Šta je novo?

Sta raditi kad vas (navodno strani) haker uzme na zub?

thunderball

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2008
Poruke
93
Poena
309
Drugu neki haker vec neko vreme pokusava da udje u naloge i komp (registrovao je pokusaj napada). Cak mu ponekad i javi (naravno sa google maila) hvalisavo na losem srpskom da "imas komp jos 2 dana".

Da li moze nesto da se uradi po ovom pitanju sem uobicajenog (zalba googlu, nabudzen firewall softver). Pretpostavljam da je nasa policija tu od koristi k'o sunce u pustinji?
 
Mora se resiti tog racunara sto pre. Zarazen je 100 %.
 
Ne, zaboravio sam da napomenem da je na drugara tj. njegov mail naleteo kad je pokupio adressbook drugarove poznanice (njen komp je je pokupio malware). Znaci mail nije dobio preko malwarea u drugarovom kompu. Drugar je sad pojacao svoj firewall i iskljucio komp na dan, dva, da odmori od budale.
 
To ga neko troluje. Neka stavi neki solidan firewall, ako se vec plasi. Ja licno ne bih nista instalirao kad bi mi neko pretio u mailu.
 
samo pitanje: ako promeni ip adresu kako ce da ga nadje?
 
Ma daj bre covece ... nek iskenira nekim dobrim AV-om komp , ako je ista ozbiljno da vidi da nema neki rat/keylogger ... Neka azurira sistem , router ako ima firewall+windowsov ne treba mu nista vise od toga ... I naravno kultura surfa ... Posle svega ovoga neka promeni sve lozinke ... I to bi ti bilo to . Taj ako ista zna ne bi se hvalisao. 3/4 posla stoji upravo u neznanju "zrtve" da se ista dogadja ... Ovako ... blah
 
Prvo je pregledao svoj sistem i nema nikakav malware. A i da ima, do sad bi ga vec hakovali.

Haker mu preti brute force napadima. Drug je uzeo u obzir da hakeri vole da loze zrtve, pa se trudi da ignorise njegove mailove bez obzira na pretnje i zezanje. Ipak, nikad se ne zna.

Lik se nameracio na druga jer je provalio da on pokusava da ocisti komp i mail nalog te hakovane poznanice, pa je to shvatio kao izazov/bacenu rukavicu.

Znaci svi se slazu da pored boljeg firewalla i lozinki nema jos bog zna sta sto moze da se uradi?
 
To apsolutno nije modus operandi hakera, da bilo kome preti i ostavlja tragove jos pre nego sto je bilo sta uradio. Taj da ume, odavno bi napravio stetu.
 
Proveri sa kog emaila šalje poruke, garant je neki mail.ru ili sličan. Pravi haker nikada ne bi slao upozorenje, on bi delao. Ovo je neki klinac.
 
Ahahah, ma neki klinac ga zeza provereno. LoL brute force, vazi. Malo komplikovanija lozinka od 12 karaktera sa velikim i malim slovima, brojevima i znakovima, i resio je problem. Nek promeni sve pristupne sifre, skenira komp antivirusom, firewall. I nek resetuje ruter zbog IP adrese. Naravno, svi bitni fajlovi MORAJU biti kriptovani. u danasnje vreme nikad nije bilo lakse zastititi se pravilnim koracima.
 
Nema. Mislim da je to neki od njegovih poznanika i da se zavitlava. Zasto bi se neki "ozbiljan" haker bavio takvim glupostima... Njima su izazov veliki, dobro obezbedjeni sistemi. Ne znam kakve su procedure i obaveze provajdera prema korisnicima, ipak je na njima licna odgovornost da se zastite, ali oni mogu lako da detektuju upade i na osnovu toga dostave podatke nadleznim organima.. koji se sigurno ne bi bavili ovakvim malim slucajevima, ako nije u pitanju pravno lice, opasnost po neciju bezbednost ili moze da se ucini ozbiljnija materijalna steta i kradja poverljivih informacija. Ne treba da iskljucuje komp po nekoliko dana i da zivi u strahu, iako razumem zabrinutost -situacija jeste neprijatna.
 
Ako izlazi na net preko routera, onda je nemoguce da se upadne na racunar, jer router forwarduje tcp/udp pakete samo ako su podeseni virtual serveri ili port forward. Haker moze da upadne ako neki program na racunaru se poveze na neki server i izvrsava komande koje mu neko daje. Tako se ponasa malware. Malware obicno radi u kombinaciji sa rootkitom. Neka skine programcic GMER i otkaci racunar sa neta i pusti skeniranje. Gmer ce 2x skenirati racunar na 2 razlicita nacina i uporediti rezultate pretrage. Ukoliko postoji razlika, prisutan je rootkit koga ce otkloniti.
 
