Šta je novo?

Sta posle S3? Kuda dalje?

Nenad_bgd

Poštovan
Učlanjen(a)
07.10.2014
Poruke
8
Poena
51
Drugari,

potrebna mi je pomoc, predlog, savet, misljenje - koji tel uzeti S5, M8 ili iPhone 6?

Danima vec listam forume, gledam karakteristike i bas sam u problemu. Zeza me to sto koristim S3 vec 2,5 god, i vise sam nego prezadovoljan ovim modelom, ali doslo je vreme da se menja, i pitanje je sta sada, u kom pravcu ici? Dosta ljudi iz mog okruzenja koristi S5, misljenja su podeljena (vise negativnih, nego pozitivnih), a moja odlucnost pokolebana. Po nekoj logici stvari isao bi na S5 (pre svega dosadasnje iskustvo sa S3), od M8 odbija me pre svega baterija, koja se ne vadi, dok kod iPhona sam skeptican zbog operativnog sistema, do sad ga nisam koristio. Cena mi ne igra toliku ulogu (mada su sva tri modela tu negde), koliko cinjenica da mi je potreban tel koji ce me sluziti duzi period, a ne da svakih 6 meseci jurim neki novi model, sa malo vise sminke na sebi.

Svakako, NOTE 4 mislim da bi bio idealno resenje, ali zbog svojih dimenzija u startu otpada :rupa:

Hvala unapred
 
Moja preporuka ti je LGG3 ,zaista odlican telefon ,zanimljiv,i sigurno prava promena,razlicit izgled,dugmici,interfejs itd
Jeftiniji je a nista losiji i bas onako prava promena,naravno S5 je vrhunski telefon ali eto kada vec neces glomazne,prelaz na G3 bi po meni naravno, bila odlicna stvar
 
Poslednja izmena:
Pa eto odluči se prvo za OS. ako hoćeš ios onda iPhone. Ako hoćeš da ostaneš na androidu onda na jednoj strani imaš zvučnike, kvalitet izrade i verovatno bolji fabrički softver a na drugoj amoled ekran na koji si navikao i bolju kameru. Ostalo je na tebi.
 
Јеси ли прочитао овај чланак:
http://www.benchmark.rs/artikal/test_apple_iphone_6_i_6_plus-3697 ???

Ја сам измењао скоро све најбоље самсунгове телефоне у последње три године, вадио им душу, мењао икс ромова дневно (као Пеца - аутор бр 2 у чланку) и на крају се одлучио да пробам iP 5s. Нисам се покајао ни најмање. Фалиле су ми само две ствари: већи екран и infrared. Први проблем је решен. Још да ставе инфраред и ја више немам примедбе.

Нећеш погрешити ни са једним од та три телефона. Сваки има неку своју предност у односу на друга два. Ако те је андроид мало сморио, узећеш ајфон. То је бар логично. Ако те ајфон смори или се не свиди, увек га можеш продати, и увек по већој цени него било који андроид.
 
iphone je svetlosnu godinu ispred konkurencije,.. i hardverski i softverski,.. i ja sam isprobao sve i svasta,... jedina stvar koja nervira je potpuno zatvoren sistem...(za one koji nemaju hrabrosti da na telefonu od 800eura udeare kineski jailbreak;))
 
Ja bih ti preporucio m8.
Plusevi na strani m8 u odnosu na ip6 ( PO MOM MISLjENjU)
Izgled
Baterija
Ir blaster
Memorijska kartica
Zvucnici
Dupli tap za otkljucavanje ekrana.

Prednosti i6 u odnosu na m8
Kamera,otisak prsta i mozda displej.

Na tebi je da se opredelis za sistem i da preseces :)
 
Poslednja izmena:
iphone je svetlosnu godinu ispred konkurencije,.. i hardverski i softverski,.. i ja sam isprobao sve i svasta,... jedina stvar koja nervira je potpuno zatvoren sistem...(za one koji nemaju hrabrosti da na telefonu od 800eura udeare kineski jailbreak;))

i sa tim kineskom jailbrejkom ne možeš da prilagodiš telefon sebi nego moraš ti da se prilagodiš njemu. za te pare, no way. to može da prođe kod lumije 520 od 50€
 
iphone je svetlosnu godinu ispred konkurencije,.. i hardverski i softverski,.. i ja sam isprobao sve i svasta,... jedina stvar koja nervira je potpuno zatvoren sistem...(za one koji nemaju hrabrosti da na telefonu od 800eura udeare kineski jailbreak;))
gde je onda nokia od pre deset godina u odnosu na iphone???? nokia telefoni su imali mnogo vise funkcija nego ip3 koji (kao zadnja rec tehnike) nije mogao da pravi video snimke...
iphone je postao odavno statustni simbol te se i prodaje kao takav tako da tvoja konstatacija (svetlosne godine) odavno ne pije vodu... za 800e mozes da kupis odlican telefon i da odes na more :)
 
Imao sam 4s i nikada vise iphone necu kupiti, ni na koji nacin mi se nije svideo, puno para malo muzike. Iskreno
 
^ +1

Bas to, drugar ga je jedva nabavio, u nekoj semi je morao da da pare 2 meseca ranije. Jeste stiglo sve lepo i super je sad zadovoljan sa OnePlus One ali sto je mnogo cimanja, mnogo je. Lakse je auto da se uveze.
 
