Šta je novo?

Sta posle HP LP2475w...?

Učlanjen(a)
31.10.2009
Poruke
6,769
Poena
350
Narode, imam jednu dilemu. Posle dosta godina monitor iz naslova ide u zasluzenu penziju i koristice se uz jednu back up konfiguraciju. E sad, imam dvije ideje u glavi s ozbirom na potrebe:

1. Zamjenski 24" x 2 na nekom nosacu. Dakle dual monitor setup.

Vi koji ste presli na takav setup, koliko brzo ste se navikli na takvo koriscenje gdje u vidokrugu na koji ste navikli sad imate spoj dva monitora i pogled konstantno mora u jednu stranu? Nemam prostora da jedan monitor stavim centralno a drugi sa strane. Dakle oba idu pravo ispred stolice jer tako i sjedim dok radim - skolski.

Drugo, koji monitori bi dolazili u obzir a na koje bih se lako navikao posle ovog HP-a? Gledao sam nekoliko vrsta po firmama od LG-a Benq-a i nijedan mi ne prija ocima. Za to vjerovatno ima dosta razloga, nisu kalibrisani, nisu podeseni, nekom prija ovo neko ono itd. Uglavnom, koji model bi mi dao sliku kakvu sam navikao svih ovih godina?

Dell U2414H? P2417 (valjda noviji model od 2414)....? Da li neki drugi brend?


2. Da li da umjesto ovog dual monitor setup-a da ipak idem na jedan 27" i zavrsim svu pricu oko prostora i komoditeta u radu? Koji model od 27" u tom slucaju?


Sto se tice ostalih informacija, koristim MS Visio, Excel, SecureCRT, browser i Outlook 90% vremena. Ostalo vrijeme kad ugrabim, svodi se na CS i WoT tako da i to treba uzeti u ozbir isto :) ;)

U potpisu imate grafiku na kojoj je sadasnji monitor i mislim da se nece mijenjati u skorije vrijeme jer mi za gornje dvije igrice koje igram zavrsava posao.


Budzet nemam konkretan,za reper u Cg je recimo ovaj U2414H oko 250EUR u prosjeku u maloprodajama. Van toga moze i jeftinije nesto da izadje.
 
Pozdrav za saborca. Moj HP se i dalje drži, mada sam počeo da dobijam neke fleke po desnoj strani ekrana. Pratim temu za preporuku, ako bude ideja.
 
Ovaj ce jos dugo ako bude u okruzenju kakvom je i do sad bio nadam se. Strasan monitor, meni su fleke zaobisle za sada, jedino ima probijanje dolje lijevo, nista strasno.

Valjda ce neko nesto predloziti :)
 
nemam iskustva sa novim dellovima, ali mogu dodati sto se tice komoditeta da ne postoji ta dijagonala i te rezolucije koje mogu biti bolje od 2 monitora....moj predlog je da ideju 2 zaboravis
a sto se tice postojeceg monitora on je bolji od svega dostupnog za ~250€, tako da bih tu radije samo dodao uz njega novi monitor sa 16:10 odnosom naravno....a za backup konfiguraciju ima gomila modela od 22-23-24" ips-VA 1080p
 
Evo citam upravo, vidim da je prava lutrija sa tim dellom bez obzira na garanciju.....

@Floyd

Koja mi je onda varijanta sem jos jednog 16:10 monitora?

Ovo kod Della mi se dopalo sto su bezeli jako uski i nece smetati da se prilagodim liniji na sred vidnog polja.

Koji je tvoj predlog za dual setup?
 
ako moraju da budu novi identicni monitori onda bih isao na "flicker free" , a mislim da tu ne pripadaju dell-ovi
benq je flicker free, takodje ja preferiram VA u odnosu na IPS (smeta mi "ispranost" boja)
da biram po specifikacijama i testovima sa neta ovo bih odabrao https://pcmonitors.info/benq/benq-gw2470h-with-amva-panel/
kod mojih monitora jedan je IPS, drugi je VA i lepse su mi boje na VA i to bih ti najpre preporucio.....polovan 214T sa 1600x1200 rez. savrseno se uklapa uz tvoj HP po visini....i mozda bi njega mogao da zakosis na stolu
obavezno mi je koriscenje f.lux zbog promene temperature boja u zavisnosti od doba dana
evo kako to izgleda kod mene, levo je VA ...slikao sam centralno u odnosu na spoj, inace je ovaj levo ~30 stepeni zakosen otprilike
 
Nazad
Vrh Dno