Ehehehe kakav je to haker koji preti mailom pa napada racunar nekog tamo Pere, Zike i Mike :). Ma to nije haker uopste to je neki bot koji salje mailove i ostala sranja. Da bude siguran lepo reinstall sistema, skine ga sa mreze dok to radi, instalira windows, istog trenutka sa drugog kompa skine ESET Smart Security i moze svaki haker da mu po**si onu stvar. ESET u kombinaciji sa bilo kojim rutercicem i njegovim FW ce resiti problem napada na racunar. Ako je vec toliko skeptican nek kupi RB750 i napravi filter rule koji dodaje adrese sa velikim brojem konekcija u adresi listu i dorpuje sve zahteve i cao... Takodje uraditi jedan lep ICMP drop paketa i cao.
 
Da bude siguran lepo reinstall sistema, skine ga sa mreze dok to radi, instalira windows, istog trenutka sa drugog kompa skine ESET Smart Security i moze svaki haker da mu po**si onu stvar.

Jeste bas, neko ti zapreti mailom, a ti mu do'akas time sto "casom" reinstaliras sistem :D
 
Jeste bas, neko ti zapreti mailom, a ti mu do'akas time sto "casom" reinstaliras sistem :D

Pa vidis da nije naveo sve detalje u vezi napada, da li ga je uopste i napao... Ako mislis da si pokupio neki malware lepo reinstall!

Sto jel mislis da ces skeniranje sistema manje da traje?

Naravno da ne, ako mu je HDD veci od 80GB minimum vreme skeniranja ce biti ~3h, a za 45min mozes da podignes sistem nanovo.
 
Napisao je da nije napadnut, vec da mu samo prete mailovima. Naravno da postoje situacije kad je reinstall sistema resenje, ali ne treba na svaki sum skakati u grmlje.
 
Poslednja izmena:
Ako reinstalira win posle formata, moze enkripcijom da zastiti vazne fajlove ili da napravi zasticenu particiju HDDa...
dobar je i lak za koriscenje TrueCrypt (wiki)
oficijalni sajt za download i uputstva : TrueCrypt
ukoliko nema keyloggera -mislim da je to vise od 100% zastite :type:
 
Trebao bi da iznese racunar na neko poljance da ga polije benzinom i da ga zapali ako se plasi kad mu neko posalje mail IMAS RACUNAR JOS 2 DANA:))))).
 
Nijedan normalan čovek se ne bi hvalisao, tako da je to verovatno neki klinac.

Samo proskeniraj komp sa više alata i to je to.

Valjalo bi i da promeniš šifre.
 
I posle 2 dana stize mail.
1. Otvori my computer
2. desni klik na disk C
3. izaberi Tools i formatiraj disk
 
Aman to je verovatno samo mail koji peca da li ce neko odgovoriti i potvrditi da je mail aktivan pa da ga posle zaspe spamom
Mozes vec sad da mu kazes da batali napad i da ti kaze posto valja vijagru :)
 
Ma sta je vama, kakav reinstall sistema, covek lepo upozorio da ima komp jos 2 dana, sto znaci da dolazi po njega, pod hitno da se zameni brava na ulaznim vratima !
 
Mozda je u mail-u pisalo da ce napasti ne samo softverom nego i hardverom (cekic, pajser... ), dzaba mu onda brava! Atosmko skloniste jedino.... nema druge!

E mi se ovde zezamo a liku verovatno nije svejedno, Dosao je sa pitanjima sta da radi, i ljudi su mu lepo dali odgovore, necemo vise da zezamo da ne spamujemo dzaba temu.

Ako je ba skeptican, scan sistema ili reinstall i nastaviti dalje sa zivotom...
 
Ajde da probam... svima koji su pisali u ovoj cu hakovati racunare. Imam vase ip adrese. Cuvajte se. Imate 2 dana.
Zamolio bi vas da javite koliko vas je reinstaliralo windows i promenilo passworde?
 
I'm going to be busy....

Doing reinstall... See you for 2 days.
 
Ajde da probam... svima koji su pisali u ovoj cu hakovati racunare. Imam vase ip adrese. Cuvajte se. Imate 2 dana.
Zamolio bi vas da javite koliko vas je reinstaliralo windows i promenilo passworde?

Kad vec upadas, jel moze jedan reinstall wina, ali sa sve drajverima?
Mene mrzi :)
 
Nazad
Vrh Dno