim i obnovimo ono što smo nakon godina truda stekli, a na Vama je da
izaberete uz koga ćete biti.

-Taj forum sa slicnim koliko sam video, a predpostavljam da ste i vi vode
ljudi koje ne znaju sta ce i kako ce da urade. Podesavanja, logo i druge
stvari su menjali na svakih sat vremena sto ne valja i unistava sajt.

-Taj isti forum je nas stare clanove, koji smo proslavili rapidserbia.com
forum, bukvalno ignorisao dok smo ovde lepo primljeni i ucestvujemo u svim
odlukama na forumu.

-Koliko vidim tamo pise da su ljudi trebali da se obrate nekom od admina i
kao dobice svoj status ali prica nije takva.Kontaktirao sam ih i sve sto
sam dobio je odgovor "cekaj da se forum sredi".Kad se forum sredio dobio
sam isti odgovor "cekaj da se sredi pa cemo videti".Ostale clanove
biveseg/sadasnjeg tima su ignorisali kad nesto napisu i to toliko govori o
njima.

Sad ide drugi deo.Ja cu biti na ovom sajtu i ovde cu da radim i odrzavam
jer su me ovde odmah cim sam dosao prihvatili oberucke.Pa koga interesuju
moji postovi, moj rad i vise je nego dobro dosao.
Tim ovog foruma ce se sastojati iz sledeceg:

Administratori - Clanovi koji su trenutno u timu ce zauvek biti
tu.Prosirivanja nece biti

Globalni Moderatori - Stari clanovi rapidserbia.com tima koji ce biti
stalni i ucestvovace u donosenju svih odluka na forumu.Ukoliko se istaknete
kao Moderator postoji mogucnost da ce te preci u ovu grupu ;)

Moderatori - Zatvorena grupa za ljude koji se istaknu u nekom podforumu
(samo ih mi mozemo prebaciti u nju ne mogu se sami prijaviti).Clanovi su
zamenjivi,nije se moguce prijaviti.Zadatak im je da odrzavaju odredjeni
podforum

Asistenti - Otvorena grupa za ljude koji se istaknu u nekom podforumu
(mocice sami da se prijave za ulazak u nju).Clanovi su zamenjivi,moguce je
prijaviti se.Zadatak im je da odrzavaju odredjeni podforum


Kao sto sami vidite ekipa na ovom forumu je zrelija, ima iskustva u
vodjenju i odrzavaju foruma i mislim da je ovo pravi izbor za vas.Ali i
konkurencija je uredu.

WWW.RAPIDSERBIA.RS

Evo to sam dobio na email. Ali sto mi je jos cudnije taj email nisu imali ovi koje sam sada linkovao imaju samo ovi na Fast Serbia ili ti Rapid Serbia2. E sada je pitanje ko je ko?
 
Poslednja izmena:
Lepo sam vam rekla da se ne registrujete na ove kupus forume, sto samo izgledom podsecaju na bivsi , stari, dobri rapidserbia.com koji je ugasen shvatite.
Evo sada se ti klonovi od sajtova oglasili da je bezbednost korisnika ugrozena citiram:
Obzirom da je baza podataka koju smo od starog vlasnika FastSerbia Foruma preuzeli i koju smo koristili u decembru prošle godine imala segmente koji su omogućili da dođe do zloupotrebe korisničkih naloga, imamo potrebu da skrenemo pažnju našim članovima, posebno onima koji su svoje naloge registrovali do 23.12.2012 da preduzmu mjere bezbjednosti kako bi zaštitili svoje naloge i infomacije koje su ostavili na našem boardu.

Mi vaše podatke nećemo davati trećem licu, ali obzirom na okolnosti, moguća je zloupotreba sa strane lica koje tu našu bazu posjeduju.

Kako se ne bi desila za vas neprijatna situacija, pozivamo vas da svoju mail adresu, kao i lozinku izmjenite i tako sebe sačuvate, od mogućih neprijatnosti.

Ako zelite da sacuvate svoje facebook naloge, mailove i slicno ne registrujte se tamo...

Lepo Vam kazem da se drzite dobrih starih foruma za download koji postoje bar 5 godina kao sto su Zurka Forum i Piksla Forum... Pozz toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogla... :wave:
 
Poslednja izmena:
Lepo sam vam rekla da se ne registrujete na ove kupus forume, sto samo izgledom podsecaju na bivsi , stari, dobri rapidserbia.com koji je ugasen shvatite.
Evo sada se ti klonovi od sajtova oglasili da je bezbednost korisnika ugrozena citiram:


Ako zelite da sacuvate svoje facebook naloge, mailove i slicno ne registrujte se tamo...