Poslednja izmena:
Imao S3 oko 2 godine. Pre par meseci ga zamenio za LG G2 i ultra sam zadovoljan istim. Dosta bolji telefon od S3. Na osnovu tog iskustva uzeo bih u razmatranje LG G3...
 
Zasto ne bi ostao jednostavno sa SGS3-em, nije kao da ga je veme pregazilo, displej i dalje prelep (u odnosu na SGS2 iznad je sigurno), SAMOLED ko SAMOLED, 1GB je i dalje vise nego dovoljno za najosnovnije funkcije + par tabova u browseru, jedino ako koristis stock pa ti je krivo sto nema update-a na 4.4 a naravno i na 5.0 kroz neko vreme, pa zbog toga da menjas, ali po meni je to neprevazidjen telefon, kao sto je k750i za Sony Ericsson u ono vreme bio, tako je SGS3 sada za Samsung, moje licno misljenje.

Eventualno ako ti se menja na nesto malo brze i stabilnije, a briga te za personalizaciju po principu samo da radi, uzmi u razmatranje 5/5S polovni su pojeftinili a i tek ce, to najvise govorim zbog softvera i optimizacije koja je na specifikacijski inferiornom hardveru mnogo bolje sprovedena. Apple uredjaja ima fazon 15 sve ukupno u zadnje 2-3 godine (sa sve iPod Touchevima), i svi koriste maltene isti hardver i rezoluciju, zbog toga je lakse da softver radi na slicnom hardware-u nego kod Android-a gde ima 1000 uredjaja i jos toliko kineskih no-name brendova sa onim rockchipovima i mediatekovima, nije android los nego jednostavno aplikacije nisu optimizovane kako treba zbog ogromne kolicine uredjaja.

Ali opet ne bih smeo licno sa 4.8" displeja na 4", a opet licno ne bih placao telefon iznad 300e kako god obrnem, jer je sve to potrosna roba kojoj ce cena duplo pasti za 2-3 godine garantovano, a licno ne volim da nesto sto mi nije neophodno gubi tako na vrednosti, ali opet to sam samo ja :D

Moj savet je da zadrzis SGS3 i eventualno ako i dalje ti je na stocku rootujes i instaliras nesto novije, ne znam po cemu se razlikuju "noviji" telefoni u odnosu na SGS3 osim vece dijagonale i malo brzeg hardware-a za neke naj-najnovije igre, siguran sam da exynos quad moze da pogura bilo sta sto je trenutno na store-u a vredno je igranja, ako moze Dragon Quest 8, moze sve.
 
E tako, posto smo ocistili temu od trolova, sad da ti odgovorimo lepo na pitanje. Ako si srecan sa TouchWiz-om i navikao si se na njega, nastavi dalje na S5.
Ako ti je muka od njega, a zeleo bi ipak neki telefon koji nema cist Android, uzmi G3.
Na kraju, ako zelis cist Android, uzmi Nexus 5.

Konkretan odabir zavisi od tvoji prioriteta. Vidim da si naveo da te nervira baterija na M8 koja ne moze da se vadi, zasto? Ta baterija ce dovoljno dugo da traje, mnogo duze od tvoje upotrebe tog uredjaja. U sustini, ja bih uzeo Nexus.
 
Ne znam da li ga je neko već spominjao, Z3 je takođe vrhunski telefon.
Šta god od tih vrhunskih modela da pazari neće pogrešiti, a ako pazari iPhone pa mu se ne svidi sistem ni to nije problem, nije ga problem prodati za odličnu cenu pa pazariti neki od navedenih top androida.
 
Zašto sam i ja obrisan :D ne znam, meni je m8 najlepši, najbolji osećaj u ruci, softver posle nexusa najbolji... eto ta kamera jedino. Uz njega i Z3 i Z2...
 
Drugari,

zelim da vam se zahvalim na predlozima i misljenju.

Spletom okolnosti dosao sam u posed nota 3, i dobio ga na koriscenje. Vec par dana je kod mene, i stvari koje su me odbijale kod ovih fableta, nekim cudom pocele su mi se dopadati. Tu pre svega mislim na velicinu samog uredjaja, kao i na olovku, cija primena mi toliko olaksava neke stvari vezano za posao kojim se bavim. U svakom slucaju, bice kod mene jos par dana, i potom cu doneti konacnu odluku sta da pazarim.

Jos jednom, veliko hvala.
 
Nazad
Vrh Dno