Lepo Vam kazem da se drzite dobrih starih foruma za download koji postoje bar 5 godina kao sto su Zurka Forum i Piksla Forum... Pozz toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogla... :wave:
Ko se loguje preko sopstvenog FB naloga, i ne zasluzuje bolje.
 
Lepo sam vam rekla da se ne registrujete na ove kupus forume, sto samo izgledom podsecaju na bivsi , stari, dobri rapidserbia.com koji je ugasen shvatite.
Evo sada se ti klonovi od sajtova oglasili da je bezbednost korisnika ugrozena citiram:


Ako zelite da sacuvate svoje facebook naloge, mailove i slicno ne registrujte se tamo...

Lepo Vam kazem da se drzite dobrih starih foruma za download koji postoje bar 5 godina kao sto su Zurka Forum i Piksla Forum... Pozz toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogla... :wave:

Zurka Forum je zatvoren.
 
I Warezserbia danas ne radi, ali koliko sam ja guglanjem shvatio, zbog neplacenog domena, valjda ce proraditi ponovo.
 
Lepo sam vam rekla da se ne registrujete na ove kupus forume, sto samo izgledom podsecaju na bivsi , stari, dobri rapidserbia.com koji je ugasen shvatite.
Evo sada se ti klonovi od sajtova oglasili da je bezbednost korisnika ugrozena citiram:


Ako zelite da sacuvate svoje facebook naloge, mailove i slicno ne registrujte se tamo...

Lepo Vam kazem da se drzite dobrih starih foruma za download koji postoje bar 5 godina kao sto su Zurka Forum i Piksla Forum... Pozz toliko od mene, nadam se da sam nekom pomogla... :wave:

I posle svog tog reklamiranja svog sajta ili tudjeg na kraju je i on pao pod katanac. Pa cak si i imala u podpisu svoj sajt/tudji a sada ga nemas, sta se dogodilo??? Sto su vas kikovali?
 
Postalo popularno da se gase forumi sa warez sadrzajem. Na Torrent freak-u mozete biti obavesteni kada se veci 'igraci' ugase i mnogo sto sta.
 
Zasto se to desava

Jednostavno i lako, piraterija i svako propagiranje iste je postalo kažnjivo, pa su filmska, muzička i druge industrije počele da lobiraju gde treba kako bi maksimalno i koliko je to moguće sveli deljenje takvog sadržaja na neku granicu opravdanosti skoka profita kod njih ili kako god već, sve u svemu novac je glavni razlog za navedene igrače.

Ionako svi prelaze na neke "alternativne" domene kako bi se zaštitili od USA zakona koliko je moguće, jer su hvatali sve veće igrače na *com, *net i *org posle je bilo pokušaja sa *me domenima ali se i tu našlo rešenje (Godaddy je američka firma, a pobedili su na tenderu da budu zvanični za *me domene)...

Mnogi takođe prelaze na servere u rusiji, neki idu u oblaku, drugi na naftne platforme, treći će u svemir da krenu itd... mnogo su pritisli ovi iz industrije, pa sličan primer je da su projekat "Mega" već osudili za pirateriju navodno Warner Bros je poslao zahtev Google da ukloni linkove, koji uopšte ne postoje na serverima "Mega" ali šta da se radi, borba sa vetrenjačama, jači će izboriti bitku i oni koji imaju novac da sve to finansiraju, sitna boranija kao i sajtovi koji su ovde navedeni polako će nestajati...

Do pre dve godine smo imali ekspanziju sajtova poput "FileSonic", "MegaUpload" itd... ali svi oni su zatvoreni, dok su se drugi povukli i sada traže isključivo registraciju ali i dozvoljavaju deljenje materijala, ali uvek postoji ali... promene su vidljive tako da... to je to od prilike...
 
Poslednja izmena:
@Dragan.P


Prvo ne pise se poDpis kao sto si ti napisao nego potpis.
Druga stvar ja se nisam reklamirala, samo sam zelela da uputim ljude sta sam koristila za download, i trece potpis sam skinula zato sto sam videla da nije u skladu sa pravilima benchmark Foruma. Zaista ne znam zasto je Zurka Forum zatvoren, Administrator sajta je posle toliko godina tako odlucio, verovatno iz istog razloga kao i rapidserbia ili iz razloga sto je clan
bSecurity napisao. Inace prepocujem Piksla Forum isto dobar. Pozdrav :wave:
 
Zanosna, zivota ti, uzdrzi se, pogasi nam sav warez na netu! :d
 
Ma... svi smo puni kao tankeri, da krenemo sada da gledamo sve sto imamo nece niko od nas za pre od 5 god. zavrsiti :D. Jedino sto cemo biti uskraceni od novog materijala.
 
Nazad
Vrh Dno